Teraz jest 28 mar 2024 16:45:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Brian Lumley 
Autor Wiadomość
Post Re: Brian Lumley
W cykly Nekroskop, Lumley stworzyl interesujaca wizje wampiryzmu.

Zarowno samych wampirow jak i ich wojownikow, o ktorych wiecej mozna poczytac w czesciach cyklu dziejacych sie w drugim swiecie.

Jedyne co mnie draznilo to zbyt duze mozliwosci Harrego Keogha, zwiazane z korzystaniem z drzwi Moebiusa.
Gdy w danym momencie nie byly ograniczone/wylaczone to byl niezwyciezony.
Gdyby nie to autor musialby zaprezentowac jakies ciekawsze rozwiazania wielu sytuacji.


16 kwi 2009 10:00:59
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2009 19:02:21
Posty: 9
Post Re: Brian Lumley
Zgadzam się z przedmówcą, autor dał głównemu bohaterowi "do ręki" nieograniczoną moc, dzięki czemu był praktycznie nie do pokonania a mimo to niewychodziło mu często. Poza tym, wampiry symbionty ? Dziwne i niekanoniczne. Czytałem 5 książek i stwierdzam że Anne Rice jest o wiele lepsza


15 maja 2009 13:28:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post Re: Brian Lumley
Witam,
Jeśli chodzi o Lumley'a to dopiero raczkuję w jego twórczości - przeczytałem pierwszego Nekroskopa (nie straszne,ale przynajmniej oryginalne), Demogorgona (który mnie nie zachwycił - zbyt...hmm... naciągany(?). Na upartego autor próbuje tam wcisnąć jak najwięcej wątków - antychrysta,tajemną organizację,zagładę świata i co jeszcze znajdzie ),oraz ponad połowę drugiej części Nekroskopu - mam zamiar kontynuować (przerwała mi awaria karty pamięci i jej format),ale póki co nie mogę znaleźć chwili by przerobić PDF'a na zrozumiały dla mojego Symbiana .doc.

Cytuj:
Nekroskop to trzy niezależne od siebie cykle:
- Harry Keogh jest bohaterem pierwszych pięciu oraz 9 i 10 tomu, które składają sie na właściwy cykl o Nekroskopie. Tom 9 "Stracone lata" oraz 10 "Odrodzenie" najlepiej jest przeczytać według chronologii zdarzeń czyli po drugim tomie pt. "Źródło".


Sam Lumley mnie nie porywa - doceniam pomysł człowieka mogącego rozmawiać ze zmarłymi przynosząc im jednocześnie radość, ale Harry zdaje się rozwijać w złą stronę - opanowuje teleportację,uczy się coraz to nowych rzeczy... Aż boję się,co będzie potrafił za dwa tomy. duży plus należy się jedynie za wizję wamiprów-ośmiornic i historię Starego Diabła / Ferengi.

_________________
"Mój tata powiedział mi, że Bóg bardziej niż resztę swego stworzenia ukochał kamienie, muchy, chwasty i biedaków i dlatego stworzył ich tak wiele".
S.King "To"


27 sie 2009 12:13:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2009 11:23:54
Posty: 26
eCzytnik: PRS 505
Post Re: Brian Lumley
Nekroskop zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Czytałem go jakieś 10 lat temu... I tylko pierwsze 3 czy 4 tomy... a może 5. Takie stare wydania. Później widziałem, że pojawiają się nowe w księgarniach. Ostatnio sformatowałem pod prsa cały cykl i mam zamiar przeczytać jeszcze raz. Dzięki za info o kolejności. Spróbuję jak sugerujesz.


28 gru 2009 19:19:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron