Teraz jest 28 kwi 2024 17:26:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna strona
Lark FreeBook 7.0 ... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2011 15:54:46
Posty: 7
eCzytnik: Lark 7u
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Krzysztof napisał(a):
Wcześniej też tak zrobiłem. Nie zadziałało.

firmware_Hyundai_HYV_C-700_v-1.0.5.img ten nie działa
System z tych odpala lecz niema podświetlenia i niema jak cokolwiek dalej z tym zdziałać.

Le Huh.
Wgrał kolega soft z tego urządzenia http://www.flickr.com/photos/13815526@N02/5030325986. V1. Jak pisałem, nie działa;] Tylko soft dla wersji określanych mianem v2.
Pozostaje pytanie- jak manipulować w sofcie- czcionkami oraz np. tłem.
Dla wszystkich katujących się przerabianiem docy, itd na pdf'y- poszukajcie pomocy w dziale dot. oprogramowania calibre i... przekonwerterujcie zbiory na format epub.


01 mar 2011 19:34:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Podaj link do wersji V2. Bo niestety nie znalazłem. jak podasz to go zaraz sprawdzę.
Dlatego podawałem konkretne nazwy plików. :)


01 mar 2011 19:57:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2011 10:29:43
Posty: 15
eCzytnik: eBook 7"
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Witam wszystkich.
To ja tez sie dołącze do posiadaczy... ;-) Po preczytaniu watku wyszło mi, że ja posiadam ten sam sprzet, co zeeen. Ja kupiłem na efoxbook, 4GB pamięci. Sprzęt fajny za taka kase, ale chyba dojrzałem już do podmiany softu. I mam pytanko do tych, którzy już sie tak bawili:
1. Czy do wgrywania KAZDEGO softu można użyć Primer Firmware Upgrade Tool?
2. Czy można wyodrębnić oryginalny soft za pomocą tego magicznego "narzędzia" HTC_E01.tag i wgrać go ponownie, jak nowy okaze się nie fajny? (bo nie sądzę, że jak Koen proponuje wystarczy uzycie opcji powrócenia do ustawień fabrycznych)
3. a jesli mozna, to czy da się go ponownie wgrać za pomocą Primer Firmware Upgrade Tool?
Pytam, bo może ktoś juz to przechodził i może mi zoaszczedzic stresów zbrickowania... :-)

Potwierdzam za to prawie wszystkie problemy ze szpaltami, dzieleniem w połowie słów, wieeelkimi akapitami i s z daszkiem zamiast ż itd. ponadto zauważyłem, że nie czyta zawsze ePuba, zależy od ustawień calibry, jeszcze nie mam terii jakich. Pobawie sie poźniej z OCRem to zobaczę, co sie da poprawić.
Pozdrawiam i góry dzięki za porady. A tak a propos to fajowe forum i pomocne. A juz myslałem, że to tylko ja jako lejmer w czytnikach mam takie problemy z formatami... :-)

własnie sprawdzięłm "magiczne zaklecie". działa... doczytałem w katalogu CODECS w jakimś pliku txt, ze ma firmware RK28_DSP_FirmWare_090917_20345_RC. Czy to faktycznie jest mój firmware - ja nie mam Larka, tylko "oryginał" z Chin ;-). Ponawiam pytanie: czy ktos wie, czy mozna i jak zamienic to na wersję bootowalna do wgrania?


02 mar 2011 0:30:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Ten soft RK27_V2_1.0.5.img http://www.mediafire.com/?bea3enm6t3methb V2 z postu garrett
Czyta ePub z wszystkimi znakmi polskimi po konwersji w Calibre, w sofcie Primer nie udło mi się wyświetlić poprawnie polskie znaki.
Tak można użyć Primer Firmware Upgrade Tool
Po zstosowaniu HTC_E01.tag wykasowałem wszystko z katalogow, po restarcie wszystko pojawiło się ponownie jak bym tego nie usówał.


02 mar 2011 1:08:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2011 15:54:46
Posty: 7
eCzytnik: Lark 7u
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Krzysztof napisał(a):
Podaj link do wersji V2. Bo niestety nie znalazłem. jak podasz to go zaraz sprawdzę.
Dlatego podawałem konkretne nazwy plików. :)

Link(;
Wygląda V2 tak:
Obrazek a LArk tak: Obrazek
Na blogeee.net (w odpowiednim dziale) firmware do poszczególnych wersji jest podany oddzielnie i z zastrzeżeniem wzajemnej niekomatybilności.
Napiszę raz jeszcze "polski" Lark to wersja V2:


1> Firmware firmy wexler: http://www.wexler.ru/drivers/T7001_v.2_v1.0.10.rar
    nie działa dioda
    po restarcie/ponownym uruchomieniu odpala się w jęz. rosyjskim
    błędne dekodowanie rtf.
    Dalej nie testowałem
Gwoli przestrogi- zanim przystąpisz do zmiany firmware upewnij się, że sterowniki usb do chipu Rockwella masz już w systemie (odp. dla wersji 32 i 64 bit)

Cytuj:
1. Czy do wgrywania KAZDEGO softu można użyć Primer Firmware Upgrade Tool?
2. Czy można wyodrębnić oryginalny soft za pomocą tego magicznego "narzędzia" HTC_E01.tag i wgrać go ponownie, jak nowy okaze się nie fajny? (bo nie sądzę, że jak Koen proponuje wystarczy uzycie opcji powrócenia do ustawień fabrycznych)
3. a jesli mozna, to czy da się go ponownie wgrać za pomocą Primer Firmware Upgrade Tool?


ad. 1. Tak- warunek sterownik usb.
ad.2 Wyodrębnić tak, można.
ad.3 Być może, zdaniem autora opisywanego blogu, procedura powinna się powieść.

Ps. Jakiś haker zaczął portować androida 1.6, ale projekt niestety porzucił. src. blogeee


02 mar 2011 6:15:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Witam pojawił się nowy soft. http://www.wexler.ru/drivers/1.2.5.zip_v1.2.5.zip
7 skala podświetlenia
możliwość wyboru czcionki Arial, Times New Roman, DroidSansFallback,Default font w plikach .txt .rtf .html .ePub
.html poprawnie wyświetla przy kodowaniu utf-8
możliwość wyboru 3 styli czarne litery na białym, biłe litery na czarnym, czarne litery na beżowym tle
w PDF jest Re-alignment dopsowuje tekst do ekranu
gierka
radio nie działa
pliki rtf nadal krzaki
automatyczna zmiana strony co 10, 20,30, 45, 60 i 90s
Obrót strony poziom pion tam gdzie Play/Pause
Przy najsłabszym podświetleniu czyta się wygodnie i czs pracy wyraźnie się zwiększył


04 mar 2011 15:58:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 9:20:36
Posty: 18
eCzytnik: Lark FreeBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
O ile z niekontrolowanym dzieleniem wyrazów można sobie bardzo łatwo poradzić stosując tzw clean html pozbawiony wszystkich wodotrysków przy konwersji do formatu epub to bardziej denerwującą rzeczą jest losowe stosowanie przez czytnik dzielenia na strony. Oczywiście można sobie z tym poradzić stosując manewr polegający na traktowaniu jednej strony z druku normalnej książki jako rozdział w książce elektronicznej ale jest to rozwiązanie mało eleganckie (przynajmniej jeśli się ma do czynienia z opasłym tomiskiem). Teoretycznie epub jest formatem "ciągłym" i podział na strony występuje tylko jak kończy się rozdział książki więc mam pytanie - czy tylko ten czytnik tak ma czy inne też tak robią ze dzielą zdanie w połowie i akurat ten podział wypada w połowie lub innej wartości ekranu czytnika? A jeśli tylko ten typ tak ma to czy przypadkiem firmware z Larka jest niedopracowany i czy ten z rosyjskiego jest lepszy - tzn pozbawiony tej niedogodności?
Jeśli chodzi o baterie to ja nie mogę narzekać - czytam z doskoku - nie mam czasu aby czytać więcej niż godzinę dziennie - po zakupie czynnika (data mego pierwszego postu) ładowałem go na 100% dopiero dwa razy + trzeba policzyć to co był podłączony podczas wgrywania eksiążek.


08 mar 2011 13:30:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 12:20:38
Posty: 28
Lokalizacja: Ząbki
eCzytnik: NOOK SIMPLE TOUCH, NST Glowlight
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
jesli chodzi o prace baterii mozna ja spóbowac wydłuzyc poprzez dłuzsze łądowanie np cała noc zamiast 4 godzin i rozładowanie do konca - jak w nowej baterii do komórki.Ja tak zrobiłem i bateria wydłuzyła swój czas pracy. po drugie mozna wydłu zyc czas czytania poprzez dołączenie akumulatorków (4 szt AA) z wyjsciem mini usb. Starcza na 10 godzin z hakiem sprawdzone.
- nowe fiirmware; na aliexpres.com pijawiły sie nowe czytniki z długa pracą bateri - 12 godz czytania i odczytem plików doc:
http://www.aliexpress.com/product-gs/36 ... alers.html
ciekawe czy to nowy soft pasujący do naszego czytnika czy te z zmyła sprzedającego.
jak widać mozna wymienic baterie na wiekszej pojemnosci.
moze ktos ma namiary na lepsza baterie i ten soft?
Pozdrawiam wszystkich zcytelników. Moim skromnym zdaniem ten c-paper jest lepszy od tego w epadach i nawet w czytnikach e-ink z powodu jednego - nie odbija swiatła jak epady i nie potrzeba dodatkowego podswietlania w nocy przy czytaniu włóżku co jest dla mnie sprawa podstawową by nie świecic w nocy żonie w oczy.


08 mar 2011 15:52:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 9:20:36
Posty: 18
eCzytnik: Lark FreeBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Nowa wersja Calibre ponoć będzie wspierać Larka pod nazwą Wexlera T7001
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=123004


08 mar 2011 17:22:57
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
mnbvcx1971 napisał(a):
Nowa wersja Calibre ponoć będzie wspierać Larka pod nazwą Wexlera T7001
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=123004

"Next release" po napisaniu tego posta było 0.7.47, zatem już od 2 wersji to wsparcie jest...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 mar 2011 17:51:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 9:20:36
Posty: 18
eCzytnik: Lark FreeBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Ups nie zauważyłem, za to zmieniłem firmware na Wexlera http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=207548
na gorąco: radio działa, lepiej są wyświetlana epuby (jest kilka czcionek do wyboru!), ładniejszy wygląd, protestuję co tam jeszcze zmienili...
BTW
Logo Larka ładniejsze niż wexlera :-) ale ponoć można zmienić...


08 mar 2011 19:14:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 12:20:38
Posty: 28
Lokalizacja: Ząbki
eCzytnik: NOOK SIMPLE TOUCH, NST Glowlight
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
jakie ustawienia w calibre ,żeby soft wexlera nie wykazywał błedu w pliku epub. ?
Tez ten soft 1.2.5 wgrałem i pliki epub nie odczytuje .czy ktos to rozkminił?


08 mar 2011 20:08:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
W calibre przy konwersji ustawienia strony/profil wyjściowy/ tablet
Wtedy ePuby działają bez problemu.


08 mar 2011 20:53:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Jak narazie to Wexler stara się najbardziej wydał następny soft
http://www.wexler.ru/drivers/1.2.6_v1.2.6.zip
Czy ktoś go testował.
Po ponad tygodniowym używaniu zmienionej bateri na 2400mA. Nie stwierdzam problemów z jej ładowaniem, czy czasem działania, średnio wychodziło około 9h faktycznego czytania.
Czy ktokolwiek z was jeszcze zmienił baterię.


17 mar 2011 20:04:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2011 10:29:43
Posty: 15
eCzytnik: eBook 7"
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Ja jeszcze nie miałem czasu a i trochę, muszę przyznać, chciałbym poczekać na opinie kogoś doświadczonego już w tych podmianach firmware. Bo jak mi się coś zwali, to sobie chyba nie poradzę :). A ma ochotę zmienić na Primer. Ale mam pytanko teoretyczne: Krzysztof, jak na to wpadłeś, że ten soft jest OK? Przecież wexler wygląda inaczej, jak Lark/mój chiński "oryginał". To już daje do myślenia, czy warto. Kamikadze, czy co? ;)
I jeszcze jedno. Krzysztof, napisałeś:
"Gwoli przestrogi- zanim przystąpisz do zmiany firmware upewnij się, że sterowniki usb do chipu Rockwella masz już w systemie (odp. dla wersji 32 i 64 bit)"
Mój czytnik jest rozpoznawany przez system (WIN7), przez Primer Firmware Upgrade Tool też jako ten RK itd, mam też katalog ze sterownikami. Czy muszę jeszcze te sterowniki przekopiować gdzieś do systemu? No bo jak system rozpoznaje, to znaczy, ze są. Możesz sprecyzować, co miałeś na myśli?


18 mar 2011 9:58:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: