Teraz jest 29 mar 2024 16:35:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Ulubione postacie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 17:30:11
Posty: 25
Post 
Według mnie jedna z najciekawszych postaci kryminałów jest Hannibal Lecter z serii ksiązek Thomasa Harrisa. Genialny psychiatra i walniety psychopata ;p w jednej osobie przyciagaja na niego uwage. Zadziwia mnie jego tok myslenia...wie, co przestępca zrobi. Dzięki niemu Graham i Starling rozpracowali groznych przestepcow. Niewątpliwie Lecter jest postacia bardzo tajemnicza, a takie wlasnie lubie :)


24 lip 2008 11:38:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 12:39:50
Posty: 32
Post 
Kojarzycie Philipa Marlowe z książek R. Chandlera? Inteligentny, twardy, cyniczny i krystalicznie uczciwy detektyw. Taki mój typ twardego faceta, przy którym każda kobieta może liczyć na wsparcie. Philip na pewno nie przesiaduje u kosmetyczki robiąc sobie pedicure lub maseczkę nawilżającą.


05 wrz 2008 18:24:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2008 13:04:15
Posty: 29
Post 
Moim typem jest Myron Bolitar główny bohater cyklu Harlana Cobena. Głównie ujmuje mnie w nim jego sarkastyczny i cięty dowcip, którym obdarzył go autor, posiada oczywiście też wszelkie cechy detektywa, uczciwość, upór, bezkompromisowość i 100% skuteczność :). Ponadto dzięki wyraźnemu zarysowaniu przez autora wątków osobistych Myrona z każdym tomem coraz bardziej można identyfikować się z bohaterem

Ciekawe, że nikt nie wspomniał o Sherlocku Holmesie przecież to protoplasta wszelkiej maści detektywów obdarzony wszystkimi cechami dobrego detektywa, mistrz dedukcji. Nie wspominając o tym, że pies Pies Baskerville'ów i studium w szkarłacie to naprawdę dobre książki. Mi ich lektura w każdym razie przyniosła masę radości.


10 wrz 2008 14:17:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2008 22:06:54
Posty: 22
Post 
Ja zaczęłam Przygodę z kryminałem od Agathy Christie, nie będę oryginalna i napisze ze najbardziej lubię herkulesa poirot za inteligencje urok osobisty i za to ze nigdy się nie myli, z polskich kryminłów wybieram joanne chmielewską i jej bohaterkę joanne za poczucie humoru i wielki dystans do siebie.


12 wrz 2008 12:21:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 19:07:16
Posty: 27
Post 
Bardzo lubię jak większość tutaj Herkulesa Poirot (ten jego ciągły pedantyzm i skłonność do perfekcji), aczkolwiek najbardziej z książek Agathy Christie sympatia darzę pannę Marple. Typ takiej miłej (czasami wścibskiej) starszej sąsiadki, która wszystko widzi i wszystko wie.


02 paź 2008 23:31:03
Zobacz profil
Post 
cóż poradzić- moja zdanie nie będzie inne- uwielbiam pana Herkulesa Poriot- świetnie stworzona postać, wielowątkowa i nietuzinkowa- zabawna ze swoimi przywarami i wadami- rozbrajająca swoją spostrzegawczością i tymi wąsami;))


09 paź 2008 21:31:46
Post 
riverd napisał(a):
Kojarzycie Philipa Marlowe z książek R. Chandlera? Inteligentny, twardy, cyniczny i krystalicznie uczciwy detektyw. Taki mój typ twardego faceta, przy którym każda kobieta może liczyć na wsparcie. Philip na pewno nie przesiaduje u kosmetyczki robiąc sobie pedicure lub maseczkę nawilżającą.


pewnie, że kojarzymy. A przynajmniej ja (od wielu lat wielki fan Chandlera)
Zaś jeśli chodzi o inne postacie detektywów, to lubię bardzo inspektora Montalbano oraz Jacka Frosta.


14 paź 2008 15:26:49
Post 
Kay Scarpetta (P. Cornwell), bo jest współczesnym patologiem, którego problemy są napisane w książce. No i jest bardzo inteligentna...


25 paź 2008 11:23:52
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 19:07:16
Posty: 27
Post 
też nie będę oryginalna i opowiem się za Herkulesem Poirotem za jego nietuzinkowy urok człowieka o małym ciele ale wielkim duchu, jego pedentyzm prawie zawsze wuwołuje we mnie rozbawienie.
uwielbiam też agenta Pendergasta z powieści duetu D. Preston i L. Child za połączenie w jednej osobie bystrości Holmesa i gustowności Hannibala Lectera


04 lis 2008 21:41:25
Zobacz profil
Post 
nie czytałam jeszcze kryminałów pióra pani Agathy Christie, ale czytając te opinie, chyba po nie sięgnę.
Moimi ulubionymi bohaterami kryminałów są bez wątpienia - wspomniany tylko raz w powyższej dyskusji - Myron Bolitar, oraz jego nieodzowny towarzysz Win.
Przystojny były koszykarz, któremu kariera potoczyła sie w nieco odmiennym kierunku niż początkowo planował i kompan, który zawsze pojawia się w najbardziej odpowiednich momentach. Para nietuzinkowa, świetnie się rozumiejąca i jeszcze lepiej rozwiązująca kolejne zagadki.


29 gru 2008 14:48:19
Post H. Poirot - o nie, nie
Witam wszystkich
Zauważyłem, że dyskusja zamieniła się w jakiś hymn pochwalny i laurkę dla A. Christie i jej bohatera. Chyba zapominamy o klasykach, czyli takich autorach, jak: R. Chandler, D. Hammett czy R. MacDonald. Mój ulubiony detektyw, który nie ma sobie równych to Philip Marlowe. Trochę cyniczny, z dużym poczuciem humoru i o ciętym języku, a przy tym niezwyle uczciwy i zawsze stający po stronie prawa, chociaż nie znaczy to, że sam nie łamie pewnych zasad, aby dopaść tych co przewinili. Bezwzględny dla złoczyńców (chociaż czasami mają długie nogi, wzorowe kształty i piękne bląd włosy).
H. Poirot to dla mnie jakaś dziwna karykatura detektywa. Może nie wynika to wprost z powieści A. Christie. Ale ekranizacja jej książek i ten kurczakowaty, pokraczny facecik z przylizanym wąsikiem i brylantyną na głowie zupełnie do mnie nie przemawia. Postać komiksowa, która może trafić, ale do audytorium do lat 14. Przesadnie szarmancki i elegancki. No, ale paniom może się podobać... W końcu to kobieta go stworzyła.


03 sty 2009 17:23:32
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2008 21:28:13
Posty: 12
Post 
moją sympatie zyskała urocz strasza Pann Marply:) .. oczywiscie Poirot, jego rowniez bardzo cenię za
spryt, inteligencje oraz za nieobliczalne zachowanie.. jego pytania oraz techniki odgadywania kto jest sprawca
morderstwa.. wrecz niesamowie sposoby.. jak zaproszenie wszystkich osob do stołu aby ci zagrali w brydza..
oraz wiele innych niesamowitych metod..

co do tego Poirota z filów.. to jak dla mnie nie jest przystojny i
mi sie nie podoba.. to ze jest szarmancki ok, ale
nam podoba sie jego umysł..
malo jest inteligentnych i szarmanckich jednoczesnie mężczyzn..

_________________
get a light.


13 sty 2009 10:31:29
Zobacz profil
Post 
Zgadza się, mało jest inteligentnych i szarmanckich mężczyzn. To gatunek wymierający. A jak dodamy jeszcze dowcipnych ..., to w ogóle ze świecą szukać.
No coż, ... Dlatego dołączyłem do forum, he he :lol:


13 sty 2009 16:23:15
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2010 21:14:48
Posty: 44
Lokalizacja: Sandomierz
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Ulubione postacie
Windsor Horne Lockwood Trzeci
Mikael Blomkvist


24 wrz 2011 16:18:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2013 14:26:24
Posty: 3
Post Re: Ulubione postacie
Księżniczka Achaja (z powieści Ziemiańskiego)


24 kwi 2013 22:39:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: