Teraz jest 26 kwi 2024 19:21:37




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Sesja RPG 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Dopisz dlaczego wybrałeś się na wyprawę do Morii:
-jako ochroniarz
-jako handlarz
-jako górnik


29 mar 2008 21:54:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Na wyprawę do Morii wybrałem się jako handlarz/usługodawca - sprzedaje odtrutki i leczę choroby, uroki i inne. Mam nadzieję odnaleźć kruchy brązowawy węgiel drzewny, który występuje tylko w Morii, jest on mi potrzebny do tylko mi znanych celów (czegoś takiego nie było u Tolkiena - czy można wymyślać czy musi się zgadzać z książką?).
Prosiłeś żeby się ustosunkować do twojej dodatkowej umiejętności - gry na instrumentach - ja nie mam nic przeciwko, jeżeli będziesz grał jakieś fajne kawałki kiedy zatrzymamy się na popas :)

_________________
Obrazek Obrazek


30 mar 2008 11:28:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Zgadzam się na odstępstwa od Tolkiena, lecz tylko dlatego, że ciężko całkowicie na podstawie jego książek stworzyć RPG.


31 mar 2008 14:42:13
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
@Ostek13: Heh, nie trzeba ponownie wymyślać koła. Istnieje coś takiego jak MERP, czyli Middle-Earth Role Play - system stworzony właśnie na podstawie Tolkiena.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


31 mar 2008 15:07:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Zdecydowałem się na storyeling bez "podłoża mechanicznego" więc nie skorzystam z MERPa.


01 kwi 2008 17:30:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
Hyh... Piękny pomysł i byłbym się z chęcią dołączył, z tymże jest jeden, wielki (dla mnie) problem: statystyki. Statystyki to ograniczenia wyobraźni! :P

W RPG podstawą musi być wyobraźnia, przeżywanie przygód, KLIMAT, fabuła. A nie liczenie kto ile ma umiejętności, jakie statsy i rzucanie kośćmi. Ufam, że ludzie na tym forum nie są aż tak ograniczeni, że bez wytycznych nie będą w stanie stworzyć dobrej, ciekawej postaci, która nie byłaby zbyt przepakowana ;)

Kolejna sprawa, świat - czemu tolkienowski? Trudno jest się uwarunkować do cudzego świata, trudno jest dobrze się w niego wpasować. Wszystkie decyzje trzeba by sprawdzać, czy aby na pewno w Śródziemiu jest to możliwe, czy tu takie potwory żyły, a jaki tu był klimat itd.
Załóżmy, że jest to jakiś inny, nowy świat, ale łudząco podobny do Śródziemia. Wtedy Ci z mniejszą wyobraźnią będą mogli korzystać z tej tolkienowskiej, a ci, którzy mają swoją własną wybujałą wyobraźnię, nie będą czuli się strasznie ograniczeni z góry narzuconą konwencją. I tak samo z postaciami: pełna swoboda w tworzeniu. Niech tylko jest ktoś, kto je sprawdzi pod kątem klimatu i "przepakowania".

W każdym razie ograniczenia typu: minimum 3 umiejętności i tylko z tych podanych są totalnie bez sensu moim zdaniem. Tworzą jedną wielką sztuczność i szablonowość.
Osobiście zajmuję się właśnie takim Storytellingiem w Nimnaros (link w profilu) i mogę zaręczyć, że sprawdza się znakomicie. Podłoże mechaniczne jest dla wapniaków xD Na to mamy swoją własną fantazję, aby z niej korzystać, a nie ją ograniczać i zastępować sztywnymi szablonami i statystykami.

Jestem również przeciwny roli wszechwiedzącego Mistrza Gry, który ma prawo robić z graczami wszystko, co mu się tylko przyśni, a gracze są jak laleczki w teatrze kukiełek :) Dajmy graczom więcej swobody, oni też mają od groma fantastycznych pomysłów na fabułę i wątki poboczne :) Niech naturalnie mistrz gry prowadzi całość, ale inni też powinni mieć możliwosć wpływania na fabułę i kreacji świata.
Tak bardzo lubimy czytać książki - zbliżmy się z tą sesją do książki, sprawmy, zęby wyglądała jak dobre opowiadanie ;) Nie znoszę czegoś takiego: Mistrz napuszcza wroga, gracz: "Podchodzę, atakuję". Mistrz gada dalej, gracz: "unikam, wycofuję się". Sztywność, że aż skręca :P

Apeluję więc o stworzenie takiej typowej balladki, opowieści zbiorowej z miłym, ugodowym MGiem, a wtedy możecie liczyć na mój miecz i raczej sporą aktywność ;)
Jak uważacie?

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


03 kwi 2008 14:08:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Z tymi umiejętnościami chodziło mi oto żeby nikt nie stworzył postaci, która umie wszystko. Jestem otwarty na propozycje i przyznaję rację Bubowi. Ktoś inny podsunął świat Tolkienowski żeby "się nie pogubić."
Świat wymyślony powinien być lepszy jednak trzymałbym się częściowo świata Tolkiena, zachowałbym cząstkę jego klimatu. Jak powiedziałeś świat naszej sesji będzie chyba "łudząco podobny do Śródziemia" Zachowam podział ras, ale niech będzie chcesz orka to go bierz, chcesz trolla to go bierz, chcesz smoka to niech ci się odechce. Nie chce też w tej sesji wilkołaków i wampirów, chyba że ktoś poda dobry pomysł na ich wprowadzenie.
Będę otwartym i tolerancyjny MG. Chce aby była początkowa równość bohaterów tej "balladki". Żeby nikt nie uśmiercał cudzego bohatera.

P.S. Przepraszam tych, którzy napisali KP (marcinchicago39 jest dobrze po prostu wykreśli się część o Morii.) Nad fabułą na razie się zastanowię jak macie pomysły piszcie na forum.


03 kwi 2008 14:29:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
:) Więc z chęcią się wkręcę. A nad fabułą nie ma się co ZA BARDZO zastanawiać, z doświadczenia wiem, że wszystko wychodzi w praniu :)
Jak dasz graczom trochę swobody, to akcja pójdzie sama, a Ty będziesz tylko delikatnie ich naprowadzał na wątek główny, który będzie się rozwijał na bieżąco. Ja osobiście największą frajdę mam zawsze z łączenia tych wszystkich intryg pobocznych i dopasowywania się do innych, by stworzyć jednolitą całość ;)

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


03 kwi 2008 22:02:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Ja zamierzam być jednocześnie MG i graczem.


04 kwi 2008 22:06:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
Jasne. I wszyscy powinni mieć taką rolę. Tylko jeden powinien być bardziej MG, a inni mniej ;)

To kiedy zaczynamy? Jakbym mógł w czymś pomóc, walcie na GG.

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


04 kwi 2008 23:24:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Jak najbardziej popieram pomysł Buba o większej samodzielności graczy i nie trzymania się ściśle faktów z Tolkiena. Bardzo chciałbym już coś porobić, stygnę na popasie a ręka mnie świerzbi żeby przyłożyć jakiemuś potworowi. Dawajcie moji mili zbieramy graty i ruszamy, szkoda czasu...

_________________
Obrazek Obrazek


05 kwi 2008 10:41:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Moim zdaniem potrzebna jest przynajmniej jeszcze jedna osoba, Zdunin był chętny lecz się nie odzywa. Trzy osoby to zdecydowanie za mało.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 12:19:38 ------------------
Zastanawiam się czy zgodzilibyście się na rasę typu : krasnolud-wilkołak. :D


05 kwi 2008 13:19:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
Zgodzilibyśmy, czemu nie? Jeśli miałoby to racjonalne wyjaśnienie i ciekawą przeszłość, to nie mam nic przeciwko.
Pytanie: Czy zamierzasz tą "sesję" prowadzić tutaj, w jednym temacie? Czy celujemy ambitniej, jakiś nowy dzialik, na opowieści, karty postaci, mini zbiór zasad?

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


05 kwi 2008 14:21:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Ja celowałbym ambitniej. Zastanawiałem się co z Kp lepiej żeby były czy nie były, ogólnodostępne czy tylko dla MG?
Jeżeli mamy to robić w formie opowiadania to po co KP? Moim zdaniem najlepiej aby historie postaci "wyszły w praniu"

------------------ Dodano: Dzisiaj o 19:12:59 ------------------
Może ktoś by pytał skąd u mnie taka zmiana, pomyślałem: "Jak odstępstwa od Śródziemia to na całego" Stwórzmy nowy świat w tej sesji, prawie, że od podstaw.


05 kwi 2008 20:12:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Nie podejmuję się grać w Śródziemiu, bo Tolkiena czytałam lata temu, a odświeżać nie mam czasu, ale jeśli świat będzie tworzony od podstaw, to wchodzę w to :D Tylko na wstępie zaznaczam, że w życiu się w RPG nie bawiłam i jestem kompletnie zielona w tym temacie.


05 kwi 2008 20:58:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: