Teraz jest 19 kwi 2024 22:05:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Harry Potter 
Autor Wiadomość
Post 
W filmach o Potterze brakuje mi tego szkolnego klimatu. W książce fajnie były opisane te przyziemne wątki. Bohaterowie musieli zakuwać być na czas w dormitoriach itp. Wiadomo że w filmie nie można tego wszystkiego zmiescic ale właścnie przez odrzucenie tych zgoła niepotrzebnych elementów film stracił na magicznosci.


04 lis 2008 21:31:35
Post 
Nie zapomnijmy, że parę wątków zostało też przerobionych i niekiedy psują to co J.K. Rowling z takim trudem napisała.
Czy ktoś mógłby mi zdradzić sekret kto będzie teraz odtwórcą roli Harrego?


04 lis 2008 22:42:26
Post 
Książka to książka ! Napewno były o niebo lepsze od filmów chodź "Więźień Azkabanu" był naprawdę udany ale reszta powiedzmy sobie szczerze to już nie to samo co cudowne książki Rowling. Zobaczymy co wyjdzie z ekranizacji szóstego tomu. Ale gdzieś czytałem że został przeniesiony dlatego że to poprostu nieudany film.


04 lis 2008 23:23:03
Post 
Ekranizacja ta nie podobała mi się. Uważam, że brak jej takiego klimatu, który mają książki. Wycieli wiele wątków i gra aktorów też jest dość mierna, nie mówiąc o tym, że niektórzy aktorzy są kompletnie nie dobrani do swoich ról np. Ginny. Ogólnie mierny film z bardzo dobrą muzyką.


08 lis 2008 21:56:50
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 15:56:55
Posty: 33
Lokalizacja: TuchĂłw
Post 
Ekranizacje są dość cienkie. Poskracane do granic możliwości wątki, zgodnie z poprzedniczką aktorzy nie dobrani do ról... Ginny? ekhm... taka ruda, średnio ładna. A w 6 części nagle wypięknieje? Jeszcze Umbridge (ok wygląda jak ropucha zgadzam się) ale zaklęcie "bombarda" ? a to co? Nie pamiętam wszystkich niuansów choćby dlatego że po jednokrotnym obejrzeniu filmów miałem dość i z miną wielce nieszczęśliwą wracałem do książek. Muzyka też nie jest tak dobra jak mogłaby być na taki film (może to zboczenie ale nie wytrzymuje porównania z dziełem Johna Williamsa - star wars). Ogólnie rzadko trafia się ekranizacja która mi się podoba, i ta nie była wyjątkiem od tej reguły. Nie podobała mi się.

_________________
"Idzie to dziewczę do głowy jak wino, ale się nim nie upiję bo cudze" ;(


13 lis 2008 22:33:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lis 2008 1:29:18
Posty: 24
Post 
Osobiście byłam mocno rozczarowana każdą ekranizacją Harry'ego Pottera ... ;/ sam film bez uprzedniego zapoznania się z książką robi wrażenie, ale ja nie miałam niestety tej przyjemności. Na każdym kroku dostrzegałam poważne odchylenia od fabuły... może jestem drobiazgowa i czepiam się zbyt mocno, ale uważam, że zabili tę magiczną aurę, którą można było poczuć czytając książkę.


20 lis 2008 23:07:40
Zobacz profil
Post 
hey:) Ja rowniez nie jestem zwolenniczka ekranizacji ksiazek..szczegolnie tych o Harrym.. Moim zdaniem za duzo w nich pominietych szczegolow ( choc wiem ze gdyby bylo inaczej to film trwalby okolo 17 godzin;p) Poza tym wiele (moze i nieistotnych) rzeczy zostało zmienionych (chociazby kolor Błędnego Rycerza)...


22 lis 2008 15:20:52
Post 
zgadzam się z przedmówcom ale jakbyście zauważyli ze w zakonie feniksa podczas starcia (departament tajemnic ) tam latali (chyba) a w książce nc takiego nie było napisane .według mnie to trochę dziwne i podpakuwuje film.


26 lis 2008 22:40:02
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 22:05:17
Posty: 39
Post 
A mi sie podobalo. Nie jestem zbyt wymagajacy jesli chodzi o produkcje tego typu. Ma byc akcja, czary, fikolki na miotle, aktorka grajaca Hermione <3, smoki i ogolnie latajacy cyrk Harrego Pottera. Czego byscie chcieli wiecej :D ?
Najlepsza byla czesc 1 2 i 3. Chociaz w tych nowszych mamy juz nieco bardziej dojrzala Hermione ^^


29 lis 2008 3:38:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2008 13:21:42
Posty: 20
Post 
Byłam mocno zawiedziona. Książka była super. Można było z tego nakręcić na prawde dobry film! Potrafię zrozumieć że każdy reżyser ma swoja wizje filmu, pomija pewne wątki zmienia i dodaje...ale pan Newell strasznie wszystko popsuł. Ekranizacja Harrego była zwyczajnie nudna. Obejrzałam 4 części i żadna mi się nie podobała. Wcale nie licze że nowa część filmu będzie lepsza i wątpie żeby było warto ją obejrzeć żeby znów pozniej stwierdzić że straciło sie czas... :?


08 gru 2008 14:00:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2008 22:51:43
Posty: 23
Post 
Nie ogladalam jeszcze "Zakonu Feniksa" w sumie mam taki zamiar i rowniez zastanawiam sie czy warto? Poprzednie ekranizacje rozczarowaly mnie, czy cos sie zmienilo?


13 gru 2008 15:34:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2008 1:51:56
Posty: 28
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
Czy jestem fanem Harrego Pottera? Tak, jestem. To właśnie od powieści Joanne Kate Rowling zaczęła się moja przygoda z czytelnictwem. Dość oryginalnie, ponieważ zacząłem czytać od "Więźnia Azkabanu" na drugi dzień po obejrzeniu w kinie (premiera) i doszedłem do wniosku oglądając wcześniej dwie poprzednie i po przeczytaniu pierwszego i drugiego tomu, że to właśnie Więzień Azkabanu został najlepiej i najwierniej przeniesiony na ekran. Czwarta część... powiedzmy, że w "Czarze ognia" najbardziej nie podoba mi się zupełny brak Ludo Bagmana i to, że zapowiedzi związane z meczem finałowym Mistrzostw Świata w Quidditchu okazały się zupełną brednią. Potem wziąłem się za "Harry Potter and the Order of the Phoenix" w oryginale, gdyż nie było wtedy jeszcze polskiego tłumaczenia. Szóstą i siódmą też czytałem najpierw po angielsku, potem dorwałem pierwsze trzy w oryginale, następnie wszystkie po niemiecku. Czytałem także wczesne przekłady na język polski dokonywane przez fanów i muszę stwierdzić, że najgorsze z nich wszystkich to niestety wersję tłumaczone przez pana Andrzeja Polkowskiego. Natomiast wracając do filmów. Piąta część na przykład mnie najmniej się podobała jeżeli chodzi o "niedosyt" po konfrontacji z książką, ale od biedy można im to wybaczyć, gdyż to właśnie Zakon Feniksa ze swoimi 950 stronami (nie licząc dodatku Polkowskiego na końcu) jest najgrubszą książką ze wszystkich.

_________________
-=> DJ M@fi0z0® <=-

"Es gibt so viele die Menschen,
du aber ein, meine Liebe,
Nur will dir sagen können,
dass du einzig bist,
wen ich lieben kann"
(własne)
Für dich... für immer dein...

Obrazek


16 gru 2008 23:25:44
Zobacz profil
Post 
Książki o Harrym Potterze są dobre ale zawsze najlepsza będzie pierwsza część kolejne części są coraz gorsze


17 gru 2008 19:06:11
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2008 1:21:50
Posty: 19
Post 
Ksiązka o Harrym byla chyba moją pierwsza ktora zawierala w sobie magię...to chyba przez nią zacząlem lubić czytać ksiązki. Pomimo tego ze coraz nowsze czewsci byly coraz gorsze..nie wspominajac o ostatniej ktora miala badziewne Amerykanskie zakonczenie zamysl ksiazki jest zankomity. Moze i ta ksiązke pisala kobieta- ale to nie znaczy ze jest zla! Nie zebym był fanem Harrego, ale uwazam ze kazdy ktory czyta ksiazki tego typu powinien sięgnąc po tą pozycję.


17 gru 2008 23:39:49
Zobacz profil
Post 
No HP zaczęło u mnie masowe czytanie książek;) Ale niestety... Ekranizacje nie były za dobre... Mogli by się bardziej postarać

Edit by Rudi: Ost za spam.


20 gru 2008 14:23:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: