Teraz jest 28 kwi 2024 13:06:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna strona
Lark FreeBook 7.0 ... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2011 10:29:43
Posty: 15
eCzytnik: eBook 7"
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Właśnie zauważyłem ten post od mnbvcx1971
Cytuj:
Ups nie zauważyłem, za to zmieniłem firmware na Wexlera http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=207548
na gorąco: radio działa, lepiej są wyświetlana epuby (jest kilka czcionek do wyboru!), ładniejszy wygląd, protestuję co tam jeszcze zmienili...
BTW
Logo Larka ładniejsze niż wexlera :-) ale ponoć można zmienić...

mnbvcx1971, możesz uściślić, co znaczy radio działa? Możesz złapać jakąś stację na Wexlerze? czy jest tylko radio w menu?. Bo jak właśnie Krzysztof potwierdził: raz po zmianie softu radio umiera na amen i już się nie da uruchomić.

sergey, dzięki za spostrzeżenia - w większości się zgadzam co do Primer i Wexlera. Masz rację - każdy ma coś nie tak. Najlepiej jakby je połączyć w jeden, ale dobry soft... He he - właśnie: czarny Primer jest kiepski, ale ma za to zaletę w nocy - nie wali tak po oczach jak Wexler. Chyba to było ideą twórcy. Ale nie przypadł mi do gustu, jak i tobie.
Cytuj:
Witam,
od prawie trzech miesięcy bawię się Larkiem. Wczytywałem soft od Primera i ostatnio najnowszy Wexlera (zresztą na forum 4PDA można się o nim dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy). Wróciłem jednak ostatecznie do oryginalnego softu Larka.

Ja mam ten chiński reader, więc nie miałem styczności z Larkiem. Możesz powiedzieć, skąd wziąłeś z powrotem oryginalny soft Larka, żeby do niego powrócić? Chciałbym go sobie wypróbować, bo z wyglądy to jest coś pośredniego pomiedzy (no, prawie) Primer i Wexler.


23 mar 2011 18:25:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
mnbvcx1971
Wszysto fajnie napisane. Ale wszyscy szukamy jak naj lebszego softu.
Soft larka został inaczej wykonany graficznie i dlatego inaczej to wszystko wygląda. Pozatym soft wexlera
jest pod rynek wschodni a tam inna jest wielkość słów dlatego nasze nie mieszczą się w ramkach.

Jak narazie jest możliwość ingerencji w soft który potem wgrywamy do czytniaka.
Jak podmienić czcionkę.
Otwieramy plik softu w programie MagicISO otwieramy w programie katalog FONT
następnie z katalogu gdzie mamy czcionkę jaką chcemy aby nam czytnik wyświetlał kopiujemy przeciągając
z upuszczeniem do katalogu FONT. Przedtem jednak musimy zmienić nazwę czcionki na DroidSansFallback.
Zapyta czy podmienić klikamt tak.
Naciskamy ikonkę zapisz. Wychodzimy z programu MagicISO. tak przygotowany soft wgrywamy.
Nową czcionkę mamy pod nazwą DroidSansFallback
Niestety narazie jeszcze zostaje stara nazwa czcionki w meni wyboru ale to działa.
Ale pracuję nad tym.

Jeśli kto posiada orginalnego Larka niech zastosuje HTC_E01.tag wszystko zgra i udostępni.
Zobaczymy czy uda się z tego zrobić soft do wgrywania.


23 mar 2011 19:26:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2011 15:13:25
Posty: 13
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Mam zgrany oryginalny soft Larka, wgrywa się ponownie bez problemu. Jutro gdzieś wrzucę i dam info gdzie.
BTW, ciekawi mnie, dlaczego moje pliki rtf, txt, html, które na sofcie Larka mają polskie czcionki, w sofcie Primera i Wexlera wyświetlają krzaki....? Wynika chyba z tego, że soft zmienia stronę kodową do swojej domyślnej. Tylko po co? Trochę to bez sensu.... I czemu w takim razie nie konwertuje stron kodowych w napisach do filmów?


23 mar 2011 20:40:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
sergey
po wczytaniu pliku rtf czy txt wejdz w ustawienia code type i zmień na UTF-8
wtedy z krzaków robią się litery ale nie zawsze.


23 mar 2011 20:53:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2011 15:13:25
Posty: 13
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Mozliwość zmiany strony kodowej jest tylko w sofcie Wexlera, niestety... Poza tym mnie interesuje docelowe rozwiązanie.

PS.
Wrzuciłem fabryczny soft Larka na chomika: http://chomikuj.pl/s_noskov/Dokumenty


24 mar 2011 11:19:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
sergey
I mnie męczyło to iż w menu są litery pomieszane bezszeryfowe a znaki ą ś ę i.t.p szeryfowe oraz urwane zdania,
więc się pobawiłem i to poprawiłem. Oto moja praca. Czcionkę droida zamieniłem na calibri.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/7 ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/C ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/B ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/S ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/u ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/i ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/R ... directlink


24 mar 2011 19:38:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2011 10:29:43
Posty: 15
eCzytnik: eBook 7"
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
sergey, wielkie dzięki. Zaraz go sobie wypróbuje.

Krzysztof, też dzięki za podpowiedź, jak ugryźć img z softem. MagicIso - tego mi brakowało. :idea.
Ja też wczoraj zacząłem sie bawić w poprawianie softu w Hex Editor Neo. Troszke syzyfowa praca - dużo czasu zajmuje. Mam na to 15 dni - potem wygasa mi licencja shareware z Hexa. Ale warto, chyba że Lark faktycznie okaże się dla mnie lepszy - zobaczymy dzięki sergeyowi. Bo jak pisałem - na razie Wexler mi podpasował najbardziej - jak to sergey ujał - ze względu na "wexlerowski" interfejs ala e-ink. Ot, taka namiastka... :)
Biorę sie do roboty. Dam znać, jak mi poszło.


24 mar 2011 23:22:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2011 15:13:25
Posty: 13
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Uaktualniłem calibre do 7.50 i przekonwertowałem epuby, które mi nie wchodziły w Larku, używając formatu wyjściowego "Tablet". Teraz czytają się bez problemu.... :lol:

PS
wrzuciłem na chomika kilka narzędzi do edycji softu. Można nimi np łatwo podmieniać ikonki w pliku BMP0, albo modyfikować opisy w menu w pliku STRINGID. Niestety, to co dla mnie jest najistotniejsze, czyli dodatkowe zmniejszenie jasności bez grzebania Hexeditorem jest nierealne, a na to mnie już nie stać.


25 mar 2011 14:21:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 9:20:36
Posty: 18
eCzytnik: Lark FreeBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Mam Larka i po zmianie softu na Wexlera radio mi działa -tzn oprócz tego że szumi to łapię jeszcze polskie stacje radiowe :-) Być może dlatego że Larka zmieniłem bezpośrednio na Wexlera nie kombinując z innymi wersjami firmware
Nie mam żadnych problemów z użytkowaniem softu od naszych wschodnich sąsiadów - nic mi nie wychodzi poza ramkę - o ile pamiętam mam soft nr 1.25b (z 02.03.2011) - sergey jakiej wersji jest to oprogramowanie Larka co wrzuciłeś na chomika?
Swoją drogą Lark nieco zaspał nie aktualizując swego softy - wersja oryginalna ma olbrzymie problemy z odczytywaniem formatu epub :-(
a Rosjanie non stop aktualizują swoją wersję eliminując rozmaite problemy z wyświetlaniem. Nie wiem jaka jest aktualna wersja bo strona http://www.4pda.ru/ mi nie działa.


25 mar 2011 14:39:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Poprawiłem wiele literówek oraz zrobiłem iż po instalacji softu mamy odrazu j.Polski.
Prosiłbym o sprawdzenie jak uwas to działa. Niestety jeszcze radio nie działa.
Pod nazwą moj ulubiony font dałem calibri.
To link do obrazu poprawionego. Czas pobierania około35min
http://turbobit.net/ll0evptlem65.html


25 mar 2011 14:44:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2011 15:13:25
Posty: 13
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
mnbvcx1971 napisał(a):
Swoją drogą Lark nieco zaspał nie aktualizując swego softy - wersja oryginalna ma olbrzymie problemy z odczytywaniem formatu epub :-(

Napisałem w poprzednim poście, jak można ten problem łatwo rozwiązać.


25 mar 2011 15:07:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 9:20:36
Posty: 18
eCzytnik: Lark FreeBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Wersja aktualna Wrexlera to 1.26b z 25.03.2011 - czyli świeżynka
poprawiono ponoć błędy z wyświetlaniem tapety, skokami liter, odczytywaniem skomplikowanych plików w formacie fb2 i cuś tam jeszcze ;-)


25 mar 2011 15:17:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 9:20:36
Posty: 18
eCzytnik: Lark FreeBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
sergey napisał(a):
Napisałem w poprzednim poście, jak można ten problem łatwo rozwiązać.

Żeby to było takie proste :-)
sęk w tym że Larka oprogramowanie w wersjo 1.05 źle odczytuje page break i wstawia koniec strony jak chce - nawet w połowie zdania! Zmiana wyjściowego formatu w Calibre na tablet nic nie daje :-)
Pomogła dopiero wersja 1.25 Wrexlera, która ma z kolei problem z odczytywaniem znacznika sub, który jest najlepiej z wszystkich epubów usunąć. Z opisu softu 1.26 wynika że problem ten chyba usunęli.
ps. Jak zmienić startową bitmapkę?


25 mar 2011 15:23:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2011 23:00:07
Posty: 6
Lokalizacja: Usa
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Ja mam jeszcze problem z odczytywaniem CSS, po prostu oba softy (Lark, Wrexler) je ignorują, na sofcie Primera było ok. W związku z tym dwa pytanka:
1. Jest jakaś możliwość, aby zrobić coś z tym page breakiem w sofcie Larka?
2. Czy można w jakiś sposób wymusić czytanie CSS przez oba softy?

Dzisiaj po pracy testuję przeróbkę Krzysztofa :)

EDIT: Jeszcze jedno, na Larku, ePub wygenerowany Sigilem (który jest najbardziej zgodny z referencją standardu), nie jest odczytywany w ogóle. :( Ogólnie chwilowo wszystkie softy mają jakieś mankamenty, ale mam nadzieję, że się doczekamy wreszcie czegoś mniej problemowego.

_________________
Get vivid impressions and unforgettable emotions


25 mar 2011 16:03:21
Zobacz profil ICQ YIM
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
O ile pamiętam, Calibre generuje ePUBy w pełni zgodne ze specyfikacją.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 mar 2011 16:13:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: