Teraz jest 29 mar 2024 1:37:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Ulubione książki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post 
Mi się najbardziej podobał Władca Pierścieni, czytałam wszystkie tomy chyba po 5 razy. Podobał mi się też "Siewca Wiatru" Kossakowskiej, uwielbiam tą książkę podoba mi się szczególnie pomysł iż autorka głównymi bohaterami uczyniła anioły.


05 mar 2008 21:24:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 15:03:09
Posty: 22
Post 
Witam - moją ulubioną książka - od zawsze - była odyseja. Często do niej wracam. Ale największe wrażenie - być może dlatego, że czytałaj ją będąc nastolatką - wywarła na mnie książka Elli Kazana - UKŁAD. Coś wspaniałego. Polecam.


06 mar 2008 9:09:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 12:39:50
Posty: 32
Post 
Ciężko przedstawić swoją ulubioną książkę. Częściej są to autorzy bo gdy zainteresuje mnie jakaś książka staram się dorzeć do innych jego książek. I tak po "Krainie chichów" był to Jonathan Carroll - cenię go za magiczny świat który tworzy w swoich książkach. Po "Miasteczku Salem" był to Stephen King - świetnie prowadzona, wartka akcja dla tych co lubią się bać. Po "Kostnicy" był to Graham Masterton - jego demony i indiańkie legendy nie mają sobie równych (oprócz wojowników nocy).Po "Alchemiku" był to Paulo Coelho - symbolizm, refleksja, metafory, często przerywałam czytanie żeby przetrawić jakiś fragment. I oczywiście wspomnienia byłych więźniów obozów koncentracyjnych, które czytałam na każdym etapie moich literackich fascynacji.


06 mar 2008 15:10:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2008 12:46:13
Posty: 8
Post 
Najlepsze książki?
Było ich wiele. Moje pierwsze ulubione to książki Karola Maya, później Sienkiewicz. Teraz zachłysnąłem się fantastyką, a między nimi była sensacja. Jednak najlepsza jaką czytałem to była lektura szkolna (co dziwne) "Mistrz i Małgorzata". Muszę do niej wrócić. Wcześniejsze posty mnie do tego zachęciły.

Hiob


09 mar 2008 20:16:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:25:10
Posty: 28
Post 
Było parę... Wymienię tylko te, do których wielokrotnie wracałem i miały jakiś tam wpływ na mnie.
Zaczęło się od Jana Grabowskiego: "Puch kot nad koty", "Puc, Bursztyn i Goście" oraz "Europa kotka z klasą", potem było "W pustyni i w puszczy" i "Winnetou". Następnie MacLean'a "HMS Ulisses" i "Druga Wojna Światowa na morzu" Lipińskiego. Lata 90-te to przede wszystkim Tom Clancy i jego seria o Jack'u Ryan'ie.


11 mar 2008 8:58:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lut 2008 12:01:53
Posty: 26
Post 
Ojeeeej, jakie trudne pytanie...

Ulubiona książka... Trudno mi się zdecydować. Dużo faworytów mam wśród fantastyki. Uwielbiam książki Pratchetta i jego Serię Świata Dysku. Wychowałam się na Harrym Potterze. Zeszłe wakacje spędziłam z książkami Sapkowskiego. W ferie pochłonęłam serię o Mieczu Prawdy Terry'ego Goodkinda. Oprócz tego jeszcze "Achaja" Ziemiańskiego i seria o Mordimerze Piekary... Hm, i jak tu coś wybrać?!

Jeśli bym miała wybierać tą, która na mnie najbardziej wpłynęła, to chyba "Rok 1984"Orwella. Może nie ma ona zachwycającego humoru Pratchetta czy genialnych bohaterów jak Goodkind, ale... cóż, ta książka ma coś w sobie... Jest mocna, nie oszczędza czytelnika. Nie ma słodkiego happy endu - to ogromny plus.

Hm, to była trudna decyzja. Tak to jest pytać fanatyczkę czytania o ulubioną książkę... :)

Pozdrawiam (a w szczególności innych czytelniczych fanatyków)


12 mar 2008 1:19:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 12:56:49
Posty: 26
Lokalizacja: PrzemkĂłw
Post 
Jeśli chodzi o mnie miałem długą przerwę w czytaniu i ostatnio niewiele się u mnie działo w tej dziedzinie.
Pamiętam za to jak w dzieciństwie czytałem naprawdę bardzo wiele i choć obecnie mam nieco inny gust i oczekiwania odnośnie książek, mogę podać kilka tytułów które wtedy (jeszcze jako kilkunastolatkowi bardzo się podobały).

- Przez pustynię, Przez dziki Kurdystan...... - jedna z serii autorstwa Karola Maya (jeśli dobrze pamiętam autora)
- Pogromca Zwierząt, Ostatni Mohikanin, Tropiciel Śladów... - James Fenimoore Cooper (nie mam pewności czy właśnie tak się pisze)
- Cała seria powieści o Tomku Wilmowskim autorstwa Alfreda Szklarskiego
- Old Surehand - Karol May
....

Wiem że nie są to zbyt inteligentne i dające do myślenia książki ale w tamtym wieku naprawdę mi się podobały i jeśli ktoś lubi literaturę tego typu to szczerze polecam.


12 mar 2008 13:24:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:06:14
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Post 
To naprawdę trudne pytanie... Pierwszą książką, która przyszła mi do głowy jest Mały Książę. czytałem kilkanaście razy. Średnio 2 razy na 3 lata :wink:
Ale po głębszym zastanowieniu robi się z tego lista...
I tak na przykład jest tam paragraf 22 i Rzeźnia nr 5 - książki zakręcone na maksa
Oczywiście Sapkowski i Wiedźmin
Książki Orsona S. Carda - cykl o Enderze i cykl o Alvinie i tak w nieskończoność można wymieniać, ale jest jedna książka która rzeczywiście, bardzo mocno wpłynęła na moje życie: N.D. Walsch - Rozmowy z Bogiem. Trafiłem na nią po serii dość nieprzyjemnych wydarzeń w moim życiu a dzięki tej książce mogłem na nowo sobie wszystko poukładać.


12 mar 2008 20:24:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post 
Witam,
Mistrz i Małgorzata.... wszzystkpo jedno gdzie sie napatoczą i w szystko jedno ktory rozdzial otworze...
Bawi mnie nieodmiennie i poprawia nastroj.
Swego czasu dorwałem też małoformatowe wydanie felietonów zoszczenki z lat 20 i 30.
Doszło do tego ze ze 2 lata nosiłem je w torbie i poczytywałem sobie wyrywkowo na dyżurach.
Niestety, ktoz pożyczył i nie oddał ... :twisted:

f.


13 mar 2008 19:51:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2008 12:57:32
Posty: 32
Post 
czytałem ostatnia." Świątynie złych żywiołów" Thomasa M. Reira nie była to jakaś bardzo zachwycająca książka jako długoletni czytelnik nauczyłem się zwracać uwagę na niedociągnięcia niemniej podobała mi sie. Przypomina trochę scenariusz amerykańskiego RPG niż pozycja fantasy ale czyta się całkiem przyjemnie i praktycznie bez przerwy . nie treba sie zastanawiać nad skomplikowaną fabułą i ogólnie jest ok ;)


14 mar 2008 18:06:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2008 22:11:47
Posty: 21
Post 
Ja chyba jie będę oryginalny :)
Moją ulubioną książką, a właściwie cyklem jest "Świat dysku". I z tym większym żalem przeczytałem dzisiaj w gazecie informację że jego autor cierpi niestety na ostrzejszą odmianę alzheimera.

_________________
Czy znasz swój język?
Czy go szanujesz?
Czy go używasz?
Czy też jesteś kolejnym prostakiem bez szacunku dla swoich protoplastów?


14 mar 2008 21:40:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 18:00:18
Posty: 32
Post 
Dołączam się do wielbicieli pisarstwa Margit Sandemo. Przeczytałam wszystkie jej sagi i opowiadania - jedne są lepsze inne gorsze, ale ogólnie wszystkie do przeczytania.
Co do sag, to faktycznie zwykle początki były znacznie ciekawsze niż zakończenia. ale ogólnie strasznie wciągające


15 mar 2008 17:19:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 8:34:17
Posty: 41
Lokalizacja: kozienice/krakĂłw
Post 
absolutny kanon to władca pierścieni i hobbit.
dalej układa się nieco inaczej.
jest zamiennie gdyż każda kolejna książka jest genialna pod jakimś względem.
dlatego podam tylko 10 pozycji (cyklów), które mi na myśl przychodzą:
1. Sapkowski z Wiedźminem (2 zbiory opowiadań i cykl 5-tomowy),
2. Trylogia husycka Sapkowskiego,
3. Dżuma Alberta Camusa,
4. C.S.Lewis i jego Opowieści z Narnii,
5. Potop (kanon polskiej literatury),
6. Pan Tadeusz (13-zgłoskowiec, i piękna budowa),
7.Michał Bułhakow Mistrz i Małgorzata,
8. Dante Alighieri Boska Komedia,
9. Odyseja
10. Iliada.

_________________
Obrazek


16 mar 2008 9:25:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2007 20:38:35
Posty: 26
Lokalizacja: PodœwiadomoœÌ
Post 
Nie wiem dlaczego, ale rozsmakowałam się w thrillerach i kryminałach. A naulubieńsze moje książki to Demony Dobrego Dextera Jeff Lindsaya - wspaniały CZARNY humor postaci :D i Trylogia Roberta Ludluma o Jasonie Bournie. Spotkałam się z opinią, że jest szablonowa. Cóż, mi się jednak podoba. Są gusta i guściki.

_________________
I did not believe because I could not see
Though you came to me in the night
When the dawn seemed forever lost
You showed me your love in the light of the stars

Cast your eyes on the ocean
Cast your soul to the sea
When the dark night seems endless
Please remember me.


17 mar 2008 21:45:48
Zobacz profil WWW
Post 
Ksiazka do ktorej moge wracac wiele razy i za kazdym razem odkrywac cos nowego jest napewno "Ubik" Dicka. Moze dlatego ze byla to jedna z pierwszych ksiazek sf ktore przeczytalem, moze dlatego ze zadna ksiazka wiecej mnie tak nie zaskoczyla. Napewno jest to dzielo zycia Dicka i szczyt jego mozliwosci i kunsztu.


18 mar 2008 19:32:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron