Teraz jest 25 kwi 2024 3:27:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Onyx Boox i62 HD "Angel Glow" 
Autor Wiadomość
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
michalt001 napisał(a):
Jestem sobie zwykłym userem i w swojej naiwności liczyłem na to, że produkt po prostu będzie działał tak, jak działać powinien...


A spróbuj jeszcze użyć skryptu, który restartuje czytnik. Takie skrypty są w temacie o fontach do onyxa. Ściągnij pakiet do zmiany fontów, utwórz odpowiednie katalogi, powgrywaj skrypty i może ruszy.


27 paź 2013 19:34:34
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Dzięki :)
Brzmi to strasznie skomplikowanie...
Poszukam tematu o którym piszesz i spróbuję.
Czyli rozumiem, że mam utworzyć katalogi, których nazwy i lokalizacja będą opisane w temacie (to potrafię :) ),
a następnie mam tam skopiować jakieś pliki, jakie i gdzie je znaleźć też będzie napisane.
I tyle? Kliknąć na nie potem z poziomu czytnika i same się uruchomią?
No nic, poczytam i spróbuję, mam nadzieję, że nie zepsuję...
Na wszelki wypadek jeszcze poczekam aż się rozładuje i wyłączy z tego powodu, potem naładuję i może będzie ok...
Jak nie - spróbuję z tymi skryptami, dzięki.
Tak czy siak, napiszę, jaki był efekt.
Póki co mam wrażenie, że nikt nie miał tego typu problemu, ale czytnik w miarę nowy, może ktoś będzie miał podobny problem w przyszłości i się przyda opis moich zmagań...


27 paź 2013 21:40:12
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
michalt001 napisał(a):
Dzięki :)
ale czytnik w miarę nowy, może ktoś będzie miał podobny problem w przyszłości i się przyda opis moich zmagań...



Nie bój się, to nie jest skomplikowane, ja sobie dałam radę, po prostu przeczytaj wszystko i sobie poradzisz. Skrypty się uruchamia z czytnika, nie z kompa (kompem je tylko wgrywasz na dysk czytnika).

Podobno - ale tylko podobno i trzeba to sprawdzić - rozładowanie do zera nie służy tego typu urządzeniom.

A - jeśli czytnik jest jeszcze na gwarancji to nie kombinuj, tylko go odeślij do naprawy/wymiany. Serio, ArtaTech wyśle ci kuriera i może maxymalnie w tydzień wszystko załatwisz. Reklamacje są o tyle dobre, że wchodząc na drogę formalną z ich załatwianiem, sygnalizujesz i masz dowód na to, że urządzenie było wadliwe przed upływem okresu gwarancyjnego. Bo wiesz, jak coś się schrzani po 2 latach, to nikt nie będzie brał poważnie, że od początku z nim było coś analnie. Reklamuj.


27 paź 2013 21:47:07
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Dzięki :)
Z rozładowaniem do zera:
- w instrukcji było napisane, że po całkowitym rozładowaniu zalecają ładowanie nawet 10h. Przy okazji tego nie wspominali, że rozładowanie do zera szkodzi, więc może nie będzie tak źle?
- w moim poprzednim czytniku raz tak mi się zdarzyło - zawiesił się, nie chciał się wyłączyć, w końcu się rozładował.
Naładowałem potem na full i ozdrowiał od tego czasu :) dlatego pomyślałem, że może temu to pomoże.
Z gwarancją:
- nie ja kupowałem, dostałem w prezencie, nie chcę ofiarodawcy się przyznać, że coś jest nie tak z czytnikiem...
Więc zostawiam to jako ostateczność :)
Na razie zauważyłem, że czasem przechodzi w stan uśpienia po jakimś czasie, a czasem nie - w ciągu dnia wczoraj kilka razy przeszedł a w nocy nie - rano był włączony. Z podświetleniem cały czas a baterii prawie nic nie zeszło...
Oczywiście ustawione mam, żeby po 5min się wyłączał.


28 paź 2013 12:57:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
I jeszcze jedno - czytałem sporo opinii tu na Forum, że coś się dzieje z ekranem, że się rozkleja czy jakieś smugi na dole.
U mnie pod tym względem wszystko idealnie.
Nie chcę, żeby się skończyło na tym, że odeślę ten a dostane jakiś z defektem wyświetlacza...
W ostateczności mogę żyć z takim nie wyłączającym się, choć pewnie konkretnie skróci to żywotność baterii...:(
Kolejna sprawa - kurier. Praktycznie cały czas mnie nie ma w domu (od 8 do 18-19tej pracuję) - pewnie by był kłopot z przekazaniem tego kurierowi...
Głównie z powodu braku czasu tak mnie w.... jak coś nie działa, bo mam problem, żeby coś z tym zdziałać potem - czy to żeby do sklepu pojechać czy dogadać się z kurierem....spróbuję się dodzwonić do Artatechu.


28 paź 2013 13:04:53
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Moim zdaniem powinieneś reklamować. Pamiętaj, że grzebanie na własną rękę (skrypty) może skończyć się utratą gwarancji.

Przed wysłaniem czytnik dokładnie sfotografuj (włączony, ze światłem, bez światła), jeśli boisz się, że ktoś nim będzie rzucał.

Uważam, że jest uszkodzony jakiś podzespół (może to tylko sam głupi przycisk?) i zanim zaczniesz wgrywać skrypty, zastanów się czy warto tracić w ten sposób gwarancję - może się okazać, że naprawa będzie Cię sporo kosztować. Z tego co wiem, ludzie raczej na forum nie pisali, że Arta odsyła zniszczone matryce:D


28 paź 2013 13:39:14
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Nie mieliśmy przypadków rozklejania się ekranu. W początkowych seriach Angel Glow zdarzały się mikrobąbelki powietrza zatopione w ekranie, jednak egzemplarze te wymienialiśmy.
Z pewnością nie odeślemy z serwisu czytnika z jakimkolwiek defektem, zresztą wymiana ma miejsce gdy dla czytnika nie ma już żadnej nadziei.

Z kurierem zawsze można się umówić, wszak dostaje on numer kontaktowy do klienta. Można też podać adres do pracy i kurier zarówno po odbiór, jak i z przesyłką przyjdzie do miejsca pracy.

Przed formatowaniem pamięci wewnętrznej proszę o skopiowanie plików TTS i książek gdyż zostaną skasowane przy formacie.

Prosiłbym też o kontakt na serwis@artatech.pl.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


28 paź 2013 13:51:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Zadzwoniłem do AT. No i co nieco się wyjaśniło :)

1. Potwierdzają, że rozładowanie baterii do zera nie jest dla niej dobre.
2. Nie wyłączanie się po zadanym czasie (np. po 5 min) jest spowodowane błędem softu. Będzie usunięte w kolejnej/kolejnych aktualizacjach oprogramowania.
3. Po wyłączeniu - jeśli ktoś by nie wiedział - ekran nie gaśnie całkowicie jak w poprzednim Onyxie którego mam czy np. w Iriverze. Wyświetla się obrazek jak przy wejściu w uśpienie. Szkoda, że nie zapytałem, czym w takim razie różni się wyłączenie od uśpienia? Bo tak na oko to tylko innym obrazkiem wyświetlanym...

Pozdrawiam :)


29 paź 2013 1:25:39
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
michalt001 napisał(a):
2. Nie wyłączanie się po zadanym czasie (np. po 5 min) jest spowodowane błędem softu. Będzie usunięte w kolejnej/kolejnych aktualizacjach oprogramowania.


Czyli nie wiadomo kiedy. Update'y do onyxa wychodzą chyba rzadziej niż kolejne modele kindla... I do tego nie wiadomo czy pomoże.
Zobacz sobie czy masz najnowszy soft na nim (1.8 ), jeśli jest starszy to możesz go sam uaktualnić. Jeśli jest najnowszy to ja bym go wysłała do serwisu - w końcu masz wadliwie działający sprzęt.


29 paź 2013 9:41:48
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
W uśpieniu jest jak w stanie aktywnym tylko na ekranie jest obrazek. Wyłączony ma minimalny pobór energii.


29 paź 2013 10:22:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Czyli mimo, że wyłączony wygląda tak samo jak w uśpieniu, to pobór energii ma mniejszy, dobrze zrozumiałem?
No ale nie zużywa się w jakiś sposób ekran? No i chyba trochę tej energii jednak bierze.
Nie rozumiem, czemu nie może się po prostu całkiem wyłączać jak inne czytniki z którymi miałem do czynienia...
No ale najważniejsze, że poza tym jest ok :)

Co co softu: mam 1.8....

Co do wysyłania - musiał bym powiedzieć, że coś jest nie tak i potrzebuję paragon - a nie chcę robić przykrości osobie, która mi go dała...więc wysłanie muszę odpuścić i mieć nadzieję, że może nowy soft...

Na marginesie: czy aplikacja "kalendarz" tylko wyświetla kalendarz? I tyle? W dodatku w jednym widoku??
Nie rozumiem, czemu nie można dać widoku "miesiąc" albo "otworzyć" dzień w zrobić jakieś notatki, o czym danego dnia muszę pamiętać.To chyba nic trudnego?

Na marginesie nr 2: nie wiem też, czemu nie można troszkę dopracować odtwarzacza mp3 - np., żeby można było sobie zrobić playlistę a nie po kolei słuchać.

Chyba na siłę 3mają się myśli, że ma to być stricte czytnik i nic poza tym, chcecie ludkowie coś więcej to kupcie sobie tablet. No tak, tylko tablet E-ink nie ma....
Otóż jak wiemy konstruktorom choćby telefonów obca jest ta filozofia i wciskają do smartfona najróżniejsze aplikacje, niektóre, nie powiem, całkiem przydatne. Bo technika na to pozwala, więc czemu nie skorzystać?


29 paź 2013 12:36:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Poczytaj sobie o zasadzie działania e-ink. Energia nie jest potrzebna do podtrzymania obrazu, tylko do zmiany.


01 lis 2013 0:26:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lis 2013 22:19:32
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox i62HD Angel Glow
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Witam :)
Mam problem z moim AG - po ostatnim ładowaniu zawiesza się po odłączeniu go od ładowarki; gdy go resetuję jak nie jest do niej podłączony to zawiesza się zaraz po uruchomieniu, ale kiedy jest podpięty do usb lub ładowarki sieciowej działa bez problemu - książki się otwierają, przełączają strony etc
Aktualizacja oprogramowania nie pomogła niestety :( Czy ktoś z Was miał podobny problem?


06 lis 2013 22:29:31
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Najlepiej BOOXa zrestartować, podpiąć do ładowania, uruchomić i ładować przez jakieś pięć godzin (najlepiej byłoby z niego nie korzystać w tym czasie). Jeśli długotrwałe ładowanie nei pomoże, proszę o mailowe zgłoszenie na serwis: serwis@artatech.pl.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


07 lis 2013 9:24:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2013 14:46:01
Posty: 5
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Znajomy zastanawia sie nad kupnem ebooka, ktorym bedzie mogl czytac w nocy i troche poszukalem i wychodzi, ze model i62 HD bedzie najbardziej odpowiedni, lecz mam kilka pytan na ktore nie moge znalezc odpowiedzi w sieci, mianowicie:

Czy bezposrednio na ebooku moge scigac ksiazki? (jakas dedykowana aplikacja? jakie koszty ksiazek)

Czy mozna z przegladaki posciagac ksiazki normalnie z sieci w formatach pdf, epub, mob itd (np chomikuj czy inne podobne serwisy)

Nastepnie jak wyglada z czytaniem gazet takich jak fakt czy inne podobne.

Z gory dzieki za pomoc


19 lis 2013 14:49:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron