Teraz jest 20 kwi 2024 3:16:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona
Onyx Boox i62 HD "Angel Glow" 
Autor Wiadomość
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
szerokie, nie wiem do czego pijesz, tak, że chyba nie jestem spostrzegawcza ;]

Co do czytnikowej wojny - każdy czytnik ma jakieś wady. Czytam wszystkie wątki, zwłaszcza kindlowo-onyxowe i konkluzje mam jedną - gdyby je zmiksować (funkcjonalność) to wtedy byłby bardzo dobry czytnik. Co do psucia się - znowu - dużo wątków tu i tam: bateria siadła, klęknął, padł, powstał... Niestety, teraz wszystkie urządzenia elektroniczne to jeden wielki badziew (zarówno sprzętowy jak i programowy) obliczony na działanie w ciągu jednego sezonu marketingowego. Liczę się z tym, że za rok, góra dwa, znowu wydam tysiaka na coś do czytania. Takie czasy - nie opłaca się naprawiać, lepiej kupić nowy model.


14 lut 2013 0:51:45
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox i62 HD
domryba napisał(a):
Nie chciałbym Cię martwić fraktal, ale akurat w kwestii braku informacji o zmianach w oprogramowaniu Onyxów mylisz się i to dość zasadniczo. :)

Firmware czytników rozwijany jest na zasadach Open Source i każda, nawet najmniejsza zmiana w kodzie odnotowywana jest pod tym adresem:
https://github.com/onyx-intl


Strona którą linkujesz prawdopodobnie mówi bardzo dużo informatykom lub programistom.
A ponieważ najwyrażniej się nie rozumiemy, poslużę się analogią:
cierpisz na kilka lekkich ale upierdliwych dolegliwości, udajesz się więc do lekarza. tam jesteś badany, zostają Ci wykonane badania laboratoryjne i wynik tego wszystkiego ląduje w Twojej kartotece. Ty pełen ufności pytasz " Co mi jest Panie Doktorze ?", po czym dostajesz kartotekę z informacją : "to sobie proszę poczytać " a lekarz wychodzi z pokoju.
Poniał ?
Widziałeś kiedyś np stronę aktualizacji FF ?
Tam jest wszystko napisane - co nowego doszło, jakie bugi poprawiono, jakie - znane - są nadal nierozwiązane.
W miarę prosto jest to zebrane i przedstawione.
Czyli można ?
Ale jak się wychodzi z założenia że zdesperowany użytkownik i tak zaistaluje ... bo może jednak coś naprawili ... i ma sie rzeczonego użytkownika w ... to jest jak jest.
I nie każ mi sie tym zachwycać.

f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


14 lut 2013 10:46:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
@Khouri takie wojny świadczą o utożsamianiu się człowieka z przedmiotem, który posiada. Taki brak osobowości, który niestety jest na rękę producentom i tysiące dobrych specjalistów próbują zrobić z nas swoich wyznawców.


14 lut 2013 13:44:12
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD
fraktal napisał(a):
Strona którą linkujesz prawdopodobnie mówi bardzo dużo informatykom lub programistom.
A ponieważ najwyrażniej się nie rozumiemy, poslużę się analogią

Myślę, że zrozumiałem Cię dość dokładnie. Napisałeś, że nikt nie wie co nowego dostajemy w aktualizacji oprogramowania. Pozwoliłem się z Tobą nie zgodzić, ponieważ jeżeli o mnie chodzi, czuję się w pełni poinformowany.

Lista zmian dostępna pod adresem: https://github.com/onyx-intl/boox-opens ... its/master w prosty i zrozumiały dla każdego sposób przedstawia naprawione błędy czy nowo dodane funkcje.


14 lut 2013 14:53:49
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox i62 HD
domryba napisał(a):
Myślę, że zrozumiałem Cię dość dokładnie. Napisałeś, że nikt nie wie co nowego dostajemy w aktualizacji oprogramowania. Pozwoliłem się z Tobą nie zgodzić, ponieważ jeżeli o mnie chodzi, czuję się w pełni poinformowany.

Lista zmian dostępna pod adresem: https://github.com/onyx-intl/boox-opens ... its/master w prosty i zrozumiały dla każdego sposób przedstawia naprawione błędy czy nowo dodane funkcje.


Myślę ze jednak nie zrozumiałeś mnie kompletnie. Lista poprawionych bugów powinna towarzyszyć każdej ukazującej sie na stronie Arta Techu aktualizacji i konkretnie, rzetelnie i po polsku informować o wprowadzanych poprawkach i poprawionych lub nowowprowadzonych funkcjach urządzenia.
Wskaż mi proszę gdzie na stronie Arta Techu można znależć odnośnik do linka którego właśnie podałeś ?
OK. Nie trudz sie. NIGDZIE. Otóż imaginuj sobie Waszmość że zwykła uczciwośc handlowa, kupiecka czy jak sobie ją tam nazwiemy nakazywałaby ową informacje podać, ba ! , podawac gdzie sie da i jak czesto sie da. Podwiesić w dziale "Modele i oprogramowanie" na stałe. Widzisz tam taki wątek ? I o czym to Twoim zdaniem świadczy ?
Reasumując - ciesze sie niezmiernie Twoja radością z bycia doinformowanym, choć raczej jej nie podzielam.
Jak rozumiem intencja Twoją było rozgrzeszyć Arta Tech, a nawet rzekłbym "rozmydlić " problem. Mnie nie przekonałeś.
Ciekawe czy wpisze sie tu ktos przekonany ? Będę czekał i skrzętnie obserwował. Moze znowu dane mi będzie sie ucieszyć ?

f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


14 lut 2013 15:32:37
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
@domryba - zgadzam się z Tobą częściowo. Specyfikacja jest, natomiast te informacje powinny się znaleźć na stronie ArtaTech. Bycie dystrybutorem zobowiązuje do przedstawienia klientom w sposób jasny i zrozumiały (czyli po polsku) jakie ficzery zawiera kolejna wersja softu, listę usuniętych bugów, etc. Tymczasem do do Angel Glow nie ma nawet instrukcji - zastępuje ją instrukcja do i62. A przecież to dwa różne czytniki. Coś tu chyba nie bangla i trudno nie zgodzić się z fraktalem, że przedstawiciel firmy Onyx lekko zlewa te sprawy...

@Szerokie
Cytuj:
takie wojny świadczą o utożsamianiu się człowieka z przedmiotem, który posiada

Masz całkowitą rację. Ciężko mnie drażni, jak ktoś zachwyca się bezkrytycznie sprzętem. W ogóle nie biorę pod uwagę radosnych ochów i achów w recenzjach, bardziej cenię sobie te, w których użytkownik dostrzega błędy i niedogodności swojego czytnika. Wiadomo, że nie ma sprzętu idealnego - jeśli mam do czynienia ze świadomym swoich potrzeb użytkownikiem, to jego opinia jest dla mnie wiążąca. Odsuwa to też brzydkie podejrzenia, że recenzent nie działa na zlecenie firmy w zamian za korzyści w postaci nowego modelu.


14 lut 2013 15:46:03
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
@fraktal
Nie wiem za kogo mnie bierzesz, ale w żadnym wypadku nie miałem zamiaru nikogo rozgrzeszać czy coś rozmydlać. Odniosłem się tylko do twojej wypowiedzi, że NIKT nie wie co nowego przynosi aktualizacja oprogramowania.

Żeby zakończyć ten temat - oczywiście zgadzam się z Tobą i Khouri, że informacje te powinny być publikowane przez dystrybutora wraz z każdą nową wersją softu.


14 lut 2013 17:09:42
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Wysoce prawdopodobne jest to, że dystrybutor sam nie bardzo wie jakie zmiany wprowadzi producent. :D

A pro po - ciekawi mnie JAK wygląda sprawa z Boox'amu w Rosji. Znajomy twierdzi, że Boox'y są tam najpopularniejsze. To duży rynek - może u nich soft jest częściej aktualizowany? Można by spróbować od Rosjan brać soft - wiem, że w rosyjskim czytniku znajomego jest możliwośc wyboru języka angielskiego w Menu :D Jakoś sobie poradzę po angielsku :D z Kindle w końcu dałem sobie radę.

Niestety nie znam rosyjskiego i nie wiem, który sot by pasował do i62 Espresso. Niektóre "rosyjskie" softy mają datę z 2013-02-05 - co jest ciekawe.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


14 lut 2013 21:49:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Rhavir napisał(a):
Wysoce prawdopodobne jest to, że dystrybutor sam nie bardzo wie jakie zmiany wprowadzi producent. :D


A wszyscy beta-testerzy maja permanentną grypę ?
Zaś programistom AT zli ludzie klawiatury i monitory pokradli ? :depresja:
Cóż recesja, kryzys ... Za to jachty tanieją więc nie wszystko schodzi na psy :!: :mrgreen:

f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


14 lut 2013 22:02:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2013 12:23:15
Posty: 13
eCzytnik: i62hd
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
proszę o pomoc (dwa pytania jeden problem):
- jak włączyć domyślne otwieranie książek z widokiem ilości stron?
- jak wywołać podręczny ekran do wybierania takiego widoku jeśli mamamy pełny ekran (wiem, że trzeba dłużej przytrzymać palec na ekranie, ale to działa bardzo losowo, włącza się słownik, przerzuca stronę itp. aż za ntym razem zaskoczy, chciałbym mieć widok jak w pierwszym pytaniu),
w tej chwili mam oprogramowanie 1.7


24 kwi 2013 8:07:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2013 20:07:25
Posty: 10
eCzytnik: i62HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Dziwny objaw I62HD nie działa ekran dotykowy dla ikon z kolumny lewej i prawej dla środkowej wszystko ok. przyciski działają ok.
wykoanłe restart urządzenia załadowałem na full, ponowna aktualizacja do 1.8 - i nic to samo
jakieś pomysły i propozycje


04 maja 2013 21:27:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
furtian napisał(a):
proszę o pomoc (dwa pytania jeden problem):
- jak włączyć domyślne otwieranie książek z widokiem ilości stron?
Wystarczy zmienić domyślną aplikację do ebooków na coolreader.

furtian napisał(a):
- jak wywołać podręczny ekran do wybierania takiego widoku jeśli mamamy pełny ekran (wiem, że trzeba dłużej przytrzymać palec na ekranie, ale to działa bardzo losowo, włącza się słownik, przerzuca stronę itp. aż za ntym razem zaskoczy, chciałbym mieć widok jak w pierwszym pytaniu),
w tej chwili mam oprogramowanie 1.7
Zalecam aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji.

jarol72 napisał(a):
Dziwny objaw I62HD nie działa ekran dotykowy dla ikon z kolumny lewej i prawej dla środkowej wszystko ok. przyciski działają ok.
wykoanłe restart urządzenia załadowałem na full, ponowna aktualizacja do 1.8 - i nic to samo
jakieś pomysły i propozycje
To mi wygląda na problemy "sprzętowe", więc najlepiej skontaktować się z serwisem.


05 maja 2013 21:57:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2013 12:23:15
Posty: 13
eCzytnik: i62hd
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
dziękuję, Jony :)


08 maja 2013 7:44:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 12:00:27
Posty: 3
eCzytnik: Boox
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Jak działają chmury danych na czytnikach? Czy ściągana jest cała zawartość chmury na dysk (Jak na komputerach?) czy może ściągany jest plik jak chcę go otworzyć, a później, po zamknięciu, jest kasowany (jak na komórkach?).

Pytam, bo i62Hd jest moim pierwszym czytnikiem i nie za bardzo wiem czy opłaca się go podłączać do chmury danych.

Pozdro.


18 maja 2013 15:40:58
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Nie wiem jak z dropboxem, ale w przypadku Google Drive to była możliwość ściągnięcia pliku z chmury, bez synchronizacji w obie strony. W zasadzie podobnie jakby wejść na stronę mobilną danej chmurki.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 maja 2013 23:12:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron