Teraz jest 27 kwi 2024 11:33:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 15:34:36
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Panu Robertowi dziękuję za reakcję. Jeśli informacja o błędach dociera do producenta oprogramowania i jest nadzieja na ich poprawę w kolejnych wersjach (oby jak najszybciej!), to pół biedy. Co producent zastrzega, niech zostanie, natomiast w tej chwili nie można zmienić ani usunąć samodzielnie dodanych zakładek www.
Pan Ruciński: w plikach ePub lub pdf wywołujemy menu, wybieramy "Adnotacje" -> "Dodaj adnotację", dotykamy słowo, z którym nasza adnotacja ma być związana (wyświetli się w inwersji), pokaże się wirtualna klawiatura i możemy napisać notatkę, bardzo ładnie to idzie. Uwaga: aby wyjść z trybu adnotacji do tryby czytania (przewracania stron palcami) należy wywołać menu i w "Narzędziach" wybrać "Przesuwanie tekstu".
Ku mojemu zdziwieniu adnotacje są niedostępne dla plików rtf !


04 lut 2012 19:15:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2012 0:35:57
Posty: 8
Lokalizacja: Silesia
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

I mam jeszcze jeden problem do rozstrzygnięcia: Gdzieś przeczytałem, że gdy wrzuci się na czytnik dużo ebooków, to zacznie trochę przymulać. Czy sprawdził ktoś, jak to wygląda w i62? Czy np. zwolnienie odczuwane jest po przekroczeniu 2 GB, a może 3 GB?

_________________
Jeżeli chcesz ucałować niebo - to lepiej naucz się klękać.


04 lut 2012 20:26:52
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx BOOX i62
Robert ArtaTech napisał(a):
en brak przycisku OK przy wyborze czcionki dla interfejsu to głupi błąd.

Poprawka: po dokładnym sprawdzeniu, okazuje się że wybranie określonego kroju czcionki, jest ona ustawiana od razu - przycisk zatwierdzający (OK) nie jest potrzebny.


06 lut 2012 12:33:54
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 15:34:36
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Robert ArtaTech napisał(a):
Poprawka: po dokładnym sprawdzeniu, okazuje się że wybranie określonego kroju czcionki, jest ona ustawiana od razu - przycisk zatwierdzający (OK) nie jest potrzebny.

Niestety, nie działa.
Na poprzednim oprogramowaniu ustawiłem czcionkę interfejsu na Bitstream Vera Serif i teraz, jakąkolwiek wybiorę inną, czytnik nie reaguje zaczernieniem kwadracika obok wybranej czcionki, po kilku sekundach wraca do stanu wyjściowego.
Filmik:
http://dl.dropbox.com/u/29196981/onyx-i ... cionki.AVI
Dotykałem i nazwy czcionki, i kwadracika, próbowałem RESET.
W czasie czytania *.rtf zmienia kroje czcionek bez zarzutu


07 lut 2012 20:34:12
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Racja, to jednak się zdarza (raz działa, raz nie działa). Próbujemy zlokalizować problem.


07 lut 2012 21:02:02
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2012 0:35:57
Posty: 8
Lokalizacja: Silesia
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Kupiłem sobie dziś i62. Wszystko jest dobrze, tylko... nie działa mi syntezator mowy. Tzn. działa, ale go nie słyszę. Można go uruchomić, zapauzować, kartki same przeskakują, ale nic nie słychać - głośność oczywiście mam na maksa.

Co może być przyczyną?

Firmware mam: 1.7 20111221, o ile to jest istotne.

_________________
Jeżeli chcesz ucałować niebo - to lepiej naucz się klękać.


08 lut 2012 0:40:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Onyx BOOX i62
Może podłącz i załóż na uszy słuchawki? Czytając specyfikację tego modelu, nie doszukałem się, aby posiadał głośniki. :D


08 lut 2012 1:10:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2012 0:35:57
Posty: 8
Lokalizacja: Silesia
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Rzeczywiście... Aż mi wstyd, że tego nie zauważyłem. :) Dzięki!

To skoro już się kompromituję, to mam jeszcze jedno pytanie tego typu: Jak włączyć text reflow w pdf-ach? Powiększam tekst, ale nie chce mi zawijać wierszy. :)

_________________
Jeżeli chcesz ucałować niebo - to lepiej naucz się klękać.


08 lut 2012 1:20:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Onyx BOOX i62
Manipuluj wartościami procentowymi w sekcji menu "Czcionka" a nie "Powiększanie".


08 lut 2012 1:34:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2012 0:35:57
Posty: 8
Lokalizacja: Silesia
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
I tego mi było trzeba. Jak to dobrze, że jest to forum. Dziękuję bardzo! :)

_________________
Jeżeli chcesz ucałować niebo - to lepiej naucz się klękać.


08 lut 2012 1:54:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Absolutnie nie traktować tego jak złośliwość ale... Einsteinowi stanął kiedyś zegarek. Oddał go do naprawy i okazało się, że po prostu zapomniał go nakręcić :?


08 lut 2012 12:53:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 15:34:36
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Kolejna rzecz, która w poprzedniej wersji oprogramowania działała bez zarzutu, a teraz tylko czasami (przeważnie nie działa): usuwanie wybranych plików z "Ostatnio otwieranych". Długie dotknięcie pliku, pojawia się menu, dotknięcie "Usuń", pomruga, pomruga i... wszystko zostaje bez zmian.


10 lut 2012 8:15:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2012 20:00:29
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam ,
dość dokładnie , jak mi sie wydaje , poczytałem fora na tematy e- book i e- książek.
i juz wczoraj byłem w VOBIS aby kupić i62 , ale ... sprzedawca wybił mi to zgłowy ? Podczas prezentacji udowodnił że Wi Fi działa tylko do stronki Onyx i Wikipedia. Z niczym innym nie połączył , twierdząc że i 62 tak ma.... :?

Bardzo prosze o wyjaśnienie :
- czy faktycznie mozliwość internetowa jest ograniczona do tych stronek !?
- czy można jednak wchodzic na inne strony www
- czy można poprzez WiFi ściągac sobie książki na czytnik ?
- jak jest obecnie z gazetami na Onyxy ?
- no i pytanie do dystrybutora - planujecie czytnik i62X w Polsce ? Jeżeli to kiedy ?
Pozdrawiam


10 lut 2012 20:13:52
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Miron1 napisał(a):
dość dokładnie , jak mi sie wydaje , poczytałem fora na tematy e- book i e- książek.
i juz wczoraj byłem w VOBIS aby kupić i62 , ale ... sprzedawca wybił mi to zgłowy ? Podczas prezentacji udowodnił że Wi Fi działa tylko do stronki Onyx i Wikipedia. Z niczym innym nie połączył , twierdząc że i 62 tak ma.... :?
To jest działalność anty-handlowa sprzedawcy, chyba wymaga interwencji... Można otwierać dowolne strony internetowe, również używające protokołów zabezpieczonych.

Miron1 napisał(a):
Bardzo prosze o wyjaśnienie :
- czy faktycznie mozliwość internetowa jest ograniczona do tych stronek !?
- czy można jednak wchodzic na inne strony www
- czy można poprzez WiFi ściągac sobie książki na czytnik ?
- jak jest obecnie z gazetami na Onyxy ?
- no i pytanie do dystrybutora - planujecie czytnik i62X w Polsce ? Jeżeli to kiedy ?

ad.1. Jak wyżej - po połączeniu z siecią WiFi dostępne są dowolne strony internetowe, bez żadnych ograniczeń.
ad.2. Jak wyżej :)
ad.3. Tak - można sciągać książki i pliki dowolnych formatów poprzez linki internetowe. Takie pliki i książki znajdują się po ściągnięciu w katalogu "downloads".
ad.4. Gazety, jak i inne publikacje można również pobierać i czytać.
ad.5. Takiego modelu nie ma w ofercie producenta Onyx International.


10 lut 2012 20:35:34
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2012 20:00:29
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
... dziekuję za błyskawiczną reakcję :shock: , super

to chyba faktycznie należałoby pochylić się nad "fahofcem" z Vobisu , który to z wielkim zaangażowaniem i pewnością pokazywał mi ten czytnik ....
przyciśnięty że jak to - 60 może a nowszy czyli 62 nie może ? - wystękał że " pewnie to sprawa oprogramowania" . To trochę zaburzyło moją płytką i tak wiedzę ...
Mocniejszy nacisk na szkolenie przy wprowadzeniu nowych modeli ?
Tak czy tak , wchodząc z zamiarem kupna wyszedłem bez czytnika.

no ale - Forum jest jak zawsze niezawodne , więc miałem gdzie wrócić

i jeszcze ad 5. przestrzeliłem , chodziło mi o x62
PZDR


10 lut 2012 20:50:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron