Teraz jest 19 kwi 2024 22:18:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Wbudowana bateria? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Wbudowana bateria?
Wydaje mi się iż jest tak między 200 a 300 stron, wyładowałem w półtora dnia, czasami wyłączałem czasami zostawiałem na standbye.
4 dni też mi przetrzymał, tylko mniej używany.

A tak przyokazji, czy wam też standbye czasem zaciemnia ekran, czasami w całości, czasami tylko połowe, a ze 3 razy zobaczłem ikonkę Zzzz, czyli wtedy chyba dobrze zadziałał ;)


12 sty 2010 12:19:23
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wbudowana bateria?
rdst75 napisał(a):
Wydaje mi się iż jest tak między 200 a 300 stron, wyładowałem w półtora dnia, czasami wyłączałem czasami zostawiałem na standbye.
4 dni też mi przetrzymał, tylko mniej używany.

Ale "stron" w rozumieniu pageflipów (czyli przerzucenia między kolejnymi ekranami), czy "stron" w rozumieniu liczb podanych na dole (one są tam liczone "teoretycznie" według "papierowej" wersji - mnie wychodzi koło 2-3 pageflipów na "stronę" w obecnie czytanej pozycji) - bo to nie jest takie oczywiste :P

rdst75 napisał(a):
A tak przyokazji, czy wam też standbye czasem zaciemnia ekran, czasami w całości, czasami tylko połowe, a ze 3 razy zobaczłem ikonkę Zzzz, czyli wtedy chyba dobrze zadziałał ;)

Tak, tryb uśpienia i u mnie tak robi. Natomiast ikonką bym się nie przejmował - po wyciągnięciu kabla od ładowarki też nie zawsze od razu przełącza obraz baterii na taki bez strzałki wskazującej na ładowanie -- a przecież nie oznacza to, że z powietrza teraz energię sublimuje.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 sty 2010 12:33:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Wbudowana bateria?
Mam pytanie w związku z tą kiepska baterią.
1) Czy w czasie ładowania ładowarką sieciową, można czytać na czytniku ? Nie chodzi mi o USB, bo domyśłam się, że nie.
2) Jak długi ( mniej więcej) jest kabel od ładowarki do gniazdka. Pytam pod kątem, gdy gniazdko jest np oddalone metr od fotela ?
3) Czy nie ma problemu z zostawieniem czytnika na noc do naładowania się, Nie grozi to np przeładowaniem batreii, uszkodzeniem czytnika etc?


14 sty 2010 13:37:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wbudowana bateria?
linka napisał(a):
1) Czy w czasie ładowania ładowarką sieciową, można czytać na czytniku ? Nie chodzi mi o USB, bo domyśłam się, że nie.

Tak, można używać bezproblemowo. Z USB jest tak, że czasem eClicto głupieje i nie blokuje używania po podłączeniu do USB, ale zazwyczaj widzimy komunikat, że eCzytnik jest podłączony do komputera i tyle.

linka napisał(a):
2) Jak długi ( mniej więcej) jest kabel od ładowarki do gniazdka. Pytam pod kątem, gdy gniazdko jest np oddalone metr od fotela ?

Organoleptyczne pomiary mówią, że kabel ma około 1,40m długości.

linka napisał(a):
3) Czy nie ma problemu z zostawieniem czytnika na noc do naładowania się, Nie grozi to np przeładowaniem batreii, uszkodzeniem czytnika etc?

Nie mam pojęcia, ale stawiam, że nie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 sty 2010 14:03:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 23:57:23
Posty: 7
Post Re: Wbudowana bateria?
Ja sobie zakupiłem zapasowy akumulator - ładowarkę USB.
Jak mi zabraknie prądu - a było to dotychczas niezwykle frustrujące gdy znikała mi książka w połowie akapitu - podłączam baterię.

Moją frustrację wywołało kilkukrotnie to, że nie można ładować z komputera i czytać równocześnie książki - po odmountowaniu dysku przez komputer czytnik powinien wrócić do stanu ładowania - jak z prądu - a niestety tak się nie dzieje.


26 sty 2010 17:52:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wbudowana bateria?
Vovin, czyli nosisz ze sobą baterię + kabel USB, by ją podłączyć? Czy jak to wygląda? I na ile taka zewnętrzna bateria wystarcza?

Z dzisiejszych testów: pełna bateria, praca od 8:40 - 18, 105 stron, ~260 pageflipów, niby jeszcze dwie kreski na dole, ale "Niski stan baterii" i koniec. Czytany ePUB ~300 kB, orientacja pozioma, 80% powiększenia, stan uśpienia po 5 minutach.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 sty 2010 19:21:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 23:57:23
Posty: 7
Post Re: Wbudowana bateria?
Mori,

czytnik i tak jest troszkę za duży by się zmieścił mi w kieszeni, więc noszę go w torbie.
Wygląda na to, że bateria starcza na conajmniej jedno pełne ładowanie - więcej nie miałem okazji sprawdzić.
Tak, noszę ze sobą baterię z kablem. Wymiary nie są przeszkodą - jest dosc kompaktowa.

Obrazek

W warunkach bojowych przetestuję to w nadchodzących tygodniach podczas backpackerskiego wypadu - dotychczas zawsze musiałem sie ograinczać z ilością książek.


27 sty 2010 9:57:12
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wbudowana bateria?
To może od razu taka ładowarka na ogniwach słonecznych? :D

Ale poważnie...
Myślę, że te problemy są przejściowe. Wszystkie inne czytniki bazowane na netroniksie mają czas działania mierzony w tysiącach pageflipów, także powinno się to poprawić przy zmianie firmware'u.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 sty 2010 11:00:17
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Wbudowana bateria?
Cytuj:
Wszystkie inne czytniki bazowane na netroniksie mają czas działania mierzony w tysiącach pageflipów, także powinno się to poprawić przy zmianie firmware'u.
Co nie zmienia faktu, że wypuszczając takiego Netronixa nieco się zbłaźnili. Strach pomyśleć co będzie jak wypuszczą tą swoją "własną konstrukcję".

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


27 sty 2010 17:33:43
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wbudowana bateria?
Kellhus napisał(a):
Co nie zmienia faktu, że wypuszczając takiego Netronixa nieco się zbłaźnili. Strach pomyśleć co będzie jak wypuszczą tą swoją "własną konstrukcję".

Poprawka: wypuszczając taki firmware. Hardware jak hardware, przecież nie wymontowali normalnej baterii, a w jej miejsce wstawili 32 mAh, prawda?

t3d napisał(a):
To może od razu taka ładowarka na ogniwach słonecznych? :D

A wiesz, gdyby to było wydajne, to chętnie bardzo, jeśli tylko jest dostępne w małych rozmiarach w rozsądnej cenie.

Vovin napisał(a):
Tak, noszę ze sobą baterię z kablem. Wymiary nie są przeszkodą - jest dosc kompaktowa.

Mógłbyś podać konkretny model i ewentualnie jakieś linki, jeśli kupowałeś przez Internet? O, i cenę tego cuda =] Chociaż mnie się mieści czytnik wraz z okładką do kieszeni kurtki.... No i energia na dodatkowe pełne ładowanie byłaby w sumie wystarczająca - spokojnie wytrzymywałoby to u mnie nawet pełny dzień czytania, a potem mógłbym się gdzieś wpiąć.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 sty 2010 17:46:13
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wbudowana bateria?
Kellhus napisał(a):
Cytuj:
Wszystkie inne czytniki bazowane na netroniksie mają czas działania mierzony w tysiącach pageflipów, także powinno się to poprawić przy zmianie firmware'u.
Co nie zmienia faktu, że wypuszczając takiego Netronixa nieco się zbłaźnili.

Ja się tylko zastanawiam dlaczego do tej pory jeszcze nikomu nie puściły nerwy i nikt nie wgrał (a nawet nie próbował) oprogramowania od cybooka czy cool-era. Na mobileread były takie próby podmiany oprogramowania w rodzinie netroniksów (z różnym skutkiem :P ).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 sty 2010 17:53:52
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wbudowana bateria?
t3d napisał(a):
Ja się tylko zastanawiam dlaczego do tej pory jeszcze nikomu nie puściły nerwy i nikt nie wgrał (a nawet nie próbował) oprogramowania od cybooka czy cool-era. Na mobileread były takie próby podmiany oprogramowania w rodzinie netroniksów (z różnym skutkiem :P ).

Zapewne z trzech powodów:
1) ludzie wolą mieć eCzytnik ze słabym firmware niż cegłę;
2) brak dostępnego oryginalnego firmware'u, który można byłoby przywrócić w razie problemów;
3) brak jakiegoś rozsądnego alternatywnego firmware'u (no bo co? Ten z PB 301 wrzucać? Nawet nie wiem, czy 301 to jeszcze EB600, czy już tylko EB600EM. Firm od Cool-era ma wsparcie dla folderów? Bo to akurat dla mnie dość istotne).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 sty 2010 18:04:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 23:57:23
Posty: 7
Post Re: Wbudowana bateria?
Mori napisał(a):
Mógłbyś podać konkretny model i ewentualnie jakieś linki, jeśli kupowałeś przez Internet? O, i cenę tego cuda =]


Kupiłem na allegro za 79zł.
Dokładnie od tej firmy: http://fondo.pl/produkt.php?id=874

Później oglądałem jeszcze tzw zasilacze bateryjne na 4 paluszki AA (moga być akumulatorki) za 14zł. Ale przed chwilą sprawdzałem i poznikały - chyba towar deficytowy.
Ale na pewno pojawią się znowu niebawem :)


27 sty 2010 23:06:06
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wbudowana bateria?
Wyjściowe nie jest za słabe? Na stronie mowa o 5V / 450 mA, podczas gdy ładowarka dołączana do eClicto ma 5 V / 1 A (i o tych samych parametrach mowa w instrukcji).

Mnie z kolei pociągają te na ogniwa słoneczne. Na Allegro to około 50-60 zł z dostawą, 1350 mAh pojemności bateria, dająca około 5.5 V / 1 A na wyjściu (pewnie tego 5.5 V nie osiąga, ale to nieistotne)... Jestem ciekaw, czy ktoś używał/testował i może wydać jakąś opinię.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 sty 2010 23:25:07
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wbudowana bateria?
Witam,

Ciekawe, czy ktoś rozważał już złożenie reklamacji. W ofercie wskazany jest przecież dużo dłuższy czas pracy. Jest to istotne odstępstwo od warunków.
Przy skorzystaniu z ustawy o obrocie konsumenckim Kolporter musiałby się mocno zacząć pocić - bo albo naprawa w stosunkowo krótkim terminie, albo obniżka ceny, albo zwrot kasy. O wymianie na inny egzemplarz nie piszę, bo wszystkie przecież tak mają :::?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


27 sty 2010 23:35:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: