Teraz jest 28 kwi 2024 19:52:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
Moje pierwsze wrażenia z Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2010 20:02:31
Posty: 6
eCzytnik: kundel 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
dobra, jak sie wyrobie w sobote to skocze do centrum Sony i porownam
te same ksiazki na obu sprzetach :D


12 lis 2010 0:03:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2009 15:57:32
Posty: 66
Lokalizacja: Germany Cologne
eCzytnik: Kobo Aura ONE ,Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
dzis ogladalem ale tylko mniejszego, bo PRS650..byl juz Popsuty przez innych, dzialal szybko, dobrze ale ekran jakby troche ciemniejszy niz w Kindle,ogolnie ok,ale czy warto dac 100 euro wiecej nie wiem, moim zdaniem nie.


12 lis 2010 3:34:12
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Kocham mojego męża, a skąd takie stwierdzenie?? Właśnie przed 5 minutami odebrałam od kuriera UPS paczkę z Kindle 3. Jest śliczny, właśnie podłączyłam go do komputera. :)
Ale mam super niespodziankę :)
A miałam zamówi dopiero 1 grudnia.


18 lis 2010 14:47:15
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Właśnie odebrałem mojego Kindle, którego zamówiłem wczoraj o tej samej porze (uwielbiam cywilizowane kraje ;) ) i na chwilę obecną mogę się podzielić jedynie takim wrażeniem, że jest ładny. Na ekranie wielka nalepka, żeby najpierw naładować, więc odpuszczam sobie to na wieczór, kiedy wrócę z pracy (bo za niespełna godzinę muszę "wybywać"). Coś, czuję, że będzie to dla mnie bardzo długi dzień...

I jeszcze ciekawostka: w pierwszym momencie ogarnęła mnie panika, że nie ma dołączonego kabla USB i że będę musiał specjalnie po niego jechać, a dzisiaj nie mam czasu, więc zacząłbym się bawić dopiero jutro. I co się okazało? Ano, okazało się, że ja jak zwykle sto lat za murzynami jestem, bo dołączony jest taki zasilacz sieciowy, z którego się ów kabelek wymontowuje :)

Więc później...

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


26 lis 2010 13:21:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Ten napis o ladowaniu to nie jest naklejka! Tak wlasnie wyglada ekran kindle :). Nie jestes pierwsza osoba, ktora tak pomyslala. Mialem to samo.


26 lis 2010 13:32:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lis 2010 14:13:35
Posty: 3
eCzytnik: bedzie K3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Cytuj:
Na ekranie wielka nalepka, żeby najpierw naładować



Dobre. Kolejny człowiek dał sie nabrać :)

Pozdrawiam

Trantitel


26 lis 2010 13:33:20
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Czytałem o tym, ale nie uwierzyłem. :) Ponadto nie zrywałem jeszcze folii, otworzyłem pudełko, zobaczyłem co w środku, "przeleciałem" naprędce instrukcję i schowałem z powrotem do pudła. To się nazywa dyscyplina, to się nazywa samokontrola! ;)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


26 lis 2010 13:36:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Również myślałem, że nie ma kabelka USB. Ja nie ładowałem od razu, jak przyszło to miało dobre 80% naładowania. Pobawiłem się, a dopiero potem ładowałem. ;)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


26 lis 2010 16:58:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 23:34:40
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław/Kopenhaga
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Moj pierwszy post na forum - witam serdecznie Wszystkich.

Kindle 3 od tygodnia. Zamowilem z ladowarka, naladowany na 100% od razu po rozpakowaniu. ...i tez naleze do tych, ktorzy probowali odkleic strone tytulowa.

Wrazenia:
- bylem sceptycznie nastawiony do kontrastu ekranu i szans zastapienia papierowej ksiazki - K3 rozwial to od razu
- porecznosc i waga - bije na glowe tradycyjne ksiazki
- sciagniete triale (zdjecia z "Decision Points" G.W.Bush'a wygldaja calkiem OK) i kupiona 1 ksiazka na amazon.us.
- przegladanie stron www - zaskakujaco pozytywne (szczegolnie po przelaczeniu na "article view")

Uwagi:
K3 przyjechal prekonfigurowany - czyli miejsce uzytkownia US. Bez dokonywania zmian kupilem ksiazke... i tego samego dnia otrzymalem maila od Amazona "czy aby na 100% mieszkam w US?". Okazalo sie ze wydawnictwa ograniczaja dostepnosc ksiazek do krajow?! np. "Ender na Wygnaniu" jest dostepny dla zamieszkalych w UK (kindle zarejestrowany na UK) ale juz nie dla Polski. I ograniczenie jest dla mnie najwiejsza wada Kindle.
Kolejna uwaga - urzadzenie jest super, ale jezeli nie bedzie na nie polskich pozycji ksiazkowych (i nie mowie tu o ekstra konwersjach formatow) to pewnie znajdzie grupke milosnikow a mass-market pozostanie przy papierze.

/J


27 lis 2010 0:15:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
taktiken napisał(a):
a mass-market pozostanie przy papierze.


W Polsce nie ma mass-marketu na książki. :)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


27 lis 2010 0:49:16
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Kolejna krótka opinia po pierwszym kontakcie z Kindle. Cóż, po latach czytania głównie na palmach i - sporadycznie tylko - książek papierowych (tych drugich przeczytałem w ciągu ostatnich dwóch lat może ze trzy?), użycie eCzytnika było jak powrót do domu po długiej tułaczce w krainach pięknych, acz surowych i nieprzystępnych... Żadne zdjęcia w internecie, czy filmiki nie oddają tego, jaką przyjemność sprawia czytanie na tym (tudzież podobnych) urządzeniu.

Z rzeczy, które mnie urzekły na wstępie (bo do solidnego testowania, to jest czytania "właściwego" zabiorę się dzisiaj - wczoraj po pracy oczy mi się już kleiły, a nie chciałem by mojego, dopiero co zakupionego czytnika, spotkała nieprzyjemna przygoda już po naszej pierwszej, wspólnej nocy ;) ) podoba mi się to, co kiedyś było bolączką polskich czytelników. Chodzi mianowicie o polskie znaki. Czytałem trochę przed zakupem i doskonale wiedziałem, że w przypadku Kindle nie stanowi to problemu, ale łatwość konwersji i późniejszy wygląd dokumentu na ekranie eCzytnika i tak mnie zaskoczył. Całość przebiega zadziwiająco bezproblemowo za pomocą Calibre.

Calibre nigdy wcześniej nie używałem, albowiem do konwersji stosowałem flagową aplikację Mobipocket. W przypadku Calibre doszło do kolejnego pozytywnego zaskoczenia: liczba obsługiwanych dokumentów "wejściowych". Mobipocket Creator pozwalał na konwersję do MOBI (PRC) jedynie PDF, HTML, TXT i DOC (częstokroć musiałem konwertować RTF do DOC). Calibre nie ma z tym problemu i fajnie, że czyta nawet dokument w archiwach RAR. Trochę to nie na temat, ale warto wspomnieć o tym udogodnieniu...

Taki więc, książki po wysłaniu do czytnika wyświetlają poprawnie polskie znaki, zarówno w dokumencie, jak i w tytułach na liście (w biblioteczce) i nie wymaga to żadnych specjalnych ustawień, ani przed konwersją ani w Kindle - konwertowałem wszystko na ustawieniach domyślnych i wynik był wyborny. Wspomnienie postów na temat gimnastyki ludzi, którzy kupowali dwa, trzy lata temu czytniki firmy SONY do tej pory przeszywa mnie grozą ;)

Odnośnie ładowania jeszcze słówko: u mnie proces ładowania trwał niecałą godzinkę - zielona lampka zapaliła się po tym czasie, takoż wywnioskowałem, że trzymanie czytnika na zasilaczu przez kilka kolejnych godzin, jak to było tu i ówdzie wspominane, mija się z celem. Wyłączyłem WIFI, opcję jak na razie dla mnie zbędną - i zabieram się do czytania (a czeka mnie przedtem wizyta u fryzjera, bo trochę zhipisiałem tej jesieni).

Zdjęć nie robię, bo ile razy można oglądać ten sam czytnik :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


27 lis 2010 12:04:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Ilekroć widzę ten temat i trochę poczytuję, nasuwa mi się myśl że tytuł tego tematu powinien brzmieć "Moje pierwsze wrażenia z czytnikiem" albo "Moje pierwsze wrażenia z e-inkiem" :!:
Właściwie ok 80% tego co piszecie stosuje się również do każdego czytnika e-book, nie tylko Kindle :)

Przypominam sobie jak rok temu, gdy kupiłem mój czytnik, to też miałem takie odczucia jak tu opisywane. Od razu z wrażenia połknąłem 1 książkę Remarque-a i kilkanaście innych przygodowych polskiego pisarza :)

Oczywiście każdy czytnik ma swoje szczególne cechy, które cieszą, albo nie i wtedy musimy się do nich przyzwyczaić, ale generalnie czytnik z e-ink-iem to jest coś co przenosi doświadczenia z czytania do całkiem nowego wymiaru.

Czytnik to super urządzenie ! - żeby tylko nie brakowało książek do czytania na nim ;)

_________________
W Obrazek też ;)


27 lis 2010 13:58:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 23:32:48
Posty: 2
Lokalizacja: Londyn
eCzytnik: Kindle, Sony PRS-505, iPad
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
W moim przypadku będzie to zdecydowanie dotyczyło moich pierwszych wrażeń z Kindle, nie zaś pierwszych wrażeń odnośnie czytnika e-Ink.

Z racji na miejsce zamieszkania, oczywiście nabyłem Kindle w Amazon UK. Czytnik, zgodnie z założeniami, przybył do mnie skonfigurowany pod moje konto.
Wybrałem świadomie wersje WiFi.

Nie dałem się niestety nabrać na "nalepkę" na ekran, która nie jest nalepka. Ale, gdybym nie czytał na ten temat, mógłbym ulec złudzeniu. Ciekawostka, o której zaś nie wiedziałem, lub nie doczytałem jest to, ze ekranu się nie wyłącza przechodząc w stan czuwania. Nie wiem jak wiele rożnych motywów jest w stanie czuwania, ale na razie zobaczyłem dwa, jeden z Amazonem i człowiekiem siedzącym pod drzewem, drugi zaś ze słynnymi chyba już ptakami.

Powyżej napisałem o tym, ze świadomie wybrałem wersje WiFi, podobnie tez postąpiłem w przypadku iPada, wybrałem wersje WiFi, ponieważ zawsze ze sobą mam router WiFi (Huawei E585), który zapewnia mi połączenie internetowe będąc poza domem. Bez problemu Kindle połączył się z moim routerem, zabezpieczenia WPA2.

Miłym zaskoczeniem jest waga Kindle, jest leciutki, lżejszy od mojego Sony PRS-505. Klawiatura... wstępnie wydala mi sie zbedna, chociaz nie odrzucalem tej idei... Jednak, doszedlem do wniosku, ze chociażby wprowadzenie hasła do sieci WiFi może być wygodniejsze korzystając z klawiatury fizycznej, niż poruszając się po wirtualnej.

Wykonanie - nie budzi zastrzezen, opakowanie - jak w przypadku kazdej wysylki od Amazona, perfekcyjne.

Zdecydowalem sie na oryginalna okladke do Kindle:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003DZ164I/

Skoro to pierwsze wrazenie - moge podsumowac tak, jestem zadowolony, usatysfakcjonowany jako klient.


29 gru 2010 21:37:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
od dwu dni mam Kindle DX - śliczny, szybciutki, czyta na głos, można przeglądać internet
miałem wcześniej Sony, a ostatio eClicto, kindle DX bije je na głowę
szczególnie eClicto
warty swojej ceny

_________________
:-P


01 sty 2011 23:50:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 11:49:47
Posty: 22
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Moje pierwsze wrażenia - no cóż osoba która wymyśliła e-papier powinna dostać nobla.
Co do samego Kindla.
Wygodny nawet w okładce. Owszem widziałem już wielokrotnie papier bielszy niż tło ekranu ale w książkach częściej stosowany jest papier gorszej jakości i tu Kindle jest porównywalny o ile nawet nie lepszy niż papier. Czcionka ostra jak brzytwa niejednokrotnie bije na głowę czcionkę drukowaną. Wygoda obsługi prawie idealna (nie da się zmieniać stron myślą ;) ). Nie jest prawdą, że do czytania jest potrzebna dobra lampka. do tej pory czytałem książki przy żarówce diodowej która daje dość słabe i trupio - białe światło i nie widzę żadnej podkreślam żadnej różnicy przy czytaniu przy tym świetle na czytniku. No i w końcu - klękajcie narody - jak zaczyna mnie morzyć sen powiększam czcionkę i jeszcze wycisną z siebie godzinkę czytania.
Ponadto nie będę tęsknił do:
- smrodu kurzu na starych książkach,
- szukaniu zakładki bo się gdzieś zapodziała,
- rozklejających się książek,
- książek ze zbyt małym marginesem wewnętrznym (tym w miejscu sklejenia)
- Książek zbyt ciężkich by je wygodnie czytać
itp. itd.

Na konie żeby nie było, że jestem stronniczy podam też minus.
Zbyt duże marginesy na wyświetlaczu. Wiem, że podawany był sposób ich zmniejszenia przez edycję pliku konfiguracyjnego ale niestety u mnie nie chce to zadziałać pomimo tego, ze robię wszystko jak mi się wydaje zgodnie z opisem (zaczynam od strony głównej czyli najpierw Home itd) ale niestety po uruchomieniu dowolnej książki plik konfiguracyjny wraca do stanu pierwotnego :(

Edytowane 16.01.2011

Ustawiłem w końcu marginesy (zapomniałem o resecie) i w takim razie minusów nie widzę ;)


16 sty 2011 12:00:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: