Teraz jest 15 maja 2024 7:21:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona
Onyx BOOX C67 AfterGlow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2014 21:56:38
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox AfterGlow 2
Post Re: Onyx C65 Afterglow - aktualizacja systemu?
Czytając informację dotyczącą aktualizacji Build f482e42 dla Afterglow 2 na stronie Onyx'a --> Wsparcie możemy przeczytać 5 "wyczerpujących" informacji na temat tej "poprawki":
- poprawiono zaznaczanie tekstu - może i prawda, ekran w tej chwili lepiej reaguje na dotyk, szczególnie w partii górnej (zakładki) i dolnej
- poprawiono tłumaczenia - nie wiem o jakie tłumaczenia chodzi?? bo jeżeli o słowniki to jest to nieprawda. Doskonale do tej pory funkcjonujące słowniki w formacie StarDict w ogóle teraz nie działają. Myślę właśnie co z tym zrobić --> ColorDict trzeba sobie zainstalować.
- poprawiono zarządzanie energią - bzdura. Mam wrażenie, że w tej chwili bateria jeszcze krócej trzyma niż przed aktualizacją. Po całkowitym naładowaniu baterii w pierwszych 10 min. czytania zużywa się ok 10% energii. Straszna porażka z tą baterią lub zarządzaniem energią. Dystrybutor miałby nauczkę jeśliby wszyscy klienci, którzy zakupili ten czytnik zwrócili go podając jako powód niezgodność produktu ze specyfikacją - 8 tygodni czytania na jednym ładowaniu w instrukcji i informacji handlowej (chyba na ogniwie atomowym).
- zaktualizowano aplikacje Midiapolis Drive i News - nie wiem, nie używam. Jeśli tak to marginalne znaczenie dla funkcjonalności.
- zaktualizowano aplikacje Booxsource (sklep) - prawda, sklep jest i działa.
Oprócz tego aplikacje wyciągnięte są na pierwszą stronę.
Historia czytania jak nie działała tak i nie działa. Nie wiadomo po co za każdym razem po wyłączeniu się ekranu włącza się podświetlenie po wybudzeniu.
Wydaje mi się, że jest to incydent z serii "zamienił stryjek siekierkę na kijek", ponieważ nie potrafię zobaczyć tutaj sensu wydawania takiej aktualizacji a skopanie obsługi słowników StarDict na pewno nie ułatwiła życia wielu użytkownikom.


09 lut 2015 17:18:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2014 21:11:59
Posty: 3
eCzytnik: aftreglow2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
To może dodam kilka słów od siebie :) Jak pisałam w pierwszym na tym forum poście mam AG2 od grudnia i tylko na początku kilka razy go włączałam i wyłączałam. Od momentu zakupu etui w pierwszym tygodniu stycznia ani razu go nie wyłączyłam, cały czas jest tylko w uśpieniu. Tak porządnie ładowałam go jakieś trzy razy, a przeczytałam 5 książek (ok. 2000 stron). Plus oczywiście podczytawanie, oglądanie, sprawdzanie jak się czyta różne formaty, etc. Czyli jestem zadowolona, moje oczekiwania czytnik spełnia. :)


10 lut 2015 22:15:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2014 21:56:38
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox AfterGlow 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Ciekawa informacja. Czyli przeczytałaś jakieś 1,5 książki na jednym ładowaniu. Ciekawe jak szybko czytasz, ponieważ niektórzy potrafią 200 stron machnąć w jeden dzień i przy takim tempie czytania te 5 książek przeczytanych na 3 ładowaniach nie jest wcale imponującym osiągnięciem. Po wybudzeniu czytasz z włączonym podświetleniem, czy wyłączasz?


11 lut 2015 11:26:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2014 21:11:59
Posty: 3
eCzytnik: aftreglow2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
:) czytam szybko, nawet bardzo, czytnik jest uzupełnieniem czytania tradycyjnego (jestem z zawodu "czytaczem"). Czytam z podświetleniem na trzy kreski.


11 lut 2015 12:08:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Do C67ML International pojawił się software 1.7. Może u nas niedługo poprawki i nowe funkcjonalności też zagoszczą? Chociaż nie widzę na liście tych najgorszych braków, żeby były poprawione.
http://www.onyx-international.com/index ... 7-20150212


13 lut 2015 16:44:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 17:57:55
Posty: 25
eCzytnik: na papierze
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Cóż... ja oddałem swojego c67, jako towar niezgodny z umową (w Euro AGD). Niestety, chciałem być miły i zaznaczyłem opcję, ze zgadzam się na naprawę (choć wolałbym wymianę bądź zwrot pieniędzy). Po 2 tygodniach od przyjęcia reklamacji dostałem maila, że nie uwzględniono mojego "wolałbym", lecz będą naprawiać. Ok. Zadzwoniłem jednak, aby dowiedzieć się, ile naprawa będzie trwała. W Euro AGD dano mi numer do serwisu. Po zadzwonieniu tam powiedziano mi szczerze, że naprawa będzie polegała tylko i wyłącznie na wgraniu nowego softu. Ale tego softu jeszcze nie ma, więc odeślą do sklepu, jako nienaprawiony bądź mogą trzymać. Ad calendas graecas...
Jeśli wróci, będę musiał znowu złożyć reklamację i teraz już nie zgodzić się na naprawę. A wówczas może łaskawie oddadzą pieniądze. Zatem będzie to trwała m.in. 1,5 miesiąca.

Panowie z Artatech... kpicie sobie?!
Oddaliście niesprawdzonego bubla do sprzedaży, więc może tak chociaż jakiś ukłon w stronę reklamujących klientów? Przyspieszenie sprawy? Przecież nikt już nawet nie spojrzy w kierunku onyxów po takiej wtopie.


14 lut 2015 20:01:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Napisałam meila w sprawie niedziałającego FBReader'a. Nie jestem pewna czy zostałam dobrze zrozumiana ale taką oto wiadomość otrzymałam:

Witam,
jeśli chodzi o przeglądarkę plików to proponujemy używanie naszej firmowej za którą odpowiadamy a jest nią OnyxReader. W zasadzie większość książek można w niej spokojnie otworzyć. Co do sklepu Google Play to można przywrócić jego działanie wykonując w ustawieniach czytnika w polityce prywatności- powrót do ustawień fabrycznych i na koniec "resetuj telefon". Proszę wcześniej skopiować na komputer swoje książki i folder IVONA z pamięci wewnętrznej czytnika.
Pozdrawiam

Karolina
Arta Tech Team

Pani Karolina chyba źle zrozumiała sytuację z Google Play. Mi chodziło o to że nie można zaktualizować FBReader'a przez Google Play a nie że sklep nie działa. Jednak rozwiązanie "przywrócić do ustawień fabrycznych" nie jest dla mnie rozwiązaniem. Mam wybierać? Albo działający FBReader albo "coś" co naprawiła aktualizacja?


14 lut 2015 20:12:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
zmisia napisał(a):
Pani Karolina chyba źle zrozumiała sytuację z Google Play.

To całkiem prawdopodobne. Za odpowiedzi pani Karoliny ArtaTech już przepraszał na innym forum. Myślę, że chcą cię zbyć takimi odpowiedziami. Co z tego, że polecają OnyxReadera? W czytniku jest kilka preinstalowanych programów i za każdy z nich dostawca jest odpowiedzialny. Gdyby nie brali odpowiedzialności, to by nie preinstalowali. Wtedy mogłabyś sobie z Google Play ściągnąć i męczyć się sama.


14 lut 2015 21:20:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2015 22:22:03
Posty: 19
eCzytnik: BOOX i62,Obsidian,Prime,Inkpad 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
OMG, odebrałem dzisiaj. Start, ok . Pokazała się informacja o update. Zaakceptowałem. Po update wybieram język i pojawia się ten mcośtam drive. wybieram dalej, czytnik zawieszony. Założyłem konto.... logowanie ....czytnik zawieszony...
Wyłączyłem wifi, poszło.
QRWA MAĆ...
Dlaczego w jednym akapicie, ba w jednym zdaniu mam różne czcionki( Quo Vadis - było na czytniku )?
Dlaczego w porównaniu do starego I62 zmiana strony trwa wieczność?
Że o podświetleniu nie wspomnę....
Podsumowując :
pierwsze wrażenie robi się tylko raz...To nie jest czytnik ... to jest jakiś wyciągacz kasy.
EDIT
Dlaczego po ładowaniu przez 3h (ładowarka 5V 1A od Artatech) i przeczytaniu 30 stron, uśpieniu czytnika o północy ,o 10 rano nie chce się wybudzić? Dopiero podłączenie ładowarki pomogło.
EDIT2
Bulku, pewnie masz rację. Miałem jechać oddać ale powoli się oswajam. Problem z czcionką ustąpił po ustawieniu na pełne odświeżanie po każdej stronie. Legimi działa. Podświetlenie dalej mi się nie podoba. A bateria.... Poczekam aż skończe pierwszą książkę..
EDIT3
eee, po 3 ładowaniach. Na jednym ok. 1000 stron. Podświetlenie na ok. 30% i to tylko mniej więcej na połowie czytania. Bateria to pomyłka. BTW, bez zainstalowanej karty.


Ostatnio edytowano 12 mar 2015 23:07:33 przez markwa, łącznie edytowano 2 razy



22 lut 2015 11:03:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Hipoteza (nie denerwuj się jeśli nietrafna)... czytnik miał ustawione,że ma się wyłączyć po zadanym czasie bycia w uśpieniu, więc zrobił to w nocy. Rano próbowałeś go włączyć, ale nie trzymałeś klawisza wystarczająco długo (u mnie przynajmniej trzeba go na nowym sofcie trzymać prawie dwukrotnie dłużej... jakieś 7 sek, żeby się włączył). Poddając się podłączyłeś, co oczywiście przy okazji włącza czytnik (nie wiadomo po co).


22 lut 2015 18:42:39
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
W temacie FB Readera.
Wersja zainstalowana na urządzeniu jest wszyta w oprogramowania i aktualizowana może być jedynie z całym FW.
FB Reader z Google Play jest przygotowywany na ekrany LCD i na E Inku sprawuje się tak sobie. Wersja, która znajduje się na czytniku jest przygotowana specjalnie pod E Ink.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


24 lut 2015 12:57:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Miłosz z Arta Tech w innym temacie napisł tak:
Cytuj:
Forum śledzimy na bieżąco i wszelkie zgłaszane tu kwestie skrupulatnie raportujemy. Jednakże wielu modyfikacji może dokonać jedynie producent.

A co do samego forum, pragnę zauważyć, że chyba nie ma na tym forum drugiej firmy, która ma na nim swoje forumowe przedstawicielstwo.
W związku z tym nie czytamy wiadomości ''z partyzanta'' i macie też możliwość napisać bezpośrednio do nas, za pośrednictwem rzeczonego forum.

Pozdrawiam
Miłosz


Panie Miłoszu napisał Pan, że tylko producent może wprowadzić niektóre poprawki. No ale przecież producent już dawno wypuścił aktualizację czytnika AG2 http://www.onyx-international.com/index.php/zh/2014-10-20-06-34-23/2014-10-20-06-35-06/228-c67ml-v1-7-0-2015-02-12

Proszę więc napisać kiedy w/w aktualizacja będzie dostępna do ściągnięcia poprzez WiFi? przecież to już zależy od was.


24 lut 2015 14:36:08
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
@PrzemSS

Nie musimy zwracać się do siebier ''per Pan'' to forum jest :)

W tej chwili jest jeszcze czas chińskiego Nowego Roku, tak więc wieści w sprawie FW będziemy mieć najwcześniej w przyszłym tygodniu. Dam znać jak tylko bedę coś wiedzieć. Równiez na naszym Facebooku z pewnością pojawi się informacja o nowym FW.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


25 lut 2015 10:35:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Ja tylko chciałbym zauważyć, że PrzemSS napisał, że producent JUŻ wypuścił łatkę i zapytał kiedy ArtaTech ją udostępni?
Przepraszam za upierdliwość w stosunku do Miłosza, ale lubię konkretne odpowiedzi (stąd proszę o nie żywienie urazu w stosunku do mnie) ;-)


25 lut 2015 11:18:42
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
@Maskar

Spoko, już wyjaśniam. Onyx International wypuścił nowy FW, owszem, jednak my mamy oddzielny branch oprogramowania i wersja, która była przygotowana dla nas nie przeszła testów pomyślnie.

Jakiekolwiek konkrety będę mogł przedstawić najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


26 lut 2015 14:01:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron