Teraz jest 28 mar 2024 22:09:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Ulubione książki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2008 22:21:21
Posty: 63
Post 
Ulubiona? …hmm… raczej taka, która wywarła ma mnie największe wrażenie, czy może najefektywniej zmusiła do przemyśleń. Jest to książka, a właściwie minipowieść, autorstwa Miki Waltari’ego „Cztery zmierzchy”. Opowiada o życiu pisarza oraz o pisaniu innej wielkiej powieści tego autora - „Egipcjanin Sinuhe”. Mika Waltari pisze w "Czterech zmierzchach" o miłości, namiętności, cierpieniu, poszukiwaniu sensu życia, niespełnionych pragnieniach i „ciężkiej doli pisarza”. Wszystko przeplatane wieloma cennymi i trafnymi uwagami o otaczającym nas świecie. IMO książka po prostu zmusza do przemyśleń i zastanowienia się nad … poszukiwaniem swojej drogi życiowej, nad swoimi marzeniami, celem i sensem istnienia. Powieść, czy minipowieść, bardzo nastrojowa. Zaznaczę, iż nie jest to książka trzymająca w napięciu, nie opowiada o niezwykłych przygodach wymyślonych bohaterów, raczej zmusza do refleksji i spojrzenia w głąb siebie. Z pewnością nie poprawia nastroju czytelnika, wręcz przeciwnie.


18 gru 2008 15:01:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2008 22:33:22
Posty: 23
Lokalizacja: 3miasto
Post 
Sentyment mam ogromny do Władcy Pierścieni - na szczęście czytałem na długo przed premierą filmu - dzięki czemu w pamięci mam "moje" Śródziemie bez Wooda, Mortenssena i Tyler :)

A ulubiona ... najwięcej razy przeczytałem trylogię Konrad z serii Warhammer - świetnie napisana, a że pierwszy raz czytałem ją będąc jeszcze w podstawówce to wywarła na mnie ogromne wrażenie powagą i dosadnością w kreowaniu świata.

_________________
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes"


29 gru 2008 22:23:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 8:58:26
Posty: 25
Post 
Przeczytałem już tyle książek, że właściwie sporej części z nich nie pamiętam... Pewno tych zwykłych, rozrywkowych. Tej jednej na pewno nie zapomnę: Solaris - Stanisława Lema. Temat "Moja ulubiona książka" nie bardzo nadaje się do dyskusji, ale myślę, że opisując tak głęboko sylwetkę głownego bohatera, jednocześnie tworząc tak ascetyczny i fascynujący świat, umieszczając tam taką rozpiętość emocji, Lem popełnił arcydzieło. Myślę, że niedługo przeczytam ją ponownie. :-)


19 sty 2009 23:32:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2009 14:16:18
Posty: 4
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
Moim zdaniem wszystkie książki napisane przez Tolkiena są godne czytania ich po kilka razy :D

Z jego dzieł najbardziej podobał mi się Silmarillion, niektórzy mówią że nudne, ale mnie bardzo zainteresował. Przeczytałem go w kilka godzin ,jedynie z przerwą na posiłek, i byłem pod jej ogromnym wrażeniem.


Pozdrowienia dla wszystkich fanów Tolkiena :D


31 sty 2009 19:53:24
Zobacz profil
Post 
Moja ulubiona ksiazka to 'Kwiaty na poddaszu'autorstwa V.Andrews zadna ksiazka dotychczas az do tego stopnia mnie nie poruszyla a przeczytalam ich w swoim zyciu mase wlasnie do niej wrocilam i mam zamiar przeczytac ja jeszcze raz jestem ciekawa czy wywrze na mnie takie same emocje jak kilka lat temu


04 lut 2009 17:36:21
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post 
"Pierwszy w Rzymie" Colleen McCullough.

Mimo że autorka popełniła "Ptaki ciernistych krzewów", to "Pierwszy w Rzymie" jest kapitalną, bardzo szczegółową i wciągającą powieścią historyczną osadzoną w czasach Republiki Rzymskiej. Super książka podobnie jak 2 następne części - "Wieniec z trawy" i "Wybrańcy fortuny".

(Są i kolejne, ale po angielsku, a także bodaj 6 część wydana po polsku przez Bellonę -- tyle że albo tłumaczenie nędzne, albo rzeczywiście książka słaba, bo nie dało się tego czytać).

_________________
Copywriting


18 lut 2009 19:18:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2009 18:37:41
Posty: 17
Lokalizacja: Beaver Village/RzeszĂłw
Post 
"Władca pierścieni" - moja ulubiona, za to, że mogę uciec przed codziennością w całkiem inny świat. Świat wielkich i tych mniejszych bohaterów, którzy są gotowi wszystko poświęcić dla sprawy.
"Potop" - lubię ją dla momentów, kiedy po prostu mogę sobie popłakać z radości.
"Opowieści z Narnii" - dla mnie książka, która jest jak potężny zastrzyk nadzieji.

_________________
This is not a love song!


21 lut 2009 19:39:42
Zobacz profil
Post 
"Ojciec chrzestny" Puzo Mario jest jdną z moich ulubionych książek. Co jakiś czas do niej wracam. Film jest niczym w porównaniu do tej książki


02 mar 2009 19:13:18
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post 
Mam ich wiele, ale kiedy ktos zadaje mi takie pytanie, zawsze pierwsze cisna sie na mysl nastepujace (kolejnosc przypadkowa):
1. Medicus i Medicus z Saragossy Noaha Gordona, wszystkie, ale te najbardziej
2. Pokonani Iriny Golowkiny i Moskiewska Saga Aksionowa
3. Amy Tan Sto tajemnych zmyslow i reszta jej powiesci, ale ta najbardziej
4. Seria Musierowiczowej
5. Wszystko czerwone i Harpie Chmielewskiej (wszystko, ale te zawsze polecam, kiedy ktos mowi, ze nie zna)
6. Szklane jezioro i Tara Road Maeve Binchy, reszta tez
7. Saga o Wiedzminie oraz Husycka Sapkowskiego
8. Trylogia Sienkiewicza
9. powiesci Marininy
10.Trylogia Kalicinskiej
Moglabym wymieniac i wymieniac...

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


09 mar 2009 17:38:28
Zobacz profil
Post Re: Ulubione książki
Ja również czytam książki na potęgę, a tak wiele wspaniałych książek na tym świecie... ale jeśli miałabym wkazać to uwielbiam "Alchemika" Paulo Coelho- mój number 1, ale zakochałam się też w "Harry'm Potterze", cyklu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, książkach Jacka Londona - zwłaszcza cenię "Zew krwi" i "Białego kła". no i jest jeszcze jedna perła czyli "Myśli" Seneki.


11 mar 2009 20:46:14
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 12:15:05
Posty: 9
Post Re: Ulubione książki
Czytam dużo i zastanawiam się co to znaczy "ulubiona książka"? Taka do której się wraca? W takim razie cały mój regał to moje ulubione książki bo wracałem do nich wielokrotnie, choć czasem tylko dlatego, że nic innego do czytania nie było. Od czasu poznania e-booków chyba do niczego już nie wróciłem. Przecież tyle jeszcze zostało do przeczytania. Czytając dużo niestety niewiele zostaje w pamięci na dłużej - choć i tu są oczywiście wyjątki. Wszystkim polecam "Sto lat samotności" i "Miłość w czasach zarazy" Marqueza oraz "Ciotkę Julię i skrybę" Mario Vargasa Llosy


12 mar 2009 11:27:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2008 22:38:42
Posty: 17
Post Re: Ulubione książki
hmm... nie mam swojej ulubionej ksiazki - to, po jaka pozycje siegam zalezy wylacznie od mojego nastroju. i tak np kiedy odzywa sie mroczna strona mojej osobowosci, biore sie za dostojewskiego; kiedy odzywaja sie moje uczucia patriotyczne, zaczynam czytac rodziewiczowne; a kiedy chce sie po prostu zrelaksowac siegam po ksiazki sandemo.


23 mar 2009 22:03:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2009 20:49:42
Posty: 22
Post Re: Ulubione książki
Mam parę ulubionych książek. Przede wszystkim "Siewca wiatru" M.L. Kossakowskiej i "Zawód: Wiedźma" O. Gromyko. "Siewce..." lubię za pomysł i bohaterów, natomiast "Zawód..." zawsze potrafi mnie rozśmieszyć, bez względu na to który to już raz czytam.
Lubię też "Kłamcę" Jakuba Ćwieka za postać Lokiego i jego cyniczne poczucie humoru.
Do tych książek wracam najczęściej.


02 maja 2009 15:20:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2009 12:58:24
Posty: 16
Post Re: Ulubione książki
Sandor Marai - wszystko - problem z wyborem, naprawdę... Może "Krew św. Januarego"


08 sty 2010 14:22:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2012 14:54:53
Posty: 6
eCzytnik: e-czytnik
Post Re: Ulubione książki
Zapach Cedru Ann- Marie MacDonald- polecam::::)


01 paź 2012 15:05:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron