Teraz jest 28 mar 2024 15:38:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W C65AG zegarek ustawiałem ze 2 razy od zakupu (kwiecień 2014) i podobnie jak kolega Fafrocel miałem parę minut różnicy.
To co mnie cholernie irytuje, to wskaźnik baterii. Jak się go włączy to pokazuje jakąś wartość z du...y wziętą np. 80%, a za chwilę jest prawidłowo, czyli np. 74% i tak zostaje. Było już o tym na forum, przy okazji tego i innych modeli. Nie liczę na jakąkolwiek aktualizację softu, bo jakby miała być, to by już była.


17 wrz 2014 21:18:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2014 0:32:21
Posty: 17
eCzytnik: Onyx Boox C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Jak się ładuje z komputera przez USB, wskaźnik naładowania pokazuje prawidłowo (przynajmniej u mnie).


19 wrz 2014 20:21:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2014 9:43:07
Posty: 2
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Hejka. Od paru dni jestem posiadaczką C65 AfterGlow. I mam parę pytań. Mam nadzieję, że pomożecie:

1. Czy bez odświeżania a2 czytnik wam się zacina podczas przeglądania ustawień itp.? Znaczy, całkowity brak plynności, momenty zawieszania sie, zanim przeskoczy tam gdzie powinien.
2. W nocy, w ciszy zauważylam, że w momencie przewijania stron, przyciskiem, bądz palcem (wolę przyciskiem, szybciej idzie) czytnik wydaje dziwny dźwięk, dochodzący ze środka urządzenia, robi się głośniejszy, gdy dłużej jest włączony. I teraz pytanie, czy ktoś jeszcze tak ma?


20 wrz 2014 10:14:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Mój się w żaden sposób nie zacina, jedyne przestoje które obserwuję, to zaraz po uruchomieniu (bardzo rzadko wyłączam), kiedy jeszcze system się wczytuje w tle. Tak gdzieś do 3 minut, jeśli w tym czasie biegam po opcjach czy programach.
Pamiętam takie efekty "piszczenia" w starszych modelach, ale w nowszych kompletna cisza.

Jeśli są takie zacięcia (nie zaraz po uruchomieniu) i dźwięk się nasila lub jest słyszalny dla kogoś obok nas to trzeba zgłosić się do serwisu. Kontakt jest na stronie dystrybutora (http://onyx-ereader.pl/pl/kontakt) - najszybciej telefonicznie.

_________________
W Obrazek też ;)


21 wrz 2014 10:41:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2014 9:43:07
Posty: 2
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Dzięki.
W takim razie będziemy kontaktować się z serwisem.
Chciałam się najpierw upewnić, żeby się okazalo, czy niepotrzebnie panikuje czy nie.
Wybrałam Onyxa, miał być Pocketbook, ale nie za bardzo jest możliwość zdobyć go w UK, a te które można, cóż ceny powalają, prawie 300% ceny polskiej.


21 wrz 2014 16:04:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Tak niewiele słychać o mniejszych braciach Lynx-a u nas, a tymczasem przeglądając rosyjskie strony, zobaczyłem, że u nich ten model, nazywający się tam Onyx Boox C63ML Magellan został "produktem roku":
http://www.onyx-boox.ru/boox_c63ml_magellan
Storia też ma swój odpowiednik (to samo tylko bez światełka), to u nich Onyx Boox С63M Marco Polo:
http://www.onyx-boox.ru/boox_c63m_marcopolo
Mają tam też ciekawe serie "autorskie" tych modeli z nadrukami i z okładkami z wytłoczonymi motywami (Lukyanenko, Akunin).
http://www.onyx-boox.ru/lukyanenko_book
http://www.onyx-boox.ru/akunin_book
Warto zaglądnąć do galerii (галерея) czytników, a zwłaszcza tego ostatniego :)

Mogę jeszcze dodać, że te czytniki w oprogramowaniu tam dystrybuowanym mają sklep Play i syntezator IVONA na pokładzie.

Inna ciekawostka to notatka "drobnym druczkiem":
Przenośny tablet ONYX Boox (...) jest komputerem osobistym i należy do klasy zaawansowanych technicznie produktów zgodnie z Dekretem Rządu Federacji Rosyjskiej z 10 listopada 2011 N 924 Moskwa "w sprawie zatwierdzenia listy technicznie zaawansowanych produktów." :mrgreen:

Z opisu nowych wersji oprogramowania (ufam, że dla naszych też będzie) wynika, że oprócz poprawek błędów są nowe rzeczy:
- zmieniono systemową rozdzielczość DPI, dzięki czemu różne teksty w dodatkowych programach nie są takie drobne
- dodano program Neo Reader, nowy, ulepszony program do czytania plików PDF i epub, umożliwiający również odręczne notatki
- dodano dedykowany OReader (AlReder)
- poprawiono różne rzeczy w FBReaderze
- w menu "Biblioteki" dodano funkcję skanowania metadanych
- rozwiązano problem z aktualizacją "ostatnio dodanych"

_________________
W Obrazek też ;)


08 paź 2014 17:49:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2010 9:38:12
Posty: 28
eCzytnik: inkBook
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Ciekawe czy można wrzucić firmware od tego C63ML do naszego C65 AG? Ktoś jest taki odważny?

Wysłane z mojego LG-D405n przy użyciu Tapatalka


08 paź 2014 18:47:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Nowszy firmware (1.08.14) i do dokładnie takiego samego modelu C65ML jest na chińskiej stronie producenta:
http://www.onyx-international.com/down_ny.php?serial=49

Ten C63ML to "prawie" to samo - nie ma modułu audio.
Tak czy owak nie da się - instalator odrzuca każde "obce" oprogramowanie.

_________________
W Obrazek też ;)


08 paź 2014 22:40:57
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
airs napisał(a):
Tak niewiele słychać o mniejszych braciach Lynx-a u nas, a tymczasem przeglądając rosyjskie strony, zobaczyłem, że u nich ten model, nazywający się tam Onyx Boox C63ML Magellan został "produktem roku":


No i to jest coś czego ja nigdy nie rozumiałem. Po kiego grzyba wypuszczać 15 czytników rocznie i konfrontować sie z tym, że będą różne błędy, nie nadążać z aktualizacją oprogramowania itd.

Nie można dwóch sześciocalowych (podstawowy i AfterGlow), T68 i M96? Na każdy rynek musi być inny? Ta firma nigdy nie podbije świata jeśli będzie się tak rozdrabniać.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 paź 2014 22:49:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2010 9:38:12
Posty: 28
eCzytnik: inkBook
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Po przekopaniu niemieckiego i hiszpańskiego forum udało mi się zainstalować wersję 1.4.0 - stockowy firmware firmy onyx.
Różnice: jest sklep googla oraz inna kolejność icon w dolnym pasku. Do tego zamiast ostatnio czytanych jest lista z ostatnio dodanymi książkami. Można też zrobić roota. Wersja 1.5 z chińskiej strony na razie nie chce mi się zainstalować. W mojej subiektywnej ocenie lepiej działa dotyk.


09 paź 2014 13:47:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2014 12:04:16
Posty: 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witajcie. Jestem przed wyborem swojego pierwszego czytnika i mam takie hmm może trochę dziwne pytania ale nigdy nie miałam żadnego czytnika w rękach . Do tej pory czytałam głównie na telefonie, co było baaardzo męczące bo mój telefon ma malutki ekran, z pomocą i wybawieniem przyszła mi aplikacja Moon reader pro.
Zakochałam się w niej, a gdy ujrzałam że na tym Onyxie można doinstalować tą aplikację to byłam w siódmym niebie.

Aczkolwiek już zostałam sprowadzona na ziemię - wyczytałam tutaj że aplikacja nie działa tak samo jak na telefonie czy tablecie.

Czy ktoś kto korzysta z Moona na tym Onyxie i mógłby się wypowiedzieć czy te zmiany są aż tak wielkie?
Głównie chodzi mi o "widok" biblioteki, na telefonie miałam ładnie pokazane wszystkie książki w formie okładek a po naciśnięciu i przytrzymaniu danej pozycji pokazywały mi się metadane a mianowicie opis książki i która to część cyklu. I o to chciałam zapytać. Czy to działa na Onyxie? Czy któraś z aplikacji "systemowych" działa na podobnej zasadzie? Mam strasznie dużo książek (3-4 tysiące), i bez okładek i możliwości wglądu w metadane bardzo ciężko by mi było wybrać daną pozycję do czytania a poza tym już się do tej wygodny przyzwyczaiłam ;)
Wstawiam kilka zdjęć obrazujących o co mi dokładnie chodzi, prosząc również o to, aby osoba która ma i nie byłby to dla niej duży problem wrzuciła zdjęcia jak to wygląda na Onyxie w monie lub innej podobnej aplikacji.
Obrazek
O takie widok "biblioteki" mi chodzi.
Obrazek Nie mogę nigdzie na necie znaleźć zdjęcia pokazującego ten pełny opis książki, o który mi chodzi, ale to coś jest zbliżone w każdym bądź razie widać przynajmniej czy to 1 czy 7 czy 11 książki np z danego cyklu, oraz jaki to gatunek.

Bardzo proszę kogoś życzliwego o pomoc.


18 paź 2014 12:43:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Moon Reader działa dokładnie tak samo i wygląda tak samo (najnowsza wersja z marketu, skopiowana i zainstalowana na C65). Tylko trzeba sobie uświadomić, ze na czarno-białym ekranie nie wszystkie ekrany są tak ładne i czytelne jak na kolorowym.
Po zainstalowaniu trzeba sobie wybrać schemat stref dotyku, ustawić kolor czcionki na czarny (oryginalnie nie jest), wyłączyć obraz tła i jego kolor ustawić na biały i po prostu dostosować do własnych preferencji.
Również klawisze boczne Moon Reader rozpoznaje i można przewracać strony za ich pomocą.
Takie jest moje doświadczenie z tym programem, chociaż nie znam go zbyt dobrze.

Zdjęć teraz nie mogę zrobić, ale jak te załączone obrazki przerobisz sobie na 16 stopni szarości to zobaczysz dokładnie to co na czytniku :)
(jeśli Ci bardzo zależy, to mogę zrobić screeny wieczorem).

Muszę dodać, że czytnik jest specjalnie zaprojektowany do czytania i wiele z jego funkcji może Ci się spodobać bardziej niż te w programie, który znasz i z czasem możesz się przestawić na inny ;)

_________________
W Obrazek też ;)


18 paź 2014 13:21:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2014 12:04:16
Posty: 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Wielkie dzięki ;)

Zdaję sobie z tego sprawę że okładki czarno-białe a kolorowe to niebo a ziemia ale mi to ani trochę nie przeszkadza, a co do dostosowywania to wiem że muszę to zrobić, na telefonie też musiałam więc tutaj też nie ma problemu, na screenach mi aż tak bardzo nie zależy, ufam Ci :) ale jakbyś miał wieczorem więcej czasu to tylko bym Cię prosiła abyś sprawdził i mnie upewnił że swobodnie mogę zobaczyć opis książki (bo tak się z tymi metadanymi w Calibrę, dla 4 tyś. książek męczyłam, że chyba bym nie darowała sobie jakby to nie działało ;D) i czytnik kupuję ;D


18 paź 2014 13:51:47
Zobacz profil
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Roksieczka napisał(a):
...z pomocą i wybawieniem przyszła mi aplikacja Moon reader pro.
Zakochałam się w niej, a gdy ujrzałam że na tym Onyxie można doinstalować tą aplikację to byłam w siódmym niebie.

Znam to uczucie, tyle że moja miłość poszła w nieco innym kierunku. ;)
Roksieczka napisał(a):
Głównie chodzi mi o "widok" biblioteki, na telefonie miałam ładnie pokazane wszystkie książki w formie okładek a po naciśnięciu i przytrzymaniu danej pozycji pokazywały mi się metadane a mianowicie opis książki i która to część cyklu. I o to chciałam zapytać. Czy to działa na Onyxie?

Gdyby z Moon Readerem coś poszło nie tak, to z czystym sumieniem mogę Ci polecić przetestowanego przez forumowiczów wzdłuż i wszerz AlReader'a.

Widok książek w bibliotece (z możliwością skonfigurowania ilości wyświetlanych kolumn):

Obrazek

Sposoby przedstawienia naszej biblioteki (funkcja "Filtr" pozwala np. wyświetlić książki określonego języka, gatunku, czy roku wydania):

Obrazek

Co na pewno Cię zainteresuje, możliwe jest również wyświetlenie książek należących do danego cyklu/serii wydawniczej:

Obrazek

I na koniec właściwości wybranej książki:

Obrazek

Jak widzisz, możliwe jest podpatrzenie opisu e-booka oraz numeru książki w danym cyklu.


18 paź 2014 16:29:42
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
To dla ciekawych trzy (pomniejszone) ekrany MoonReadera na C65:

Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
W Obrazek też ;)


18 paź 2014 16:55:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron