Teraz jest 24 kwi 2024 18:23:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna strona
Vedia K10 ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 11:47:37
Posty: 16
eCzytnik: teraz już tylko Kindle...
Post Re: Vedia K10 ?
Cyfranek napisał(a):
Hej!
Czy mógłbyś zdać krótką relację z miesięcznego użytkowania? Co zdecydowało o pozbyciu się Vedii? Z góry dzięki!


Wszystkie uwagi napisałem na 14 stronie tego wątku.
Podsumowując
największe minusy:
- gubienie ustawionych zakładek chyba, że włączysz/wyłączysz czytnik ale i to nie zawsze(dla mnie ważne, bo czasem grzebałem w 3-4 książkach)
- tragiczne wyszukiwanie tekstu (w .pdf potrafi szukać kilka minut, albo się zawiesić -> RESET)
- nie pamięta pozycji ostatnio czytanej książki (jeżeli przełączymy i wybierzemy inną, żeby było śmieszniej zakładki działają jak działają)
- błędy w sofcie (różne, różniste np. w menu głównym wybierasz ostatnio czytaną książkę, a Vedia wywala cię na zupełnie inną pozycję na losowo wybraną stronę).
- losowe wywalanie się (kasza na ekranie tylko reset pomaga) na niektórych książkach (co ciekawe to .epuby).
- czasem przejście do menu głównego i powrót do czytanej książki powoduje utratę ustawionych czcionek, orientacji ekranu, strony na której się skończyło czytać
- jak dla mnie za słaby kontrast (szare tło ekranu powoduje, że dla mnie przy odrobinie słabszym świetle tekst ciężko się czyta)


12 kwi 2013 19:06:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2013 19:45:14
Posty: 3
eCzytnik: Vedia K10
Post Re: Vedia K10 ?
W moim czytniku z zapisywaniem jest tak samo - zapamiętuje tylko ostatnio czytaną pozycję i trochę szaleje z czcionkami. (Pamięta za to wszystko sprzed zmiany softu).
Nie przeszkadza mi to, bo zazwyczaj i tak wiem, na której stronie skończyłam czytać, a jest przecież funkcja "idź do strony".

Nie zamierzam wracać do starego oprogramowania, ale zastanawia mnie, czy może po powrocie odświeżanie co 3 stronę zaczęło by działać? :D Ktoś pisał, że u niego Vedia od nowości odświeżała tak jak powinna. Może to zależy od tego, jak został zainstalowany soft, może w pewnej partii zainstalowali z błędem?
Chyba nikt z obecnych nie próbował "zmieniać" softu, który miał wgrany w czytnik, na taką samą wersję ze strony, w każdym razie nie doczytałam się.

Nie znam się kompletnie na takich sprawach, więc proszę o wyrozumiałość, kto pyta, nie błądzi.

Pozdrawiam.


12 kwi 2013 23:20:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013 21:44:37
Posty: 18
eCzytnik: Vedia K10
Post Re: Vedia K10 ?
Ja jutro (w sumie to dzisiaj ;) ) będę wracać do starego softu, bo szlag mnie trafi... ale jeśli w tym na stronie nie było zmienione nic, czyli jest taki sam jak był wgrany od początku to będzie działać jak działał. Nawet w nowym sofcie, choć odświeżanie co 3 stronę działa przyzwoicie, to i tak źle mi się czyta, więc na tym mi nie zależy, na ładnej polskiej czcionce w menu też nie, a to na czym mi zależało przestało działać, więc powrót jest nieunikniony.

OuNiS- u mnie nie występują takie dziwne rzeczy jak piszesz. Tzn. nie występowały na poprzednim sofcie. Nigdy się nie zawiesił, zawsze pamiętał czcionkę oraz ostatnio czytane strony książek i kontrast jest bardzo dobry, dla mnie wręcz idealny, nie lubię jak minie razi mega biel spod czarnych liter nowiutkiej książki. Może to kwestia gustu. Nie mam porównania z innymi czytnikami.

Ktoś mi podpowie jak się wyciąga z tego ustrojstwa kartę pamięci? Wykałaczką? Pęsetą? Igłą? Pytam tak na przyszłość. Wgrałam książki na kartę, po przeczytaniu, że może się zwiesić przy uszkodzonym pliku i stwierdziłam, że "jakby co" lepiej wyjąć kartę i zresetować czytnik niż się użerać, ale teraz zdaje mi się, że ta karta zostanie tam aż do końca żywota czytnika...


13 kwi 2013 1:10:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2013 18:59:44
Posty: 12
eCzytnik: vedia k10
Post Re: Vedia K10 ?
Kartę trzeba wcisnąć i powinna sama wyskoczyć.

Dzidek
Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk


13 kwi 2013 9:29:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013 21:44:37
Posty: 18
eCzytnik: Vedia K10
Post Re: Vedia K10 ?
U mnie nie wyskakuje...
Przed chwilą pierwszy raz czytnik zwiesił mi się tak że nawet reset nie pomagał. Właśnie wracam do starego softu. Chyba trzeba napisać do Vedii żeby sobie nie robili jaj z użytkowników wystawiając taką wersję softu.

Melduję, że po powrocie do starego softu odświeżanie co 3 strony działa tak jak przy nowym sofcie, choć nie wiem jakim cudem. Znowu zapamiętuje czcionki i mam nadzieję że cała reszta działa jak powinna.


13 kwi 2013 12:11:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2013 22:58:11
Posty: 10
eCzytnik: vedia k10
Post Re: Vedia K10 ?
ja też wróciłem do starszego softu
niezapamiętywanie wielkości czcionki to porażka
ale dali ciała z tym softem :)


15 kwi 2013 11:54:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013 21:44:37
Posty: 18
eCzytnik: Vedia K10
Post Re: Vedia K10 ?
Zostawiłam czytnik na dwa dni w trybie uśpienia i wyładował się do końca. Możliwe, że wsiorbało baterię wcześniej, dopiero po dwóch dniach sprawdziłam.


17 kwi 2013 15:17:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 11:47:37
Posty: 16
eCzytnik: teraz już tylko Kindle...
Post Re: Vedia K10 ?
Miałem to samo. Czytnik był całkowicie naładowany rano po nocy ładowania. Okazało się że musze jechać do roboty w zastępstwie innej osoby i to w delegację na 3 dni. Jak wróciłem czytnik był rozładowany. Zostawiłem go w tzw. trybie uśpienia (właśnie zabierałem się do czytania, kiedy zadzwonił telefon z firmy).


18 kwi 2013 10:34:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2013 21:36:03
Posty: 9
eCzytnik: Vedia K10
Post Re: Vedia K10 ?
Tez mam problem z zapamietywaniem rozmiaru czcionki. Nie wlaczam czytnika co chwile na 2 min, tylko na dluzsze sesje wiec moze nie przeszkadza mi to az tak, ale szkoda ze jedno naprawili a drugie skopali.

Czy ktos jeszcze z osob ktore powrocily do starego softu moze potwierdzic ze odswiezanie co 3 strony nadal dziala ?
Szkoda byloby mi tracic tej poprawki bo na nowym sofcie przeczytalem juz okolo 800stron i ubyly mi tylko 2 gorne kreski, z czego wnioskuje ze do 1000 dobije bez wiekszych problemow.


19 kwi 2013 9:21:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2011 21:35:40
Posty: 3
Post Re: Vedia K10 ?
Potwierdzam problemy z baterią w tym czytniku. Mówiąc szczerze to jestem w szoku, bo drugi domowy czytnik nawet w aktywnym trybie może leżeć tygodniami bez rozładowania się (trybu blokady używam tyko wtedy jak chcę zablokować klawisze). Zakładałem, że w tym będzie tak samo, a tu Vedii nawet uśpienie nie pomaga.

Czy ktoś z Was ma jakiś patent na to żeby nie musieć ładować tego czytnika co wieczór jakby to był smartphone z ekranem LCD?


20 kwi 2013 14:54:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013 21:44:37
Posty: 18
eCzytnik: Vedia K10
Post Re: Vedia K10 ?
Jedynym patentem jest wyłączanie czytnika niestety. Nawet jak go zostawiam tylko na 20min to go wyłączam. Szybko się włącza i szybko ładuje książkę więc nie jest to jakiś straszny problem, choć jest to nieco upierdliwe.


21 kwi 2013 12:53:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2013 18:59:44
Posty: 12
eCzytnik: vedia k10
Post Re: Vedia K10 ?
Ja ustawiłem żeby sam się wyłączał po pięciu minutach braku aktywności.

Dzidek
Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk


21 kwi 2013 20:31:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013 21:44:37
Posty: 18
eCzytnik: Vedia K10
Post Re: Vedia K10 ?
Ja miałam ustawione na 10min ale jak sam się wyłączył to nie pamiętał strony, na której skończyłam czytanie, więc wolę wyłączać go ręcznie.

A co do pdf'ów, w których dziwnie czytał czcionkę i sam sobie ją zmieniał w połowie wyrazu, to wystarczyło plik wydrukować przez PDF Creator i wszystko działa idealnie, jakieś kodowanie musiało być dziwne i nie dawał sobie rady.


22 kwi 2013 0:17:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 11:47:37
Posty: 16
eCzytnik: teraz już tylko Kindle...
Post Re: Vedia K10 ?
hersa napisał(a):

A co do pdf'ów, w których dziwnie czytał czcionkę i sam sobie ją zmieniał w połowie wyrazu, to wystarczyło plik wydrukować przez PDF Creator i wszystko działa idealnie, jakieś kodowanie musiało być dziwne i nie dawał sobie rady.


Wydrukować? Czy chodzi o konwersję?


22 kwi 2013 11:18:21
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Vedia K10 ?
OuNiS napisał(a):
hersa napisał(a):

A co do pdf'ów, w których dziwnie czytał czcionkę i sam sobie ją zmieniał w połowie wyrazu, to wystarczyło plik wydrukować przez PDF Creator i wszystko działa idealnie, jakieś kodowanie musiało być dziwne i nie dawał sobie rady.


Wydrukować? Czy chodzi o konwersję?

O wydruk do pliku. Program tworzący PDF widoczny jest w systemie jako drukarka.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 kwi 2013 14:29:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: