Teraz jest 27 kwi 2024 8:44:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2012 15:05:24
Posty: 4
Post Re: Onyx BOOX i62
W tym momencie zupełnie przestałem rozumieć politykę cenową i sprzedażową Onyxa. :?


25 cze 2012 11:46:35
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
KarmazynowyPirat napisał(a):
Robert ArtaTech napisał(a):
...W komplecie jest ładne, dopasowane etui, kabel USB i ładowarka.

Panie Robercie chyba, jednak coś tu się nie zgadza. W Vobisie, jak i u innych sprzedawców model i62 oraz i62 Espresso sprzedawane są bez etui. W w/w sklepie można je dokupić za 119 zł.
Cytowany tekst pisałem w grudniu, kiedy rozpoczęła się sprzedaż modeli i62, wtedy jeszcze wszystkie modele naszych czytników były sprzedawane w komplecie z etui i ładowarką.
Jednak na życzenie klientów (niektórzy mają ładowarki USB, a etui też można chcieć dobrać w/g własnych upodobań), umożliwiliśmy zakup samego czytnika. Dzięki temu ceny naszych czytników są bardziej konkurencyjne.
Są miejsca, gdzie można je kupić z kompletem dodatków. Powinno to być zawsze wyszczególnione w ofercie sprzedaży.
Modeli i62 Espresso nie ma dostępnych w komplecie z etui. Obudowa ma dodatkową, fakturowaną warstwę ochronna (bardzo przyjemną w dotyku), można go z przyjemnością używać również bez etui.


25 cze 2012 17:25:57
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2012 15:05:24
Posty: 4
Post Re: Onyx BOOX i62
Robert ArtaTech napisał(a):
Cytowany tekst pisałem w grudniu, kiedy rozpoczęła się sprzedaż modeli i62, wtedy jeszcze wszystkie modele naszych czytników były sprzedawane w komplecie z etui i ładowarką.

Ciekaw jestem jak bardzo i czy w ogóle została obniżona cena w momencie, w którym etui zniknęło z pudełka.
Robert ArtaTech napisał(a):
Jednak na życzenie klientów (niektórzy mają ładowarki USB, a etui też można chcieć dobrać w/g własnych upodobań), umożliwiliśmy zakup samego czytnika. Dzięki temu ceny naszych czytników są bardziej konkurencyjne.

Bardziej konkurencyjne w stosunku do czego? Obecnie i62 Espresso kosztuje 700 zł (wraz z etui ~820 zł - 120 zł za etui, to już jest chyba szczyt chamstwa, cena jakby przyjemniej produkował je Ochnik!, a nie była to robota małych chińskich rączek), jego budowa, z resztą jak większości czytników, jest prosta jak budowa cepa. Niektóre czytniki już osiągnęły ceny wyższe niż, np. PS Vita, które co prawda, jest urządzeniem spełniającym zupełnie inne funkcje, ale dużo bardziej zaawansowanym technologicznie. Co jest tak drogim elementem czytnika, że winduje ceny? Wlutowanie na płytkę gniazda kart pamięci, ivona, czy przestarzała technologia IR touch, a może moda na urządzenia tego typu?


25 cze 2012 19:28:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Onyx BOOX i62
ekran e ink :zzz
ja w lutym swojego kupiłem za 889, w marcu czy kwietniu był za 849 w vobisie ze wszystkim.
A etui z tego co wiem nie są chińskie tylko made in polska
Najbardziej chińskie w negatywnym znaczeniu jest oprogramowanie - normalnie walona chińska tandeta xD

Kolejny raz zadaje to samo pytanie do Roberta :P
Dlaczego mimo tego samego ekranu Pearl kindle ma jaśniesze tło niż i62? Czy może zamiast pearl jest ładowany vizplex prawie jak Pearl. I nie mów, że chodzi tu o czcionkę, bo jest bardzo widoczna róznica w tle.
http://swiatczytnikow.pl/warszawskie-ta ... czytnikow/
a na żywo to jeszcze gorzej wygląda :(


25 cze 2012 19:56:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Onyx BOOX i62
a mnie się wydaje odwrotnie, to i62 ma jaśniejsze tło i czcionkę :D najczęściej - z nierównomiernego oświetlenia ;) a same ekrany potrafią się różnić w zależności od partii, i dwa czytniki jednego modelu mogą mieć rożną "szarość".


25 cze 2012 20:01:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2012 15:05:24
Posty: 4
Post Re: Onyx BOOX i62
radzio27 napisał(a):
ekran e ink :zzz

Ok, tyle tylko że Kindle kosztuje 430 zł, a Boox i62 Espresso 700 zł, a 270 zł to dość znaczna różnica biorąc pod uwagę, że oba czytniki mają ten sam ekran i wi-fi. :evil:


25 cze 2012 20:10:43
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Po co te epitety :?:

Już wyjaśniam: ekran w technologii e-ink (zwłaszcza Pearl).
Tylko jedna firma je produkuje i trzyma ceny "w garści".

Wybór jest większy, np.: Onyx Boox X61E kosztuje 449 zł z darmową dostawą do domu i ma w środku wgranych 1000 ebooków.


25 cze 2012 20:12:09
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Onyx BOOX i62
no czcionkę ma na pewno jaśniejszą I62 tutaj nikt nie będzie polemizował :P
ale trudno mówić o nierównomiernym oświetleniu przy sprawdzaniu przy świetle dziennym.
A zależność od partii - hmm, czyli wszyscy co narzekają lub zwracają uwagę na szarość OB mają z tej samej partii?

Tylko nie wiem jaki ma sens Twoje ciągłe wcinanie się w temat Onyx Booxa i jego bronienie, skoro go z tego co widzę nie posiadasz, poza tym pytanie zadałem konkretnie do Roberta jako przedstawiciela dystrybutora.
Ale skoro taka mądrala z Ciebie to pokaż mi ekran booxa i62 jaśnieszy od kindla bez zabawy z oświetleniem. Czekam z niecierpliwością. Ja jak tylko skończę sesję, wrzucę swoje zdjęcie porównawcze.


Edit-dzięki Robert za olanie :P
Ale skoro jedna firma je produkuje, to ja w takim razie poproszę o wymianę ekranu, bo mój odstaje od standardów Pearl.

Ps. Karmazynowy to się nie zastanawiaj tylko kupuj kundla :)


25 cze 2012 20:19:01
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
radzio27 napisał(a):
Dlaczego mimo tego samego ekranu Pearl kindle ma jaśniesze tło niż i62?

Kolejne niestosowne "odzywki" - co znaczy "olanie" ??

Obrazek z podlinkowanego wyżej artykułu:
Obrazek

Ja po lewej (Boox) widzę jaśniejszy ekran niż po prawej (Kindle).
Reszta to złudzenie optyczne, związane z kolorem ramki obudowy.
Czcionki wyglądają na jaśniejsze, bo Onyxach stosowany jest antyaliasing.
Po wrzuceniu na Boox-a czcionki "Caecilia" lub podobnej różnica nie jest tak widoczna.


25 cze 2012 20:32:33
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx BOOX i62
Jako autor tego zdjęcia z WTK :) potwierdzam diagnozę Roberta.

Osadzone czcionki w Onyksie są cieńsze i przez to wydają się bardziej szare. Ale pierwsze wrażenie było takie, że co to niby jest, Vizplex?

Inna sprawa, że gdy porównywałem wcześniej pearlowe ekrany Kindle i Onyxa np. na targach w Krakowie, to takiej różnicy nie widziałem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 cze 2012 23:07:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Onyx BOOX i62
radzio27, wcinam się, bo mam prawo. Jesteśmy na forum, każdy może zaprezentować swoją opinię. Jak widać, nie tylko ja uważam, żeby i62 w tym przypadku był jaśniejszy. Zdjęcie imho było robione przy oświetleniu sztucznym, kto by taką imprezę robił pod gołym niebem? Ale tutaj mamy robione w tych samych warunkach, więc nie to jest przyczyną różnicy.

Czy ja go bronię? Staram się jedynie dojść do prawdy. Nie mam zamiaru ani bronić, ani objeżdżać tej firmy. Nie mam nic do niej (może poza tym, że X61S jest brzydki jak noc :D ).

Powiedz, gdzie mieszkasz, a może się uda z kimś umówić na piwo i porównanie ekranów na tym samym obrazku :)


26 cze 2012 0:55:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
radzio27 napisał(a):
Edit-dzięki Robert za olanie :P


Czyżby Robert nie dopełnił jakiegoś obowiązku? Mało sympatyczna odzywka (pomimo różnych wad czytników) :nie:


26 cze 2012 8:45:55
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
radzio27 napisał(a):
Ale skoro jedna firma je produkuje, to ja w takim razie poproszę o wymianę ekranu, bo mój odstaje od standardów Pearl.
Nie odstaje, bo to jest ekran Pearl!
Temat problemów ze swoim i62 proszę kontynuować zwracając się do serwisu.
Jeśli jest niesprawny, zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy, z bezpłatnym transportem kurierem w obie strony.


26 cze 2012 12:07:09
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx BOOX i62
Hm... jeśli chodzi o ekran to, z tego co zaobserwowałem, raczej nie ma wielkiej różnicy pomiędzy Booxem, "Kundlem" Touch a Kobo Touch. Co do Kundla to miałem okazję porównać przez chwilę, natomiast jeśli chodzi o Kobo to mam porównanie na stałe i nie widzę specjalnej różnicy w kontraście i jasności tła.


26 cze 2012 13:39:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2012 22:20:44
Posty: 6
eCzytnik: chwilowo brak
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam!
Mam dwa pytania - czy pod i62 "pójdzie" bez problemów i da się czytać PDF-a o wielkości 500 MB? (Skan). Szukam czytnika, na którym będę mógł swobodnie czytać takie PDF-y. Czy będzie działać opcja reflow? (To przeważnie grafika).

Drugie - czy notatki robione na marginesach można zapisać do pliku (wszystkie z danego pliku do jednego)? Dziękuję!

Pozdrawiam,
Łukasz


04 lip 2012 22:23:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: