Teraz jest 28 kwi 2024 11:50:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Moje pierwsze wrażenia z Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2010 8:16:20
Posty: 1
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Ja wczoraj otrzymałem swojego własnego kundelka, zamawiałem go jeszcze przed wszystkich świętych więc trochę szedł. Co najdziwniejsze w czwartek tydzień temu zamówiłem okładkę z lampką i dotarła dzisiaj więc DHL-okładka pozytywnie mnie zaskoczył (w przeciwieństwie do UPS-kindle).

W pracy wszyscy byli pod wrażeniem, jedna osoba może kupi (ale chyba bardziej OYO od Empika).
Epidemia się rozszerza.


09 lis 2010 16:20:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2009 15:57:32
Posty: 66
Lokalizacja: Germany Cologne
eCzytnik: Kobo Aura ONE ,Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Po rozczarowaniu z OYO tez zamówiłem do Niemiec piątek zamówione poniedziałek o 9 był,
szok jakoś ekranu ,jestem pod wrażeniem, a mam pocketoboka jeszcze,..
po przekonwertowaniu paru książek, jestem bardzo zadowolony :)
najlepszy ekran z wszystkich czytnikow,jakie widzialem.


09 lis 2010 18:18:59
Zobacz profil ICQ WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
gosia888 napisał(a):
rufik napisał(a):
ale oferta ebooków nadal jest bardzo mała, dla przykładu fantasy.

oferta jest mała bo każdy myślał że taki czytnik to fanaberia i po prostu im się nie opłacało. Wystarczy spojrzeć na to forum przed wejściem Kindle 3 i po jaki ruch się zrobił. Ile postów dziennie nowych przybywa. Myślę że bardzo szybko się zorientują że jednak jest duże zapotrzebowanie na ebooki.

A najciekawsze jest to, że w tej chwili nie za bardzo da się kupić cokolwiek w języku polskim, co działałoby na kindlu bez przeróbek (pomijam PDF i txt) :D

I ciekawe, czy ta ogromna nisza zostanie przez jakieś polskie wydawnictwo zagospodarowana. Da się to masowo zrobić jedynie na 2 sposoby: albo przez współpracę z Amazonem, albo wypuszczając niezabezpieczone mobi lub PDF.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 lis 2010 23:39:19
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
@t3d - oj chętnych na tą współpracę z Amazonem pewnie byłoby co najmniej kilku, tylko czy Amazon też by chciał. Bo w zasadzie po co im nasze wydawnictwa, dla których barierą nie do przeskoczenia jest konieczność pozyskania licencji za 1000 USD (gdzieś taki argument ostatnio widziałem na forum).

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


10 lis 2010 0:31:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2010 19:10:27
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
t3d napisał(a):
I ciekawe, czy ta ogromna nisza zostanie przez jakieś polskie wydawnictwo zagospodarowana. Da się to masowo zrobić jedynie na 2 sposoby: albo przez współpracę z Amazonem, albo wypuszczając niezabezpieczone mobi lub PDF.


Oj, co do wielkości tej niszy miałbym poważne wątpliwości... Obawiam się, że jest dużo, dużo poniżej progu opłacalności jakichkolwiek działań. Jeśli nawet, myślę, że na niezabezpieczone ebooki w jakimkolwiek formacie nie ma szans, więc pozostaje czekać na współpracę z Amazonem, albo, co wydaje mi się bardziej prawdopodobne, na Amazon we własnej osobie nad Wisłą. Może jeszcze nie teraz, może jeszcze nie w przyszłym roku, ale w kolejnym?


10 lis 2010 2:37:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 9:41:00
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3 3G+WIFI
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Gdzieś czytałem, że w Polsce jest ok. 6 tys. czytników ebooków. Mało, jednak być może ta liczba uwzględnia tylko czytniki oficjalnie dystrybuowane w Polsce, z pominięciem importu prywatnego jak w przypadku Kindle. Tak czy inaczej rynek dynamicznie rośnie w tym roku. Empik ze swoim Oyo poniósł spektakularną porażkę wizerunkową (czy również handlową to się dopiero okaże). Najśmieszniejsze, że najbardziej korzysta na tym Kindle, bo przy każdej recenzji czy newsie o Oyo w komentarzach przewija się czytnik Amazona i ci którzy o nim jeszcze nie słyszeli dostają całą garść informacji bezpośrednio od jego użytkowników. A taka szeptana propaganda internetowa jest zawsze bardzo skuteczna przy wprowadzaniu nowinek technicznych. I nie oszukujmy - brak obsługi epub czy zabezpieczeń DRM jest tu najmniejszym problemem. Internet jest przepełniony pirackimi ebookami w rtf, doc, pdf czy prc. A jeżeli ktoś kupuje od Empiku czytnik za 600 zł i musi płacić za ebooka tyle samo co za papierową wersję książki będzie rozczarowany by nie powiedzieć oszukany. Jeżeli populacja Kindla będzie rosnąć tak dynamicznie jak dotąd to trudno sobie wyobrazić by ktoś w Polsce nie schylił się po atrakcyjny kawałek tortu.


10 lis 2010 8:27:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Moje zdanie jest takie że zastosowanie Kindle 3 wykracza poza klasyczny czytnik ebooków, bo nic nie stoi na przeszkodzie by przechowywac w nim skonwertowane lub nie , wlasne notatki , kopie artykułów, umów, róznych dokumentów. Drugim ważnym obszarem jest jednak komunikacja via Wifi lub 3G, w zakresie stron szczególnie mobilnych. To powoduje że przydatnośc tego urządzenia nie może byc 'mierzona' wyłaćznie ilością dostepnych 'firmowych' ebooków.


10 lis 2010 11:21:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 22:09:35
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
A ja właśnie odkryłem "wartość dodatkową" czytnika K3 - jest nim przeglądarka WWW :) Świetnie się spisuje przy przeglądaniu stron mobilnych (pisanych z myślą o komórce), np. lajt.onet.pl czy m.gazeta.pl
Nawet da się śledzić fora internetowe (posiadają często wersję lajt, lo-fi, mobile, czy jak tam zwą) oraz różne platformy informacyjne jak np. twitter. Świetna rzecz, nie trzeba odpalać komputera, aby sobie przeczytać kilka newsów. Polecam wypróbowanie.


10 lis 2010 11:32:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Tak, przeglądarka jest całkiem niezła. Mniej wygodna niż ta z Booxa (bo nie ma rysika, a przesuwanie na boki jest dziwnie rozwiązane), ale za to znacznie szybsza niż Booxowa.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


10 lis 2010 13:07:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sie 2010 14:02:54
Posty: 2
eCzytnik: Sony PRS-505
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
posiadając kolekcję ebooków w formacie doc, rtf, txt, epub miałbym jakieś problemy z przerobieniem ich tak, żeby Kindle je czytał? Czy byłyby problemy z polską czcionką?


10 lis 2010 14:36:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Nie, ale wszystkie pliki muszą mieć odpowiednie kodowanie (UTF-8), jeśli mają inne to musisz to poprawić przed konwersją.


10 lis 2010 14:42:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Zawsze możesz też zastosować starą sprawdzoną metodę zmiany wielkości strony do wielkości ekranu czytnika (minus pasek postępu na dole) i wyeksportowania do PDF.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


10 lis 2010 15:26:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2010 20:02:31
Posty: 6
eCzytnik: kundel 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
pierwsze, drugie i trzecie wrazenia z kundla - bo mam go od poniedzialku.
jestem zachwycony. sprzet zamowiony w czwartek wieczorem.
wczesniej bawilem sie PRS650 i bylem gotow kupic, ale w sklepie nie mieli czarnego :D
musze powiedziec, ze kundel go przewyzsza.
szybszy, lepszy kontrast i wogole.

BTW tez zaluje, ze szczegolnie Fabryka Slow nie ma opcji na ebooki


10 lis 2010 21:37:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Padre napisał(a):
lepszy kontrast

Hmm, jesteś pewien czy to tylko takie Twoje wrażenie teraz? Bo zarówno PRS-650, jak i K3 wyposażone są w tego samego Pearla, do tego teraz Sony nie popsuło kontrastu z dotykiem, więc powinno być identycznie...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 lis 2010 21:42:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Chyba już podobne opinie widziałem gdzie indziej odnośnie nowych czytników Sony w porównaniu do Kindle. Ciekawe czy mają pokrycie w rzeczywistości.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


10 lis 2010 22:34:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron