Teraz jest 19 kwi 2024 0:49:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Jesteś złodziejem.... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
Match napisał(a):
Nie. One są nielegalne. Ale mniej szkodliwe dla twórcy/wydawnictwa czy kogo tam sobie chcesz.

Przyznajesz, że robisz rzeczy nielegalne. A czy są, mniej szkodliwe czy bardziej nie ma znaczenia. Zresztą o ciężkości swoich przewinień nie Ty decydujesz a wydawnictwo/twórca. Dopóki oni się nie wypowiedzą to nie wiesz na pewno. To tylko Twoje subiektywne zdanie. Ale nie o to chodzi. Robisz coś niezgodnego z prawem to nie krytykuj innych, że też to prawo łamią. Bo to jest własnie hipokryzja. I o to mi chodzilo.

Match napisał(a):
Inie wiem jaka jest tego skuteczność. Wiem, że ludzie wymieniają.

Nie wiesz, to nie posługuj się nie sprawdzonymi informacjami jako argumentem. Nie znasz skuteczności, skali zjawiska, zadowolenia klientów. Nie wiesz nawet czy wymieniają legalne gry. Nie rób tak, bo Twoje wypowiedzi tracą wiarygodność.


P.S Match popraw ostatni cytat, bo nastapiła pomyłka. Nie wiadomo do czego się odnosisz.


grzmot: Mam podobne odczucia, więc większosci wypowiedzi nie skomentuję. Tak to jest jak Mori wkracza do akcji. Chaos gwarantowany :P


24 sie 2008 0:26:53
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Rudi napisał(a):
Przyznajesz, że robisz rzeczy nielegalne. A czy są, mniej szkodliwe czy bardziej nie ma znaczenia. Zresztą o ciężkości swoich przewinień nie Ty decydujesz a wydawnictwo/twórca. Dopóki oni się nie wypowiedzą to nie wiesz na pewno. To tylko Twoje subiektywne zdanie. Ale nie o to chodzi. Robisz coś niezgodnego z prawem to nie krytykuj innych, że też to prawo łamią. Bo to jest własnie hipokryzja. I o to mi chodzilo.


Amen. A skoro niczym się nie różni od Obiego, którego nazywa złodziejem, to temat jest IMO do zamknięcia.

Rudi napisał(a):
grzmot: Mam podobne odczucia, więc większosci wypowiedzi nie skomentuję. Tak to jest jak Mori wkracza do akcji. Chaos gwarantowany :P


Cicho tam :P Wyraźnie jest napisane do czego się odnoszę - ja poprawnie oznaczam cytaty.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 sie 2008 0:49:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
@Rudi
Cytuj:
Nie wiesz, to nie posługuj się nie sprawdzonymi informacjami jako argumentem. Nie znasz skuteczności, skali zjawiska, zadowolenia klientów. Nie wiesz nawet czy wymieniają legalne gry. Nie rób tak, bo Twoje wypowiedzi tracą wiarygodność.

Wolno mi chyba jednak wyciągnąć wniosek, że skoro ten straganik nadal pojawia się co wtorek, to mimo wszystko na tym jakiś zysk jest i to nie byle jaki w innym wypadku przecież by znikł?
Poza tym, żebym mógł o tym powiedzieć to co ? Miałbym zrobić badania ? Cholera, gonić wszędzie i pytać czy ludzie z tego korzystają a następnie prosić ich aby ocenili w skali szkolnej zadowolenie ?

Cytuj:
Przyznajesz, że robisz rzeczy nielegalne. A czy są, mniej szkodliwe czy bardziej nie ma znaczenia. Zresztą o ciężkości swoich przewinień nie Ty decydujesz a wydawnictwo/twórca. Dopóki oni się nie wypowiedzą to nie wiesz na pewno. To tylko Twoje subiektywne zdanie. Ale nie o to chodzi. Robisz coś niezgodnego z prawem to nie krytykuj innych, że też to prawo łamią. Bo to jest własnie hipokryzja. I o to mi chodzilo.

Cholera, no bardzo ciężko jest mi to wytłumaczyć. Patrząc z jednej strony - skoro pobieram, to rzeczywiście, kradnę. No ale z drugiej - jeśli mi się spodoba, to tego ebooka wyrzucam a książkę kupuję => wydawca/twórca na mnie zarabia. Jeśli mi się nie spodoba, to to wyrzucam i też jestem wobec autora/twórcy fair - w końcu nie przeczytałem tego, więc dlaczego miałbym za to płacić ? Czy jeśli jesteś w księgarni, po przeczytaniu kilku stron każą Ci za książkę płacić ? Nie.
Natomiast uważam, że byłbym całkowicie nie w porzadku, gdybym po ściągnięciu ebooka, przeczytał go całego a następnie rozprowadzał przez emule/aresa czy cokolwiek innego.

Cytuj:
P.S Match popraw ostatni cytat, bo nastapiła pomyłka. Nie wiadomo do czego się odnosisz.

Poprawione...

@Mori

Cytuj:
Amen. A skoro niczym się nie różni od Obiego, którego nazywa złodziejem, to temat jest IMO do zamknięcia.

Którego za to przeprosiłem, bo sam stwierdziłem, że wyciągnąłem daleko idące wnioski. Więc jeżeli już to nieopatrznie nazwał


24 sie 2008 14:47:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron