Teraz jest 26 kwi 2024 6:26:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx BOOX i62
Reflow włącza się zwiększając wielkość czcionki...


04 sie 2012 10:00:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2012 23:41:45
Posty: 1
eCzytnik: -
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam, chcę kupić onyxa i62 i bardzo zależy mi na kolorze białym, jednak obecnie nie jest on właściwie nigdzie dostępny (a jeśli jest to w cenie około tysiąca złotych). Czy będzie jeszcze w sprzedaży, czy można go zamówić u producenta?


07 wrz 2012 0:15:28
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
battle angel napisał(a):
Witam, chcę kupić onyxa i62 i bardzo zależy mi na kolorze białym
Sprowadzamy obecnie tylko czarną wersję.
Proszę skontaktować się z naszym biurem lub przez Allegro i jeśli będzie dostępny biały to sprzedamy :)


07 wrz 2012 11:26:35
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:26:16
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam, mam problem z moim Booxem i62 -chcę wgrać plik w pdf, dosyć duży (blisko 80MB), z obrazkami (raport) i Boox za każdym razem rozłącza się z komputerem. Robię to na zasadzie zwykłego kopiowania pliku, tak jak na każdy inny nośnik, zaczyna się proce kopiowania, pokazuje okienko gdzie oblicza potencjalny pozostały czas do końca operacji, po czym wywala błąd, że nie może znaleźć elementu i że prawdopodobnie nie ma go w lokalizacji z której chcę go kopiować. Po zamknięciu okna dialogowego błędu Boox się sam rozłącza z komputerem i trzeba go ponownie podłączyć.
Jaka może być przyczyna i jak t zrobić, żeby jednak wgrać plik. Dodam, że inne pliki (książki, mniejszy rozmiar) skopiowały się bez najmniejszych problemów.


16 wrz 2012 21:29:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: Odp: Onyx BOOX i62
A może wgrać na kartę pamięci z komputera, albo po podpiętym kablu do czytnika, albo bezpośrednio na wyjęta kartę pamięci?


17 wrz 2012 0:05:07
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx BOOX i62
Mi też się raz tak odłączył, nie widział karty pamięci i dopiero po restarcie doszedł do siebie. W efekcie na razie wgrywam na kartę przez adapter USB.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 wrz 2012 0:12:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx BOOX i62
Oprogramowanie było testowane pod względem transferu dużych plików przez USB. Powtórzymy testy.

Podczas podłączenia do komputera przez port USB, czytnik zgłasza dostępną pamięć jako dysk przenośny (jeśli na to wyrazi się zgodę), ale jednocześnie następuje ładowanie baterii.
Czytnik może w trakcie ładowania pobierać prąd o wartości 800mA-1000mA. Specyfikacja standardu USB 2.0 definiuje maksymalny prąd 500mA, więc jeśli występują spadki napięcia poniżej 5V, może nastąpić rozłączenie czytnika.
Spadki takie mogą wynikać z niedostatków wydajności (lub wadliwości) układów zasilających na płycie głównej (przy maksymalnym obciążeniu portu), z niedoskonałości styków przedłużek lub wyprowadzeń portów np. na przedni panel komputera, lub ze zbytniej długości, czy uszkodzenia kabla USB, które powodują nie spełnianie specyfikacji USB 2.0.
Takie przypadki się zdarzają w urządzeniach elektronicznych o dużym poborze prądu, który osiąga maximum specyfikacji USB 2.0.
Trzeba sprawdzić inny port USB, najlepiej wprost na płycie głównej (bez dodatkowych wyprowadzeń na obudowę), i/lub inny kabel USB. Może się też zdarzyć, że dana płyta główna, nie nadąża z dostarczaniem tych 500mA prądu i występują obniżki napięcia, wtedy jedynym wyjściem (oprócz zmiany płyty) jest specjalny kabel z 2 wejściami do komputera (spotykany np. przy obudowach do dysków przenośnych).


17 wrz 2012 17:00:28
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:26:16
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
@Tacatequti - na razie nie korzystam z karty SD (ale wygląda na to, że będę musiała zrobić tak jak piszesz)
@Robert - dzięki za wyjaśnienie, spróbuję jeszcze wgrać plik na Booxie naładowanym na 100% - może wtedy zadziała? No i test innego portu.

Przy okazji dziś przyjechało do mnie nowe etui do Booxa - czarno-szare, śliczne i wygodniejsze niż to, które było w pudełku :) W ramach rozwoju produktu przy następnym etui pomyślcie (tzn. przekażcie producentowi, żeby rozważył) mini-kieszonkę na wewnętrznej stronie okładki, po lewej stronie. Bardzo to przydatne by było, np. jako schowek na bilet w pociągu.


17 wrz 2012 21:51:03
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx BOOX i62
monikamj napisał(a):
W ramach rozwoju produktu przy następnym etui pomyślcie (tzn. przekażcie producentowi, żeby rozważył) mini-kieszonkę na wewnętrznej stronie okładki, po lewej stronie. Bardzo to przydatne by było, np. jako schowek na bilet w pociągu.

Bilety można już trzymać w samym czytniku ;)
http://swiatczytnikow.pl/pkp-wchodzi-w- ... -czytniku/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 wrz 2012 22:44:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx BOOX i62
monikamj napisał(a):
spróbuję jeszcze wgrać plik na Booxie naładowanym na 100% - może wtedy zadziała? No i test innego portu.
Sprawdziłem osobiście. Można z powodzeniem kopiować dowolnej wielkości pliki i katalogi do pamięci czytnika przez kabel USB z komputera.
Jeśli kabel i porty (płyta główna) sprawne - wszystko przebiega bez problemów, czytnik się nie rozłącza.
Wskazany kabel spełniający specyfikację USB 2.0 (np. załączony do czytnika) i port bezpośrednio na płycie (np. z tyłu komputera, a nie na przednim panelu).


18 wrz 2012 15:22:51
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2013 9:54:13
Posty: 7
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Właśnie nabyłem używany i62. Nie chce otwierać ostatnio otwieranego dokumentu pomimo tego, że jest ta opcja zaznaczona. Cała reszta działa bez zarzutu. Firmware najnowszy. Jest sposób na to?


27 wrz 2013 10:25:45
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX i62
Czy przed instalacją nowego firmware został przeprowadzony format pamięci wewnętrznej? Na początek proszę wybrać opcję ''przywróć domyślne''. Jeśli to nie pomoże, należy podpiąć czytnik do komputera, skopiować folder .tts oraz książki z poziomu komputera (aby nie stracić głosów i książek gdyż foldery zostanią usunięte w czasie formatowania), sformatować pamięć wewnętrzną i zainstalować najnowszy firmware.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


27 wrz 2013 11:51:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2013 9:54:13
Posty: 7
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Nie chce otwierać ostatnio otwieranego dokumentu pomimo tego, że jest ta opcja zaznaczona.


Nie pomogło.


30 wrz 2013 11:43:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Odp: Onyx BOOX i62
Spróbuj wgrać na nowo oprogramowanie. Wejdź na stronę Onyxa i zainstaluj tak samo jak byś instalował aktualizację, tam na stronce masz wszystko wypisane jak to zrobić. Myślę, że pomoże ;)

Napisała kura pazurem z Xperii P z Tapatalk.

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


02 paź 2013 5:48:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2013 9:54:13
Posty: 7
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Dzięki.
Wszystko, co było do wgrania, zaktualizowania ze strony Onyxa wgrałem. Działa wszystko oprócz tej jednej opcji. Chyba w Arta Techu przestali mnie lubić, ponieważ pisałem również bezpośrednio do nich. Oto rada jakiej mi udzielono:

"jeśli czytnik po uruchomieniu ma na liście ostatnio czytaną książkę i zapamiętuje stronę na której użytkownik skończył czytać tylko trzeba ją normalnie z tzw. "palca" uruchomić to jest to normalne zachowanie czytnika i62 espresso i nie ma tu nic niepokojącego."

Gdy doniosłem, że w X 60 mojej pani ta opcja działa - przestali się odzywać.


03 paź 2013 12:50:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron