Teraz jest 08 maja 2024 21:44:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona
Andrzej Sapkowski 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Ja tam właśnie uważam styl i język Sapkowskiego za jego główny atut:D


19 gru 2007 15:45:39
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Ale każda książka ma lepsze i słabsze momenty. Może akurat trafiłeś na ten słabszy? Rozumiem, że może się nie podobać jakaś pozycja po przeczytaniu połowy, trzech - czwartych książki. Ale kilku rozdziałów? Chyba, że to objętościowo tyle zajmuje?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 gru 2007 16:00:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Uwierzcie mi, że jak ktoś czyta dużo książek jakiegoś gatunku to potem czytając "parę rozdziałów" jest w stanie ocenić całą książkę.

Momentami, fakt, Wiedźmin jest pisany dziwnie, ale to nie powód żeby sie zniechęcać. Chyba, że styl tak bardzo Ci przeszkadza, że nie możesz w spokoju czytać. Wtedy to już inna sprawa.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


19 gru 2007 17:15:39
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Ja czytam bardzo dużo książek. I po kilku rozdziałach nie odważyłbym się odstawić książki żadnego autora, musiałaby to być dla mnie naprawdę wielka męczarnia. No, chyba, że rozdział to 1/3 ksiażki.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 gru 2007 17:20:17
Zobacz profil
Post 
Oczywiście nie oceniam autora ani książki. Powiedziałem tylko, że po przeczytaniu kilku rozdziałów i nie byłem w stanie czytać dalej ze względu na styl i język. Może zmuszę się do przeczytania jednej całej pozycji Sapkowskiego i wtedy zweryfikuje to co powiedziałem. W takim wypadku co byście mi polecali, żebym nie trafił na "kiepski fragment"?


19 gru 2007 17:35:57
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

@Kellhus "sprobuj" któregoś Harlequin'a :D

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


19 gru 2007 18:08:56
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
chesuli - my rozmawiamy o książkach, nie o makulaturze :)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 gru 2007 18:55:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

@karolkossowski proponuję byś zaczął od któregoś ze wczesnych opowiadań. Może "droga, z której się nie wraca" [to nie o Geralcie :-), tylko o Visennie, prawdopodobnie jego matce], albo "Mniejsze zło".
Jak zacząłeś przygodę z Sapkowskim od pięcioksięgu, to mogłeś się lekko pogubić, bo dużo istotnych informacji o bohaterach i "wiedźmińskim"uniwersum jest we wcześniejszych opowiadaniach.
Jeśli chodzi o język, to nie przesadzaj nie jest on zbyt udziwniony - w porównaniu choćby do Bolesława Chrobrego Gołubiewa, czy Wikingów Cepika. A styl? Styl jest IMO doskonały, szczególnie w krótkich formach. Ja co do zasady nie przepadam za opowiadaniami, ale te Sapkowskiego są pierwsza klasa.
A jak się nie przekonasz. Trudno. Twoja strata. Przecież na tym polega cała zabawa, że różnym ludziom podobają się różne książki :-)

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


19 gru 2007 22:23:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Jakoś udało mi się odnaleźć id razu w sadze. Opowiadań nie czytałam, a jednak wiem o czym rzecz mówi i co się dzieje.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


20 gru 2007 12:35:31
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Opowiadania są dużoooo lepsze, IMO :D

@chosenone naprawdę polecam - a ja nie naprawdę preferuję dłuższe formy.

Chesuli

PS.
Poza tym, może Ty jesteś bardziej osobowością bardziej nakierowaną na fantasy niż kolega @karolkossowski ;-) i dlatego poszło Ci łatwiej.

Ch

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


20 gru 2007 13:47:49
Zobacz profil
Post 
Ja jestem bardzo ukierunkowany na wszystko ;) Na fantastykę i SF szczególnie. Uwielbiam książki Tolkiena, Lewisa, Pratchetta, Le Guin, Herberta, ale i nie pogardzę kimś takim jak Segal np.: Doktorzy, czy Akty wiary (A propos nie widzę go w naszym księgozbiorze). Krótko mówiąc jestem wszystko czytny :) Jednak Sapkowski.... No i tu tym razem nic nie powiem, bo obiecałem, że najpierw coś przeczytam :) Niestety póki co opowiadanie, które mi poleciliście jest na forum ale bez polskich znaków... Więc może na razie przeczytam coś innego. Chyba, że ktoś z Was ma wersję z polskimi znakami? Nie chciał bym się zniechęcić do autora przez taką głupotę.


20 gru 2007 15:07:51
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
@karolkossowski poszukaj, gdzieś na pewno jest. Może w prywatnych biblioteczkach.
Właśnie bardziej jestem ukierunkowana na thrillery (polityczny, militarne), sensacyjne i SF. O ile nie przepadam za fantasy bo w większości jest to samo (moim zdanie) i też nie miałam nigdy motywacji do fantasy o tyle Wiedźmin jest fajny. Co prawda nawet go porządnie czytać nie skończyłam, ale już planuję kiedyś dorwać się za inne dzieła ów autora.
Także chciałabym zauważyć, że nawet ktoś kto nie przepada szczególnie fantasy może polubić Sapkowskiego. Fakt ten dowodzi, że facet umie pisać ;) (są jednak wyjątki of course )

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


20 gru 2007 16:30:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 22:08:44
Posty: 67
Lokalizacja: KÂłomnice - ÂŚlÂąsk
Post 
co? kto napisał że Sapkowski ma kiepski styl ?! literatura niskich lotów?! nie, ja z tym panem dyskutować nie będę! :roll:

_________________
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

[...]Błogosławiona śmierć, gdy się posiada,
czego się pragnie nad wszystko goręcej,
nim twarz przesytu pojawi się blada,
nim się zażąda i znowu, i więcej...[...]


20 gru 2007 17:56:47
Zobacz profil
Post 
Dziękuję Ci chesuli, lecz niestety w "Drodze z której sie nie wraca" też niema polskich znaczków przynajmniej: ł, ć, ą, ż ... chyba tylko ó jest. Szkoda może pożyczę z biblioteki, albo przeczytam w empiku bo to dość krótkie.
Heh a ty Art oczywiście pewnie masz rację, a mi się trafił kiepski kawałek... Przynajmniej mam taką nadzieję. Może więc kiedyś zechcesz ze mną podyskutować. :)

chosenone widzisz ja naprawdę lubię wszystkie gatunki i Ludluma i Anię z Zielonego wzgórza a potem Diunę :) A co do Fantazy to zgadzam się z Tobą, że większość jest ściągnięta po innych. A już szczytem jest trylogia Eragorn! Doszukać się tam można naprawdę takich plagiatów, że włosy dęba stają! No ale to w końcu dzieciak pisał i pewnie zaczęło się od jakiejś pracy domowej... Zabrałem się za to tylko dlatego, że miałem wersję audio i to naprawdę fajnie czytaną.


20 gru 2007 21:17:17
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
No, Dziedzictwo nie jest już trylogią, Paolini oświadczył, że będzie czwarty tom.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 gru 2007 21:22:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: