Teraz jest 19 kwi 2024 3:57:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inny? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2010 12:02:58
Posty: 4
eCzytnik: Amazon Kindle
Post Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inny?
Witam,
zainteresował mnie zakup ebook readera. Lektura forum bardzo pomogła mi zawęzić wybór, dzięki. Jednak sporo wątpliwości pozostało.
Wiem już, że prawie na pewno zdecyduję się na któregoś z Sony PRS. Z modeli, które mnie interesują to 505, 600, 650. Właściwie trudno mi się przekonać do jednego z nich.

  1. Dotykowy ekran. Czytałem, że dotykowość ekranu obniża jego jakość. Nie jest mi to do szczęścia potrzebne i wolałbym się obyć bez tego. Czy modele 600 i 650, które są dotykowe można obsługiwać wyłącznie przyciskami pod ekranem? Czy dotykowy ekran jest niezbędny do obsługi? Z drugiej strony, czytałem opinie że jakość ekranu w dotykowych modelach też jest dobra.
  2. Dostępność. Czy są jakieś inne kanały kupna ebook readerów niż Allegro i sprowadzanie z USA(co nie wchodzi w grę)? Na Allegro widzę sporo jest PRS-600, widzę jeden 505 (drogi!), i żadnego 650. można je dostać gdzieś jeszcze?
  3. Jak wygląda sprawa z PDFami? Wiem, że 6" to mało dla tego formatu i że można je sobie przekonwertować na przystępniejeszy dla readerów format. Czy zdarza się, że po przekonwertowaniu wszystko się w książce rozjedzie, np zdjęcia będą zupełnie w innych miejscach albo jakieś przekłamania w formatowaniu?

A może są jakieś jeszcze inne porównywalne z tymi PRS-ami, innych firm?


08 lis 2010 12:37:03
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
Więc po kolei:
1) PRS-600 sobie daruj, bo tam ekran dotykowy jest nad ekranem E-Ink i zabija kontrast. Nie warto (przynajmniej w mojej opinii);
2) PRS-505 - przyzwoity model, ale stary. Jest sens?
3) Czemu sprowadzanie z USA nie wchodzi w grę? Ja może wydam się monotematyczny, ale zamówienie Kindle 3 z WiFi ze sklepu Amazona nie jest problemem, nie trzeba kombinować ze zmienianiem IP albo prosić znajomego ze Stanów, by nam wysłał (a Kindle 3 z WiFi wydaje się być obecnie naprawdę sensownym rozwiązaniem, do tego najtańszym);
4) zakup PRS-650 jest możliwy - odsyłam do naszego porównania cen - jest w Pixmanii;
5) PDFy to ZUO. Naprawdę. Na zdjęcia i tak się nie nastawiaj specjalnie - pamiętaj, że ekran oferuje maksymalnie 16 odcieni szarości. Co zaś się tyczy konwersji - ściągnij sobie calibre i przetestuj samodzielnie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 lis 2010 12:53:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2010 12:02:58
Posty: 4
eCzytnik: Amazon Kindle
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
Mori napisał(a):
3) Czemu sprowadzanie z USA nie wchodzi w grę? Ja może wydam się monotematyczny, ale zamówienie Kindle 3 z WiFi ze sklepu Amazona nie jest problemem, nie trzeba kombinować ze zmienianiem IP albo prosić znajomego ze Stanów, by nam wysłał (a Kindle 3 z WiFi wydaje się być obecnie naprawdę sensownym rozwiązaniem, do tego najtańszym);
Od Kidnla odstrasza mnie jego przywiązanie do Amazonu. Wolę bardziej "niezależne" urządzenia.

Mori napisał(a):
5) PDFy to ZUO. Naprawdę. Na zdjęcia i tak się nie nastawiaj specjalnie - pamiętaj, że ekran oferuje maksymalnie 16 odcieni szarości. Co zaś się tyczy konwersji - ściągnij sobie calibre i przetestuj samodzielnie.
Zgodzę się, ale niestety bardzo często jest to jedyny format w jakim można dostać książki. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń e-inku, i nie spodziewam się wiele po zdjęciach i nie mam co do tego wymagań, nawet 4 odcienie szarości mi wystarczą. Calibre właśnie testuję. Dzięki : )

// EDIT

Przekonwerowałem sobie jedną ksiązkę z pdfu. Trwało to 47 minut. Z częścią zawartości nie poradził sobie. Pewnie da się to jeszcze skonfigurować. Będę jeszcze eksperymentował.

A co sądzicie o BeBooku One w porównaniu z wymienionymi przeze mnie PRS-ami?


08 lis 2010 14:43:58
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
Bebook one to mniej więcej ekwiwalent PRS 505. Bez rewelacji, ale jako proste urządzenie do czytania daje radę. Plus ma taki, że większą ilość formatów obsługuje. Wsparcie PDFów i Epubów jest takie samo, bo w obu jest oprogramowanie Adobe.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 lis 2010 14:55:53
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
Witam,

hajime napisał(a):
Przekonwerowałem sobie jedną ksiązkę z pdfu. Trwało to 47 minut. Z częścią zawartości nie poradził sobie. Pewnie da się to jeszcze skonfigurować. Będę jeszcze eksperymentował.

Sądząc po czasie konwersji to jest "surowy" pdf (czyli skan zapisany w formacie pdf). Jeżeli tak, to raczej dużo konfiguracjami już nie uzyskasz.
Dużo więcej da Ci "przepuszczenie" takiego pdf przez jakieś proste narzędzie do konwersji pdf na doc(rtf) z funkcją automatycznego OCR - info o programach znajdziesz w dziale dotyczącym software i hardware.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


08 lis 2010 15:26:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2010 12:02:58
Posty: 4
eCzytnik: Amazon Kindle
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
chesuli napisał(a):
Witam,

hajime napisał(a):
Przekonwerowałem sobie jedną ksiązkę z pdfu. Trwało to 47 minut. Z częścią zawartości nie poradził sobie. Pewnie da się to jeszcze skonfigurować. Będę jeszcze eksperymentował.

Sądząc po czasie konwersji to jest "surowy" pdf (czyli skan zapisany w formacie pdf). Jeżeli tak, to raczej dużo konfiguracjami już nie uzyskasz.
Dużo więcej da Ci "przepuszczenie" takiego pdf przez jakieś proste narzędzie do konwersji pdf na doc(rtf) z funkcją automatycznego OCR - info o programach znajdziesz w dziale dotyczącym software i hardware.

Witam,
nie, nie jest to "surowy" pdf. Jest to cyfrowa wersja papierowego wydania, wydana przez tego wydawcę. Niemniej, spróbuję pokombinować jeszcze z tym softem. Dzieki


08 lis 2010 15:33:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
650 i 950 mają ekrany e-ink pearl z dotykowym panelem na podczerwieni, który to nie przysłania ekranu, a promienie nie są dostrzegalne dla oka, a więć mamy 100% jakość obrazu. W zasadzie to narazie jedyny czytnik z taką kombinacją.

Bardzo ciekawą opcją zdaje się być 950 z powodu 7" ekranu.

Ogólnie Sony wyglądają zachęcająco, ale na mobileread wyczytałem, że narazie jest problem z dodaniem własnego słownika, co dla mnie jest sprawą kluczową.

tu jest filmik nt. nowego ekranu dotykowego 650ki:
http://www.youtube.com/watch?v=35yB4qRLcXQ


08 lis 2010 15:46:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
To może pocketbooka 603?
http://www.czytio.pl/product/36/-/Pocke ... o-603.html

Obsługa zabezpieczeń jest, możliwość dodawania słowników jest...


08 lis 2010 16:42:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2010 13:02:21
Posty: 30
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
eCzytnik: PRS-650 | K4NT Black
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
PRS-650 można sobie kulturalnie sprowadzić z Wielkiej Brytanii i Niemiec, ja dałem 170 funtów co daje około 830zł z przesyłką do Polski. Trzeba polować na okazje na ebay.co.uk / .com


12 lis 2010 18:11:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2010 22:58:42
Posty: 8
eCzytnik: boox
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
To ja dorzuce moje trzy grosze 8) ja mam booksa i poświęciłem mu ostatnio parę chwil by poszperać w necie o jego dodatkowych możliwościach. Okazuje się że można na ten czytnik kupować/pobierać czasopisma przez wifi, co dla mnie jest mega fajne ;) looknij na tym forum, w paru miejscach jest o tym mowa..

Nie wiem do końca jakiego czytnika szukasz, ale booxa można kupić w sklepie (ja kupowalem w vobisie), i nie jest zwiazany z amazonem :)


16 lis 2010 19:15:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
hajime napisał(a):
Od Kidnla odstrasza mnie jego przywiązanie do Amazonu. Wolę bardziej "niezależne" urządzenia.
(...)
A co sądzicie o BeBooku One w porównaniu z wymienionymi przeze mnie PRS-ami?

Skoro tak piszesz, to nie rozumiem czemu nie pomyślisz o Onyx BOOX 60 (vel. BeBook Neo) - to dopiero niezależne urządzenie - obsługuje 14 formatów książek, ma bardzo dobry "reflow" w PDF-ach :?:
Do tego sporo bonusów w oprogramowaniu.
Porównywalny jedynie do Pocketbook-ów serii 60x, ale oprogramowanie Pocketbook-a jeszcze cierpi na przywary wieku niemowlęcego... ;)
Cena porównawczo nie taka straszna, a i na raty w Vobis-ie można...

_________________
W Obrazek też ;)


16 lis 2010 20:20:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
airs napisał(a):
Do tego sporo bonusów w oprogramowaniu.


I sporo bugów. :mrgreen:

Osobiście nie widzę powodów, by dzisiaj kupować coś innego niż Kindle, chyba że ktoś potrzebuje obsługi innego DRM niż Amazonowy (np. ADE) albo jest na tyle nietechniczny, że obsługa Calibre jest dla niego zbyt trudna. Po prostu cena Kindle jest nie do pobicia w tej klasie (Pearl + Wifi + świetny słownik + całkiem fajna przeglądarka + błyskawiczne działanie).

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


16 lis 2010 21:17:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
A jednak nie ma dotykowego ekranu :mrgreen:


16 lis 2010 21:29:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2010 15:00:01
Posty: 20
eCzytnik: Sony PRS-600, Kobo Touch
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
no właśnie. Inna rzecz, że nie każdemu imponuje przeglądarka i wifi, dla mnie np. nie miało to kompletnie żadnego znaczenia. Choć trudno zaprzeczyć, że cena faktycznie atrakcyjna.


16 lis 2010 22:31:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Który ebook reader SONY wybrać? a może jeszcze jakiś inn
Magnes napisał(a):
I sporo bugów. :mrgreen:

Osobiście nie widzę powodów, by dzisiaj kupować coś innego niż Kindle, chyba że ktoś potrzebuje obsługi innego DRM niż Amazonowy (np. ADE) albo jest na tyle nietechniczny, że obsługa Calibre jest dla niego zbyt trudna. Po prostu cena Kindle jest nie do pobicia w tej klasie (Pearl + Wifi + świetny słownik + całkiem fajna przeglądarka + błyskawiczne działanie).

Posiadasz oba czytniki, więc trudno z Tobą dyskutować na tym polu ;)
Ale jak sam piszesz - dla Ciebie nie ma powodów, obiektywnie jednak są...
Jeśli pisząc o bugach w Onyx-ie masz na myśli obsługę słowników - niewyszukiwanie odmian słów, jest pewnym brakiem funkcjonalności. Nie wiem co jeszcze masz na myśli... Ale patrząc pod tym kontem to u Kindle można by powiedzieć, że ma "całą furę" bugów:
- forsowany własny DRM, kiedy wszyscy, przynajmniej w Polsce, potrzebują innego DRM (kupujący Kindle, od razu zakłada, że nie będzie kupował w Polsce legalnych książek!)
- brak innych języków interfejsu oprócz angielskiego, nie mówiąc o polskim
- brak obsługi znaków narodowych - polskich znaków nie uzyskasz w żaden sposób
- brak językowych słowników - jak chcesz mieć inny oprócz "jedynie słusznych" musisz je sobie (w niemałym trudzie) zrobić
- brak trybu "reflow" w PDF-ach
- brak obsługi wielu cywilizowanych formatów - przede wszystkim ePUB, RTF/DOC i in... A Calibre jest ciężkim programem, nawet dla "troszkę" technicznych osób, sprawia wiele problemów i jeśli plik źródłowy nie ma kodowania UTF-8 to kiepsko sobie radzi z konwersją na inne formaty - cała masa "schodów"...

Kindle nie jest ideałem, na nim się świat nie kończy, a patrząc głównie przez pryzmat ceny to można również powiedzieć, że i eClicto jest całkiem niezłym czytnikiem... jeśli kosztuje poniżej 400 zł ;)

Reasumując, każdy z czytników e-ink obsługujący "jakiś" format i wyświetlający na ekranie polskie znaki jest dobrym czytnikiem, bo spełnia swoje podstawowe zadanie! Tylko "diabeł tkwi w szczegółach" i w dodatkowych cechach, które dla jednych są bardziej przydatne a dla innych mniej - i zawsze się do któregoś można z czymś przyczepić :idea:

_________________
W Obrazek też ;)


16 lis 2010 22:56:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron