Teraz jest 15 maja 2024 0:36:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2014 22:55:20
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox C65 Afterglow
Post Re: Onyx T68
tomaszek71 napisał(a):
To jest kwestia większej selekcji na hali produkcyjnej. ...


Hmm, mam wrażenie, że np.: 1 na 1000 byłby tym działającym jak należy... ;)


15 wrz 2014 14:32:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Ale to nie jest mój problem. To problem wytwórcy i dystrybutora. Konkurencja dała wzorzec że się da i nie ma wytłumaczenia dla mnie klienta firmy że tak ma być


15 wrz 2014 14:48:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Forum sprawia mylne wrażenie, bo jak komuś sprzęt działa poprawnie, to rzadko idzie pisać, tylko czyta ;)
A jak jest jakiś problem, to biegnie się szukać rozwiązania w "internetach"...
Nie trzeba ich ignorować, ale nie można wyciągać fałszywych wniosków z proporcji narzekań na dany sprzęt.

A tak w ogóle o co chodzi z tym brudnym ekranem :? Nie spotkałem się z czymś takim... Jak sobie przetrę szmatką, to nie ma śladów paluchów, ale chyba chodzi o coś innego ?

_________________
W Obrazek też ;)


15 wrz 2014 14:52:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
"Brudny" ekran takie czarne smugi w dole albo górze ekranu poczas włączenia podświetlenia ( taki efekt jak przy ksero jak kończy sie toner albo bęben jest brudny ) których już np na moich egzemplarzach PW2 nie ma a na T68 jest ( egzemplarz który był u mnie na "wypożyczeniu" ). Występowały także w PW1.
Nie neguję samej koncepcji urządzenia bo koncepcja jest genialna. Dajemy klientowi czytnik z ekranem 6`8, z androidem czyli nie zamykamy go w swoim zamyśle softu. aAe niestety dajemy produkt hmmm nie dostatecznie zrobiony.
Zażółcenie ekranu jest zauważalne przy najniższym podswietleniu i wygląda jakby górna część kartki miała stycznosć z herbatą albo moczem. Po ustawieniu mocniejszego podświetlenia problem znika ale 2 stopień już na przykład mnie wypala oczy a chyba nie o to chodzi.


15 wrz 2014 16:09:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
tomaszek71 napisał(a):
"Brudny" ekran takie czarne smugi w dole albo górze ekranu poczas włączenia podświetlenia
Te cienie, które opisywałem w C65 w T68 nie występują - to musiał być jakiś niepoprawnie złożony egzemplarz - do reklamacji.
Lekkie pożółcenie u góry ekranu daje się czasem zauważyć, ale smug i cieni żadnych.

W C65 były takie cienie u dołu na 3-5 mm od brzegu - we wszystkich starszych modelach to występowało, ale producenci już się z tym uporali.

_________________
W Obrazek też ;)


15 wrz 2014 16:22:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Airs ależ próbowałem reklamować tzn. wpierw wykonałem telefon do Wrocławia. Uzyskałem odpowiedź że wynika to z budowy ekranu i tak ma być. Ba doradzono mi abym z pewnymi problemami kontaktował się z Tobą przez PM jako guru ich czytników. Chyba takim guru powninien być dystrybutor a nie zapaleniec z forum ( z całym szacunkiem dla twojej wiedzy ). Dlatego też mój czytnik wrócił i firma nie dostanie moich ciężko zarobionych pieniędzy. Nie wszyscy producenci widocznie uporali sie z problemem. trzeba będzie dać zarobić Kobo jeśli onyx a dokładniej polski dystrybutor pogardził moimi pieniążkami. Ale są plusy całej sytuacji. Ja naprawdę widzę duży progres w produktach Onyx i jeśli jeszcze odrobinkę postarają się to są na bardzo dobrej drodze do sukcesu przez duże S.


Ostatnio edytowano 15 wrz 2014 20:07:39 przez tomaszek71, łącznie edytowano 1 raz



15 wrz 2014 18:29:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
U mnie też występuje dość widoczna smuga, oczywiście obok zażółcenia które że zacytuję kolegę.. "wygląda jakby górna część kartki miała stycznosć z herbatą albo moczem". Czytnik spakowany, jutro odsyłam. Niemniej jednak bardzo żałuję, bo taki rozmiar, mozliwości bardzo mi pasowały..no nic poczekam na następny model, może będzie bardziej dopracowany..
Swoją droga jakieś dziwne milczenie ze strony Artatech a przecież śledzą forum..


15 wrz 2014 20:06:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
To milczenie mnie nie dziwi. Akurat podczas telefonu sam chciałem pogadać z Panem Miłoszem i dowiedziałem sie że wraca z targów w Berlinie. Też czuję ogromny żal bo także rozmiar i możliwości mi pasowały. Wiem że wśród 100 zadowolonych klientów znajdzie sie jedna maruda ale czytając fora nie tylko polskie tych marud jest dużo więcej. To powinno dać firmie do myślenia bo wróble ćwiarkają o jakimś nowym kindle 15 października a jak będzie w 6`8 to nie wróżę onyxowi nic dobrego


15 wrz 2014 20:54:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Żeby jeszcze Kundel był multiformatowy, miał boczne przyciski to biorę..


15 wrz 2014 20:59:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Poczekam i może za jakiś czas kupię kolejny t68 bo mam ndzieję że firma czyta nasze posty i podejmie kroki ku poprawie produktu. Jeśli poprawią jakość ekranu i przycisków biorę w ciemno.


15 wrz 2014 21:15:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2014 11:23:28
Posty: 39
Lokalizacja: Oświęcim
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post Re: Onyx T68
airs napisał(a):
Forum sprawia mylne wrażenie, bo jak komuś sprzęt działa poprawnie, to rzadko idzie pisać, tylko czyta ;)
A jak jest jakiś problem, to biegnie się szukać rozwiązania w "internetach"...
Nie trzeba ich ignorować, ale nie można wyciągać fałszywych wniosków z proporcji narzekań na dany sprzęt.

Coś nie działa tak, jak powinno, ludzie o tym raportują, ale nie wolno na podstawie tego wyciągać fałszywych wniosków, że sprzęt jest zawodny?
To jakie wolno wyciągać? :)

_________________
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni in angulo cum libro


15 wrz 2014 22:12:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Co by nie powiedzieć, to jednak PDF-y na Onyxach są o niebo lepsze niż na Kindlu..i o to mi głównie chodzi..


16 wrz 2014 7:51:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Sęk w tym że na Onyxach nie trzeba robić żadnej konwersji..i o to mi chodziło..


16 wrz 2014 8:08:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
The Dark Passenger napisał(a):
Coś nie działa tak, jak powinno, ludzie o tym raportują, ale nie wolno na podstawie tego wyciągać fałszywych wniosków, że sprzęt jest zawodny?
To jakie wolno wyciągać? :)
Czyli muszę kawa-na-ławę ;)
Chodziło mi o to, że jak na forum jest 3 userów, którzy mają OK i 3 którzy narzekają na problemy, to nie znaczy, że połowa egzemplarzy danego modelu jest wadliwa.

Tak samo na forach można poczytać jak to serwis Amazonu spuszcza po brzytwie niektórych klientów na gwarancji, a mimo to Amazon słynie z najlepszego serwisu (po angielsku) i faktycznie jest bardzo dobry. Uważam, że serwis onyxów jest dobry (i na pewno lepszy niż większości sklepów), ale zdarzają mu się wpadki z niestandardowymi reklamacjami - jak wszędzie.

athame napisał(a):
nie da się przemilczeć że obsługa formatów innych niż EPUB/MOBI (i ew. PDF-ów "skrojonych" na 6") jest na czytnikach niedopracowana.
Nie wiem z jakich czytników korzystałeś, ale ja mam przeciwne doświadczenie. Używam rtf, doc(x), fb2, html, txt (rówież w zip) i uważam, że jest rewelacyjnie, o wiele lepiej niż na komputerze ;) A PDF "skrojony" na 6" to już w ogóle nie rozumiem - tu nie ma czego obsługiwać, wystarczy tylko przepisać na ekran jak obrazek, co nawet Kindle potrafi :P

_________________
W Obrazek też ;)


16 wrz 2014 9:23:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Nie wiem co wy macie do tych klawiszy fizycznych według mnie są dobrze wykonane i działają u mnie bez zarzutów (może mój egzemplarz jakiś lepiej złożony jest) a bardzo mi ich brakowało w kindlu. Jedynie co teraz znalazłem mam problem z wyświetleniem ebooka z formatowaniem wydawcy bo oprócz aplikacji onyxa (ktora działa wolno i obsługa przypisów jest koszmarna tzn podobna jak w innych aplikacjach ale jakoś klikając na przypis w innych bez problemu trafiam to w onyx readerze zmienia mi stronę cały czas.) żadna z pozostałych aplikacji jakie sprawdziłem formatuje sobie tekst po swojemu.

A co do formatów no co kto lubi ja i tak mając inny format staram się konwertować do epub (na pdf które działa reflow bez problemu zrobi się epub). Plusem onyxa jest za to czytanie pdf dla których reflow nie ma sensu.


16 wrz 2014 9:37:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron