Teraz jest 19 kwi 2024 12:21:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Książki warte przeczytania! 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
Ja oczywiście poleciłby coś Sapkowskiego,albo Piekary, jeśli chodzi o sci-fi to cykl Nowa Era Jedi(Star Wars), Imię Róży Umberto Eco było całkiem fajne.
P.S.Patrzę na posty Chesuli na różnych tematach i aż chciałoby się mieć dostęp do twej biblioteczki :)) Z powyższego postu to z chęcią dorwałbym coś o Aecjuszu, bo tematyka średniowieczna bardzo mi się podoba

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


28 lut 2008 15:08:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 19:14:29
Posty: 35
Post 
Steven Erikson - Malazańska Księga Poległych (cykl)
Glen Cook - Czarna Kompania
Richard Morgan - Modyfikowany węgiel, Upadłe anioły, Zbudzone furie.
Poul Kearney - Boże Monarchie


28 lut 2008 22:33:40
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 


OSTRZEŻENIE

Następna osoba, która napisze taką "dogłębną, rozległą i wszechstronną" rekomendację książki wartej przeczytania, jak te trzy powyżej, spotka się z klawiszem "DELETE POST" bez uprzedzenia i bez wyjaśnień na PW, a dodatkowo przybędzie jej OD RAZU na liczniku ostrzeżeń.


Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


Ostatnio edytowano 29 lut 2008 23:43:29 przez chesuli, łącznie edytowano 1 raz



29 lut 2008 23:36:41
Zobacz profil
Post 
Z mojej strony polecam

"Zapiski na pudelku od zapałek" U. Eco
"Dżuma" A. Camus
"Folwark zwierzęcy" G. Orwell
"Szewcy" Witkacy
"Tajemniczy zamek królowej Loany" U. Eco
"Cień wiatru"C. R. Zafón
"Gra w klasy" J. Cortazar


29 lut 2008 23:41:25
Post 
To zależy , jakiego rodzaju książki się lubi. Dla lubiących ciekawe, dobrze poprowadzone postacie, dowcipne dialogi i interesującą akcję z wątkiem romansowym, poleciłabym książki Nory Roberts. Często uważa się, ze kobieta to pisze tlyko proste romansidła rodem z HArlequina, ale u niej często watek miłosy nie jest jedynym, przeplata się z atkiem sensacyjnym. Ma ona swoje powiedziałabym "okresy" czy fascynacje- kiedyś pisała więcej o mordercach, potem przerzuciła się na magię, fanatazję, ale kreując ją we własny, oryginalny sposób.
Dla tych, którzy wolą coś ambitniejszego, polecam książki Remarqua, zwłaszcza "Łuk triumfalny", gdzie przedstawia on ludzkość w czasach tuż przed II wojną światową. Nie jest miła, lekka, przyjemna lektura, niesie gorzką prawdę o ludziach, podobnie jak książki Orwella, które aczkolwiek nie są optymistyczne, to niestety prawdziwe i nigdy nie wiadomo, czy nie staną się proroctwem.


02 mar 2008 12:51:41
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 17:22:42
Posty: 18
Post 
Z książek, które uważam za godne polecenia to M.Wójtowicz "Wrota". To lekka, zabawna, niestereotypowa historia, bajka, do czytania na wieczór. Księżniczka, która mało ma w sobie godności przynależnej do swojej pozycji, Bohater, lekko zardzewiały, probujący zdobyć sławę za wszelką siłę i Wrota, które za wszelką ceną pragną zobaczysz "coś więcej" Należałby również zwrócić uwagę na fakt, że źródłem i wzorem humoru zawartego w opowieściach autorki jest miedzy innymi twórczość Terry’ego Prachetta (co dla jego fanów jest miłą ciekawostką). Autorka usiłuje tak jak brytyjski pisarz pokazać nam absurd i niedorzeczność pewnych znanych schematów poprzez wplatanie w ich strukturę prostej logiki. Jej dzieła nie są jednak tworem biernego naśladownictwa – autorka sięga po wzorce nie omawiane przez innych autorów i obdarza swoje postacie rozsądkiem.

Nie jest to książka, dla tych co poszukują ambitnego dzieła. To książka dla tych co lubią się śmiać, dla tych co wiedzą, czym jest że ironia i absurd - w wydaniu kieszonkowym. :D


02 mar 2008 18:06:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:57:37
Posty: 40
Lokalizacja: krakĂłw
Post 
Oj, polecać i polecać.
W szczególności pozwolę sobie zaproponować ci portal www.nakanapie.pl , gdzie jak sądzę uda ci się znaleźć książki dokładnie odpowiadające twoim gustom.

Ja bym poleciła kilka moich niedawnych lektur:
coś, żeby zatracić się w lekturze i zapomnieć o bożym świecie:
Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru" - powieść jest napisana miło, ładnie i przystępnie. Ciężko się od niej oderwać, chociaż po książce określanej jako arcydzieło współczesnej literatury, spodziewałam się czegoś więcej. Autor co prawda nie stworzył niczego odkrywczego, tylko kolejne fajne czytadło oparte na kanwie telenoweli, jednak warto utonąć w fantastycznych opisach powojennej Barcelony i ciekawej magiczno-kryminalno-miłosnej historii. Polecam, jeżeli chcesz się odciąć od świata zewnętrznego i całymi dniami tylko czytać i czytać... i rozwiązywać zagadkę.

Jeżeli chodzi o fantastykę:
niewątpliwie cała twórczość Terry'ego Pratchetta. Świat Dysku jest niesamowitym miejscem, do którego bardzo chętnie wracam. Ostrzegam, rozboli cię brzuch ze śmiechu. Naprawdę ciężko skomentować Pratchetta, poprostu trzeba przeczytać.

z magicznych miejsc proponuję też "Krainę Chichów" J. Carroll'a - i tu również, ciężko coś powiedzieć, nie zdradzając treści. Przede wszystkim tajemnica, nieco bajkowy, nieco przerażąjący świat, który zaskakuje cię na każdym kroku.

polecam też książkę Lian Hearn "Po słowiczej podłodze" i dalsze części cyklu o rodzie Otorich - powieść osadzona w realiach cudownego świata XVI- wiecznej Japonii, z cudownymi opisami, świetnie opowiedzianą, wielowątkową historią i elementami fantastyki.

_________________
nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu


02 mar 2008 20:18:27
Zobacz profil
Post 
Oskar i pani Róża - Eric-Emmanuel Schmitt.
Od niej zaczęłam czytać tego autora i muszę przyznać, że mogę go zaliczyć do tej samej kategorii, co Mały Książę, czy Kubuś Puchatek.
Książka napisana jest prosto, ale i pełna jest głębokich, dobrych myśli.
Koniec jest zaskakujący, choć po części spodziewany :)
Pozdrawiam - Midraszka


03 mar 2008 12:21:39
Post 
A ja dodam do tego Hansa Hellmuta Kirsta - a szczególnie "08/15" i "Fabrykę oficerów". Poza tym powieści Johna Fowlesa - np."Mag", niektóre powieści Michaela Crichtona - najlepsza moim zdaniem to "Linia czasu", Joanna Chmielewska i nieśmiertelny "Lesio", Philip Dick - "Człowiek z Wysokiego Zamku", John Grisham - niemal wszystkie jego powieści są bardzo dobre, ale najlepsze to moim zdaniem "Firma" i "Wspólnik", Stanisław Grzesiuk - "Pięć lat kacetu" (choć dwie pozostałe jego książki też świetnie się czyta), Jerome K. Jerome - "Trzech panów w łódce, (nie licząc psa)", Nancy Kress - rewelacyjna trylogia: "Hiszpańscy żebracy", "Żebracy nie mają wyboru", "Żebracy na koniach", całego Stanisława Lema, a w szczególności "Powrót z gwiazd", Carson McCullers - "Serce to samotny myśliwy". John Updike - "Wyjdź za mnie", Adam Snerg Wiśniewski - "Według łotra", John Wyndham - "Dzień tryfidów", Janusz Zajdel - "Limes inferior" i "Cylinder van Troffa". To tak jednym tchem - na początek.


03 mar 2008 15:42:33
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 9:50:38
Posty: 18
Lokalizacja: UK
Post 
Ciezko mi wyszczegolnic kolejnosc, podam autorow i ksiazki, ktore uwazam za najlepiej relaksujace:
- Tolkien "Hobbit" i "Wladca Pierscieni" - tylko razem
- Herbert "Diuna"
- Karol May - po prostu wszystko, ale zaczac trzeba od "Winetou" i "Old Surehand"
- Arthur C. Clarke - Fantastyka naukowa, przeczytalem wszystkie ksiazki dostepne w bibliotece
- Robin Cook - wszystko
To sa wedlug mnie pewniaki, enjoy !


03 mar 2008 15:58:38
Zobacz profil
Post 
A ja polecam " Sto lat samotności " Gabriela Garcii Marqueza. A dlaczego?
-po pierwsze, ta książka została nagrodzona Noblem w 1982r. i dzięki niej Marquez zyskał swą sławę (Marquez
znany jest również z tego ,że jest jednym z nielicznych przyjaciół Fidela Castro...) i to ona zapoczątkowała nowy gatunek , realizm magiczny;
-po drugie, fabuła jest wciągająca, książkę czyta się jednym tchem a przedstawione dzieje rodziny Buendia są miejscami zadziwiające, jej koniec jest naprawdę dobry i wtedy już wiadomo, dlaczego ksiązka ma tytuł "Sto lat samotności" ;
-po trzecie :D hmmm...nie znam osoby, która po przeczytaniu stwierdziła, że jej się nie podoba:)


04 mar 2008 23:33:57
Post 
Moim skromnym zdaniem godnymi polecenia są ksiązki Jonathana Carrol'a! Cała jego twórczość pobudza wyobraźnie, daje do myślenia i niesamowicie wciąga!! rzeczywistość w jego ksiażkach odrywa się od naszej....


05 mar 2008 15:41:53
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Polecam wszytkim, którzy lubią wartkie historie z dobrym zakończeniem. Dziełko Danielle Steel - Klejdoskop. Atrakcyjność tej pozycji polega na dużym prawdopodobieństwie jego autentyczności. Myślę, że po tej lekturze sięgniecie po inne ebooki tej autorki


08 mar 2008 23:19:33
Zobacz profil
Post 
Frank Herbert-Diuna
Waldemar Łysiak Dobry, Konkwista
Andrzej Ziemiański - "Achaja" całe trylogia
Pilipiuk - całą jego twórczość
Roger Zelazny - Amber


09 mar 2008 16:12:26
Post 
Gdyby zrobic liste ksiazek ktore warto / trzeba / nalezy / fajnie by bylo / bezwzglednie / w wolnym czasie / bo dobra / itp ........../ przeczytac to by bylo trzeba zainteresowac sie najpier jak zostac wampirem a nastepnie poswieci kilka set lat na przebicie sie przez literature co jakis czas systematycznie dokladajac coraz to nowsze tomy.

Sprawa jest trudna ze wzgledu na to czy te ksiazki maja niesc ze soba jakas wartosc czy tez maja poprostu dobrze bawic.

Bo jezeli chodzi tylko o wartosc to tych ksiazek bedzie niewiele pomimo tego co babcie powtarzaja "ze ksiazki to niosa wiedze nie to co te glupie telewizory i komputery (ktore jak wiemy sa dzielem szatana ;D)"


10 mar 2008 13:35:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron