Teraz jest 28 kwi 2024 16:19:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna strona
Lark FreeBook 7.0 ... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2011 10:29:38
Posty: 9
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
@Krzysztof - wielka prośba. Podziel się z nami wiadomościami odnośnie baterii. Co to za bateria, jaka firma, gdzie kupić... może jakaś fotka... Próbowałem coś znaleźć na internecie, ale lipa :( . Jak rozebrać czytnik - czy śrubki są ukryte pod gumkami antypoślizgowymi na obudowie...? heeeeeelp!!!! ;)


18 mar 2011 10:37:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2011 23:00:07
Posty: 6
Lokalizacja: Usa
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem czytnika a'la Lark Freebook, czyli po prostu niebrandowanego. Bawię się już nim od dłuższego czasu, zmieniam firmware w celu, jak najlepszego dopasowania go do moich potrzeb. Na początku zaznaczę, że wszelkiego rodzaju inne funkcje czytnika poza ebookami, traktuję marginalnie.
To teraz już mogę wtrącić parę słów. Najbardziej warte uwagi są wg mnie dwa softy, oto moje wnioski:
1. Primer Skytex - czyta ePUB, ale wcześniej trzeba dołączyć do ebooka polskie fonty, co wiąże się z grzebaniem w plikach (stylesheet.css, content.opf, itp.) lub stosowaniem specjalnego pluginu do calibre. RTF standardowo pokazuje "?" zamiast polskich znaków. Po przekonwertowaniu rtfunicode ebook wczytywany jest bardzo długo, od 1,5 do 3 minut

2. Wexler T7001 v.1.2.5 - przypadł mi najbardziej do gustu jeśli chodzi o layout,
Cytuj:
tyle, że posiada wady, które na chwilę obecną dyskwalifikują go całkowicie, przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Oczywiście chodzi o wygląd czcionek z polskimi znakami. Wyglądają jakby nie pasowały do danego zestawu, np. ebook wyświetlany jest jakąś czcionką bezszeryfową, ale polskie znaczki już szeryfową (wkurza mnie to tak, że nie mogę się przemóc aby czytać tak wyświetlane ebooki), dodatkowo dziwny kerning (litery są albo oddalone od siebie, albo wręcz nachodzą na siebie).
Może rozwiązałoby to wbudowanie fontów w ebooka, ale tak przygotowane przez calibre nie są poprawnie dekodowane (być może jest to spowodowane stylizacją CSS, którą to calibre umieszcza zamiast we wspólnym pliku stylesheet.css, w poszczególnych plikach xhtml lub html).
Pliki RTF oprócz wad ze softu Primera zyskują dodatkowe opisane wyżej.

W związku z tym mam pytanie, czy istnieje jakaś możliwość ingerencji w soft (firmware), aby np. podmienić czcionkę? Ewentualnie inne metody, np. jak wyglądałaby pełna ścieżka do katalogu fonts umieszczonego w pamięci głównej urządzenia (można by wtedy zrobić swój własny styl CSS i dołączać do ebooka.

EDIT: Właśnie zobaczyłem, że jest nowa wersja softu Wexlera, spróbuje ją wgrać jak wrócę z pracy. W cytacie umieściłem głupoty, które napisałem wcześniej:)

Pozdrawiam
Robert

EDIT2: Potwierdzam to co napisał Krzysztof niżej, soft Wexlera jest subiektywnie najlepszy na chwilę obecną. Jakaś pomroczność jasna (albo wypite piwo) sprawiło, że nie dojrzałem następnych linijek w popupie, gdzie można zmienić czcionkę. Dopiero posta Krzysztofa natchnął mnie do bliższego (dokładniejszego) przyjrzenia się menu ebooka.

_________________
Get vivid impressions and unforgettable emotions


Ostatnio edytowano 18 mar 2011 14:45:53 przez BuddaPL, łącznie edytowano 3 razy



18 mar 2011 11:55:12
Zobacz profil ICQ YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Witam Robert zwany BuddaPL :D

EDIT2: Potwierdzam to co napisał Krzysztof niżej, soft Wexlera jest subiektywnie najlepszy na chwilę obecną. Jakaś pomroczność jasna (albo wypite piwo) sprawiło, że nie dojrzałem następnych linijek w popupie, gdzie można zmienić czcionkę. Dopiero posta Krzysztofa natchnął mnie do bliższego (dokładniejszego) przyjrzenia się menu ebooka.

Poto jest to forum abyśmy wiedzą się dzielili. :idea


18 mar 2011 16:54:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2011 15:54:46
Posty: 7
eCzytnik: Lark 7u
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Lista zmian w firmware Wexlera 1.2.6.:

1. Fixed problem with formatting text to the right (Fb2, rtf, epub, etc.)
2. Fixed problem with saving font settings when you exit the book and re-open it(! super!)
3. Fixed incorrect display of the number of pages, if their total number exceeded 1000, as well as in the long book titles.
4. Added new style of menu reading (background color in read mode)


19 mar 2011 8:37:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2011 10:17:54
Posty: 10
eCzytnik: Lark FreeBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Jak wcześniej pisałem nie działało mi radio (ledwie cokolwiek było słychać w samym centrum warszawy) więc oddałem sprzęt do sklepu w którym go kupiłem. Sprzęt szybko odesłali do serwisu i czekałem tydzień... dwa... w końcu trzeciego tygodnia dostałem e-mail, że sprzęt został wysłany z serwisu i będzie do odbioru.

Masakra 3 tygodnie czekania! ale to nie wszystko...

Radio dalej nie działa jak nie działało! Napisałem do sklepu czy w ogóle sprawdzili sprzęt i dostałem odpowiedz, że nie mają w zwyczaju odpakowywać sprzętu z serwisu więc nawet do niego nie zerknęli. Podali mi numer reklamacji i powiedzieli, że mogę teraz zareklamować reklamację. Świetnie po prostu świetnie. Kupiłem larka miesiąc temu z czego 3 tygodnie spędził w serwisie.
Nie wiem czy chce mi się go znowu do nich oddawać.


21 mar 2011 10:03:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Do zmiany bateri. Nie potrzeba wymieniać softu. :)

Mam mały sukces udało mi się zmienić nazwę WEXLER na POLSKA :D
https://picasaweb.google.com/lh/photo/S ... directlink
Dzisiaj będę kombinował z podmianą trzcionki, i dlatego mam pytanie?
Jaką proponujecie?

EDIT
Udało się mam inną font teraz comic sans
https://picasaweb.google.com/lh/photo/v ... 53ezmGki0s
a to jeszcze inny
https://picasaweb.google.com/lh/photo/e ... directlink

Bawiąc się fontami stwierdziłem iż jeśli zmienię font w pliku powiedzmy tekstowym, to potem przy otwieraniu
PDF mamy ten sam font chodz niema tam opcji zmiany kroju czcionki.


Ostatnio edytowano 23 mar 2011 10:17:17 przez Krzysztof, łącznie edytowano 4 razy



22 mar 2011 21:33:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 12:20:38
Posty: 28
Lokalizacja: Ząbki
eCzytnik: NOOK SIMPLE TOUCH, NST Glowlight
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
ja proponuję calibre.
niestety uwaliłem mój czytnik podczas sprawdzania czasu zasilania przez mini usb za pomocą 4 SZT.akumulatorków aa. zrobiłem spięcie i mam czarny ekran. znajomy ełektronik próbuje go oźywić.
Na szczęście mam jeszcze epada zt180 zenithink 10'.
do czytania nasz lark jest poręczniejśzy.
krzysztof czy udstępnisz swój soft?

24.03.2011. lARK URAToWANY


Ostatnio edytowano 24 mar 2011 15:53:27 przez zeeen, łącznie edytowano 1 raz



23 mar 2011 0:09:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2011 18:57:52
Posty: 22
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
ekipa powiedzcie mi jeszcze ile metrów + - ma kabel zasilający? na oko..


23 mar 2011 1:08:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
oco ci biega ile metrów kabel zasilający


23 mar 2011 1:16:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2011 18:57:52
Posty: 22
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Tak Krzysztof..dokładnie o to mi biega..


przy okazji mam jeszcze jeden temat aby rozwiać swoje wątpliwości..

popatrzyłem na allegro czytniki i mam prośbe abyście w miare możliwości wyjaśnili mi na czym polega różnica..

na tym linku poniżej jest Lark freebook za 321 zł..

http://allegro.pl/lark-freebook-7-0-e-b ... 81756.html


a na tym linku jest ebook reader za 184 zł..

http://allegro.pl/czytnik-ebook-reader- ... 11969.html



na czym polega różnica..oba praktycznie są take same..wydają sie być "no name" nawet na Lark'u nie widnieje logo "Lark freebook" .. mało tego w Larku jest mniejsza pojemnośc w gb oraz w tym tańszym readerze jest wbudowana bateria 2000mAh..wyjaśnijcie mi prosze o co tu kaman..pytam bo mam w tym swój cel...nie posiadam jeszcze czytnika a musze coś na dniach kupić..pozdrawiam..


23 mar 2011 8:08:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Przedewszystkim różnica jest w cenie za jednego zapłacisz 335zł wysyłka z Polski a ten drugi 255zł z Chin oba musisz liczyć z ceną dostawy. Pozatym ten tańszy ma większą pojemność 4Gb co niejest bez znaczenie. Jeśli chodzi o baterię to wydaje mi się iż nikt nie podaje faktycznych pojemności bo czy komuś działał na orginalnej bateri 12h przy czytaniu tak jak piszą w specyfikacji.


23 mar 2011 9:44:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2011 10:29:38
Posty: 9
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
kabel zasilający to lipa :). Nie mam przy sobie (jestem w pracy), ale z tego co pamiętam to ma około jednego metra. Max półtora... Nie wiem tylko czy o taką informację ci chodziło.
Co do czytników z allegro to jak pisał Krzysztof. Lark sprzedaje w Polsce pod swoją marką. Czyli kupujesz u nas, masz (przynajmniej teoretycznie) serwis u nas. Ten drugi link to jest przesyłka z Chin więc na dostawę czekasz z miesiąc, a jeśli coś ci się zepsuje to nie licz na to, że uda ci się oddać do serwisu. Za to jeśli wszystko to co jest napisane w specyfikacji jest prawdą, to wygląda na trochę bardziej zaawansowanego niż nasz Lark. Oprócz baterii i pamięci wygląda to na inny soft, więc teoretycznie powinno to być dostępne i dla nas. Nie bardzo chce mi się wierzyć w pracę na czytniku przez 12h przy baterii 2000mAh. Co do samych baterii - z tego co napisał Krzysztof to oryginalna ma około 1400mAh i działa przez ~4-5h. Za to w specyfikacji znalazłem ze ma 750mAh. :o


23 mar 2011 12:26:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2011 10:29:43
Posty: 15
eCzytnik: eBook 7"
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Witam wszystkich ponownie.
No i sprawdziłem nowe softy w chili wolnego czasu. teraz parę obserwacji, albo właściwie potwierdzenia poprzednich postów.
1.Najbardziej przypadł mi do gustu Wexler, ma najmniej wodotrysków i nie wali po oczach kolorami tęczy jak inne :) . A tak właściwie Primer też jest w porządku, patrz powyżej - za dużo kolorów i to czarne tło w menu. Na dodatek ja mam biały reader. Ale to kwestia gustu.

2.Po zmianie softu radio padło an amen. Jest w menu, ale nic nie znajduje, nawet nie szumi. Co dziwniejsze, radia nie ma nawet po wgraniu oryginalnego (chyba - wygląda tak samo) softu. Czyli jak komuś zależy na radiu, to nie zmieniać softu. Mnie trochę szkoda w myśl zasady : lepiej mieć niż nie mieć. :D A może ktoś ma pomysł i wie jag go odzyskać?

3.Wexler nie ma osobnego przycisku do rotacji obrazu, więc zmienia się tym samym co play/pause.

4. Nie bawiłem się w otwieranie wszystkich formatów, bo w myśl genialnej porady przemekp (dzięki!) zarzuciłem nierówną walkę z formatami epub, mobi, czcionkami, ogonkami stronami kodowania itd. Drukuję sformatowanego rtf do pdf (ustawienia wg przemekp) i poszedł! Widać wszystko OK, czyta się też przyjemnie.
Później dorzucę jeszcze parę innych.

Ad. mecenasHD: ja mam tego drugiego z Chin. Oryginalny soft jest OK (już przesiadłem się na Wexlera). Czego się można doczepić to grafiki menu, czcionki i polskiej wersji językowej (jak komuś zależy).

Krzysztof: jesteś chyba tutaj najbardziej zaawansowany, jeśli chodzi o modyfikacje. Kawał roboty - dzięki za dzielenie się. A mógłbyś jeszcze dodać jak modyfikujesz soft "od środka"? Bo ja chciałbym się trochę pobawić również w takie modyfikacje.

Pozdrawiam wszystkich


23 mar 2011 14:13:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Jak modyfikuję soft napiszę wieczorem, po spisaniu pokolei jak to robię aby wszyscy mogli zrozumieć.
Udało mi się zmodyfikować narazie nazwy dni tygodnia na nasz język, oraz podmieniać czcionki na inne.
Po modyfikacji trzeba nagrywać soft ponownie. Ciekawe ile razy można kasować i nagrywać nowy soft do pamięci
czytnika bo chyba to zrobiłem ze30 razy :D
Podajcie jaka czcionka waszym zdaniem była by najlepsza, bo mam mętlik. :?

Kwapa
Radio nie działa na jakim kolwiek sofcie :(
przetestowałem wszystkie


23 mar 2011 14:57:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2011 15:13:25
Posty: 13
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Witam,
od prawie trzech miesięcy bawię się Larkiem. Wczytywałem soft od Primera i ostatnio najnowszy Wexlera (zresztą na forum 4PDA można się o nim dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy). Wróciłem jednak ostatecznie do oryginalnego softu Larka.
Moje spostrzeżenia (bardzo ogólne):
1. Najbardziej dopracowany od strony użytkowej wydaje mi się soft Larka. Primer też jest ok, ale nie podoba mi się czarny layout. Soft Wexlera jest najbardziej "e-paper'owy" i może się bardziej podobać użytkownikom typowych ebooków.
2. Soft Wexlera, pomimo że oferuje kilka opcji więcej wydaje się być pisany na kolanie i bugi typu zjedzone litery (i nieszeryfowe) w menu czy chowające się ikonki poza ramkę są dla mnie nie do przyjęcia.
3. Radio faktycznie działa tylko na sofcie Larka, nie wiem dlaczego. Ale działa bez problemu.
4. W sofcie Larka są krzaki zamiast polskich liter w napisach do plików video pomimo poprawnie ustawionej strony kodowej w pliku z napisami. Soft Wexlera w ogóle napisów nie wyświetla w żadnym formacie. Poza tym napisy mają ze 3mm wysokości i są słabo czytelne. Przydałoby się móc zmieniać wielkość napisów....
5. Oryginalna bateria w Larku trzyma u mnie podczas czytania na najmniejszym podświetleniu (czarne czcionki na szarym tle, IMHO najmniej męczy oczy) ok 9h. Baterię potraktowałem jak standardowe baterie li-poly tzn przed pierwszym użyciem czterokrotnie ładowałem (po ok 8-10h) i całkowicie rozładowywałem baterię. Planuję kupno oryginalnej baterii od apple ipoda 2200mAh i wymianę, wtedy zobaczymy. Mam wrażenie, że baterie 2000-2200mAh sprzedawane w czytnikach "no name" są podłej jakości i znacznie zawyżonej pojemności. Bardzo przydatne informacje nt wymiany baterii znalazłem na tym forum - dzięki!
6. Najczęściej pliki mam w rtf, te Lark łyka bez problemu (z polskimi znakami), zresztą w żadnych plikach (jak pisałem poza napisami w filmach) nie ma problemu z polskimi znakami. Nie czyta niektórych epubów, zgłasza "błąd dekodowania pliku", pewnie to zależy od ustawień calibre, niestety nie bardzo mam czas żeby się pobawić i sprawdzić.
7. Video 720p to sciema, czyta tylko wmv i to też nie wszystkie, avi i rvmb w ogóle odmawia. Pliki niższej rozdzielczości bez problemu.
8. Gdyby dodac do softu Larka możliwość dodatkowego zmniejszenia jasności i re-alignementu w pdf'ach jak w Wexlerze, to byłoby super. Wybór czcionek w/g mnie nie jest potrzebny. Czcionkę domyślną zmieniłem na Calibri i jest bardzo OK.
9. Do poprawy jest tez czas wyświetlania suwaka przy plikach video (10 sekund, o jakieś 5-6 sekund za długo).


23 mar 2011 16:08:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: