Teraz jest 19 kwi 2024 14:48:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
David Weber 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2008 10:39:22
Posty: 22
Post 
Witam serdecznie.
Oby sam tytuł ostatnich dwóch tomów HH nie okazał się proroczy.
Początkowe powieści potrafiły wciągnąć na długie nocne godziny, przerwanie czytania w środku tomu było niemożliwe.
Niestety ostatnie tomy wydają się być napisane właśnie "za wszelką cenę" :cry:
Wybieram gwiezdne wojny przedstawione z punktu widzenia młodego kapitana dowodzącego swym pierwszym okrętem i pierwsze tomy cyklu pozostaną zawsze na półce z ulubionymi książkami.
Pozdrawiam.


24 lis 2008 22:44:24
Zobacz profil
Post Za wszelką cene ...
Bardzo lubię HH ale po lekturze ostatnich tomów rozczarowałem się... Miałem nadzieją, że to już będzie koniec. Świetny cykl ale ostatnie tomy robione już trochę na siłę ... Odnoszę wrażenie, ze autor się zapętlił, brakuje mu ciekawych wątków, chyba nie ma pomysłu na kontynuację. Ta nieostająca wojna "dobrych" z teraz już "... dobrymi" - nuży, meczy mnie ciągłe powtarzanie schematu: Honor jest wszechmocna, politycy są głupi, arystokracja jest wspaniała ... Wielka szkoda, że Weber nie korzysta z pełni możliwości jakie daje SF, nie próbuje ukazać nam innych światów, eksploracji kosmosu, nowych idei itp.

Reasumując czekam na inne pozycje z tego Uniwersum ... ale już bez Honor.


01 sty 2009 17:28:30
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2008 15:10:59
Posty: 31
Post 
W zasadzie zgadzam się z opinią, że autorowi brakuje już pomysłów. Jak dla mnie tomy "Za wszelką cenę" mają jeden jedyny plus - spodobało mi się wyraźne przewartościowanie Republiki Haven, już nie wojna złych z dobrymi a wojna dobrych z dobrymi sprowokowana przez trzecich złych. Jednak jeden nowy pomysł na całe dwa tomy to trochę mało. Bo nawet watek osobisty Honor potraktowano mocno skrótowo i na siłę. Rozczarowałam się, niestety.

Fakt, chętnie poczytałabym nie opowiadanie, ale nawet całą ksiązkę dotyczącą kolonizacji innego świata


27 sty 2009 17:23:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post 
Miałem możliwość przeczytania wersji "Off Armageddon Reef" z nowego cyklu "Safehold" oraz "Storm from the Shadow". Oczywiście wersje oryginalne, które udało mi sie wygooglać na sieci. "Storm from the Shadow" jest wg wydawcy nieostateczną wersją, a znalazł się na stronach przez ...pomyłkę (:-) Nie będę opisywał całej historii, ale musze powiedzieć, ze jest nieco zabawna. Wracając jednak do Webera to powiem tak: konflikt Manticore-Heaven jest juz nieco nużący, zwłaszcza , że ciągnie się dziesiątkami lat. Z drugiej strony woja stuletnia trwała między Francja a Anglią ponad 100 lat !. Ale powiem, że "Storm.." jest ciekawy, a ostatnie rozdziały są wprost rewelacyjne, choć mogą zapowiadać akcje na kolejne 10 tomów ! Co niestety znowu może być nużące. Z drugiej strony "Rafa Armagedonu" jest umieszczona w zupełnie innym świecie i jest wciągająca, więc sam nie wiem co wolałbym najpierw- czy ciąg dalszy HH czy "Safehold". Tym niemniej polecam zarówno nowy cykl jak i "Storm" jako znakomite ksiązki.


06 lut 2009 17:16:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: David Weber
Według przedstawiciela rebisu książka Weterani II tom cyklu BOLO ma się ukazać na przełomie sierpnia i września, podają datę 25 sierpnia ale dodają że jest ona płynna.
Dowiedziałem się też że: Storm from the Shadow ma się ukazać jeszcze w tym roku w listopadzie, a 5 tom cyklu Starfire EXODUS Steve White i Shirley Meier we wrześniu 2009.

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


15 sie 2009 19:14:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: David Weber
3 Listopada ma się ukazać drugi tom podcyklu Królowa Niewolników: Torch of Freedom autorstwa Davida Webera i Eric Flinta


Cytuj:
Obrazek
While Anton Zilwicki and Victor Cachat were working undercover on Mesa, Mesa launches an attack at Torch. Anton Zilwicki and Victor Cachat escape Mesa amidst general mayhem together with a defected leading scientist. The attack against Torch is thwarted by Rear Admiral Luiz Rozsak of the Solarian League Navy, who had amassed a fleet in the interest of the Maya Sector.

Queen Berry becomes romantically involved with Hugh Arai, who after being freed from slavery by Jeremy X from the Audubon Ballroom worked as a commando for the Beowulf Biological Survey Corps (BSC), and was assigned by Jeremy X as Berry's bodyguard..


Ciekawe jak długo poczekamy na polskie tłumaczenie?

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


05 paź 2009 9:43:01
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: David Weber
Anton Zilwicki? A cóż to, jakiś polski bohater?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


05 paź 2009 10:10:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: David Weber
Z tego co pamiętam Zilvicki jest potomkiem osadników z Polski albo Ukrainy, mowa jest o tym w opowiadaniu "Góral" Eric'a Flint'a ze zbioru opowiadań "Nie tylko honor"

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


05 paź 2009 14:29:57
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: David Weber
Kellhus napisał(a):
Anton Zilwicki? A cóż to, jakiś polski bohater?

http://honorverse.wikia.com/wiki/Anton_Zilwicki

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 paź 2009 18:00:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post Re: David Weber
24 listopad kolejny tom z serii Honor Harrington "Zarzewie wojny".

http://katedra.nast.pl/ksiazka/8850/Web ... wie-wojny/

_________________
- Będę tam - zapewniła go cicho i odwróciła się, chcąc odejść.
- Altheo!
- Coś jeszcze?
Tak wiele chciałby jej jeszcze powiedzieć!
- Powodzenia - mruknął.
- Jest niezbędne nam wszystkim - odparła poważnie i odeszła.


11 paź 2009 12:03:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: