Teraz jest 29 mar 2024 14:09:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Ćwiek Jakub - "Kłamca" 
Autor Wiadomość
Post 
Kłamcę połknęłam w jeden dzień. Znakomicie się czytało. Teraz zadałam sobie trud, by zdobyć go po raz kolejny i przeczytać raz jeszcze. Jest to książka, którą czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Można się pośmiać, można odpocząć od codziennego znoju. To Loki ciągle przeżuwał wykałaczki, prawda? Potem każdy facet żujący wykałaczki budził mój uśmiech. Bardzo lubię książki z aniołami, najlepiej w głównych rolach. Tu co prawda główną postacią jest Loki-wcale-nie-anioł, ale i tak szalenie lubię tę książkę. Jest też kilka momentów, które zostają w pamięci. Archanioł wściekający się na Lokiego ubranego w krótkie spodenki, trzymającego drinka z palemką. Pole kukurydzy i narysowany na nadgarstku zegarek, nad nim napis "Śpiesz się". Ostatni rozdział tak mi nie podszedł. Motyw żony konkretnie. Takie to było.... smutne? Ale całość zdecydowanie jest warta polecenia.

Ćwiek dostał za Kłamcę nominację do Zajdla, nie mylę się?


20 cze 2008 22:42:49
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post 
Miłe, fajne czytadło. Humor pierwsza klasa, fabularnie już trochę gorzej, ale nadrabia świetnymi postaciami. Zasadniczo i tak mi mentalnie bliżej do panteonu Asgardu niż słowiańskich, rdzennych Bogów, a Loki to mój faworyt. Autor sypie zabawnymi pomysłami, zabiło nawiązanie do Blues Brothers :D A już Świętowid jako Mikołaj, a Loki jako elf... mrok i wodorosty :D Cudo, chociaż w dalszym ciągu czytadło. Autor ma jednak u mnie duży kredyt zaufania i z pewnością zapoznam się z jego kolejnymi dziełami.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


06 lip 2008 16:04:59
Zobacz profil
Post 
Piewszą część przyniosła mi koleżanka. Początkowo podeszłam do niej dość sceptycznie, obawiałam się nudnego czytadła. Jednak już po kilku stronach książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyała. Główny bohater jest naprawde zabawna postacią, a fabuła jest przekomiczna i bardzo pomysłowa. Świetnie się bawiłam czytając "Kłamcę". Teraz z niecierpliwością czekam, aż kolezanka przyniesie mi kolejną część.


25 wrz 2008 18:37:55
Post 
Czytałem obie części, muszę przyznać że druga lepsza od pierwszej. Szkoda tylko, że w obu nie ma żadnej większej fabuły, tylko osobne, niepowiązane ze sobą historyjki. Na szczęście zakończenie 2 tomu przepowiada nareszcie jakiś ruch w tomie 3. Który nawiasem mówiąc już został chyba zapowiedziany przez Fabryke Słów.


29 wrz 2008 20:13:22
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2008 14:49:27
Posty: 25
Post 
calosc czytalo sie swietnie zarowno pierwszy tom (swiezy pomysl) jak i drugi (jeszcze lepszy od pierwszego) - takie troche polaczenie klimatow z Kossakowskiej, Mortki, Piekary i Pacynskiego. szkoda tylko ze w formie opowiadan (niektorych bardzo dobrych), bardzo chetnie przeczytalbym powiesc z Lokim w roli glownej. ponoc Cwiek planuje cos takiego na pozniejsze tomy a tymczasem Klamca 3 zapowiadany jest na zdaje sie listopad br.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 12:45:48 ------------------
swieza wiadomosc z Gildii Literatury - Klamca 3 juz 7 listopada! :)


08 paź 2008 12:45:48
Zobacz profil
Post 
Podobał mi się świat wykreowany przez Ćwieka. Przeczytałam oba tomy jednych tchem, jak większość, gdyż obie książki wciągają. Brakuje mi jednak głębi. Głębszego dopracowania niektórych bohaterów i wątków. Jako że tematyka aniołów, bogów, magi, etc. jest już opisywana od jakiegoś czasu spodziewałam się czegoś bardziej przemyślanego. Świata, który można sobie wyobrazić wychodząc rano do pracy, czy szkoły. Tego mi niestety zabrakło. Jakoś taka wolna interpretacja i wyobrażanie sobie pewnych niedomówień nie przemawia do mnie zbytnio.


30 paź 2008 21:10:17
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 15:08:22
Posty: 12
Post 
Trzeci tom można już kupić (a przynajmniej w empiku-tylko nie wiem jak to jest bo data wydania jest na 14). Mnie również podobała się ta książka, ot taka lekka lektura na senne popołudnie w sam raz żeby rozruszać człowieka śmiechem :) i chyba właśnie po to została napisana... co do jej głębi to kojarzy mi się z Eragonem też niczego "takiego" w niej nie ma :?


07 lis 2008 17:04:57
Zobacz profil
Post 
Przeczytałem ,,Kłamce" dwa dni temu i od pierwszego rozdziału wciągnęła mnie szybka i zabawna akcja . Z niecierpliwością czekam aż dostane w ręce drugi tom ,bo jest to książka która potrafi zabić nudę zimowych wieczorów :) .


13 lis 2008 1:37:42
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2008 23:16:24
Posty: 28
Lokalizacja: Łódź
Post 
saper15 w empiku książka jest (była) w przed sprzedaży :)
Ja osobiście bardzo polubiłam głównego bohatera. Jego sposób bycia, niezależność i fakt, iż zadawało się, że nie potrzebuje żadnego bliższego towarzystwa (prócz swojego Kłamczucha) bardzo mi się spodobały. Druga część była równie wciągająca co pierwsza, jednakże bardzo mnie zawiódł wątek miłosny, który zburzył mi pracowicie stworzony obraz Lokiego... Już myślałam, że pan Ćwiek stworzy książkę, która omija "babskie tematy", ale się mocno pomyliłam. Jednakże, ponieważ przywiązałam się już do tej historii to nie powstrzymam się od przeczytania trzeciej części przygód Kłamcy.

_________________
"Aktorzy są od grania, a dupa od srania" - Wacław Holubek


16 lis 2008 22:18:28
Zobacz profil
Post 
lubię kłamce, jednak nie mogę powiedzieć, aby było to coś rewelacyjnego,tak jak np: diabeł na wieży( i oczywiście ciąg dalszy czyli zabawki diabła) czy siewca wiatru. książka owszem,wciąga, ale to raczej nie jest to. podobało mi się za to podejście autora do innych bóstw: ciekawa teoria, że to ludzie niejako kreują i stwarzają bogów, po czym ci,gdy przeminie już ich era, odchodzą w zapomnienie i że tak powiem: dziadowieją xD mimo to do książek wracać będę na pewno :P


25 lis 2008 0:58:24
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2008 16:38:40
Posty: 27
Post 
Cykl "Kłamca" ma na mojej półce poczesne miejsce. Porównywalne z samym mistrzem Pratchettem (choć oczywiście nie da się ich bezpośrednio porównać). Ćwiek to jeden z najlepszych polskich pisarzy fantasy, a "Kłamca" to książka warta każdego czasu i pieniędzy. Szkoda, że tak szybko się kończy... :(


25 lis 2008 13:53:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2008 14:38:33
Posty: 23
Post 
"Kłamca" to najlepsza książka (a właściwie książki) J. Ćwieka. I chociaż ten pisarz nie należy do moich ulubionych, to Loki będzie miał poczesne miejsce w moim rankingu na najlepszą postać fantastyczną. Choć z drugiej strony cały ten pomysł z dawnymi bogami przypomina mi trochę "Amerykańskich bogów" Gaimana.


29 lis 2008 18:02:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post 
Przeczytałam tom trzeci. Juupiii! ];> Jakże to można skomentować? Fajne, fajne, fajne. I aż chce się wyć po takim zakończeniu- kiedy kolejny tom?! Warsztatowo o wiele poprawniej niż poprzednie części, fabuła świetnie skonstruowana, akcja leci niezłym rytmem, humor troche wysubtelniał, postacie świetne. Lucyfer spodobał mi się bardziej niż ten u Kossakowskiej. Aaa też chcę spinki z mistrzem Yodą ;D Za to anioły taaak mnie wnerwiają, głupie, bezmyślne, nieczułe skrzydlate robociki do wykonywania rozkazów. Zdecydowanie kibicuję stronie "złej" i będę wielce rozczarowana jeśli skonczy się zwykłym happy endem (po cichu żywię nadzieję, że Loki wykiwa obie strony, ale anioły trochę bardziej).
Jeśli zaś chodzi o podobieństwo rzekomo jego prozy do Gaimana- ja tego nie widzę. Poruszanie podobnych tematów to jeszcze za mało. Równie dobrze można pisać, że i Kossakowska jest polskim Gaimanem, ale żadne z nich nie ma w swojej twórczości tej niesamowitej poetyki, która cechuje prozę pana w czerni. Za to widać, że Ćwiek czyta Sandmana - w trzecim tomie jest wyraźnie nawiązanie do jednego z odcinków.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


24 gru 2008 10:49:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2008 14:26:46
Posty: 3
Post 
Przeczytałem 2 tomy "Kłamcy". Książka może nie wybitna, choć na pewno warta spędzonego przy niej czasu(może nawet zbyt krótkiego jak dla mnie). Szczególnie podobał mi się humor(teksty Michała były genialne), akcja i miks mitologii. Wrażenia ogólne 4.5-5/6.


24 gru 2008 14:45:24
Zobacz profil
Post 
Przeczytałam tom pierwszy, bo przyznam bez bicia, tytuł mnie zainteresował. Nie mogłam sie od niej oderwać, bardzo fajnie napisana, interesujące postacie, zabawne dialogi i sama osoba głównego bohatera - niezapomniana. Drugi tom to już była formalność. Przeczytałam jeszcze szybciej niż pierwszy, i nie rozczarowałam się :)
Teraz słyszę że trzeci już jest? No cóż, nie mogę się doczekać chwili, kiedy będę miała ją w swoich łapkach.


29 gru 2008 14:22:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: