Teraz jest 29 mar 2024 0:11:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywnie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2014 20:41:53
Posty: 21
eCzytnik: kobo aura hd
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
I to jest chyba to:

"Komu i w jaki sposób składać reklamację?
Odpowiedzialny za niezgodność towaru z umową jest sprzedawca.
Reklamację należy składać u sprzedawcy.
Sprzedawca nie ma prawa odsyłać konsumentów do innego podmiotu, np. producenta, gwaranta, importera, hurtownika.
To konsument decyduje o tym w jakim trybie chce złożyć reklamację, czy w ramach niezgodności towaru z umową (odpowiedzialność sprzedawcy), czy w ramach udzielonej gwarancji (odpowiedzialność gwaranta).
Odpowiedzialność sprzedawcy jest niezależna od winy i opiera się na zasadzie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Reklamacje należy zawsze składać na piśmie. Jest to najlepsza forma dowodowa.

Jakie są terminy i tryb dochodzenia roszczeń?
1. Odpowiedzialność sprzedawcy trwa 2 lata od dnia wydania towaru (art. 10 ust. 1).
2. Konsument ma obowiązek zawiadomienia sprzedawcy o stwierdzonej niezgodności towaru z umową przed upływem 2 miesięcy od jej stwierdzenia (art. 9 ust. 1).
3. Roszczenie kupującego powinno być zaspokojone niezwłocznie po złożeniu reklamacji.
4. Jeżeli sprzedawca nie załatwia reklamacji „od ręki”, to ma obowiązek poinformować konsumenta w ciągu 14 dni, czy uznał reklamację za uzasadnioną czy ją oddalił. Brak reakcji sprzedawcy w tym terminie oznacza, że uznał reklamację zgodnie żądaniem konsumenta (art. 8 ust. 3).
5. Ustawa nie określa trybu i terminów rozpatrywania reklamacji. Stwierdza jedynie, że przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia.
6. Roszczenia klienta z tytułu reklamacji przedawniają się z upływem roku od stwierdzenia przez niego niezgodności towaru z umową. Przedawnienie nie może się skończyć przed upływem terminu, w jakim sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową (art. 10 ust.2).

Czego możemy żądać, reklamując niezgodność towaru z umową?

Konsument może żądać przede wszystkim doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową (art. 8 ust. 1 i 4), tzn.:
• nieodpłatnej naprawy towaru,
• wymiany towaru na nowy."


24 lut 2015 12:02:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
to widzę, powoli i u nas zaczyna się z Kobo, najpierw mój czytnik h2o, teraz Twój hd.
u mnie o tyle lepiej, że na gwarancji i problem ujawnił się, nim minęło 6 miesięcy od zakupu, więc zgłosiłem niezgodność towaru z umową, ale zobaczymy co mi powiedzą, mają czas do poniedziałku.

szkoda, że kobo takie delikatne, z sony nigdy nie miałem problemów, ale niestety z czytników się wycofali, inaczej bym kupił kolejny czytnik sony.


25 lut 2015 9:09:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
DarkMind napisał(a):
szkoda, że kobo takie delikatne, z sony nigdy nie miałem problemów, ale niestety z czytników się wycofali, inaczej bym kupił kolejny czytnik sony.


Jak oddadzą kasę, to zawsze możesz zapolować na Sony PRS-T3 z niemieckiego ebaya. Są tam regularnie oferowane czytniki z 2014 z paragonami, wciąż na gwarancji. Niestety, zazwyczaj z Saturna, więc w sumie od tej samej firmy co Redcoon. Osiągane w licytacjach ceny czasami przyprawiają o ból głowy, ale może warto.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


25 lut 2015 9:56:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
ja wiem, ale nie biore już sony pod uwagę, rozważałem t3, ale zdecydowanie wole podświetlany ekran, a tego już sony nie oferuje, dlatego zacząłem rozglądać się za czymś innym a niestety jak widać u kobo zaczynają pojawiać się problemy z jakością, oby to były pojedyńcze przypadki.


25 lut 2015 10:50:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2009 15:57:32
Posty: 66
Lokalizacja: Germany Cologne
eCzytnik: Kobo Aura ONE ,Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
jak nic nie zadziala...

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=231042

ja tak zrobilem i od razu na 16 GB karte zamienilem..., i dziala do dzis.., u mnie padl po .. aktualizacji ot tak sobie,

jest jeszcze Hard reset ale niestety nie pamietam... wiem ze kiedys u mnie dopiero za trzecim razem zadzialalo,

bylo ..( chyba nacisnac swiatlo i wlaczyc .. i trzymc... .. chyba az z Minute ) ale nie pamietam na 100 % wiem ze powrocil po tym do pierwszej wersji Firmware...


25 lut 2015 13:38:00
Zobacz profil ICQ WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
Takie coś znalazłem:
Cytuj:
- Slide the On/off slider for enough seconds to be sure the device is off
- Press and hold down the light button
- Slide the on/off slider once as if you were switching it on, whilst still holding the light button


25 lut 2015 13:55:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2014 20:41:53
Posty: 21
eCzytnik: kobo aura hd
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
Dziekuję za odpowedzi.

" Slide the On/off slider for enough seconds to be sure the device is off
- Press and hold down the light button
- Slide the on/off slider once as if you were switching it on, whilst still holding the light button"


Czy ktoś mógłby prztełumaczyć ostatni myślnik? Bo mi wuszło tak na translatorze :D

"Przesuń suwak ON / OFF dla wystarczająco sekund aby upewnić się, że urządzenie jest wyłączone
- Naciśnij i przytrzymaj przycisk światła
- Przesuń suwak on / off po jakbyś włączeniem go przytrzymując przycisk światła, przy karmieniu piersią"

... ja już nie karmię, a Żona nie chce :D

Gotowy jestem do wysyłki. Rzecznik konsumenta wydał opinię, prawo po mojej stronie, tak jak to było opisywane powyżej. I, jak to określił, zna tego sprzedawcę z podobnych sytuacji.
pozdr.


26 lut 2015 9:23:03
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
Ostatni akapit mówi, że należy przesunąć suwak on/off jak przy normalnym włączaniu czytnika nadal trzymając przycisk od światełka. Czyli reasumując:
- Upewnij się, że czytnik jest wyłączony,
- Wciśnij i trzymaj przycisk od światła,
- Włącz czytnik ciągle trzymając przycisk od światła.

Jeśli to nie pomoże, to powodzenia z reklamacją, ale ze słów rzecznika wynika, że ścieżki są już przez kogoś przetarte, więc powinno Ci być nieco łatwiej :)


26 lut 2015 10:05:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2014 20:41:53
Posty: 21
eCzytnik: kobo aura hd
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
No zobaczymy. Powiem szczerze, że nie wiedziałem do tej pory, że lepiej reklamować a nie zgłaszać "na gwarancji" itd. Ma to związek z ustawą (prosta, przejrzysta), o której nie wiedziałem, tak jak większość kupujących
Dziekuję za tłumaczenie.
pozdr.


26 lut 2015 10:20:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2014 20:41:53
Posty: 21
eCzytnik: kobo aura hd
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
Witam.
Postąpiłem zgodnie z radą MrPi. Zadziałało- czytnik obudził się. Mogłem połączyć się z Kobo deskop, zrobić upgrade.
Ale:
- nie widzi książek wrzuconych do pamięci wewnętrznej
- nie widzi książek wrzuconych na kartę micro

pozdr.


27 lut 2015 9:11:25
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
Może po aktualizacji jeszcze jeden reset mu zaaplikować?


27 lut 2015 9:42:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2014 20:41:53
Posty: 21
eCzytnik: kobo aura hd
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
żeby nie namieszać- spinaczem przez dziurkę w dolnej ściance?
Bez wspomnianego resetu ściągnąłem darmowego z Kobo i działa, wspomnianych wcześniej jednak nie widzi.


27 lut 2015 10:03:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
A nie masz gdzieś archiwum tych książek, tak by je wykasować i wgrać ponownie?


27 lut 2015 10:23:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2014 20:41:53
Posty: 21
eCzytnik: kobo aura hd
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
Książki mam w zapasie.
Może błąd tkwi w sposobie? Jak dotychczas po prostu przerzuciłem folder na Kobo, gdy był podłączony do kompa, a ten widział go jako dysk.
Dziwi mnie, że nie widzi karty micro. Gdy jeszcze nie fisiował, wkładałem kartę i było ok.


27 lut 2015 10:30:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2014 20:41:53
Posty: 21
eCzytnik: kobo aura hd
Post Re: Dlaczego redcoon to "szit" a Kobo podobnież - subiektywn
Witam.
Małe podsumowanie.

W chwili obecnej wygląda to tak:
- z pamięci wew. czyta wszystko
- karty nie widzi
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Sprawa pierwotna - reklamacja:
- na razie wstrzymuję się, pomimo ślepoty na kartę
- rzecznik konsumenta, radca prawny w firmie: po zmianie przepisów prawo jest po stronie kupującego, sprzedający żadnej łaski nie robi (tak jak opisałem powyżej)
- irytuje fakt wykorzystywania niewiedzy kupującego, i nie można tego tłumaczyć rynkiem, biznesem itd.
- czy konsultanci celowo nie powiedzieli czy też wynikało to ich niewiedzy? Wolę założyć to drugie.
- z reklamacji z pewnością skorzystam za jakiś czas
- ...i tytuł wątku, jak dla mnie, wciąż aktualny

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
pozdr.


27 lut 2015 11:03:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron