Teraz jest 28 mar 2024 21:37:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
wielkie dzięki za pomoc po raz kolejny :))
okazało się, że w obydwu przypadkach problemem, a raczej moim niedopatrzeniem była zła ścieżka (nie mam karty SD).

EDIT: Mam jeszcze pytanie odnośnie słownika. Przy naciśnięciu danego słowa, pojawia się ramka, gdzie można wybrać słownik. Gdy to zrobię, to pokazuje mi się komunikat ""Słownik nie istnieje, czy chcesz go zainstalować teraz?". W ustawieniach nie mam do wyboru słownika z czytnika (QuickDic), tylko kilka jakiś innych.


28 paź 2014 22:48:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W urządzeniu z androidem może być zainstalowanych kilka różnych programów, obsługujących słowniki.
Widzę, że MoonReader ma swoją listę obsługiwanych systemów słownikowych - z tej listy proponuję doinstalować ColorDict, działa dobrze na C65 - sprawdzałem - obsługują go też systemowe aplikacje do czytania.

_________________
W Obrazek też ;)


28 paź 2014 23:21:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2014 18:03:17
Posty: 3
eCzytnik: C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam
Jestem tu nowy i chciałbym powitać wszystkich.
Mam Onyxa C65 AfterGlow, Android 2.3.1
Zakupiony 3 tygodnie temu, nie znam numerków firmveru.
Nie robiłem aktualizacji systemu przez sieć.
Zainstalowałem polecane tu:
- AlReader3Activity
- AndroidStatus-0_2b
- RealCalc-1.7.3
- TotalComander-2_03.
Czytnik zrestartowany po zainstalowaniu.
Sprawdzone działanie aplikacji, każda z osobna działa.
Odpaliłem TotalComandera, z jego pomocą odnalazłem książkę w formacie .mobi i otwarta książka aplikacją AlReader3Activity.
Plik wgrany na pamięć wewnętrzną, nie zainstalowana karta mSD.
Podczas czytania czytnik zawiesił się, nie ma reakcji na przycisk back, stukanie w ekran nic nie daje.
Przycisk reset nie restartuje urządzenia, po podłączeniu do komputera urządzenie nie zgłasza się.
Czy są jakieś tajne kombinacje klawiszy (czasem bywają, przynajmniej miałem takie mp3) które powodują "duży/twardy" reset?
Ponieważ ekran nie jest podświetlony/wifi nie włączone raczej marne szanse na samowyłączenie się są.

pozdro


23 lis 2014 20:25:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Onyx C65 resetuje się taką małą dziurką u góry obudowy, jakieś 1,5 cm w lewo od przycisku włączania.
Po resecie trzeba czytnik włączyć, przytrzymując przez jakieś 3 sekundy włącznik.
Jeśli po resecie i włączeniu, nie pojawia się jakakolwiek aktywność, trzeba podłączyć urządzenie do ładowania na kilka godzin, być może bateria się rozładowała w taki dziwny sposób...

Jeśli po tych czynnościach, czytnik nie "wstanie" to potrzebny kontakt z serwisem:
http://onyx-ereader.pl/pl/kontakt_serwis - najszybciej telefoniczny.

A przy okazji AlReadera, to nie warto instalować "AlReader3Activity" - to jest wersja "ogólna", a raczej developoerska - taka "beta", na wszystkie urządzenia z Androidem (również przeważnie dobrze działa na C65). Jest specjalna wersja tego programu przygotowana dla urządzeń z ekranem e-ink. Nazywa się "AlreaderEINK" - bezpośredni link jest m.in. w wątku:
programy-i-dodatki-f175/alreader-w-jezyku-polskim-t14087.html

_________________
W Obrazek też ;)


23 lis 2014 21:07:27
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Do resetu dobrze byłoby podpiąć czytnik do ładowania.
Tak więc: ładowanie/reset przy pomocy rozprostowanego spinacza/ładowanie przez jakieś 4 godziny i wszystko powinno smigać.

Jeśli procedura nie przyniesie skutku, pozostaje serwis.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


24 lis 2014 9:01:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W końcu się zdecydowałam i boox c65 afterglow trafił w moje ręce. Póki co jestem zadowolona - chociaż musze przyznać, że po dłuższym czytaniu z doświetleniem, czuje sie nieco jak po czytaniu na normalnym LCD. Ale może to złudzenie...


02 gru 2014 0:43:57
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
To może być kwestia intensywności. Do czytania przy niedostatecznym oświetleniu wystarcza światełko na 1-2 poziomie.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


02 gru 2014 10:35:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Dzisiaj już było ok. Swoja drogą - mam na czytniku nowsze oprogramowanie, niż to na stronie ArtaTech. Sympatyczna rzecz.


02 gru 2014 21:37:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2013 9:44:35
Posty: 4
eCzytnik: Na czym się da ;)
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Merrik a gdzie można je znaleźć?

Swiftnięte z SIII


02 gru 2014 23:18:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Nie wiem - od momentu zakupu mam zainstalowaną wersję "a40e9b7" z sierpnia 2014.


03 gru 2014 1:45:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2013 9:44:35
Posty: 4
eCzytnik: Na czym się da ;)
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Faktycznie jest taki build tutaj dostępny: http://www.onyx-international.com/down_ny.php?serial=49

Swiftnięte z SIII


03 gru 2014 9:40:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Ciekawostka. W każdym razie ten soft działa dobrze i przyjemnie, ekran jest responsywny, przyciski działaja na luzie, AI reader jest super...;)


03 gru 2014 14:42:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
maryush napisał(a):
Faktycznie jest taki build tutaj dostępny: http://www.onyx-international.com/down_ny.php?serial=49
Ta właśnie wersja jest dostępna do załadowania (poprzez tryb: "loader mode") w wątku:
onyx-boox-f162/alternatywny-firmware-dla-onyx-boox-c65-afterglow-c65ml-t14722.html
jako wersja oprogramowania 1.5 :)
Szkoda, że dystrybutor tak się ociąga z wydaniem go u siebie, bo ta wersja jest o wiele lepsza od ostatniej oficjalnej ze strony onyx-ereader.pl
Przede wszystkim jest poprawnie ustawiona rozdzielczość dpi, dzięki czemu teksty menu i dialogów nie są takie mikroskopijne. Poza tym są nowsze, bardziej dopracowane wersje aplikacji i jest obecny "Onyx Neo Reader". Bardzo przydatne są też możliwości wyboru aplikacji do otwarcia ebooka wprost z ekranu głównego czytnika (po dłuższym przytrzymaniu palcem) i ograniczenia skanowania książek dla biblioteki do konkretnego katalogu w pamięci czy na karcie SD. Nie wspominając już o dostępie do sklepu google (co prawda w starszej wersji, ale dobre i to) ;)

_________________
W Obrazek też ;)


03 gru 2014 14:59:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Sklepu google? O_O Nie mam nic co by przypominało google - jedyny sklep to booxsource.


04 gru 2014 0:59:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
airs napisał(a):
Szkoda, że dystrybutor tak się ociąga z wydaniem go u siebie, bo ta wersja jest o wiele lepsza od ostatniej oficjalnej ze strony onyx-ereader.pl
Przede wszystkim jest poprawnie ustawiona rozdzielczość dpi, dzięki czemu teksty menu i dialogów nie są takie mikroskopijne. Poza tym są nowsze, bardziej dopracowane wersje aplikacji i jest obecny "Onyx Neo Reader". Bardzo przydatne są też możliwości wyboru aplikacji do otwarcia ebooka wprost z ekranu głównego czytnika (po dłuższym przytrzymaniu palcem) i ograniczenia skanowania książek dla biblioteki do konkretnego katalogu w pamięci czy na karcie SD. Nie wspominając już o dostępie do sklepu google (co prawda w starszej wersji, ale dobre i to) ;)


Nic nowego. Teraz jest AG2, kiedyś był i62 Carbon zamiast White. Jak zwykle dystrybutor robi z nabywców frajerów. Kiedy ma się pojawić nowy czytnik, upgrade softu poprzedniego modelu już dystrybutora nie interesuje. Chcesz nowszy soft - kup nowszy czytnik. I tyle. I trudno po tych wszystkich latach spodziewać się zmiany tej polityki. A jesłi jednak nowy soft zostanie pospiesznie sklecony, bo zrobieni w bambuko użytkownicy - przepraszam za wyrażenie - mordy drą, to sie im wrzuca jakiś chłam rojący się od bugów. Mnie już to nie zaskoczy. Ech, Airs, te Twoje eufemizmy ... "ociąga się" :mrgreen:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


04 gru 2014 15:35:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: