Teraz jest 19 kwi 2024 3:42:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Gwaracja Amazon/ zwrot czytników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
miguel napisał(a):
kupiles Kindle Special Offers na Allegro i Amazon przyjal reklamacje ? :)
co nie tak z twoim kindelkiem ?

dokładnie. Po wczorajszym czacie z człowiekiem z Amazona byłem w szoku. Obniżył mi się lekko klawisz do przewijania (ten duży). Wszystko działa jak powinno (no może klik tego klawisza brzmi nieco inaczej) . No ale konsultant napisał, że tak być nie powinno i wysyła mi nowy sprzęt :)

salata napisał(a):
Ja bym się nie bawił w folie bąbelkowa. K4 bez niej w pudełku był. Zapakowaliśmy kundla do oryginalnego pudła, zakleić taśmą i tak wysłał. Nic się nie stanie.

wielkie dzięki :)


18 lut 2012 21:24:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2011 15:07:39
Posty: 39
eCzytnik: K3, K4, K4T, K Fire, Sony PRS-T1
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
Trafiłeś na jakiegos nooba z amazonu, ciesz sie... normalnie nie odsylaja do Polski nowego urzadzenia tylko do USA... wiem co mowie bo juz z 10czytnikow oddawalem na gwarancje... a co do tego jak wyslac czytnik to... w koperte babelkowa wsadzasz, z tylu koperty naklejasz to co ci dali do wydrukowania z przodu piszesz ich adres jak na normalny list i wysylasz :) Priorytet kosztuje ponizej 20zl o ile sie nie myle

_________________
SPRZEDAM CZYTNIKI KINDLE, KOBO, B&N i SONY
ATRAKCYJNE CENY, KONTAKT PW.


31 mar 2012 1:51:56
Zobacz profil ICQ
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
Ja też tak miałem, że SO z allegro mi wymienili na gwarancji. Nie musiałem go nawet odsyłać.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


31 mar 2012 9:34:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2011 15:11:29
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
To ryzykowałeś, bo wyraźnie piszą, że masz określony czas na odsyłkę. Inaczej płacisz kasę za nowy. No chyba, że ci zabrali kasę, a ty nie zauważyłeś, bo kredytowa pokazuje z opóźnieniem. A potem ciężko ponoć ubłagać o to, że się odeśle itd. bo wprowadza to zamieszanie.


31 mar 2012 13:02:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
rafal1435 napisał(a):
Trafiłeś na jakiegos nooba z amazonu, ciesz sie... normalnie nie odsylaja do Polski nowego urzadzenia tylko do USA... wiem co mowie bo juz z 10czytnikow oddawalem na gwarancje... a co do tego jak wyslac czytnik to... w koperte babelkowa wsadzasz, z tylu koperty naklejasz to co ci dali do wydrukowania z przodu piszesz ich adres jak na normalny list i wysylasz :) Priorytet kosztuje ponizej 20zl o ile sie nie myle


Odesłałem im w takiej samej formie w jakiej mi przesłali, czyli w samym pudełku, bez żadnych kopert bąbelkowych. Okleiłem pudełko taśmą, nakleiłem to co dostałem mailem i tyle :)


02 kwi 2012 11:21:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2012 13:14:32
Posty: 1
eCzytnik: jeszcze brak
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
To jeszcze jak skonczy sie proces reklamacji napisz swoje wrazenia, bo też jakos trudno mi dac wiare ze nie robią problemow. PRzecie wersja SO jest tylko dla USA


02 kwi 2012 13:28:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
drake29a napisał(a):
To jeszcze jak skonczy sie proces reklamacji napisz swoje wrazenia, bo też jakos trudno mi dac wiare ze nie robią problemow. PRzecie wersja SO jest tylko dla USA


Już zapomniałem o wszystkim :) Pół godzinki na czacie z pracownikiem Amazonu i tyle. Rozmowa odbyła się w piątek późnym wieczorem i w środę miałem nowego Kindle'a (wersja z SO) w domu. Kilka dni później odesłałem im starego i tyle. Totalny brak problemów :)


02 kwi 2012 15:31:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
Best customer service on the world ;)


02 kwi 2012 15:39:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
gienkollo napisał(a):
Best customer service on the world ;)


Nic dodać nic ująć :)


03 kwi 2012 8:46:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2008 17:34:08
Posty: 5
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
czarnyplp napisał(a):
To ryzykowałeś, bo wyraźnie piszą, że masz określony czas na odsyłkę. Inaczej płacisz kasę za nowy. No chyba, że ci zabrali kasę, a ty nie zauważyłeś, bo kredytowa pokazuje z opóźnieniem. A potem ciężko ponoć ubłagać o to, że się odeśle itd. bo wprowadza to zamieszanie.


niekoniecznie trzeba odsyłać - mi pierwszego Kindla kazali zatrzymać (zutylizować dokładnie rzecz biorąc) - miał uszkodzony wyświetlacz.
Kolejnego (pękająca obudowa) - kazali odesłać. Prawdopodobnie zależy to od usterki.

_________________
Pozdrawiam
Daniel


03 kwi 2012 14:31:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:47:35
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
Mi kazali odesłać z uszkodzonym wyświetlaczem, w sumie pęknięcia w ramce o których zapomniałem wspomnieć też były, ale po ty krótkim czacie, potwierdzającym, że pre-paid label nie był przedpłacony miałem zostawić. Pewnie założenie jest takie, że w sumie im kompletnie na czytnikach nie zależy, ale gdyby dla zasady nie kazali odsyłać, ludzie posiadający sprawne czytniki tłumem by dobijali się o nowe w ramach gwarancji, co naraziłoby Amazon na ogromne straty.


03 kwi 2012 15:33:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
czarnyplp napisał(a):
To ryzykowałeś, bo wyraźnie piszą, że masz określony czas na odsyłkę. Inaczej płacisz kasę za nowy. No chyba, że ci zabrali kasę, a ty nie zauważyłeś, bo kredytowa pokazuje z opóźnieniem. A potem ciężko ponoć ubłagać o to, że się odeśle itd. bo wprowadza to zamieszanie.

No mi na początku konsultantka napisała, że wyśle druczek przedpłacony, a później przyszedł mail, że mam zutylizować Kindla we własnym zakresie i nie nie pobrało mi kasy z karty, bo takiej nie mam przypisanej do konta Amazon.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


04 kwi 2012 13:38:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2012 19:38:10
Posty: 5
Post Kindle , chcą go wymienić na nowy
Witam
Ostatnio na amazon.com powylewalem troche goryczy na na konsultanta w sprawie mojego kindle
z powodu bardzo krótko trzymającej baterii i niełączącym się wifi.
Porozmawiałem sobie z Panem z Indii od serca i powiedział że jeżeli jest koło mnie punkt utylizacji e-śmieci mam odnieść tam starego.
Teraz pojawia się pytanie, powiedział mi że jeżeli przesyłka powrotna będzie zbyt droga to właśnie dostane nowego kindla bez zwrotu starego.
Nie ukrywam z miłą chęcią zostawiłbym starego, słabo bo słabo działającego kundla sobie a nie odsyłał.
Muszę tylko podać kartę z której zdejmą mi 1$ jako zabezpieczenie?(wtf, myślałem że sciągną ze mnie 200$ jeżeli nie odeślę starego)
Spotkaliście się z czymś takim?
Pozdrawiam!
Piotr


24 paź 2012 22:19:38
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle , chcą go wymienić na nowy
Tak, czasem w rozmowie z konsultantem zapadała decyzja, że nie chcą, żeby kupujący odsyłał stary czytnik (choć równie często, jeśli nie znacznie częściej, dostawało się naklejkę do UPS i za darmo, na koszt Amazona, odsyłało urządzenie po otrzymaniu nowego).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 paź 2012 6:14:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2012 19:38:10
Posty: 5
Post Re: Kindle , chcą go wymienić na nowy
Porozmaiwałem z Rahuelem który od ręki powiedział że wysyłka czytnika do nich to koszt 50$ więc jeżeli mam blisko siebie punkt utylizacji odpadów(oczywiście że mam!) to moge darować komuś czytnik bądź zanieść go tam, a jeżeli za taką usługę będą chcieli jakichś pieniędzy <50$ to mam przedstawić rachunek amazonowi a oni oddadzą mi na konto równowartość poniesionych strat.
Nowy kindle podobno już do mnie jedzie "Shipping Soon".
Cała zabawa polega na tym że dostałem maila z przeprosinami, w którym miły Pan napisał od siebie że jest mu bardzo przykro i z tej okazji dostane od amazon 50$ na książki gratis i na moje urodziny 5$.
Pojawiło się też pytanie czy zamiast kindle 3g touch którego podobno nie mają na stanie może polecieć dx(którego mają!?) bądź paperwhite wifi.
Powaliło mnie to z nóg, jak tu nie polecić amazona. W efekcie mam kindla 3g(co prawda z mankamentami ale zawsze jest) i będę miał dx-a.


25 paź 2012 12:43:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron