Teraz jest 29 mar 2024 8:31:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Ulubione postacie 
Autor Wiadomość
Post Ulubione postacie
Jakie są wasze ulubione postacie z kryminałów? Które przyciągają waszą uwagę, które was bawią i zachwycają? Mordercy czy ofiary? Detektywi czy policjanci? Kryminałów jest wiele, postaci jeszcze więcej więc czekam na wasze wypowiedzi!

Osobiście powiadam się za jedną z najsłynniejszych postaci z kryminałów pióra Agathy Christie! Mowa oczywiście o Herkulesie Poirot. Inteligenty, często zabawny, nigdy nie ujawnia swoich pomysłów aż do ostatnich momentów książki, co utrzymuje nas w niepewności i napięciu. Uwielbiam tez jego humor - ciągłe nasmiewanie się z anglików i ich zwyczajów, począwszy od jedzenia a skończywszy na charakterze.

Ale również Kapitan Hastings, najlepszy przyjaciel Poirota, zwyskał moją symptaię. Flegmatyczny anglik, często mało domyślny, ale jakże ubogaca powieści Christie.

A kogo WY najbardziej lubicie? Piszcie i dyskutujcie :)


Ostatnio edytowano 03 kwi 2008 20:31:12 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



02 kwi 2008 21:35:27
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2007 20:38:35
Posty: 26
Lokalizacja: PodœwiadomoœÌ
Post 
Hmm.... Kogo ja lubię? Z Kryminałów? No to tak... Mąż Dallas - Roarke z serii Nory Roberts In Death... Ciacho z kremem - czarnowłosy, czarujący, z mroczną przeszłością, inteligentny, bogaty, opiekuńczy - ideał faceta cud, miód i orzeszki.
Dexter Morgan z Demonów Dobrego Dextera... Facet o dwóch twarzach... Mordercy i przykładnego obywatela... Ma wspaniały czarny humor i Mhrcznego pasażera ze sobą xD.
Lincoln Rhyme - niepełnosprawny kryminalistyk z tańczącego Trumniarza Jeffery'ego Deavera. M. in. dlatego, że radzi sobie mimo iż jest inwalidą i zrezygnował z samobójstwa.
Hercukes Poirot oczywiści, sympatyczny i inteligentny detektyw, który urzeka swym całokształtem.
Loki z Kłamcy, który jest wspaniały Mruu... Za wszystko co robi, a szczególnie za zamienienie siebie w babę i uwiedzenie jakiegoś gościa... na przyjęciu charytatywnym A był pół na pół babo-chłop xD

To chyba tyle jak coś dojdzie do skrobnę edycję ;)

_________________
I did not believe because I could not see
Though you came to me in the night
When the dawn seemed forever lost
You showed me your love in the light of the stars

Cast your eyes on the ocean
Cast your soul to the sea
When the dark night seems endless
Please remember me.


20 kwi 2008 20:05:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2008 12:55:59
Posty: 24
Post 
Dla mnie oczywistym zwycięzcą w kategorii "ulubiona postac" jest oczywiście Herkules Poirot. Jestem fanką twórczości Agathy Christie i uwielbiam tworzone przez nią postaci, jednak Poirot zasługuje i tak na wyróżnienie.

Wzbudzający śmiech, zadufany w sobie detektyw z wieeeelkimi wąsami i obdarzony jeszcze większym sprytem jest moim skromnym zdaniem wzorem do naśladowania dla wszystkich pisarzy! Takich detektywów trzeba tworzyc! Sympatia i podziw dla Poirota- takie uczucia wzbudziła we mnie Agatha Christie. Myślę, że to świetne połączenie.


21 kwi 2008 20:28:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 0:13:38
Posty: 52
Lokalizacja: TarnĂłw
Post 
A ja lubię Stephanie Plum, łowczynię nagród z cyklu książej Janet Evanovich i wspierające ją w pracy babcię Mazurową i byłą prostytutkę Lulę. Z dużym zainteresowaniem przyglądam się jak Stephanie zmierza ku nieuchronnej zagładzie. Wykonuje pracę, do której nie ma absolutnie żadnych kwalifikacji i co chwilę ktoś próbuje ją zabić. Sądzę, że gdy autorka zarobi odpowiednio dużo na swoim cyklu, uśmierci ją w jakiś spektakularny sposób. Chociaż może sie to jej nie udać - już wielu próbowało!
A Herkules Poirot? Owszem, doskonały detektyw, ale nie zgodzę się z określeniem "sympatyczny"; raczej: nadęty i arogancki

_________________
Zawsze zastanawiam się, czy wstawić gdzieś przecinek. Zastanowienie jest ważne, ale i tak zwykle wstawiam (no, czasem nie)



Ludzie zdecydowanie wolą czytać niż pisać. I bardzo dobrze, nie każdy jest obdarzony talentem. Ogarnia mnie zgroza na myśl, że ktoś miałby zostać zmuszony do przecztania tego, co napisałem.

Paulus Maximus Starszy


Uroda nie jest największą wadą mężczyzny, istnieje jeszcze głupota.

W. Łysiak


23 kwi 2008 0:02:35
Zobacz profil
Post 
Mnie zachwycił Eberhard Mock Marka Krajewskiego. Sam autor twierdzi, że Mock to taka bardziej niegrzeczna wersja jego samego. Hmmm... ciekawe. choć w sumie wiele cech Mocka jest żywym odzwierciedleniem przyzwyczajeń Pana Krajewskiego (jak np kapelusze, czy łyżka do butów wożona zawsze i wszędzie). Postać Mocka trudno by było skalsyfikować jako dobrą, wprost przeciwnie. Ale ma w sobie magię faceta z krwi i kości. Lubię takich (w ksiązkach!).


02 maja 2008 23:38:45
Post 
Moją ulubioną bohaterką kryminałów jest Joanna wystepująca w powieściach Joanny Chmielewskiej. Moim zdaniem jest błyskotliwa, sympatyczna i kompletnie zwariowana co dodaje książkom humuru.


04 maja 2008 17:05:23
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:43:42
Posty: 42
Post 
To ja też pójdę w klasykę i wskaże niepokonanego mistrza dedukcji Sherlocka Holmesa. W końcu kogo jak kogo, ale jego można uważać za najlepiej stworzoną postać detektywa.


08 maja 2008 16:25:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 17:30:18
Posty: 39
Post 
mrara31 napisał(a):
Moją ulubioną bohaterką kryminałów jest Joanna wystepująca w powieściach Joanny Chmielewskiej.

A moją ulubioną postacią jest Alicja. Bo ona potrafiła zgubić rzeczy teoretycznie niemożliwe do zgubienia. I miała w pokoju kastaniety wiszące na haku na ścianie, żeby jej się hak nie marnował...


08 maja 2008 23:25:28
Zobacz profil
Post 
Moją ulobioną postacią z kryminałów metodyczny , zarozumiały i niezrównany Hercules Poirot . Jest bardzo charakterystyczny ze swoimi wąsikami no i oczywiście szarymi komórkami które pracują na najwyższych obrotach . Lubie jeszcze jak na końcu zbiera wszystkich w jednym pokoju i opowiada o tym jak doszedł do tego kto jest mordercą . Lubie jeszcze jednego detektywa choć sam nie wiem za co a jest nim ( chyba jeszcze nie wymieniony tutaj)
Philip Marlow .


10 maja 2008 16:12:24
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post 
Jeśli chodzi o Agathe Christie to się wyłamie i napiszę, że zdecydowanie wolę pannę Marple od Herculesa Poirot. W książkach z Herculesem często występuje jego przyjaciel kapitan Hastings, który mnie strasznie irytuję. Razem tworzą tandem, który musi omawiać sto razy jedno zagadnienie, bo biedny Hastings nie może się nadziwić, a Hercules musi wszystko sobie uporządkować.
Lubię Joannę Chmielewską za jej zwariowane pomysły i i humor.


16 maja 2008 13:42:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2008 14:54:02
Posty: 25
Post 
Ulubiony bohater oczywiści Herkules Poirot. Powieści Agathy Christie przyciągaja głownie ze względu na tego bohatera. Niewysokie, z czarny podkręconym wąsikiem, Belg - nie lubi gdy mówi sie o nim jak o Francuzie. Niepozorny wygląd, ale wielki umysł. Potrafi rozwiązać każdą zagadkę, nawet taka, która dla innych wydaje sie nie do rozwiązania.


01 lip 2008 12:33:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2008 16:43:28
Posty: 22
Post 
Zdecydowanie Lincoln Rhyme z powieści Deaver'a. Inteligentny i perfekcyjny, o specyficznym poczuciu humoru.

A także jego zupełne przeciwieństwo - Joanna u Chmielewskiej. Roztrzepana, niezorganizowana, z masą dziwnych pomysłów.


03 lip 2008 9:44:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2007 13:50:26
Posty: 22
Post 
Ulubiona postać jako ta która mi się bardzo spodobała - to niejaki Anisij Tiulpanow z książek Akunina o Fandorinie - chociaż występuje tylko w trzech kryminałach z tej serii. To taki trochę niezguła, brzydki (szczególnie niekorzystnie wypada przy pięknisiu Fandorinie), ale pełny zapału i gorliwy, ale przez to właśnie budzi sympatię. Aha, nie napisałam kto to jest - pracuje w policji i jest pomocnikiem Fandorina. Ciekawe tylko, że każdy detektyw ma pomocnika, prawda?


03 lip 2008 14:50:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Jedynymi kryminałami, które czytam są książki Agathy Christie, wybór więc mam ograniczony :). Nie będę oryginalna - moim ulubionym detektywem jest Herkules Poirot: za klasę, styl, wdzięk i nieomylność. Irytują mnie bohaterowie, którzy bez przerwy obrywają, budzą się po kilkugodzinnej utracie świadomości, czy też w ostatniej chwili orientują się "co się dzieje". Inną postacią, którą lubię, a która, niestety, pojawia się rzadko jest pan Quin (z tomu opowiadań "Tajemniczy pan Quin") - sam nie rozwiązuje zagadek, pomaga tylko, zwraca uwagę na jakiś szczegół, czasem tylko pojawia się w odpowiednim miejscu i czasie. Dzięki niemu opowiadanie A. Christe trochę odbiegają od reszty sięgając w świat "pozazmysłowy".

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


03 lip 2008 15:08:58
Zobacz profil
Post Poirot rzadzi
:D przynajmniej w mojej teorii 8) Moim zdaniem nie ma lepszego detektywa wsrod fikcyjnych boohaterow :P

Edit by Rudi: Ostrzeżenie za brak argumentów.


16 lip 2008 23:31:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron