Teraz jest 25 kwi 2024 11:55:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
Jaki czytnik polecacie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Jaki czytnik polecacie
To mój pierwszy post na forum więc witam :)
Na forum już chyba wszystkie wątki przeczytałam ale mam mętlik w głowie dlatego chciałabym się spytać was o radę.

Szukam czytnika który powinien mieć:
- cenę dobrą ( max do 1000zł)
- 6 cali
- dobrą baterię
- służyć do czytania książek w różnych formatach ( to chyba nie ma znaczenia bo chyba wszystkie formaty na epub można przerobić prawda? czy się mylę?)

Na początku zainteresowałam się sony prs 600. Gdybym go kupowała to pewnie z Anglii mam znajomego który by mi kupił. Cena wychodzi koło 200 funtów ( jak jest promocja to mniej) ale z gwarancją bym nie miała problemu bo to UE. No chyba że nie działała by w Polsce?

Potem trochę poczytałam i stwierdziłam że wolałabym prs 505 ale już go praktycznie nigdzie nie ma. Więc odpadł :(

Eclicto odpadł z powodu swojej słabej baterii.

Ostatnim typem którym się zainteresowałam był onyx boox 60s. I tutaj przewaga jest nad nim gdyż mogę wziąć go na raty i od razu kupić ( na Sony bym musiała trochę zbierać). Ale martwi mnie trochę ta obsługa. że jakieś problemy ze słownikiem. W sumie nie zalezy mi tak bardzo na słowniku. Ale jeśli za tą samą cenę mogę mieć Sony ze słownikiem. To może warto Sony kupić co? Na wifi mi nie zależy.

Czy może macie jeszcze jakieś inne typy? Lub z tych coś doradzicie?

Dodam jeszcze że bardzo dużo czasu spędzam w pociągu. Minimum 2h dziennie. Więc głównie do czytania w podróży mi jest potrzebny i nie martwienia się o baterię.


16 sie 2010 10:56:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Jaki czytnik polecacie
gosia888 napisał(a):
To mój pierwszy post na forum więc witam :)
Szukam czytnika który powinien mieć:
- cenę dobrą ( max do 1000zł)
- 6 cali
- dobrą baterię
- służyć do czytania książek w różnych formatach ( to chyba nie ma znaczenia bo chyba wszystkie formaty na epub można przerobić prawda? czy się mylę?)


A może Kindle? Wysyłają do Polski razem z wysyłką jakieś 550 zł
http://tinyurl.com/2wj28de

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


16 sie 2010 11:19:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
karakan napisał(a):
A może Kindle? Wysyłają do Polski razem z wysyłką jakieś 550 zł

ale ta cena jest z cłem?

Już poczytałam że od razu liczą cło. Teraz tylko muszę poczytać co i jak.


16 sie 2010 12:07:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Jaki czytnik polecacie
gosia888 napisał(a):
Dodam jeszcze że bardzo dużo czasu spędzam w pociągu. Minimum 2h dziennie. Więc głównie do czytania w podróży mi jest potrzebny i nie martwienia się o baterię.


Jeżeli chcesz kupić czytnik do czytania podczas podróży to lepiej od razu pomyśl o etui. Zamawiając Kindle będziesz musiała oddzielnie dokupić pokrowiec, co podniesie jego cenę.


16 sie 2010 13:16:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
czytelnik44 napisał(a):
Zamawiając Kindle będziesz musiała oddzielnie dokupić pokrowiec, co podniesie jego cenę.

no właśnie patrzę że 34,99 $ kosztuje oraz dodatkowo mogą mi policzyć droższą przesyłkę. Dlatego myślę że lepiej kupić na ebayu. Patrzę że z Anglii z przesyłką ale do kindla 2 kosztuje 60zł, myślę że do kindla 3 też się pojawi w podobnej cenie. Ale to i tak daje najniższą cenę.

A czy są jakieś formaty których nie obsługuje? Lub z którymi ma jakiś problem i nie da się przeformatować?


16 sie 2010 13:28:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Jaki czytnik polecacie
gosia888 napisał(a):
A czy są jakieś formaty których nie obsługuje? Lub z którymi ma jakiś problem i nie da się przeformatować?


Kindle nie obsługuje formatu epub, jednego z najbardziej popularnych jeśli chodzi o czytniki. Poza tym 6-cio calowy Kindle będzie miał problemy z plikami pdf. Oczywiście zawsze będziesz mogła przekonwertować pliki przy pomocy programu Calibre.


16 sie 2010 13:42:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
czytelnik44 napisał(a):
Kindle nie obsługuje formatu epub, jednego z najbardziej popularnych jeśli chodzi o czytniki.

Ale rozumiem że jeśli będę miała epub to będę mogła przerobić na jakiś dostępny dla amazona?


16 sie 2010 13:46:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Jaki czytnik polecacie
gosia888 napisał(a):
czytelnik44 napisał(a):
Kindle nie obsługuje formatu epub, jednego z najbardziej popularnych jeśli chodzi o czytniki.

Ale rozumiem że jeśli będę miała epub to będę mogła przerobić na jakiś dostępny dla amazona?


Zgadza się.


16 sie 2010 13:51:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
a czy amazon posiada jakieś wady na które powinnam spojrzeć? Bo cenowo najlepiej wychodzi. Do tego nie ma problemu z polskimi czcionkami (można przerobić). Jedyny minus co mi do głowy przychodzi to gwarancja. Problem z przesyłaniem itp. Z drugiej strony jest sporo tańszy od konkurencji i takie ryzyko jest.


16 sie 2010 13:59:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Kindle ma bardzo atrakcyjną cenę, jednak musisz doliczyć do niej koszty przesyłki i podatek. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę to, że te koszty mogą niestety wzrosnąć jeśli czytnik ulegnie uszkodzeniu i będziesz musiała go odsyłać do producenta (koszt wysyłki + ubezpieczenie przesyłki + stres związany z całą tą sytuacją).
Jeśli się nie mylę to całkowity koszt Kindle 3 ($139) z przesyłka do Polski to około 550-600 PLN (z pokrowcem?). Warto się więc zastanowić czy kupno czytnika w polskim sklepie za 800-900 PLN nie jest rozwiązaniem korzystniejszym. No, ale tu już każdy sam podejmuje decyzję.


16 sie 2010 14:35:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
czytelnik44 napisał(a):
Warto się więc zastanowić czy kupno czytnika w polskim sklepie za 800-900 PLN nie jest rozwiązaniem korzystniejszym. No, ale tu już każdy sam podejmuje decyzję.

No to dam inne pytanie. Jeśli trzy czytniki onyx boox 60s, kindle 3, eclicto byłyby dostępne za tą samą cenę, gwarancja byłaby na tych samych warunkach który czytnik wybrałbyś?


16 sie 2010 15:57:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2010 22:42:52
Posty: 26
eCzytnik: Onyx Boox 60s
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Ja mam "60s" i bardzo sobie chwalę. Jeżeli chodzi o funkję główną - czytanie (różnych formatów) to nie mam żadnych zastrzeżeń. Czyta się miło, łatwo i przyjemnie. Z pobocznymi jest problem (np. słownik), ale wierze, że upgrade softa coś zmieni. Plusem jest także dobrze wykonane etui.


16 sie 2010 19:08:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Gdyby odpowiadały mi parametry, to też bym brał onyxa. Etui wliczone w cenę, polskie menu i dystrybucja, niezła bateria...
Eclicto do mnie nie przemawia, a kindle to w moim odczuciu sprzęt dla amerykanów - i głównie dla nich.


16 sie 2010 19:46:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Jaki czytnik polecacie
gosia888 napisał(a):
a czy amazon posiada jakieś wady na które powinnam spojrzeć? Bo cenowo najlepiej wychodzi. Do tego nie ma problemu z polskimi czcionkami (można przerobić). Jedyny minus co mi do głowy przychodzi to gwarancja. Problem z przesyłaniem itp. Z drugiej strony jest sporo tańszy od konkurencji i takie ryzyko jest.

Jeżeli chodzi o gwarancję i obsługę klienta to ludzie są bardzo zadowoleni.
Poczytaj wątek na ten temat na tym forum.
http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/amazon-customer-serwice-ogromny-plus-t8925.html

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


16 sie 2010 22:08:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Jaki czytnik polecacie
gosia888 napisał(a):
To mój pierwszy post na forum więc witam :)
Szukam czytnika który powinien mieć:
- cenę dobrą ( max do 1000zł)
- 6 cali
- dobrą baterię
- służyć do czytania książek w różnych formatach ( to chyba nie ma znaczenia bo chyba wszystkie formaty na epub można przerobić prawda? czy się mylę?)

Jeżeli chcesz żeby czytnik czytał wszystkie formaty (ADE (Adobe Digital Editions), PDF, TXT, RTF, PDB, DOC, HTML, FB2, LIT, MP3, PRC, DJVU, EPUB) + pokrowiec to polecam Astak EZ Reader Plus http://www.astak.com/product.asp?serial=EB-06EZ jest na przecenie http://www.astak.com/ezreader/step1.asp $189 + $45 przesyłka do Polski to około 730 ZŁ i prawdopodobnie cło. Mam urządzenie tej firmy i sprawuje się znakomicie.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


16 sie 2010 22:53:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron