Teraz jest 29 wrz 2024 1:14:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle 5? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 21:31:51
Posty: 3
eCzytnik: Komputer
Post Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle 5?
Jak wyżej pytanie :)
Z góry dziękuje za odpowiedzi!


06 lut 2013 23:41:49
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Cena obu będzie podobna (choć jeśli ktoś ma możliwości pokombinować to Kindle może wyjść taniej) więc wszystko zależy od osobistych preferencji. Jakie są Twoje?

Kindle:
+ Ekran Pearl,
+ WiFi (i chmura Amazona),
+ Szybkość działania,
+ Bardziej intuicyjna obsługa (trochę kosztem możliwości),
+ Akcesoria do wyboru do koloru (np. okładki),
- Ograniczona liczba formatów książek,
- Brak czytnika kart pamięci (kompensowane przez chmurę Amazona),
- Menu w językach obcych (nie ma języka polskiego, chyba że zrobisz jailbreak).
- Rok gwarancji.

PB 613:
+ Czytnik kart pamięci,
+ Obsługa dość intuicyjna,
+ Dużo wspieranych formatów książek,
+ Język polski w menu,
+ 2 lata gwarancji,
- Brak WiFi,
- Ekran VizPlex (ale znaczących różnic w stosunku do Pearla nie ma),
- Mały wybór okładek,


07 lut 2013 10:20:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 21:31:51
Posty: 3
eCzytnik: Komputer
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Właśnie cena jest bardzo podobna :)
Będąc totalnym laikiem zastanawiam się (nie obrażając nikogo) czy z kindle nie jest jak z firmą apple, czyli posiada jakąś renomę i ma wielu zwolenników (wręcz ortodoksyjnych, że nie ma nic lepszego) ?
Jakoś tak bardziej skłaniam się do kindle, ponieważ był to mój pierwszy wybór, tylko nie wiem czy nie będę żałować ze względu właśnie na ograniczoną ilość formatów (podbno wszyskie można skonwertować, tak?).
Dziękuję za odpowiedź :)


07 lut 2013 11:17:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Bedrunka napisał(a):
tylko nie wiem czy nie będę żałować ze względu właśnie na ograniczoną ilość formatów (podbno wszyskie można skonwertować, tak?).
Dziękuję za odpowiedź :)


Polskie księgarnie sprzedają już w formacie EPUB i MOBI więc z kupnem książki na Kindla nie ma problemu.
Formaty edytowalne (DOC, RTF, HTML ) można łatwo skonwertować
    Calibre
    MobiPocketCreator
    przez wysyłkę na Kindla przez serwery Amazonu z poleceniem convert

PDF można
    czytać poziomo
    skonwertować PDF2EPUB, Calibre itd. efekty bywają różne i rzadko zadowalające

W PDF'ach Kindle nie ma reflow, tu inne czytniki mają przewagę. IMHO tylko tu (mam Kindle Keyboard, więc mogę na nim słuchać MP3, korzystać z TTS i sporej pamięci - ale używam prawie wyłącznie do czytania)


07 lut 2013 12:25:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Kindle jest chyba trochę jak Apple, chociaż ja po kradzieży mojego Classica i tak zdecydowałam się na Paperwhite (gwoli wyjaśnienia - jeśli chodzi o telefonię komórkową to korzystam z Samsunga, a Apple unikam jak ognia) Głównie dlatego, że Kindle są po prostu solidne i stylowe. Może brzmi to głupio, ale czytniki jako narzędzia do czytania nie oferują na tyle rozbudowanych funkcji żeby się jakoś szczególnie rozwodzić nad wyższością jednego nad drugim. Onyx usiłuje wprowadzać dodatkowe (niepotrzebne) bajery typu gry i pytanie po co. Oprogramowanie Onyxa jest niestabilne, brakuje spójnej polityki aktualizacji, same czytniki lubią sobie nawalić. Empikowe Trekstory są w porządku, ale przy okazji wyglądają cholernie tanio i słabo. Kindle może i nie obłsługują wszystkich formatów, ale trochę wprawy i w calibre można zrobić cuda, a większość księgarni sprzedaje już wszystkie (lub prawie wszystkie) pozycje w mobi. PDFy to wrażliwy temat bodajże na każdym czytniku. Fakt faktem Kindle radzi sobie z nimi słabo, ale osławiona funkcja reflow na innych czytnikach też taka cudowna nie jest. PDF pomimo, że dopasowany i tak wygląda na tyle brzydko, że lepiej sobie znaleźć inny format. No i mnie osobiście zachwyca gwarancja Amazona. Szkoda, że tylko roczna, ale mnie osobiście bardzo buduje to, że mogę usiąść na czytniku, a oni mi wyślą niezwłocznie nowy. W przypadku innych producentów gwarancja nie wygląda już tak różowo.

Jeśli chodzi o czytnik kart pamięci - po co? Jeżeli nie słucha się audiobooków, to książki w mobi zajmują ~ 2mb, o ile aż tyle. Ewentualnie pdfy mogą zająć więcej, ale wydaje mi się, że 1,25 gb na książki to aż nadto. Zwłaszcza, że zawartość czytnika można dowolnie i wygodnie modyfikować + chmura.

Wychodzi ze mnie trochę fanboj Kindla, sama nie wiem dlaczego. Może kwestia dobrych skojarzeń z marką.


13 lut 2013 19:05:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 21:31:51
Posty: 3
eCzytnik: Komputer
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Dziękuję za odpowiedzi :)
Ostatecznie Kindle już do mnie gdzieś leci. :mrgreen:


13 lut 2013 20:31:42
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Dobry wybór (to samo bym powiedział o PB 613 ;)). Przyjemnego czytania.


13 lut 2013 21:15:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012 14:18:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Bedrunka napisał(a):
Właśnie cena jest bardzo podobna :)
Będąc totalnym laikiem zastanawiam się (nie obrażając nikogo) czy z kindle nie jest jak z firmą apple, czyli posiada jakąś renomę i ma wielu zwolenników (wręcz ortodoksyjnych, że nie ma nic lepszego) ?

Nieee, sądze, że nie jest tak jak z Apple. Oczywiście nawet jeśli są jacyś fanboje niedopuszczający argumentów, że są również inne czytniki niż kindle, to jednak jest pewna zasadnicza różnica:
- kindle kosztuje tyle ile kosztuje urządzenie, amazonowi zależy, aby każdego było stać na ich czytnik,
- natomiast ceny produktów apple są przeważnie wzięte z kosmosu i ustanowione na takim poziomie, aby nabywca kupując ich produkt poczuł, że znalazł się w "elitarnej" grupie, że jest kimś wyjątkowym.

_________________
http://lubimyczytac.pl/profil/93658/emill


21 lut 2013 1:05:27
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
@Bedrunka, oczywiście Kindle to klasyk wśród czytników, ale Pocketbook też świetnie sobie radzi na polskim rynku :) Napisz nam, jak wrażenia po otrzymaniu czytnika ;)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


17 mar 2013 12:52:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Emill napisał(a):
Bedrunka napisał(a):
Właśnie cena jest bardzo podobna :)
Będąc totalnym laikiem zastanawiam się (nie obrażając nikogo) czy z kindle nie jest jak z firmą apple, czyli posiada jakąś renomę i ma wielu zwolenników (wręcz ortodoksyjnych, że nie ma nic lepszego) ?

Nieee, sądze, że nie jest tak jak z Apple. Oczywiście nawet jeśli są jacyś fanboje niedopuszczający argumentów, że są również inne czytniki niż kindle, to jednak jest pewna zasadnicza różnica:
- kindle kosztuje tyle ile kosztuje urządzenie, amazonowi zależy, aby każdego było stać na ich czytnik,
- natomiast ceny produktów apple są przeważnie wzięte z kosmosu i ustanowione na takim poziomie, aby nabywca kupując ich produkt poczuł, że znalazł się w "elitarnej" grupie, że jest kimś wyjątkowym.

Są też pewne podobieństwa - jak planowe ograniczenie funkcjonalności produktu (brak slotu na kartę pamięci, konferencje na których z humbukiem i nabożną czcią prezentuje się nową wersję urządzenia. Zarówno urządzenia Amazon jak Apple powstają w fabrykach Foxconn.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


17 mar 2013 16:38:25
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Pocketbooki też są składane w Foxconn więc to o niczym nie świadczy, poza może tym, że Foxconn odwala solidną robotę ...


17 mar 2013 16:54:34
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Akurat ograniczanie funkcjonalności to nie tyle naśladownictwo Apple, co decyzja projektowa. Tak samo Nook i Kobo (czytniki dla masowego odbiorcy od dużych dostawców treści) też nie mają miliarda funkcji jak Onyx i Pocketbook.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 mar 2013 20:32:58
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Zgadzam się, że to decyzja projektowa i to dobra decyzja. Większość ludzi nie korzysta w pełni z możliwości ustawień oferowanych przez czytnik i wystarcza im ograniczona funkcjonalność. Przykład: ustawienia czcionek - po co mi możliwość zmiany wielkości czcionki z dokładnością do 1 pt skoro wystarczy mieć kilka predefiniowanych wielkości z możliwością szybkiego jej zmieniania. W tym sensie funkcjonalność i interfejs Kindla uważam za bardzo dobrze przemyślany. Prostota kosztem konfigurowalności.


17 mar 2013 21:07:29
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
Akurat FB Reader w moim onyksie ma zmianę czcionki co dwa punkty :)) W PB pewnie tak samo.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 mar 2013 22:52:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Mam pytanie lepiej jest kupic pocketbook 613 czy kindle
MiPr napisał(a):
Zgadzam się, że to decyzja projektowa i to dobra decyzja. Większość ludzi nie korzysta w pełni z możliwości ustawień oferowanych przez czytnik i wystarcza im ograniczona funkcjonalność. Przykład: ustawienia czcionek - po co mi możliwość zmiany wielkości czcionki z dokładnością do 1 pt skoro wystarczy mieć kilka predefiniowanych wielkości z możliwością szybkiego jej zmieniania. W tym sensie funkcjonalność i interfejs Kindla uważam za bardzo dobrze przemyślany. Prostota kosztem konfigurowalności.

Nie generalizuj. Na czym opierasz swoją opinię pisząc „większość ludzi”? Masz jakieś wyniki badań?
Mi np. brakuje tych opcji w ustawieniach Kindla. Nie da się ustawić optymalnej dla mnie wielkości czcionki (4 pozycja jest za mała, 5 — za duża). Nazwałbym to wręcz ułomnością. A takich rzeczy jest zdecydowanie więcej.


17 mar 2013 23:24:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron