Teraz jest 29 mar 2024 14:56:18




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Sesja RPG 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
To mamy komplet!!! Mori~Admin obiecał że znajdzie nam miejsce na forum. Tak więc mu o tym delikatnie przypominam. Możemy zacząć już jutro, a jakby co to zrobimy sesję otwartą i możemy zwerbować kogoś w czasie gry. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


Ostatnio edytowano 06 kwi 2008 17:41:55 przez Ostek13, łącznie edytowano 1 raz



05 kwi 2008 21:02:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Tylko wypadałoby ustalić jednak jakieś konkretne zasady. Jak rozumiem stanęło na tym, że tworzymy świat od podstaw, więc trzeba chyba ustalić przynajmniej ogólnie, jak on wygląda. Czy idziemy tak całkiem na żywioł? :D
To mam w końcu tę kartę postaci tworzyć?
No i napisałeś wcześniej, że nie chcesz wampirów, a ja chcę być wampirem. Mogę? Mogę? Mogę? (tu wstaw słodką minkę, zalotny trzepot rzęs i spojrzenie kota ze Shreka) :wink:


05 kwi 2008 21:37:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
A ja chcę być wilkołakiem-krasnoludem, jak chcesz bądź sobie wampirem. Wtedy trzeba będzie jednak wnieść trochę niezaufania i lekkiej wrogości. (tu wstaw szczotkę toaletową, pułapkę na niedźwiedzie, Gandalfa walczącego z Barlogiem w czeluściach Morii i spojrzenie wypatroszonego karpia)
Trochę się pospieszyłem z tym "jutro" chociaż możemy zacząć już w przyszłym tygodniu.
Początek może być taki:
dość dobrze znająca się drużyna: wojownik+mag(Moderus)+łucznik+dodatkowa mieszana profesja (tu już zakładam eę profesje jako takie będą chciałbym tu drużynę z typowego RPG jak chcecie inaczej proszę bardzo)
postój nad jeziorem po ucieczce z zaatakowanego przez Wiwerny miasta (tak by zacząć od zera)
potem w drogę i... reszta wyjdzie w praniu :P

------------------ Dodano: Dzisiaj o 20:57:31 ------------------
P.S. A, jeszcze Zdunin może się wziąć na sesję, ale niech zacznie dyskutować w temacie.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 20:59:38 ------------------
Ja bym wolał bez KP, lecz jak mnie przegłosujecie to mogę napisać.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 21:02:58 ------------------
Na forum będę dopiero jutro, więc gadajcie sobie, dyskutujcie, a jak już zgodzicie się lub nie zgodzicie się ze mną to poczekajcie na mój post.


05 kwi 2008 22:02:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Jeśli mamy grać jako dość dobrze znająca się drużyna, to KP jednak by się przydały. W końcu skoro się znamy, to coś o sobie wiemy. Ewentualnie możemy założyć, że dopiero się poznajemy i wtedy historie postaci będą wychodzić w praniu.
Ja tak czy inaczej KP sobie stworzę na własny użytek, coby sobie uporządkować historię i cechy postaci i w trakcie się nie zamotać.

Chyba jakaś mapa by się przydała, albo przynajmniej ogólny zarys geograficzny naszego świata.

I proszę mi tu nie wprowadzać elementu wrogości wrogości wobec mojej postaci. Mam zamiar być absolutnie godnym zaufania wampirem (a właściwie wampirzycą - mam nadzieję, że nie przeszkadza wam baba w drużynie :wink: ), takim wręcz do rany (najlepiej obficie krawiącej :twisted: ) przyłóż.


05 kwi 2008 23:08:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Co powiecie na taką mapę (robioną w godzinę w Paint parę lat temu na potrzebę mojego opowiadania): http://efotosy.ef.funpic.de//view.php?i ... 662b23e0d9

Dobrze, że w drużynie będzie jedna baba, a jaka profesja by jej odpowiadała :?:
Niech reszta włączy się do dyskusji.


Misriya napisał(a):
I proszę mi tu nie wprowadzać elementu wrogości wrogości wobec mojej postaci. Mam zamiar być absolutnie godnym zaufania wampirem (a właściwie wampirzycą - mam nadzieję, że nie przeszkadza wam baba w drużynie :wink: ), takim wręcz do rany (najlepiej obficie krawiącej :twisted: ) przyłóż.

A ja będę godnym zaufania wilkołakiem co sobie pobiega po lesie, łosie upoluje. Chodziło mi o lekką wrogość między naszymi postaciami Misriya. Jak wiadomo w każdym Fantasy lycantropy i wampiry to walczą ze sobą (rzadkie wyjątki), tego stereotypu to nie chcę obalać chyba, że to będzie taki wyjątek, przyjaźń wampiro-wilkołacza.
Mam wszystkich oprócz Marcinachicago w GG więc możemy omówić szczegóły dotyczące postaci na GG (jestem codziennie gdzieś między 16 a 21).


06 kwi 2008 11:30:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Ostek13 napisał(a):
Chodziło mi o lekką wrogość między naszymi postaciami Misriya. Jak wiadomo w każdym Fantasy lycantropy i wampiry to walczą ze sobą (rzadkie wyjątki), tego stereotypu to nie chcę obalać chyba, że to będzie taki wyjątek, przyjaźń wampiro-wilkołacza.


Byłabym raczej za taką wyjątkową przyjaźnią pod przykrywką pozorowanej niechęci. Jakieś słowne przepychanki i drobne złośliwości, ale jak przyjdzie co do czego, to nikt nam dwojgu nie podskoczy. Coś na zasadzie "kto się czubi, ten się lubi" :)

Co do mojej profesji... hmmm... z tych, które wymieniłeś, raczej mieszana. Widzę to mniej więcej tak:
Moje umiejętności opierają się przede wszystkim na wampirzych zdolnościach: nadludzka szybkość i sprawność fizyczna (siła raczej przeciętna), wyostrzone zmysły, zdolności telepatyczne i duże doświadczenie życiowe. Świetnie walczę wręcz, ale raczej kiepsko posługuję się bronią. Mam blade pojęcie o magii i alchemii - znam kilka prostych sztuczek i nawet czasem mi wychodzą. A czasem osiągają wręcz przeciwny skutek :wink:


06 kwi 2008 14:27:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Wygląda na to że zapowiada się drużyna półmagów, ja chciałem zręcznego wilkołaczego bohatera posługującego się specjalistycznym uzbrojeniem, magią natury i ciemności jednocześnie. Jednak już nie krasnoluda ,wilkołaka wolę od krasnoluda :D.


06 kwi 2008 15:02:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
I jeszcze jedno pytanko do was: czy mogę grać po prostu jako Misriya, czy to imię brzmi dla was wystarczająco "fantastycznie", czy jednak powinnam wymyślić coś innego?


06 kwi 2008 15:07:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Według mnie jest wystarczająco fantastyczne, tak bardzo, że nie mogę go wymówić.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 15:11:10 ------------------
Czy wy kiedykolwiek jesteście dostępni na GadaGadu?


06 kwi 2008 15:11:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Jeśli uważasz, że za dużo będzie magii, to mogę z tej umiejętności zrezygnować, ale wolałabym nie, bo mam kilka ciekawych pomysłów na jej wykorzystanie. Chociaż ja właściwie nie będę nawet półmagiem, moje umiejętności w tej dziedzinie będą naprawdę mizerne - ot, taki dzieciak bawiący się w czary.


06 kwi 2008 15:12:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Możesz być dzieciakiem bawiącym się w czary. Niech świat, który stworzymy, będzie po prostu bardzo magiczny. Tak że każdy umie zrobić proste zaklęcie.


06 kwi 2008 15:22:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Jeśli o mnie chodzi to możemy zaczynać. Jeszcze tylko muszę uporządkować historię postaci, poza tym jestem zwarta i gotowa:D


06 kwi 2008 17:32:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Bub i Marcinchicago się nie odzywają, nie wypowiadali się jeszcze na niektóre tematy, tak więc czekam. Przypuszczam, że Marcinchicago nie zmieni swojej postaci, lecz nie wiem co planuje Bub.


06 kwi 2008 17:39:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
Szalejecie xP

Pomału, po kolei.

1. Jeśli chodzi o charakterystyki: Praktykowałem coś takiego, że każdy w swoim pierwszym poście w grze bardzo dokładnie się opisywał. Oszczędność miejsca na KP, praktyczne. Tutaj też możemy tak zrobić.

2. Jeśli chodzi o mapę: No cóż, jak dla mnie, to nie bardzo. W ogóle mapa nie musi być konieczna (bez mapy wszystko idzie płynnie i na luzie, a z mapą mamy niepotrzebne wędrówki przez "niechciane" tereny ;) Niech mapa się sama tworzy wraz z postępem akcji, co?

3. Jeśli chodzi o świat - Okej, możemy totalnie odstąpić od Śródziemia. Maksymalny spontan :) Ale co do tego "bardzo magicznego" świata, to mam zastrzeżenie. Może się niezły Harry Potter z tego zrobić. Wolę klimaty wiedźmińskie, gdzie rzucanie zaklęć to rzadka i cenna fucha ;)

4. Postacie - Ciekawa drużyna się szykuje... xP Ja planuję być włóczęgą. Ale nie sądzę, żebyśmy musieli koniecznie zaczynać tak tradycyjnie i schematycznie, jak wszystkie sesje - drużynka odpoczywa przed kolejną przygodą. Fajnie jest, jak MG najpierw opisuje świat, tak ogólnie, jakieś miejsce/miejsca, jakieś wydarzenie/wydarzenia, a potem gracze sami wybierają swoje pozycje startowe i wpasowują się w ten początek, który MG przedstawił.

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


06 kwi 2008 17:49:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Właściwie to już totalnie odstąpiliśmy od Śródziemia. Jakoś nie przypominam sobie u Tolkiena wampirów i wilkołaków :) Ale z tym nadmiarem magii to bym też nie przesadzała. Znowu możemy założyć, że nasza drużyna jest pod tym względem wyjątkowa. Chociaż ja, tak jak już pisałam, zamierzam być taką czarodziejką od siedmiu boleści :wink:

Jeśli chodzi o charakterystyki, to jest mi obojętne, czy to będą KP, czy każdy się opisze w pierwszym poście. Nie chciałabym tylko sytuacji, że zaczynamy przygodę nic o sobie na wzajem nie wiedząc.


06 kwi 2008 18:15:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron