Teraz jest 26 kwi 2024 11:09:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona
Onyx Boox i62 HD "Angel Glow" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Wooku

W KAŻDEJ "Chmurze" - nieważne czy jest to Storino, GoogleDrive czy DropBoox - TY wybierasz jaki plik chcesz ściągnąć.

Po ściągnięciu pliki są w odpowiednich katalogach - dla każdego z dostawców chmury osobny.
Co więcej pliki ZOSTAJĄ, nie są kasowane nawet jak je usuniesz z chmury.

Nie mamy więc "klasycznej" synchroniczacji - ale ręczną.

I na koniec OPŁACA się :D ja od ponad półroku nie podłączyłem czytnika do komputera kablem - wszystko załatwiam via Chmura.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


19 maja 2013 1:41:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:11:26
Posty: 6
Lokalizacja: Zabrze
eCzytnik: Onyx 62HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Witam

Jako że od paru tygodni jestem (szczęśliwym) posiadaczem tego urządzenia, chciałbym również zgłosić parę sugestii (może błędów?) w oprogramowaniu.

1. Brak możliwości przeglądania muzyki przez katalogi podczas czytania. Obecnie program uruchamia pliki mp3 z jednego katalogu. W przypadku umieszczenia w nim paru setek plików, mamy problemy m.in. z odświeżeniem tej listy. Bardzo przydatna byłaby funkcja wyboru katalogu z muzyką.

2. Regulacja głośności - niestety pomiędzy 4 a 5 stopniem mamy bardzo dużą różnicę - gdyby dało się to rozłożyć bardziej równomiernie - czy ktoś używa maksymalnych poziomów ?

3. Może to mój błąd, ale dziwnie działa próba zamknięcia okna nutki (po regulacji głośności) - właściwie to nie wiem co zrobić, bo przycisk "Wstecz" działa dla książki, a kliknięcie w tło nie zawsze chce zamknąć to okno (?)

4. Ustawianie obrazków jako tło wygaszenia - mam wrażenie że obrazki są ustawiane ale obrócone o 90 stopni w prawo. W sumie temat można ominąć - wystarczy przestawiony o 90 stopni w lewo obrazek zapisać i dopiero taki przenieść na urządzenie, ale dziwne.

Pozdrawiam


09 cze 2013 22:04:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013 7:50:05
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox i62HD Angel Glow
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Na stronie http://www.onyx-international.com.cn/ dostępne jest nowsze oprogramowanie do naszego czytnika, niż na stronie polskiego dystrybutora. Niestety urządzenie blokuje instalacje nowszego softu, ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego ?

Cytuj:
2. Regulacja głośności - niestety pomiędzy 4 a 5 stopniem mamy bardzo dużą różnicę - gdyby dało się to rozłożyć bardziej równomiernie - czy ktoś używa maksymalnych poziomów ?


Jak jest ciemno, to używam tego jak latarki :D


15 cze 2013 8:47:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:11:26
Posty: 6
Lokalizacja: Zabrze
eCzytnik: Onyx 62HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Chodziło mi o dźwięk, a nie o podświetlenie.
Co do podświetlenia to cały czas mam MIN i w zupełności wystarcza.


15 cze 2013 8:55:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013 7:50:05
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox i62HD Angel Glow
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
oj wybacz, źle przeczytałem (nocka w robocie robi swoje ;x )


15 cze 2013 9:46:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:11:26
Posty: 6
Lokalizacja: Zabrze
eCzytnik: Onyx 62HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Nie ma sprawy :)
Co do podświetlenia, to gdzieś czytałem że w Kindle jest ustawienie na mniejszą jasność, ale wtedy pojawiają się już wyraźne smugi (?). Nie wiem czy da się tym posterować z poziomu programu - może być tak ustawione przez producenta - wtedy Panowie z ArtaTech-u nic nie poradzą...


15 cze 2013 11:32:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Co do głośności - rzecz mocno wzgledna :D w moim i62 Espresso i znajomego i62 AG - nie stwierdziłem jakiegoś skoku.
ALE to nasze subiektywne wrażenie.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


15 cze 2013 13:36:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:11:26
Posty: 6
Lokalizacja: Zabrze
eCzytnik: Onyx 62HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Jeszcze jedna rzecz która trochę przeszkadza osobom które podczas czytania lubią słuchać.

Czytnik przy uruchomieniu ze stanu uśpienia otwiera książkę i uruchamia plik który był odtwarzany w momencie uśpienia.

Przy uruchomieniu - włączeniu - program nie uruchamia już pliku dźwiękowego. To nawet nie przeszkadza, ale po wybraniu opcji "Odtwarzacz" startuje zawsze od tego samego pliku (chyba pierwszego wg daty wgrania na urządzenie ?).

Wydaje się rozsądne aby program nie uruchamiał w tym momencie odtwarzania, tylko po prostu wyświetlił listę dostępnych plików muzycznych.

PS: Zauważyłem że wgranie kolejnych utworów do tego samego katalogu nie wydłużyło czasu wylistowania zawartości biblioteki plików mp3.


17 cze 2013 21:53:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:11:26
Posty: 6
Lokalizacja: Zabrze
eCzytnik: Onyx 62HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Co do skoku - koledzy mówią że mam słuch jak nietoperz :)
Ale ogólnie to brakuje mi co najmniej jednego stopnia pomiędzy 4 a 5.


22 cze 2013 22:11:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Bo ten odtwarzacz to dodatek, czytnik nie byl projektowany jako MP3 Player :D W zasadzie nadaje się do AudioBooków i tyle - zresztą chyba do tego miał służyć.
Ja posiadam Covona z dobrymi słuchawkami i nie używam czytnika. Ale rozumiem, że są tacy którym by sie przydał.

Ideałem był by port Rockbox - który uchodzi za jeden z najlepszych Playerów.

Opcja druga to skompilowanie czegoś do Linux'a - w końcu Boox'y działają na Linux'ie

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


23 cze 2013 17:59:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:11:26
Posty: 6
Lokalizacja: Zabrze
eCzytnik: Onyx 62HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Zgadzam się że czytnik to nie mp3 player, ale poza wymienionymi brakami, reszta działa naprawdę fajnie...

PS: Że też nikt nie chce mi uwierzyć, że można czytać książkę i słuchać muzyki :)


25 cze 2013 22:37:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Bystra - sam tak często robię - ale jestem przywiązany do dobrej jakości dźwięku i niestety ani Boox, reszta iSzmelcu czy inne tablety/Smartfony są słabe.

Mam Covona z bardzo dobrymi słuchawkami Westone - i po przesiadce na inny sprzęt krwawią mi uszy :D dodać do tego słabe jakościowo MP3 i mamy dramat.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


26 cze 2013 7:44:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Witam :)
A ja mam taki problem (pomijając zbyt mocne minimalne oświetlenie):
- nie mogę wyłączyć czytnika.

Niezależnie od tego, czy wcisnę i trzymam dowolną ilość sekund "power", czy wybiorę z menu "wyłącz", przechodzi jedynie w stan uśpienia.
Wczoraj wieczorem ustawiłem, żeby wyłączył się po chyba 5 czy 15 minutach. Zasnąłem w tym czasie. Obudziłem się rano - czytnik nadal był włączony, nie wyłączył się....
Przy okazji miło mnie zaskoczyła bateria - cały czas był z włączonym podświetleniem i zeszła tylko "1 kreska" z baterii.

Moje pomysły:
1. Zresetować
2. Poczekać, aż się całkiem rozładuje i wyłączy, potem podłączyć do ładowania, naładować do pełna i zobaczyć jak się będzie zachowywał.

Czy ma ktoś może podobny problem? Albo inną propozycję jak sobie z tym poradzić?

PS: poza tym co kilka uśpień/przebudzeń losowo przestawia mi się data i godzina, przed chwilą np. czytnik przeniósł się w czasie do późnych godzin wieczornych roku 1960go....

Pozdrawiam :)


26 paź 2013 14:04:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2013 23:58:17
Posty: 54
Lokalizacja: SŁUPSK
eCzytnik: InkBOOK Prime HD 2.2.3
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
a próbowałeś wgrać na nowo FW? ewentualnie format pamięci i dopiero wgranie


26 paź 2013 20:25:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Wgrać na nowo FW = firmware? Jeśli tak, to się boję...jak coś nie wyjdzie i całkiem przestanie działać?
Nie wiem nawet, jak się zabrać do tego.
Najpierw myślałem, żeby spróbować reset.
Tak czy siak, w urządzeniu dopiero co kupionym, wyjętym z pudełka, to chyba nie powinno tak wyglądać...
Na "dzień dobry" już kłopoty?
A może na Forum jest ktoś z dystrybutorów Onyxa i może udzielić informacji? To by tak częściowo zmniejszyło moim zdaniem sporą "wtopę" i częściowo uratowało twarz Onyxowi...
Jestem sobie zwykłym userem i w swojej naiwności liczyłem na to, że produkt po prostu będzie działał tak, jak działać powinien...
BOOTanick, thx za radę, jeśli mój pomysł nr 1 i 2 zawiodą, pewnie pójdę za twoją radą.
Jeśli ktoś jeszcze miał by pomysł - jestem otwarty....

A może Pan Robert z ArtaTech spotkał się z takim problemem? Może wie co w tej sytuacji?
Chyba w ArtaTech kupione - nie jestem pewien, dostałem w prezencie, głupio mi zapytać i przyznać, że od początku nie działa jak powinien... :(


27 paź 2013 1:08:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: