Teraz jest 09 maja 2024 15:59:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 338 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona
Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
A jakie masz tam opcje pod „IME”. Chyba właśnie to zmieniałem w starszej wersji i pomogło. Nie ma tam Latin?


31 mar 2013 16:33:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2013 14:31:31
Posty: 4
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
3 opcje: pinyin, wubi i pintin trad... ustwialem wszystkie ale restartu za kazdym razem nie robilem


31 mar 2013 23:00:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Yanks997 napisał(a):
3 opcje: pinyin, wubi i pintin trad... ustwialem wszystkie ale restartu za kazdym razem nie robilem

Wszystkie trzy dotyczą języka chińskiego…


01 kwi 2013 1:16:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Niech mi ktoś powie jak oglądać jpg? Do jakiego folderu je zapakować?


07 kwi 2013 16:17:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2011 15:11:29
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Duokan jest świetny, szczególnie do obsługi plików PDF. Czy jest jednak możliwość przyspieszenia "przekładania" stron w plikach mobi? Trwa to o wiele dłużej niż na oryginalnym systemie.


11 kwi 2013 16:12:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Hmm na moim 4NT przełączanie stron w duokan trwa tak samo jak w kindle. U kolegi w 3 jest tak samo. Może coś go muli?


12 kwi 2013 19:01:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Odp: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Generalnie zauważyłem ze duokan radzi sobie lepiej z epubami niż z mobi.
Mobi wydają się być ociężałe, przy czym wiele tez zależy od samego pliku.


14 kwi 2013 18:02:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Aż sobie konto założyłem, żeby tu napisać.

Zainstalowałem sobie Duokana dwa dni temu. Najnowszą wersję z kwietnia 2013 (za parę dni ma być kolejna wersja).

Prób instalacji były trzy. Miałem wersję oprogramowania K3 3,4 i też nie wiedziałem którą instalkę trzeba wybrać. Wybrałem pierwszą - nic, wybrałem drugą - nic, wybrałem znów pierwszą - instalacja OK.

Do wyboru były - kindle3.2.1 (for 3.2.1 and 3.3 version update) i kindle3.2.1 (for before 3.2.1 version update)

Na początku szok bo wszystko po chińsku (dosłownie), ale dzięki podpowiedziom na tym Forum (że na stronie ustawień tam gdzie jest data, tam też jest zmiana języka) udało się zmienić na angielski. No a później z tego Forum ściągnąłem plik z tłumaczeniem na Polski.

Na początku nie miałem polskich znaków, ale przestawiłem na czcionkę unicode (jest taka dostępna i ma unicode w nazwie) i polskie znaki się pojawiły i nadal są po zmianie na jakąkolwiek inną czcionkę. (polskich znaków nie mam tylko w widoku listy dokumentów w tytułach i autorach, ale zamiast polskich są znaki unicode a nie np. puste miejsce lub krzaczki - tzn. zamiast ą jest a itd.)

MINUSY
Brak możliwości wysyłania mailem dokumentów na adres @kindle.com, a nie potrafię ustawić wysyłania na adres @iduokan.com
[EDIT dzień później] Już ogarnąłem to. Opiszę w poście poniżej.

NIEAKTUALNE - (W związku z powyższym nie mogę korzystać z egazeciarza, a dokumenty z klip.me mogę tylko ściągać plik na kompa, bez możliwości wysyłki automatycznie przez maila.)

Bateria bardzo szybko się wyczerpuje, mam wrażenie, że nawet 10-30 % dziennie, przy normalnym użytkowaniu.

Kilka nie przetłumaczonych opcji, i zamiast polskich albo angielskim mam chińskie znaczki w różnych miejscach. Np. w ustawieniach.

[EDIT dzień później] Doszło do minusów to, że nie mogę z klawiatury przeskakiwać do następnego rozdziału/artykułu. Ale za to jest fajny spis treści po naciśnięciu Alt+L i szybki wybór między rozdziałami/artykułami.

PLUSY
faktycznie ktoś wcześniej zauważył, że można sobie fajnie przez FTP wgrywać dokumenty - nie trzeba kabla podłączać.

Wyświetlanie wszystkich dokumentów. Można wybrać widok okładek książek - to chyba największy dla mnie plus. Ale w prosty sposób można przestawić na widok listy.

Przegląd menu działa na okrągło - tzn. po zjechaniu na sam dół przeskakuje na pierwszą pozycję i odwrotnie - z samej góry poprzez naciśnięcie strzałki do góry przeskakuje automatycznie na sam dół.

Fajna opcja w wielu miejscach, że nie trzeba strzałkami wybierać, tylko wystarczy wybrać odpowiednią literę np. przy widoku listy dokumentów - wybraną książkę otwieram po wybraniu odpowiedniej litery, nie muszę strzałką zjeżdżać do odpowiedniej książki. To samo jest w menu.

Wybór czcionki też dużo większy niż w normalnym oprogramowaniu kundla.

Mam też wrażenie, że szybciej przerzuca stronę, niż w standardowym oprogramowaniu. Ta sekunda wahania po naciśnięciu klawisza "next" jest odrobinę krótsza jednak :-)

[EDIT dzień później] - zapomniałem jeszcze o normalnym odtwarzaczu plików mp3, bo ja raczej z tego nie korzystam, ale do plusów jak najbardziej zaliczam.

To tak na ciepło po dwóch dniach od instalacji. Chyba zostanę przy tym Duokanie, tylko to zużycie baterii mi się nie podoba. Zobaczę po aktualizacji jak to będzie wyglądało. Generalnie Kindle głównie do czytania książek i gazet (z newsów) używam, a oprogramowanie to rzecz drugorzędna, ale jednak te parę funkcji się przydaje i ułatwia korzystanie.


08 maja 2013 18:05:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Obiecałem wyżej, że opiszę jak ustawić to konto na @iduokan.com.

Ja to ustawiałem na Kindle 3.

1. Włączamy Wi-Fi
2. Wchodzimy w ustawienia: menu/ustawienia
3. wybieramy literę "U"
4. wybieramy literę "D" i przesuwamy w prawo na chińskie znaczki (w najnowszej wersji "Register") i wciskamy OK
5. Wpisujemy swój dowolny e-mail np. user@gazeta.pl
6. w okienku niżej wpisujemy hasło (na angielskojęzycznym forum gdzieś tam wyczytałem, że nie musi to być hasło do tego konta e-mailowego. Ja wpisałem to samo, bo i tak nie używam tego maila). Hasło nie jest zagwiazdkowane.
7. Zatwierdzamy poniżej i już.
I gdy się już Kundelek zaloguje widzimy niżej taką informację (pod klawiszem "C")
np. user_75@iduokan.com

I już. Ten podany adres (user_75@iduokan.com) wpisałem w egazeciarzu i działa. Przychodzą mi Newsy prosto na Kundelka :-)

Nie znalazłem niestety wymuszenia synchronizacji, więc nie wiem co ile minut sprawdza czy już jest przesyłka. Ale np. rano po włączeniu Wi-Fi przesyłka z egazeciarza weszła od razu.
Tylko trzeba sprawdzić, czy kundel jest zalogowany. Jak jest zalogowany to podany adres e-mail widać w górnej belce - zaraz po napisie "duocan".


Ostatnio edytowano 10 maja 2013 19:48:19 przez Rozyk, łącznie edytowano 1 raz



08 maja 2013 18:19:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Czy FTP działało ci od razu po wpisaniu adresu w przeglądarce? Pytam bo nie mogę się podpiąć z chroma do kindla. Mam W7, może mi router blokuje? Ogólnie ftp mi z kompa nie działa bo do xtreamera też nie mogę się dostać? Wie ktoś o co chodzi?


08 maja 2013 18:40:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Z chroma się nie udało. Explorator Windows - tam się wpinałem przez FTP. Oczywiście najpierw musisz wybrać tę opcję w Kindlu i wyświetli Ci wtedy jaki adres masz wpisać.

[A tak na marginesie - napisałem posta z instrukcją jak to konto @iduokan.com uruchomić. Krok po kroku chyba z 9 punktów. A tu mi posta nie wyświetliło, tylko musi go zaakceptować admin. Buuuu] - To już nieaktualne. Post się pojawił wyżej.


Ostatnio edytowano 09 maja 2013 15:57:46 przez Rozyk, łącznie edytowano 1 raz



08 maja 2013 21:22:49
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Rozyk napisał(a):
A tak na marginesie - napisałem posta z instrukcją jak to konto @iduokan.com uruchomić. Krok po kroku chyba z 9 punktów. A tu mi posta nie wyświetliło, tylko musi go zaakceptować admin. Buuuu

Przecież post jest zaakceptowany, jest w tym wątku...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 maja 2013 10:26:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Dzisiaj pojawiła się najnowsza wersja Duokana - przynajmniej na Kindle 3.

Z najbardziej widocznych zmian - po 15 minutach zabawy:
- wersja językowa angielska jest kompletna. Nie ma już (prawie) chińskich znaczków.

- po zmianie na polską wersję - to co jest przetłumaczone jest po Polsku a to co nieprzetłumaczone jest po angielsku (wcześniej nieprzetłumaczone było po chińsku)

- widok okładek - zmniejszyła się wyświetlana liczba okładek - teraz jest 6 (było chyba 9), ale za to okładka jest podpisana (do wyboru w ustawieniach czy ma pokazywać nazwę pliku czy metadane z pliku epub lub mobi - ale jest taki myk, że po wybraniu wyświetlania z metadanych nie wyświetla polskich znaków tylko zostawia puste miejsca) oraz informacja w procentach ile jest przeczytane.

Coraz bardziej mi się podoba ten iduokan. Będę tylko obserwował to zużycie baterii, bo tak jak pisałem wcześniej, w poprzedniej wersji coś za szybko mi żarł.


10 maja 2013 19:44:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
@rozyk
po pierwsze dzięki za info o FTP w eksplorator windows, teraz działa i u mnie!!!
po drugie dzięki za info o zmianach w aktualizacji bom w chińskim mało biegły :D
po trzecie też jestem zachwycony duokanem, muszę tylko nauczyć się przerabiać stare RTF na mobi.

PS. Z mojej obserwacji wychodzi że teraz szybciej zmienia strony, znaczy teraz zaczął zmieniać OD RAZU po naciśnięciu guzika a w poprzednich wersjach potrafił pomyśleć.


12 maja 2013 23:35:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
@lisq1
No cieszę się, że pomogłem:-)
Jeśli chodzi o RTF spróbuj w calibre. Pamiętaj, że możesz zmienić też na ePub - bo duokan je czyta. I patrząc na jeden plik ePub, który sobie wgrałem na Kundelka, to nawet lepiej taka książka wygląda niż w mobi.

Jeśli calibre nie będzie chciało zmieniać RTF (raz tak miałem) to spróbuj zamienić RTF na pdf, a później na mobi lub ePub.

A co do szybkości zmieniania stron, to chyba też zależy od wielkości pliku, bo np. mam Biblię, która ma chyba ok. 40 MB to zmiana strony chwilę trwa ;-)


14 maja 2013 18:35:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 338 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: