Teraz jest 29 mar 2024 6:48:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
R. Scott Bakker 
Autor Wiadomość
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Przed dziesięcioma sekundami skończyłem "Wojownika-proroka". Recenzja niebawem... w tej chwili mam jeden wielki kocioł w głowie, bo nie pamiętam kiedy (i czy w ogóle) czytałem tak wspaniałą powieść fantasy - to było GENIALNE! Przed lekturą 2 tomu "Księcia nicości" myślałem, że niemożliwym jest by Bakker był w stanie "pobić" samego siebie, po "Mroku, który nas poprzedza", ale okazało się, że to możliwe. To się po prostu stało! :)

W sobotę odbieram "Myśl Tysiąckrotną" a do tego czasu, cóż... musze jakoś żyć bez Bakkera :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


03 lip 2008 0:10:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A ja zacząłem go niedawno. :P Z przykrością muszę przyznać, że jest coraz lepiej. :( Nawet nie mam zbytnio do czego się przyczepić. :( Może Kell miał rację i faktycznie Bakker jest wybitnym pisarzem? Ale zanim nadejdzie koniec świata (czytaj zgodzę się ze zdaniem Kellhusa) chcę przeczytać całość. Faktycznie im dalej w las, tym więcej się wyjaśnia i nie jest to już takie zagmatwane. I mam bodziec do czytania - jestem ciekaw, czy moje podejrzenia odnośnie Moenghusa się potwierdzą. :)


03 lip 2008 11:19:42
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Obi-One napisał(a):
I mam bodziec do czytania - jestem ciekaw, czy moje podejrzenia odnośnie Moenghusa się potwierdzą. :)


A może Ci, niewierny spojlera sprzedać?... ;) Mały ów spojler byłby, bo mały i w sumie nic bym konkretnego nie powiedział, ale wierz, że na pewno bym Ci dopiekł :P

Wiesz co? Powiedz mi jakie są Twoje podejrzenia względem Moenghusa a ja na podstawie mojej obecnej wiedzy (na poziomie 2 tomu) powiem Ci czy "ciepło", czy "zimno" :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


03 lip 2008 17:54:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2008 17:50:52
Posty: 35
eCzytnik: Sony PRS-300
Post 
Jestem, na razie, po lekturze 2-giej części cyklu i jak do tej pory zgadzam się z Kellhusem (adminem) - Bakker wielkim pisarzem jest. Dorównuje mu (w fantasy) tylko George Martin. Potrzeba naprawdę wybitnego pisarza, by opisać genezę i przebieg zdarzeń na skalę krucjaty. Zaś wymyślenie i prowadzenie bohatera takiego jak Kellhus jest już czymś ocierającym się o literacki geniusz. O dziwo, pierwsze strony mnie nie odstraszyły czy znużyły. Może to kwestia treningu w czytaniu zawikłanych fabuł - po Dukaja czy Golemie XIV Lema niewiele rzeczy jest w stanie mnie odstraszyć.


21 wrz 2008 15:11:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron