Teraz jest 15 maja 2024 7:28:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx T68
Ja na starym modelu i62 używam tylko przycisków do przełączania stron - co gorsza głównie lewych, wiec ten układ w T68 nie jest dla mnie idealny, bo o ile kojarzę to tam prawe służą do przełączania :). Dotyku używam tylko jak wybieram jakieś opcje lub włączam książkę:).


17 wrz 2014 10:15:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2014 23:58:20
Posty: 44
Post Re: Onyx T68
Dostałem wczoraj Lynxa i powiem szczerze, że nie jest tak źle jak się obawiałem. Jest szybki, szybszy w każdym razie od PB Basic Touch. To co mnie bardzo boli to precyzja ekranu - wpisywanie generowanego hasła o długości 30 znaków to była mordęga... Przyciski przełączania stron też trochę mnie zawiodły - wsteczny ma podparcie na całej długości, natomiast "dalej" głównie na środku - na dole żeby kliknął trzeba go wcisnąć głębiej. Ważne, ze klika, choć mogłoby być lepiej. Aktualnie jestem wciąż zadowolony, zostało jeszcze 8 dni na ewentualne odesłanie:)

Przy okazji:
Jakich programów używacie do PDFów?:)


17 wrz 2014 18:42:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
OnyxReader w zupełności wystarcza. Niektórzy mówią o Aldiko ale jakoś mi nie pasuje..


17 wrz 2014 20:39:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Pytanie o okładkę. Ta z Ryśkiem dla Ryśka jest ok? Jak z wykończeniem? Ze jest skóra z chińskiego węża ewentualnie plastikowego renifera to wiem


18 wrz 2014 9:17:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
W modelach z Androidem, Onyx Reader jest najwolniejszą z systemowych aplikacji (obsługuje PDF-y i zabezpieczenia DRM), prezentuje pliki epub wyłącznie w postaci zdefiniowanej przez wydawcę, nie pozwala na zmianę czcionki tekstu.
Pozostałe aplikacje (CoolReader, FBReader i AlReader vel OReader) oprócz obsługi innych formatów (mobi, rtf, doc(x), odt, pdb, FB2, htm, txt, a także archiwów zip i gz), pozwalają na formatowanie tekstu według zadanych w opcjach reguł, ignorując kody formatowania (css) zawarte wewnątrz ebooka/dokumentu. CoolReader posiada opcję umożliwiającą stosowanie lub ignorowanie wbudowanych stylów (css) dokumentu, oraz stosowania lub ignorowania wbudowanej w dokumencie czcionki.
FBReader jako jedyny oferuje poprawną prezentację tekstów w językach pisanych od prawej do lewej.
AlReader uzupełnia obsługę o formaty docx i odt, i jako jedyny potrafi pokazać przypisy na dole ekranu (a nie na końcu tekstu).
To tak w skrócie.

CoolReader jak i FBReader zaliczają czasem wpadki i wywracają się, ale na konkretnych (niestandardowych) plikach. Jeśli plik jest pod każdym względem poprawny, nie ma problemów z ich stabilnością.

Onyx Reader powstał na bazie programu Adobe Mobile Reader i jest jakby nakładką na ten program w czytniku.
Pozostałe programy są odrębnymi aplikacjami, odrębnych autorów (dostępnymi na dowolne urządzenia z Androidem i nie tylko), z interfejsem dostosowanym i ujednoliconym do stylu czytnika. W przypadku FBReadera odbyło się to kosztem ukrycia bardziej zaawansowanych funkcji tego programu.
CoolReader i FBReader na skutek zintegrowania z system czytnika, nie mogą być samodzielnie aktualizowane do najnowszych wersji jakie udostępniają autorzy. Wymiana ich na nowsze wersje jest możliwa tylko po zrootowaniu czytnika, co wiąże się z utratą gwarancji i utratą integracji tych programów z główną stroną "ostatnio czytane".
AlReader posiada osobną wersję na czytniki i może być samodzielnie aktualizowany (obok OReadera).

_________________
W Obrazek też ;)


18 wrz 2014 9:20:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
tomaszek71 napisał(a):
Pytanie o okładkę. Ta z Ryśkiem dla Ryśka jest ok? Jak z wykończeniem? Ze jest skóra z chińskiego węża ewentualnie plastikowego renifera to wiem

Zanim odesłałem okładka była ok..choć dla mnie lepiej wykonana czyli lepsza jest okładka do C65


18 wrz 2014 9:29:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Onyx T68
tomaszek71 napisał(a):
Pytanie o okładkę. Ta z Ryśkiem dla Ryśka jest ok? Jak z wykończeniem? Ze jest skóra z chińskiego węża ewentualnie plastikowego renifera to wiem

Wykończenie bez zarzutu, bardzo dokładne spasowanie z czytnikiem. Zauważyłem natomiast, że funkcja usypiania po zamknięciu okładki nie zawsze działa prawidłowo - niby pojawia się ekran uśpienia, ale podświetlenie nie jest wyłączane - trzeba uważać albo usypiać przyciskiem.


18 wrz 2014 11:22:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
A co z Legimi na t68??? Chętnie bym wykupił abonament i czytał, czytał, czytał .... tylko żeby zona nie zaczęła straszyć rozwodem:)


23 wrz 2014 9:29:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Od dłuższego czasu na forum nie czuć obecności przedstawicela dystrybutora. W tym wątku padło wiele pytań które pozostały bez odpowiedzi ( a forum oficjalne dla Onyx ). Ja rozumiem że priorytetem dla Pana Miłosza były targi w Berlinie ale trochę czasu juz minęło i może wreszcie ktoś z firmy na niektóre z nich odpowie.


24 wrz 2014 9:46:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Pisałem już gdzieś o tym..myślę że priorytetem jest sprzedaż..a na trudne pytania lepiej nie odpowiadać...


24 wrz 2014 10:16:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
W każdej firmie priorytetem jest sprzedaż. Trudnych pytań nie ma - są trudne odpowiedzi. Ot choćby takie małe porównanie do konkurencyjnego urządzenia jakim jest Aura HD. Ekran: u nas żółty w Kobo biały z lepszym kontrastem i lepszym podświetleniem. Cena urządzeń zbliżona. W czym jest lepsze Kobo??? W dobraniu materiałów do produkcji urządzenia. Dla mnie android nie jest priorytetem w czytniku ebooków. W urządzeniu mam otworzyć ebook i komfortowo czytać. Co z Legimi na T68??? Znowu brak odpowiedzi ze strony dystrybutora. Panowie i Panie z Artatech obudźcie się albo zlikwidujcie dopisek w tym dziale o oficjalnym wsparciu tego forum.
Jeśli zapowiedzi Kobo na temat Aury H2O potwierdzą się - Carta, jeszcze lepszy kontrast to Rysiek wyląduje w koszu albo na alledrogo


24 wrz 2014 10:50:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Też zastanawiam się nad Kobo H2O..do pełni szczęścia brakuje mi tylko przycisków..póki co, czekam na zwrot kasy za Ryśka


24 wrz 2014 10:56:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Może lekko jestem rozczarowany Ryśkiem ale nie jest aż tak źle. Ja za przyciskami nie przepadam ale to pozostałość po PW2. I tutaj jest problem przy Onyxreader. Ekran reaguje jak żona po 40 latach małżeństwa na smyranie. Przyciski ratują ten związek ale co to za chłop co nie lubi posmyrać?!!!

Daro coś długo czekasz na zwrot kasy:(


24 wrz 2014 11:27:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Niestety takie procedury ...zwrot już dotarł, teraz korekcja faktury, wysyłka..i następny tydzień czekania na kasę.. :( Ciekawe czy w innych sklepach tak długo to trwa (agito.pl)

PS
I jeszcze jedno..Nie dziwię się braku reakcji ze strony Artatechu..Wg. mnie T68 jest niedopracowany w porównaniu choćby do C65 AG..C65 nie jest idealny, ale ma niewątpliwą przewagę jeśli chodzi o przyciski przełączania stron a także barwę ekranu..Nie wiem, może miałem wadliwy egzemplarz, ale o żółtej barwie w górnej części ekranu.piszą na całym świecie.. Mam nadzieję, że niedługo pojawi się poprawiona wersja tego czytnika, być może pod inną nazwą..


24 wrz 2014 14:24:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx T68
Ja z kolei ciagle sie zastanawiam nad nastepca mojego i62 - robie to bez pospiechu bo i62+lampka daje sobie dobrze rade:). Nie ukrywam, ze bede sledzil sytuacje z Kobo H2O (wczesniej zastanawialem sie nad alternatywa do onyx w postaci Aura HD). Najbardziej w Kobo bedzie mi brakowalo przyciskow przelaczania stron (najwieksza wada dla mnie), oficjalnej dystrubucji (+ polskiego jezyka), obsługi formatow doc i rtf (ale zawsze taki format mozna przeksztalcic) oraz dostepu do dodatkowych programow z google play.
Najwieksze wydają mi sie 2 pierwsze wady (przyciski + dystrybucja i jezyk).

Pytania dla zorientowanych:
- Jak wygląda sprawa gwarancji w przypadku Kobo w praktyce? Trzeba wysyłać do innego kraju, czy w ogóle nie jest uznawana czy też można liczyć na jakąś gwarancje sprzedawcy w PL?
- Czy Kobo ma reflow dla pdf?
- Czy muszę liczyć się z jakimiś innymi minusami w stosunku do Onyx T68?


24 wrz 2014 14:30:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron