Teraz jest 05 maja 2024 3:49:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna strona
Jaki czytnik polecacie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
kaszmir napisał(a):
A może jednak 5 cali??

Rozrysowałam sobie 5 cali i 6 cali tak na oko na kartce i jednak różnica jest i to spora. Uważam że 6 cali to tak idealnie. Nie za duży bo przecież ciągle będę w torebce nosiła i nie za mały że nie będę co chwilę stron przekładała.


18 sie 2010 9:36:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Mori napisał(a):
Wynik tego, że prasę można dostać tylko w kilku miejscach tak naprawdę. Nexto ma FileOpena, a e-Kiosk swój własny format (i własną aplikację na desktopy), jeśli nic się nie zmieniło.
Jest jeszcze pressdisplay.com z prasą także w formatach bezpośrednio na czytniki, ale niestety bardzo mało jest tam tytułów po polsku.


18 sie 2010 18:43:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jaki czytnik polecacie
zz12 napisał(a):
Jest jeszcze pressdisplay.com z prasą także w formatach bezpośrednio na czytniki, ale niestety bardzo mało jest tam tytułów po polsku.

Widzę, że w urządzeniach wymieniają tylko DR1000S (a DR800S jest jako coming soon), więc jeśli tak jest naprawdę, to średnio z wykorzystaniem tego. Co do tytułów, to w kategorii Poland mają: Fakt, Gazeta Wyborcza, International Herald Tribune, Metro, The Wall Street Journal Europe (przy czym warto pamiętać, że Metro to darmowa gazeta, rozdawana w większych miastach).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sie 2010 19:10:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Jaki czytnik polecacie
PressDisplay ma też aplikacje na iPada i iPod Touch/iPhone. :)

_________________
Copywriting


18 sie 2010 19:37:18
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jaki czytnik polecacie
rafal napisał(a):
PressDisplay ma też aplikacje na iPada i iPod Touch/iPhone. :)

Tu była dyskusja o czytnikach, a nie pseudoczytnikach jak iPad :P ;) Mają też appa na BlackBerry i smathphony, ale co z tego? Przykro mi, ale w tym kraju wszyscy wydawcy prasy mają niektórych swoich klientów najwyraźniej głęboko w poważaniu.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sie 2010 19:41:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Mori napisał(a):
Widzę, że w urządzeniach wymieniają tylko DR1000S (a DR800S jest jako coming soon), więc jeśli tak jest naprawdę, to średnio z wykorzystaniem tego.
Kiedyś kupiłem sobie na próbę numer GW i na pewno był format Mobipocket - czytałem na Kindle. Nie pamiętam, jakie jeszcze były dostępne formaty. Zresztą plik był "zabezpieczony" przez umieszczenie w nim danych kupującego, więc możliwa była konwersja.


18 sie 2010 21:48:12
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Jeśli tak faktycznie jest - to miło. Zwłaszcza, że social DRM jest całkowicie akceptowalny. Niemniej jednak oferta tam jest jaka jest, niestety.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sie 2010 21:54:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Jaki czytnik polecacie
jjjebook napisał(a):
A Irex? 10" i czyta PDF :)


Trzy tysiące za czytnik to dla mnie za dużo - nie zapłacę więcej niż dwa.
Chcę poczekać aż pojawią się nowsze modele, liczę na to, że będą nowocześniejsze, miały jakieś ciekawe funkcje...
Po za tym szczerze mówić ten irex wyglądał mi dość brzydko, sam nie wiem, coś mi w nim nie pasuje. No i diabli wiedzą jak z serwisowaniem, jak firma o mało nie padła...

Wiąże pewne nadzieje z PocketBookiem 901, to chwilowo mój faworyt. Chociaż nie wiem czy Asus i Samsung nie będą mieli ciekawej oferty.

Cytuj:
Tyle, że prasa jest najczęściej z FileOpenem - a skoro Krzysiek chce czytnik, który wspiera DRM (co w domyśle oznacza, że nie chce go usuwać - bo inaczej byłoby mu to dość obojętne), to na razie żadnego, który by FO wspierał nie ma (i pewnie jeszcze dłuuuugo nie będzie, chyba, że dostaniemy czytnik z dostępem do Sieci i Adobe Acrobatem/Adobe Acrobat Readerem z możliwością instalacji pluginu FO).


No to leżę. Nie wiem dlaczego, ale myślałem, że wystarczy jak czytnik będzie obsługiwał normalne drm'y.


18 sie 2010 22:01:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Odnalazłem informację o prasie z PressDisplay na Kindle.
http://blog.pressdisplay.com/2010/01/06 ... on-kindle/
Zresztą w tym blogu jest też o dostępności na inne czytniki.


18 sie 2010 22:04:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Jaki czytnik polecacie
zz12 napisał(a):
Mori napisał(a):
Widzę, że w urządzeniach wymieniają tylko DR1000S (a DR800S jest jako coming soon), więc jeśli tak jest naprawdę, to średnio z wykorzystaniem tego.
Kiedyś kupiłem sobie na próbę numer GW i na pewno był format Mobipocket - czytałem na Kindle. Nie pamiętam, jakie jeszcze były dostępne formaty. Zresztą plik był "zabezpieczony" przez umieszczenie w nim danych kupującego, więc możliwa była konwersja.


Mobipocket? To jakaś nowość. Ostatni raz, gdy używałem PressReadera na DR1000S - czyli jakiś rok temu - to formatem był plik o końcówce ".np". Problem był taki, że najpierw trzeba było użyć programu na PC, który ściągał gazetę (długo), potem należało włączyć konwersję (dłuuugo) i dopiero wrzucić na czytnik.

Wydawało mi się, że ten ".np" to było coś z zaszyfrowanymi plikami .pdf + plikami tekstowymi - można było coś tam podejrzeć w plikach tymczasowych podczas konwersji.

A ty Mori nie bądź taki ortodoksyjny einkowiec. :>

_________________
Copywriting


18 sie 2010 22:13:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:52:53
Posty: 13
Post Re: Jaki czytnik polecacie
A ja wlasnie mysle czy zakupic Kindle 3 czy Nook - dla mnie Kindle ma jedna wade duza - tylko mobi i azw, Nook natomiast to android i wsparcie dla epub i fb2. W sumie to jedyny minus jaki Kindle dla mnie ma to wlasnie mobi. Poza tym przemawia za nim cena, dostepnosc, wyswietlacz. Ahh :/


25 wrz 2010 20:34:29
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Jeśli mieszkasz w Polsce to zdecydowanie zamów Kindle 3 z WiFi w wersji amerykańskiej (bo międzynarodowa + ładowarka się nie opłaca, tak wyjdzie taniej i będziesz miał ładowarkę sieciową od razu) - wyjdzie taniej niż nook, nie będzie problemów z gwarancją, VAT opłacony przez Amazona (a nie doliczą Ci tego do zamówienia!)... ePUBy (te bez DRMu oczywiście) bezproblemowo skonwertujesz na MOBI w calibre. Tak więc nie zastanawiaj się tylko zamawiaj K3 ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 wrz 2010 21:07:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Jaki czytnik polecacie
A z ePubow z DRM-em najwyzej sciagniesz zabezpieczenie i dopiero wtedy skonwertujesz calibre.


25 wrz 2010 21:10:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Szkoda tylko, że z plików od Kolportera chwilowo nie da się ściągnąć zabezpieczenia.
Aczkolwiek dzięki artykułowi tutaj, udało mi się obejść zabezpieczenie z virtualo :-)


26 wrz 2010 9:31:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 wrz 2010 13:51:37
Posty: 2
Lokalizacja: Dublin
eCzytnik: Kindle 3 G
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Witam wszystkich forumowiczów i serdecznie pozdrawiam. Jestem nowy na forum i dopiero zaczné mojá przygodé z ebookami. Nigdy nie podejrzewabym siebie, że ulegnę i powielę wątek z forum: Jaki czytnik wybrać? Drodzy Forumowicze. Wybaczcie. Zamierzam kupić czytnik ebooków i jestem w kropce. Dziś minął 3-ci dzień jaki spędziłem w necie w poszukiwaniu opini "za" i "przeciw" za konkretnym czytnikiem. Naprawdę jest mi głupio ale nadmiar informacji sprawia, że czytniki śnią mi się po nocy. Nie wiem już co jest istotne i istotniejsze a co jest tylko ważne itd. Ogólnie: szukam 6 calowy czytnik, który bez problemu otworzy moje notatki w rtf, doc i tylko czasami pdf. Onyx Boox 60S, Kindle 3, Sony PRS 505 ??? A może jakiś inny? Wolałbym żeby czytnik czytał wszystkie polskie litery, ale jak czeba będzie pobawić się programami i flaszowanie to ok. Nie zależy mi na dotykowym ekranie, jedyne co jest dla mnie ważne to możliwość otworzenia moich książek i notatek. Cena do 1500zł.
Dziękuję, pozdrawiam ;-)

arribada


26 wrz 2010 21:59:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron