Teraz jest 28 kwi 2024 0:31:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona
Onyx Boox i62 HD "Angel Glow" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Oprogramowanie jest takie jak w innych modelach. Czyta się stabilnie. Nawet przeglądarka pozwala czytać online strony PBI.
Nieocenioną pomocą są fizyczne klawisze na obudowie.

Dodatki np. RSS jak działa to pięknie, ale nie zawsze działa.

Czego mi brakuje:
Cichszej, bardziej precyzyjnej pracy klawiszy przerzucania stron.
Poprawienia RSS
Możliwości włączenia oświetlenia po ciemku
Klienta poczty
PS
Może dlatego Kindle ma włączone na stałe oświetlenie, bo po ciemku byłby bezużyteczny. Boox włącza się bez podświetlenia co jest dla mnie dobre, ale jakiś wyłącznik "do wymacania" w ciemności jest potrzebny


17 lis 2012 9:39:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
szerokie napisał(a):
Boox włącza się bez podświetlenia co jest dla mnie dobre, ale jakiś wyłącznik "do wymacania" w ciemności jest potrzebny


Podświetlenie włącza się po dłuższym przytrzymaniu klawisza "Home".


17 lis 2012 10:22:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Dzięki! Domyślałem się tego jak ta skośnooka piękność coś wyczarowała na prezentacji. Instrukcja obsługi i to po polsku jest chyba wymagana przez prawo?


17 lis 2012 12:04:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Teoretycznie instrukcja jest - dostępna w Ustawieniach.

BTW - udało Ci się może rozwiązać któryś z tych problemów?


17 lis 2012 12:52:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Czy ktoś z posiadaczy tego czytnika mógłby wrzucić kilka zdjęć pokazujących moc oraz barwę doświetlenia?

Z góry dziękuję.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


17 lis 2012 14:38:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Jak jesteś z Wrocławia to idź do nich i sobie pooglądaj. Zdjęcia są niemiarodajne w takich subtelnych odczuciach. Ogólnie można czytać zapominając, że coś świeci.

Instrukcja jest do innego modelu w narzeczu plemienia, które nie wymawia głoski "r"


17 lis 2012 23:28:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2012 13:17:02
Posty: 2
eCzytnik: i62 HD Angel Glow
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Witam!
Jako nowy użytkownik zarówno tego forum jak i nowego produktu jakim jest i62HD AG mam kilka spostrzeżeń z którymi chciałbym się podzielić.
Może firma ArtaTech coś doradzi lub zmieni. :)
Po pierwsze miałem kiedyś do czynienia z czytnikami sony PRS 650 i PocketBook 603 i wydaje mi się że kontrast był w nich lepszy.
Jak na razie czytam tylko wieczorami przy sztucznym oświetleniu i niestety bez podświetlenia raczej byłoby ciężko a jak pamiętam z tamtymi czytnikami dawałem radę.
Czy może ktoś to sprawdzić?
Teraz kilka moich wniosków typowo użytkowych.
Przeczytałem i62 dwie książki jedną w formacie doc. druga rtf.
Z doc-kiem mam problem zmiany ustawień z pozycji czytania książki tzn mogę zmienić jedynie wielkość czcionki ale już nie ją samą. Ogólnie opcje menu są wtedy mocno ograniczone.
Co do podświetlenia to również dołączam się do głosów z prośbą o możliwość jeszcze większej jego minimalizacji, ale dużo bardziej irytuje mnie to, że nie zapamiętuje ostatnich ustawień, czyli w momencie gdy wyłączy się po uśpieniu trzeba ponownie minimalizować oświetlenie. Mało tego nie można tego zrobić z pozycji książki tylko trzeba wychodzić do menu głównego.
Ogólnie z wyłączaniem wiążą się kolejne niedogodności ,
czytnik nie zapamiętuje ostatnich ustawień czytanej książki ani strony ani zmian czcionki.
Dla mnie jest to problem gdyż często muszę przerywać czytanie ( na kilka kilkanaście minut) potem ponownie wszystko muszę ustawiać :cry:
I na koniec mniej istotna kwestia: w moim urządzeniu instrukcja jest tylko po angielsku.
pozdr.


20 lis 2012 14:01:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Co do zmiany czcionki w DOC'ach to można wybrac inną aplkację - FBReader - w którym mozna czcionki zmieniać. W Ustawieniach - Preferowane Aplikacje w sekcji DOC wybieramy FBReader. Wg mnie FBReader jest znacznie lepszy niż przeglądarka "deflautowa".

RTF'y - spakować ZIP'em :D - jeden plik w pojedyńczym archiwum i czytnik potraktuje spakowany RTF jak plik FB2 i też mozna go otworzyć FBReaderem lub Coolreaderem. A w obu można dowolnie zmieniać czcionki - a jesli chodzi o FBReader vs CoolReader - ja wolę FBReader bo w CoolReaderze dotyk zaznacza słowa a nie przerzuca stron :D choć CoolReader jest szybszy i troszkę lepszy od FBReadera. Mam nadzieję, że do CR dodadzą opcję sterowania dotykiem - czy ma zaznaczać czy przewracać strony. Po za tym chodza plotki, że Onyx ma dodać kolejny program, który będzie obsługiwał wszystkie formaty :D

Co do zapamiętywania numerów stron to w katalogu w którym jest książka tworzy się podkatalog .ONYX - w tym podkatalogu znajdują się dane o numerach stron. Czasem występują uszkodzenia w plikach. Moja rada : usunąć katalog .ONYX - po pierwszym otwarciu utworzy się i powinno być OK.

Ogólnie DOC i RTF'y nigdy nie sprawiały problemów, były zapamiętywane numery stron. Sam mam dużo DOC'ów i RTF'ów i z nimi akurat nigdy nie było kłopotów - wprawdzie mam i62 Espresso - ale u znajomego z i62AG tez nie ma problemów z zapamiętywaniem stron.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


20 lis 2012 15:28:34
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
ociu napisał(a):
Witam!
Co do podświetlenia to również dołączam się do głosów z prośbą o możliwość jeszcze większej jego minimalizacji, ale dużo bardziej irytuje mnie to, że nie zapamiętuje ostatnich ustawień, czyli w momencie gdy wyłączy się po uśpieniu trzeba ponownie minimalizować oświetlenie. Mało tego nie można tego zrobić z pozycji książki tylko trzeba wychodzić do menu głównego.
Ogólnie z wyłączaniem wiążą się kolejne niedogodności ,
czytnik nie zapamiętuje ostatnich ustawień czytanej książki ani strony ani zmian czcionki.
Dla mnie jest to problem gdyż często muszę przerywać czytanie ( na kilka kilkanaście minut) potem ponownie wszystko muszę ustawiać :cry:
I na koniec mniej istotna kwestia: w moim urządzeniu instrukcja jest tylko po angielsku.
pozdr.



Z tym oświetleniem to mam takie same odczucia, defaultowo światło powinno startować z minimum a nie maksimum waląc po oczach żarówami...
Czytnik zapamięta stronę książki, ale musisz użyć tzw. zakładki. Ja mam ustawiony czytnik tak, żeby po włączeniu otwierał ostatnią czytaną książkę - w rzeczywistości zadziałało to poprawnie tylko raz. Dlatego zakładki są pewniejsze. Aha, każda przeglądarka ma swoje zakładki, więc jak otworzysz w CR i dasz stronę do zapamiętania to FR tego nie odczyta, i na odwrót.

Druga rzecz - ja używam w zasadzie tylko FR bo on przynajmniej zapamiętuje fonty, CR w ogóle ma w nosie moje ustawienia po restarcie.

O instrukcję po polsku nie mogę się doprosić, wysłali mi tylko do i62, widać na ten model nie mają takiej.

Obsługa formatów offica to porażka moim zdaniem. Nadal nie otwiera excela, a z docami czy rtfami mam ten sam problem. I żeby uprzedzić dobre rady - ustawienia mam właściwe (próbowałam rożnych konfiguracji), po prostu to oprogramowanie nie radzi sobie w stopniu podstawowym z tymi plikami. To jest nieporozumienie, żeby w urządzeniu, które ma w specyfikacji obsługę tych formatów robić zipy dla rtf.

Najlepiej czyta się w formacie mobi lub fb2. Epuby ciągle mi się narowią z fontami. Bez calibra byłoby ciężko.

Generalnie czytnik nie jest zły, po prostu soft jest niedopracowany, cieszę się tylko, że w stopniu, który nie doprowadza mnie do wściekłości.


20 lis 2012 20:09:12
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Jeśli chodzi o obsługę epub, to nie mam zastrzeżeń (używam fbreadera).

Natomiast rzeczywiście czytnik powinien zapamiętywać ustawienia oświetlenia.


20 lis 2012 20:33:38
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
To ja mam chyba pechowy egzemplarz... Nie radzi sobie z officem, nie zapamiętuje ustawień fontów, usb stroi fochy po podłączeniu do pc...


20 lis 2012 20:44:25
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
U mnie z obsługą epub nie ma żadnych problemów. Cool Reader pamięta strony i czcionkę. Ciekaw jestem czy we wszystkich egzemplarzach jest identyczne oprogramowanie. Mam firmware w wersji 1.7.5.20121026, CR w wersji 3.0.51-28.


20 lis 2012 22:45:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Khouri - może trafiłeś na "felerny" egzemplaż :D pech i tyle - zadzwoń do serwisu w końcu po to są - Masz Gwarancję i mozliwość powołania się na NTzU :D

WG mnie należało by wgrac od nowa soft - problem jest taki, ze na stronie NIE MA softu do i62AG :?

Tak więc pozostaje serwis - mamy opcję Door - to - Door z darmowym kurierem więc zaczął bym od tego.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


21 lis 2012 9:21:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2012 11:22:19
Posty: 4
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Witam,
Przymierzam się do zakupu czytnika. Głównie ma służyć do czytania pdf'ów z książkami technicznymi. Myślałem o M92 ale troche jego rozmiar (mało poręczny podczas podróży) mnie odstrasza. Sprawdzałem stare i62 ale wyświetlany tekst pdf'ów był zbyt mało czytelny (trzeba było robić duże powiększenia). Zastanawiam się jak ekran HD w nowym i62 wpływa na czytelność pdf'ów, czy da się takowe już wygodnie czytać czy jednak pozostać przy wyborze M92 ?


22 lis 2012 11:43:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Tam są zdjęcia z PDF A4 na ekranie 1024x758
jaki-czytnik-wybrac-f177/kindle-czy-onyx-t12314.html


22 lis 2012 14:19:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: