Teraz jest 26 kwi 2024 21:57:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
Onyx Boox M90 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Onyx Boox M90
discharge napisał(a):
A kobiety raczej nie używają Booxów (jeśli juz to Kindlasa bo prosta obsługa itp ble ble)

A skąd takie wnioski ciekawe? :::?

Poza tym jeśli dla Ciebie obsługa Booxa jest trudna to może w ogóle zrezygnuj z kupna czytnika ... :P

A wracając do tematu ... ja jako główny mankament tej okładki podałabym brak zamknięcia (a podobno to kobiety zwracają uwagę tylko na kolor :P ).


05 maja 2011 17:04:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Czyżbyś była feministką? :)

Cytuj:
Poza tym jeśli dla Ciebie obsługa Booxa jest trudna to może w ogóle zrezygnuj z kupna czytnika ... :P


A gdzie ja to napisałem lub zasugerowałem? Powiedziałem tylko, że kobiety zwykle wybierają małpy (że się tak odniosę do aparatów fotograficznych).
Przy okazji - dlaczego kobieta fotografując oświetloną katedrę z odległości 100 m używa flesza wbudowanego w małpę?

Cytuj:
A wracając do tematu ... ja jako główny mankament tej okładki podałabym brak zamknięcia (a podobno to kobiety zwracają uwagę tylko na kolor :P ).


Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Żeby literki nie powypadały. :)

A jeśli idzie o kolor to różnica między kobietami a mężami jest taka:
- u kobiety kolor jest głównym i ostatecznym kryterium zakupu, resztę cech albo nie dostrzeże albo przeboli (jak przy chodzeniu w szpilkach, do którego nikt jej w końcu nie zmusza)
- u męża kolor jest do przebolenia i jest ostatnim kryterium przy wyborze. A jest zupełnie bez znaczenia tylko dla niechluja.


07 maja 2011 18:33:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Onyx Boox M90
Prosze odzywaj sie do kobiet z wiekszym szacunkiem i daruj sobie seksistowskie komentarze na temat kobiet nie potrafiacych obslugiwac nowoczesnych technologii


Sent from my iPhone using Tapatalk


07 maja 2011 20:52:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Onyx Boox M90
Cytuj:
Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Żeby literki nie powypadały. :)


Raczej po to aby się nie otwierał w torbie / plecaku i nie niszczył.

Reszty Twojej wypowiedzi pozwolę sobie nie komentować. Najwyraźniej tylko takie kobiety spotkałeś na swojej drodze ...


09 maja 2011 15:38:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Przepraszam :)
Moja żona zawsze optuje za kolorem i wyglądem.
Ale wie, że ja dogłębnie analizuję kwestie techniczne.
Inne kwestie - powiedzmy użytkowe - analizujemy razem.
Uważam, że się uzupełniamy.
Mimo to zdarza mi się tego typu (jak wcześniej) jej zapodawać. Np. mamy pokój gdzie siedzimy nad książkami i komputerami i jest on zielony. Więc gdy ona zamawia jakieś książki, mówię jej np. żeby brała same zielone :)
I ona się zaśmiewa do łez razem ze mną :)
Dodam tylko, że ma tytuł dr a ja tylko mgr :)


10 maja 2011 20:39:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox M90
Mam nadzieję, że to już koniec offtopicu :evil:

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 maja 2011 21:18:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90
Nie wyobrażam sobie lepszego czytnika do ściągania fachowej literatury w pdf głównie, tłumaczenia konkretnych słów, wykonywania zaznaczeń, odręcznych notatek... Będę polował na niego.
Na eczytio to nie wiadomo jaka to wersja M90 jest w przedsprzedaży.


11 maja 2011 13:51:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox M90
konrad white napisał(a):
Na eczytio to nie wiadomo jaka to wersja M90 jest w przedsprzedaży.
Ogólnie są dwie wersje dużego BOOX-a - z dotykowym ekranem (rysikiem) i bez dotykowego z innym procesorem.
Na czytio.pl można zamówić ten dotykowy.

_________________
W Obrazek też ;)


11 maja 2011 14:56:32
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox M90
airs napisał(a):
konrad white napisał(a):
Na eczytio to nie wiadomo jaka to wersja M90 jest w przedsprzedaży.
Ogólnie są dwie wersje dużego BOOX-a - z dotykowym ekranem (rysikiem) i bez dotykowego z innym procesorem.
Na czytio.pl można zamówić ten dotykowy.

Ale ogólnie miały być 3 wersje, bo dotykowy jest z albo bez 3G.
post72196.html#p72196

Wygląda na to, że czytio ma bez 3G.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 maja 2011 15:02:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90
Rozumiem, ale czy ta wersja touch to 3g czy tylko WiFi?

Waham się pomiędzy M90 a Pocket Pro 903 :::?

W sumie cena w przedsprzedaży jest zachęcająca...
Ciekawe, kiedy się pojawi w PL?


11 maja 2011 21:09:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2011 19:29:31
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle DX2 i 3
Post Re: Onyx Boox M90
Jeszcze niedawno w sklepie zapewniano mnie, że M90 powinien być w Polsce pod koniec maja. Jednak wszystko się chyba opóźni o jakieś 3-4 tygodnie...
Też już nie bardzo chce mi się czekać i chodzi mi po głowie Pocket Pro 903...


11 maja 2011 23:08:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Onyx Boox M90
konrad white napisał(a):
Nie wyobrażam sobie lepszego czytnika do ściągania fachowej literatury w pdf głównie, tłumaczenia konkretnych słów, wykonywania zaznaczeń, odręcznych notatek... Będę polował na niego.
Nie wyobrażasz sobie? Ejże, wszak nawet w tym temacie wymieniono już kilka wad tego Booxa. Ja mogę sobie z łatwością wyobrazić lepszy czytnik do właśnie takich zastosowań. Pytanie kiedy się taki pojawi w sprzedaży. Też mam M90 na oku, oceniam szanse jego kupna na 35%.

Pytanie do ludzi siedzących w temacie. Są jeszcze jakieś zapowiedziane premiery czytników będących w stanie przebić M90? Jak szybko pojawią się lepsze urządzenia, jak sądzicie?

P.S. Zakupu Pocketbooka nie biorę nawet pod uwagę. Dla mnie to ewidentnie groszy wybór ze względu na brak ekranu Pearl.


11 maja 2011 23:18:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Onyx Boox M90
konrad white napisał(a):
Rozumiem, ale czy ta wersja touch to 3g czy tylko WiFi?

Waham się pomiędzy M90 a Pocket Pro 903 :::?

W sumie cena w przedsprzedaży jest zachęcająca...
Ciekawe, kiedy się pojawi w PL?


Pocketbook ma Vizplexa, M90 posiada Pearla. Do tego 903 miał problemy z niedopracowanym oprogramowaniem. Nie wiem jak dzisiaj wygląda ta sprawa, podforum PB jest teraz dziwnie ciche. Nie wiadomo, jak będzie z oprogramowaniem w M90; duże doświadczenie Onyxa w tej sprawie pozwala mieć nadzieję na bardzo wiele.

Cenowo zdecydowanie wygrywa M90. W Polsce ma być, jak ktoś już wspomniał, w ostatnim tygodniu maja. Tak że jeśli nic nie przypila, sugerowałbym poczekać na pierwsze recenzje i dopiero wówczas dokonywać wyboru.


12 maja 2011 15:13:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Onyx Boox M90
To właśnie oprogramowanie jest rzeczą, do której mam, w przypadku M90, największe zastrzeżenia. To co widzimy na filmach nie rzuca na kolana. Wolne przerzucanie kartek w pdf-ach i ślamazarna reakcja na rysik przy robieniu notatek jest na pewno do poprawy. Od tego jak to będzie wyglądać zależy w dużej mierze to czy kupię ten czytnik.


12 maja 2011 16:32:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Śmieszy mnie takie stawianie sprawy jak http://www.onyx-boox.com/store/onyx-boox/onyx-boox-m90 czy http://www.czytio.pl/product/49/-/Boox-M90.html (przedsprzedaż). Tak jakby po pojawieniu się miało ich zabraknąć. Takie "napalanie się" i kupowanie w ciemno wydaje się uzasadnione dla "szpanerów", którym imponuje mieć nowinkę zanim ktokolwiek inny ją będzie miał.
Ja też czekam na to "cudo" ale podchodzę krytycznie (jak większość z was tutaj).
Czuję się jednak trochę zawiedziony tym co mówicie. Chodzi o "koniec maja" gdy na wymienionej już wyżej stronie http://www.onyx-boox.com/store/onyx-boox/onyx-boox-m90 wciąż wisi "Preorders will be shipped on or before May 15" co do tej pory uznawałem za datę wejścia na rynek.
Poza tym chyba warto poczekać na polskie oprogramowanie? Nie o menu mi chodzi bo to mogę mieć w eng ale o porządną obsługę polskich stron kodowych w każdym formacie.
Obawiam się też tych przycisków - wyglądają na dotykowe. A to oznaczałoby, że:
1. Przed każdym przerzuceniem strony musisz wzrokiem znaleźć przycisk żeby bo palcem go nie wyczujesz
2. Po zmianie strony musisz zabrać palec z przycisku (cały czas musisz patrzeć bo nie czujesz tego)
3. Nie czujesz "klik" pod palcem więc o przyjęciu przez system polecenia zmiany strony dowiesz się dopiero gdy zacznie być ona zmieniana. Jeśli wszystko chodzi Ok, nie ma sprawy. Ale irytacja zacznie się gdy będziesz miał jakiś większy plik (lub z dużymi obrazkami) i system przyjmie zadanie zmiany strony ale nie zobaczysz reakcji, która stoi gdzieś tam w kolejce FIFO. W takich sytuacjach raczej przyjmuje się odruchowo wersję, że czujnik nie "poczuł" muśnięcia i powtarzasz je jeszcze kilka razy a system siada bo brak mu pamięci. Gdy wreszcie pomyślisz, że lepiej poczekać, po upływie jakiegoś czasu, nagle wszystkie te strony przelecą i znajdziesz się o 10 stron dalej.
Jeśli czytasz beletrystykę, powiedzmy że ujdzie. Ale jak czytasz jakieś nauki ścisłe i skaczesz między stronami przechowując w pamięci (w głowie) jakieś dane, szlag cię trafi i istnieje niebezpieczeństwo pier... urządzeniem o ziemię.
Doświadczenie moje czerpię z głupiej Omnii bo taki mam teraz "czytnik". Ma ona właśnie łudząco podobny sensor do tego pokazanego na m90. I niestety należę do tych, którzy potrafią walnąć takim złomem o glebę.
Tak więc czekam aż jacyś napaleńcy zakupią tego m90, któremu nie mogę wybaczyć braku super-kółka 9cio funkcyjnego jak w modelu 60. Coś napiszą, zobaczymy czy moje obawy się ziszczą.


12 maja 2011 20:45:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: