Teraz jest 25 kwi 2024 14:29:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Wbudowana bateria? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Wbudowana bateria?
Witam czy bateria jest wbudowana w czytnik? Na filmiku pokazującym czytnik widziałem z tyłu jakąś klapkę na śrubkę więc to mnie zastanowiło.


24 gru 2009 23:42:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Wbudowana bateria?
Po otwarciu tej klapki, baterie da się łatwo wyjąć.


30 gru 2009 14:20:43
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wbudowana bateria?
Witam,

A próbowałeś już ją wyjąć?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


30 gru 2009 15:25:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Wbudowana bateria?
Nie, ale sie rusza, i wygląda tak jak w telefonach bezprzewodowych.
Podłączona taką małą białą wtyczką, więc nie powinno być żadnych problemów.

Dla ciekawych jak to wygląda to zdjęcie jest tutaj:

http://zazun.blox.pl/html


31 gru 2009 13:54:47
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wbudowana bateria?
Tutaj zdjęcie rozebranego eSlicka:
http://openinkpot.org/attachment/wiki/D ... d-back.jpg
Widać dokładnie wtyczkę i baterię.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 gru 2009 15:21:01
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wbudowana bateria?
Witam,

Że da się wyjąć to pewne, pytanie jest tylko... jak zachowa się czytnik, gdy będzie pozbawiony przez jakiś czas main power?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


31 gru 2009 15:21:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Wbudowana bateria?
Pewnie tak samo jak się komus ta bateria wyładuje ;)


31 gru 2009 16:12:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Re: Wbudowana bateria?
Wie ktoś czy można tą baterie zamienić na mocniejszą i jaki byłby tego ewentualny koszt i czy zostałaby utracona gwarancja?


10 sty 2010 16:11:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: Wbudowana bateria?
Serwis powidział mi że narazie nie planują sprzedaży większych, za to niedługo ma być nowy firmware który powinien porawić długość działania eclicto,


10 sty 2010 18:38:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 11:37:55
Posty: 12
Post Re: Wbudowana bateria?
O, to ładnie z tym firmware'm. A jak to w zasadzie jest tak na prawdę z ta baterią. Ile czytania wytrzymuje, faktycznie tylko 4h?


11 sty 2010 13:41:30
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Wbudowana bateria?
Nie ile godzin tylko ile przerzutów stron. E-ink nie wymaga energii jak już zmieni stronę, jedynie gdy jest w trakcie robienia tego. A ile wytrzymuje to trzeba spytać użytkowników ale słyszałem o ilościach oscylujacych raczej wokół 300-400 stron, nie 500.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


11 sty 2010 14:58:07
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wbudowana bateria?
Kellhus napisał(a):
Nie ile godzin tylko ile przerzutów stron. E-ink nie wymaga energii jak już zmieni stronę, jedynie gdy jest w trakcie robienia tego. A ile wytrzymuje to trzeba spytać użytkowników ale słyszałem o ilościach oscylujacych raczej wokół 300-400 stron, nie 500.

Nie czytasz uważnie wypowiedzi. Ktoś już meldował, że eclicto się rozładowuje nawet bez zmieniania stron. Firmware widocznie nie usypia procesora podczas bezczynności. Jakby pokazali źródła ich kernela, to można byłoby się pośmiać. Pewnie dlatego ich nie ujawniają :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 sty 2010 15:16:49
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wbudowana bateria?
Kellhus napisał(a):
A ile wytrzymuje to trzeba spytać użytkowników ale słyszałem o ilościach oscylujacych raczej wokół 300-400 stron, nie 500.

U mnie jest to od 200 do 270 pageflipów -- a przynajmniej tak raportował tata, bo ja sam nie zwracam na to szczególnej uwagi.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 sty 2010 15:24:36
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wbudowana bateria?
Mori napisał(a):
Kellhus napisał(a):
A ile wytrzymuje to trzeba spytać użytkowników ale słyszałem o ilościach oscylujacych raczej wokół 300-400 stron, nie 500.

U mnie jest to od 200 do 270 pageflipów -- a przynajmniej tak raportował tata, bo ja sam nie zwracam na to szczególnej uwagi.

Poproś tatę żeby nie wyłączał czytnika i powiedział ile tak wytrzyma. Mój hanlin nie był ładowany już chyba z miesiąc (mam pilne sprawy na głowie i kilka papierowych książek) a trzyma się całkiem dobrze, bez wyłaczania.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 sty 2010 15:34:13
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wbudowana bateria?
t3d napisał(a):
Poproś tatę żeby nie wyłączał czytnika i powiedział ile tak wytrzyma. Mój hanlin nie był ładowany już chyba z miesiąc (mam pilne sprawy na głowie i kilka papierowych książek) a trzyma się całkiem dobrze, bez wyłaczania.

To tata by sobie własny zakupić musiał - w chwili obecnej to ja używam swojego eClicto =] Ponieważ zrezygnowałem z książek papierowych (zawsze miałem problem z tym, że nie czytam najszybciej (zapewne koło 60 stron na godzinę, mniej więcej), a do tego mam trochę obowiązków, miałem więc około godziny na czytanie (czas, który poświęcałem na transfer ciała z miejsca A do miejsca B), zatem książki z bibliotek często przetrzymywałem -- eCzynik miał za zadanie ten problem rozwiązać), nie bardzo widzi mi się odstawienie eClicto, ale może w okolicach weekendu poświęcę jeden dzień i stwierdzę, ile kreseczek ubyło. Faktem jest, iż tata, czytając ciągle (bo ze względu na stan zdrowia obecnie nie może pracować) potrafił w ciągu kilku godzin rozładować baterię. I to w pełni naładowaną, żeby nie było.

EDIT:
Niemniej, jeśli nie trzeba Ci pełnego testu z naładowaną w pełni baterią... To tak. Rano jechałem do pracy, czytałem książkę. Gdy dojechałem, miałem jeszcze dwie z pięciu kresek (choć oczywiście nie jest to jakimś dokładnym określeniem stanu baterii). Obecnie mam tak skonfigurowany eCzytnik, że po 5 minutach przechodzi w stan uśpienia - nie wyłącza się całkowicie, natomiast do działania trzeba go "pobudzić" wciśnięciem klawisza. Wyszło tak, że nie miałem okazji poczytać w pracy (choć zbierałem się do tego z godzinę), później też nie było możliwości. Gdy już miałem jechać do domu, wyciągam, naciskam... Nic się nie dzieje. Tak dla pewności jeszcze spróbowałem przycisku włączania - i faktycznie eClicto zaczęło się uruchamiać, co wskazuje na to, że wcześniej się wyładował. Zresztą i po załączeniu stwierdził, że ma niski poziom baterii i znowu się wyłączył.

Od razu zaznaczam, że nie wiem jak uśpienie wpływa na baterię - zapewne całkowite wyłączenie pozwoliłoby na dłuższe działanie. Normalnie po prostu doładowałbym poprzez USB eCzytnik w pracy, ale specjalnie dla t3da i niejako w ramach eksperymentu zostawiłem go bez dodatkowego pożywienia.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 sty 2010 21:55:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron