Teraz jest 19 kwi 2024 2:58:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Polskie znaki w PRS i modyfikacje 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 12:30:15
Posty: 71
Post 
grzesb napisał(a):
papa napisał:

Cytuj:
Pytanie, które pewnie kilka osób nurtować może: czy jest możliwy bezpośrednia zmiana wersji Igorsk 1.3 na nową oficjalną Sony (a potem na nową rosyjską), a jeśli nie, to czy bezpieczna i możliwa jest zmiana Igorsk 1.3 na starą 1.0.00.08130 a potem na nową Sony - czyli 1.1.00.18040. Zdaje się, to ostatnie jest możliwe, ale czy ktoś to robił i może potwierdzić?



Właśnie to zrobiłem. O tym był ten post.


Sorry, ale pewnie czegoś nie zrozumiałem. Napisałeś: "Zaś ze strony http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=7155 można pobrać 4 różne wersje nowego wersji firmwaru, wszystkie z polskimi czcionkami. Najpierw jednak trzeba upgradować wersją oryginalną. I wszystko działa. [...]"
Którą wersję oryginalną "upgradowałeś"? 1.1.00.18040 - czyli tak jak zalecają na wskazanej przez Ciebie rosyjskiej stronie - do nowej wersji rosyjskiej, czy 1.0.00.08130 - czyli starą oryginalną - do 1.1.00.18040, a potem do nowej wersji rosyjskiej? A może bezpośrednio 1.0.00.08130 do nowej rosyjskiej?

Pytałem też, czy: jest szansa, aby zmienić wersję Igorsk 1.3 bezpośrednio na nową rosyjską, czy też najpierw trzeba "cofnąć się" z Igorsk 1.3 do 1.0.00.08130, a dopiero potem upgrade do 1.1.00.18040 a potem nową rosyjska. Wybacz, ale na te pytania Twój post z pewnością bezpośrednio nie odpowiada. Może po prostu napiszesz, z jakiej wersji, na jaką przechodziłeś, bo jeśli z 1.1.00.18040 do nowej rosyjskiej, to niestety nie o to mi chodziło. Natomiast jeśli miałeś Igorsk 1.3, to wówczas może opiszesz, jak doprowadziłeś do zmiany na na nową rosyjską. Spora grupa polskich użytkowników PRS-505 wgrywała wcześniej właśnie Igorsk 1.3.

Pewnie to moja wina, że sformułowałem pytanie nieczytelnie, i z góry przepraszam. Mnie po prostu chodzi, czy istnieje możliwość uniknięcia swoistego downgrade z Igorsk 1.3 do 1.0.00.08130, potem upgrade do 1.1.00.18040, i ponownego upgrade do nowej rosyjskiej (albo, uniknięcia któregoś etapu tych zabiegów, tak, aby jednak końcowym efektem była nowa wersja rosyjska). No i ewentualnie na ile downgrade ma szansę powodzenia.


29 lip 2008 10:33:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 0:16:06
Posty: 19
Post 
Jeszcze dwa słówka tyczące PDF i i wielbicieli OpenOffice. Tak naprawdę to ten program jest absolutnie nieprzygotowany do przygotowywania tekstów pod PRS-505 i wbrew pozorom jest całkowicie pozbawiony funkcji edycyjnych potrzebnych do tego. Zmiana czcionki i wyjustowanie nie załatwiają sprawy. OpenOffice działa tylko wtedy, gdy do ręki dostajemy perfekcyjnie przygotowany plik .doc czy .rtf. Wtedy klik! - i jest cudnie! W większości przypadków (ok. 70%) miałem do czynienia z następującymi kłopotami:

W tekst wmontowane są numery stron, trzeba je usunąć a jest ich np.700, z mnóstwem pustych przestrzeni między nimi; istnieje wiele niepotrzebnych winietek, obrazków, inicjałów, tzw. tabel; bywa, że w zeskanowanym tekście znajdują się pieczątki bibliotek czy nawet odciski palców! potraktowane jako obrazki, to wszystko do usunięcia; czasami tekst składa się z kilkudziesięciu stron html; wielokrotnie warto przygotować spis treści (w czytniku jako Table of Contents) w celu łatwego przeglądania, bądź jeśli jest to zbiór opowiadań itd....

W podobnych przypadkach obróbka BookDesignerem zajmuje mi max. 3 minuty (nie żartuję), zaś np. zabawa OpenOffice, czy innymi edytorami może potrwać nawet kilka godzin nawet dni dla niewprawnych, a wykonanie Table of Contents jest zupełnie niewykonalne, bo czytnik obsługuje to wyłącznie w formacie LRF (przypominam : LRF a nie IRF, jak piszą niektórzy).

Jeszcze raz zalecam zapoznanie się z funkcjami BookDesignera, w szczególności z Element Browser, wstępnym formatowaniem (configuration - settings i reload file) i w końcowej fazie konwersji styles i options).

Zaś pozbawiony funkcji, działający jak żółw program calibre jest wg mnie nieporozumieniem całkowitym.

Pozdrawiam

------------------ Dodano: Dzisiaj o 10:04:19 ------------------
ODPOWIADAM PAPIE:

Czytaj dokładnie: nie "wersję oryginalną" tylko "wersją oryginalną". Czyli obojętne co masz w czytniku trzeba najpierw pobrać oryginalny upgrade ze strony SONY. Po dokonanym flashu dopiero można upgradować gotowymi wersjami z podanej przeze mnie strony http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=7155 . Ostrzegam, że właśnie pojawiła się piąta wersja, ale ta jest z rosyjskim menu. Dodatkowo dla nowego eBook Library trzega pobrać nowy kconfig.xml (na stronie zaznaczony na zielono).

Jeżeli to jest istotne, to w moim przypadku kolejność była następująca : miałem Igorsk 1.3, upgradowałem nowym Sony, potem cramfs.Fsk.PRS505.1.1.00.18040.Rus.icons.clock.joyst.uni_hdr.zip.

Pozdrowienia


29 lip 2008 11:04:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
grzesb napisał(a):
Zaś ze strony http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=7155 można pobrać 4 różne wersje nowego wersji firmwaru, wszystkie z polskimi czcionkami. Najpierw jednak trzeba upgradować wersją oryginalną. I wszystko działa. Pozdrowienia


a dokładnie w którym miejscu? topic ma 37 stron po rosyjsku. i czy jest tam wersja nowego flashera z polskimi fontami?

_________________
pozdrawiam
Klaudek


29 lip 2008 12:45:20
Zobacz profil YIM
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 12:30:15
Posty: 71
Post 
grzesb napisał(a):
[...]
Czytaj dokładnie: nie "wersję oryginalną" tylko "wersją oryginalną". Czyli obojętne co masz w czytniku trzeba najpierw pobrać oryginalny upgrade ze strony SONY. Po dokonanym flashu dopiero można upgradować gotowymi wersjami z podanej przeze mnie strony http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=7155 . Ostrzegam, że właśnie pojawiła się piąta wersja, ale ta jest z rosyjskim menu. Dodatkowo dla nowego eBook Library trzega pobrać nowy kconfig.xml (na stronie zaznaczony na zielono).

Jeżeli to jest istotne, to w moim przypadku kolejność była następująca : miałem Igorsk 1.3, upgradowałem nowym Sony, potem cramfs.Fsk.PRS505.1.1.00.18040.Rus.icons.clock.joyst.uni_hdr.zip.

Pozdrowienia

Ależ dokładnie o to pytałem: którą wersję oryginalną "upgradowałeś" do nowej rosyjskiej: czy 1.0.00.08130, czy 1.1.00.18040; obie te wersje Sony są przecież wersjami oryginalnymi. Przecież z dalszej części mojego postu wyłożyłem o co mi chodziło (a nawet dla jasności napisałem to jeszcze raz na końcu tekstu innymi słowami), no i chyba logiczne, że nie pytałem, czy można "upgradować" wersję 1.1.00.18040 ("wersję oryginalną") wersją 1.1.00.18040 (czyli: "wersją oryginalną") ;-). Jeśli mimo to, uważasz, że było to niejasne, to ponownie przepraszam i z góry proszę o wybaczenie.

Nie jest moim zamiarem polemizować o słowa (ani się wyzłośliwiać), tym bardziej, że w ostatnim poście napisałeś jasno, odpowiadając na zadane przeze mnie wcześniej pytanie, że jest możliwa najpierw zmiana z Igorsk 1.3 do 1.1.00.18040 (bez "cofania się" do 1.0.00.08130), a potem do nowej wersji rosyjskiej. Bardzo Ci dziękuję za informację.

P.S. Jak widać pewne skróty myślowe raczej przedłużają, niż skracają dyskusje :-).
P.S. II Aby ograniczyć możliwość nieporozumień przypominam, że cudzysłów nie zawsze oznacza cytat.

-------------
Dodane:
clawd-> dokładnie tu, na pierwszej stronie http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=7155 :-) (a ten link właśnie odsyła na pierwszą stronę).


29 lip 2008 12:47:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
Zasadniczo przyjmuję wszystkie uwagi grzesb odnośnie mojej metody rtf>pdf>calibre. mam tylko trzy ale: u mnie bookdesigner ma wygaszoną opcję konwersji do LRF (może ktoś wie czemu? pomocy! (win Vista home basic)), po drugie faktycznie bookdesigner jest szybki jeśli poświecisz wcześniej kilka godzin z eksperymentowaniem ze stylami - a to mnie już odstręczyło. grzesb - podaj może jakich uzywasz opcji przy ustawianiu styli do konwersji. Po trzecie eBook Library nie chce mi się zainstalować, na Viscie Ultimate, nawet na wirtualnej maszynie xp - dlatego korzystam z Calibre. nie mówię już o tym ze mam też ubuntu na którym ebook library także nie odpalisz.

--edit--
guzik BD nie jest wygaszony tylko nie wyskakuje okienko kontekstowe z ustawieniami konwersji

--edit2--
zapomniałem dodać ze MUSISZ mieć zainstalowany Ms Word aby BD chciał otwierać ten format. i tu oczywiście tez to odpadało bo ja jestem "miłośnikiem" darmowego OpenOffice.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


29 lip 2008 13:03:51
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 0:16:06
Posty: 19
Post 
Do Klaudka:

Drukowanymi literami napisałem "wszystkie z polskimi czcionkami". Jeśli nie znasz rosyjskiego - najlepiej ściągnij trzeci plik od góry w grupie pięciu z pierwszego postu. Jak napisałem w jednym z listów, nazywa się cramfs.Fsk.PRS505.1.1.00.18040.Rus.icons.clock.joyst.uni_hdr.zip .

Czegoś tu nie rozumiem - którego Windowsa w końcu używasz XP czy Vista? Jeśli chodzi o Vista, to nie używam, dawno zrezygnowałem, sam widzisz jakie kłopoty i nie potrafię pomóc. Dalej - nie wiem, czemu nie wyskakuje Ci okno do konwersji - skoro pytasz o style, to chyba jednak wyskakuje, bo tam się właśnie pojawia ta opcja. Konkretnie w stylach używam zwyczajnie wartości defaultowych, zmieniłem tylko paragraph na Swis721 BT, bo jest czytelniejsza.
Jeśli masz XP i kłopoty występują, zalecam ponowną instalację BookDesignera, instalację eBook Library (konieczną do podglądu) wraz z koniecznym upgradem i załadowanymi polskimi czcionkami (instrukcja jest gdzieś na forum) i powinno zadziałać.

A jeśli używasz OpenOffice, wystarczy plik wejściowy z formatu RTF czy DOC przekształcić nim w plik tekstowy i swobodnie wtedy wysłać go do BookDesignera.


Ostatnio edytowano 29 lip 2008 13:55:21 przez grzesb, łącznie edytowano 1 raz



29 lip 2008 13:27:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
hehehe i już tam pobiegłem ale potem sobie przypomniałem, że napisałeś także że menu jest po rosyjsku:) i ściągnąłem sobie tylko config.xml, ale cóż z tego skoro w domu nie działa mi ten $%^##^@! eBook Library.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


29 lip 2008 13:31:14
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 0:16:06
Posty: 19
Post 
Napisałem, że menu jest po rosyjsku tylko w ostatnim, piątym pliku!!!


29 lip 2008 14:01:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2008 21:45:10
Posty: 37
Post 
Apropo całej tej dyskusji między @papa a @grzesb.
@papa - chyba nie zauważyłeś mojego krótkiego postu.
To napiszę jeszcze raz.

W wyniku uszkodzonego czytnika kart na karcie SD pojawiły się uszkodzone pliki do flashowania ( mówię tu o wersji oprogramowania rosyjskiego). Po sflashowaniu Reader się zawiesił - rzecz normalna, wgrałem błedny program. Stało się to jakieś 2 miesiące temu.
Nic z tym nie można było zrobić. Reader nie wstawał do takiego momentu kiedy go można było ponownie sflashować.
Dopiero kiedy pojawiło się oryginalne oprogramowanie SONY do upgrade Readera, udało mi się nim zmienić oprogramowanie!!!! I czytnik zaczął działać prawidłowo.
Może nie wszyscy rozumieją co to oznacza, więc napiszę:

Jeśli coś sknocimy wgrywając ruskie oprogramowanie, to zawsze jesteśmy w stanie wrócić do oryginalnego softu SONY!!!


29 lip 2008 14:07:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2007 17:44:00
Posty: 23
Lokalizacja: Killarney
Post 
clawd napisał(a):
Po trzecie eBook Library nie chce mi się zainstalować, na Viscie Ultimate,


Aby BookDesigner pracował poprawnie z Vistą, należy podczas instalacji, jako miejsce docelowe, wskazać inny plik niż systemowy Program Files, najlepiej na innej partycji.


30 lip 2008 6:55:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 12:30:15
Posty: 71
Post 
Cezner->Nie zamierzałem polemizować dla samej polemiki, ale niestety w treści Twojego ostatniego postu znalazło się jedno sformułowanie, które potencjalnie może okazać się niebezpieczne.
Najpierw jednak mały wstęp. Korzystamy z forum dyskusyjnego i – przynajmniej dla mnie – dopuszczalna jest pewna swoboda, niedopowiedzenia czy niejasności w wymianie opinii np. na temat literatury, programów, czy przewag naszych zabawek. Ale gdy dochodzimy do kwestii technicznych, gdy posiłkowanie się informacjami podawanymi na forum może spowodować uszkodzenie sprzętu lub wyłączenie go z eksploatacji na wiele miesięcy, to wówczas nie ma miejsca na niedomówienia, domysły czy przypuszczenia co "podmiot liryczny” ;-) miał na myśli. Nie czuję się nieomylny, nie umiem czytać myśli innych ludzi, i w przypadku sprzętu dość trudnego do kupienia w Polsce wolę zapytać dwa razy, aby uzyskać wreszcie jasne odpowiedzi. Dlatego jestem pełen uznania dla kolegów, którzy umieszczają kompletne instrukcje wykonania pewnych procedur – ma to swój cel i sens.

Przejdźmy do sedna.

Przywołany przez Ciebie Twój post sprzed trzech dni (wg daty forum)
cezner napisał(a):
Witam
Dawno mnie tu nie było, bo popsułem swojego PRS-505 poprzez sflashowanie uszkodzonym plikiem (uszkodzony był czytnik kart). Mówię oczywiście o wgrywaniu tego ruskiego oprogramowania. Reader był zawieszony.

No i pragnę poinformować, że udało się to naprawić poprzez wgranie nowego firmware od SONY :D

Z Twojego postu można wywnioskować, że nie znalazłeś "domowej" metody przywrócenia działania czytnika po uszkodzeniu firmware (której wersji? - było i jest ich kilka) przy wgrywaniu poprzedniego rosyjskiego zamiennika (czyli pewnie Igorsk 1.3 - to też domysł), a więc odpowiedzi na moje pytania nie były tak oczywiste, jak sugerujesz w Swoim następnym poście (sprawdź o co pytałem). W tym Twoim konkretnym przypadku naprawę umożliwiła nowa wersja 1.1.00.18040, pewnie dlatego, bo jest przeznaczony specjalnie do fleszowania i to jest jasne.

cezner napisał(a):
Apropo całej tej dyskusji między @papa a @grzesb.
@papa - chyba nie zauważyłeś mojego krótkiego postu.
To napiszę jeszcze raz.

W wyniku uszkodzonego czytnika kart na karcie SD pojawiły się uszkodzone pliki do flashowania ( mówię tu o wersji oprogramowania rosyjskiego). Po sflashowaniu Reader się zawiesił - rzecz normalna, wgrałem błedny program. Stało się to jakieś 2 miesiące temu.
Nic z tym nie można było zrobić. Reader nie wstawał do takiego momentu kiedy go można było ponownie sflashować.
Dopiero kiedy pojawiło się oryginalne oprogramowanie SONY do upgrade Readera, udało mi się nim zmienić oprogramowanie!!!! I czytnik zaczął działać prawidłowo.
Może nie wszyscy rozumieją co to oznacza, więc napiszę:

Jeśli coś sknocimy wgrywając ruskie oprogramowanie, to zawsze jesteśmy w stanie wrócić do oryginalnego softu SONY!!!


Niebezpieczne jest tak jednoznaczne postawienie sprawy na forum: "Jeśli coś sknocimy wgrywając ruskie oprogramowanie, to zawsze jesteśmy w stanie wrócić do oryginalnego softu SONY!!!". Tak naprawdę, jeśli coś sknocimy wgrywając stare "ruskie" oprogramowanie (czyli pewnie chodziło Ci o Igorsk 1.3) na wcześniejszą wersję firmware Sony (pewnie chodziło Ci o 1.0.00.08130), to mamy szansę (z Twojego opisu wynika, że to sprawdziłeś, i tylko to), że nowy oryginał Sony (pewnie 1.1.00.18040) może zadziałać (zapewne dlatego, bo jak już wspomniałem, jest przeznaczony specjalnie do fleszowania). Czyli wcale nie ma pewności, że nowy program Sony zadziała za każdym razem (na każdej wersji poprzedniego firmware oryginalnego czy zmodyfikowanego i niezależnie od uszkodzeń).
Zwróć uwagę, że można odczytać to pogrubione przez Ciebie zdanie, także w ten sposób, że przy wgrywaniu każdego "ruskiego" softu coś sknocimy, to nowy soft Sony pomoże, a śmiem wątpić, czy ktokolwiek byłby w stanie to tak dokładnie sprawdzić. Jeśli przetestowałeś wszelkie ewentualności, to o tym napisz - warto dzielić się wiedzą. Musisz chyba brać pod uwagę, że sporo czytelników może wybiórczo czytać posty na forum i komplet informacji może do nich nie dotrzeć. Np. za jakiś czas mało kto zwróci uwagę, że był jakiś "stary ruski soft".

Zwróć, proszę , też uwagę, że po dodatkowych wyjaśnieniach grzesb'a wątpliwości techniczne zostały wyjaśnione, jeszcze przed twoim ostatnim postem.

W przeciwieństwie od Ciebie ostrzegam: jeśli coś sknocimy w oprogramowaniu (firmware) wcale nie ma gwarancji, że samodzielnie uda nam się przywrócić działającą wersję systemu. Nikt tego nie sprawdził i nie zagwarantuje. I o to ostrzeżenie (i jego uzasadnienie) które chciałem przekazać czytelnikom tego forum.

Cieszę się, że Twój PRS-505 działa, czym nas więcej tym lepiej.
Pozdrawiam
Papa

P.S. Jeszcze raz podkreślam: nie chodzi mi o polemikę, czepianie się słów czy sformułowań, tylko o jednoznaczne wyjaśnienie problemu technicznego.


Ostatnio edytowano 30 lip 2008 8:54:10 przez papa, łącznie edytowano 2 razy



30 lip 2008 8:49:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2008 21:45:10
Posty: 37
Post 
Ok. Masz rację. Powinienem napisać, że jeśli coś pójdzie nie tak z ruskim softem, to prawdopodobnie powinno nam się udać wrócić do oryginalnego softu SONY.
Po prostu oryginalny soft SONY wgrywany jest zupełnie inną metodą.

Wgrałem ruski soft na najnowszy, oryginalny soft SONY. Wszystko pięknie działa. Tak jak pisał grzesb.
I podaje link do polskiego tłumaczenia strony z tym ruskim softem.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://the-ebook.org/forum/viewtopic.php%3Ft%3D7155&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php%253Ft%253D7155%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3DMe5

Nawet da się to czytać :)


30 lip 2008 8:52:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
mam problem.
wrzuciłem nowy firmware sony
wgrałem flasher 2.0 ( w nim dorzuciłem polskie fonty do katalogu fonts )
w eBook Library wrzuciłem fonty ze starej paczki i nowy konfig.xml

nie mam polskich znaków ani eBook Library (w podgladzie np rtf) ani w samym czytniku. wrzucam plik rtf lub txt (ale nie edytowane e Book designerze). co robię źle?

porado napisał(a):
clawd napisał(a):
Po trzecie eBook Library nie chce mi się zainstalować, na Viscie Ultimate,


Aby BookDesigner pracował poprawnie z Vistą, należy podczas instalacji, jako miejsce docelowe, wskazać inny plik niż systemowy Program Files, najlepiej na innej partycji.


to wiem. ale mi nie chodzi o book designera tylko o ebook library. próbowałem tworzyć foldery lub zmieniać miejsca instalacji - ciągle ten sam komunikat - installation interrupted.

-- edit --
miałem właśnie napisać w punktach jak sflaszować nowym flaszerem ( z poprawnymi załącznikami ) ale niestety nie mam polskich fontów :)

------------------ Dodano: Dzisiaj o 18:54:06 ------------------
grzesb napisał(a):
Do Klaudka:

Czegoś tu nie rozumiem - którego Windowsa w końcu używasz XP czy Vista?


mam komputer stacjonarny (z biblioteką) VISTA Ultimate z OOffice/UBUNTU z OOffice
i dwa laptopy Vista home basic z MSoffice i drugi z xp z MSOffice. eksperymentuje na wszystkich czterech systemach

na Vista ultimate eBook Library sie nie instaluje i bookdesigner działa prawidłowo
na Vista home eBook Library działa prawidłowo i bookdesigner ma problem z oknem dialogowym eksportu do sony prs (sony libre działa ok więc można sobie poradzić od biedy)

na XP wszystko działa ale to akurat jest laptop mojej kochanej małżonki więc staram się na nim nie rządzić.
a na Ubuntu używam Calibre (ma swoje plusy)

_________________
pozdrawiam
Klaudek


30 lip 2008 18:54:06
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2008 21:45:10
Posty: 37
Post 
clawd napisał(a):
mam problem.
wrzuciłem nowy firmware sony
wgrałem flasher 2.0 ( w nim dorzuciłem polskie fonty do katalogu fonts )
w eBook Library wrzuciłem fonty ze starej paczki i nowy konfig.xml

nie mam polskich znaków ani eBook Library (w podgladzie np rtf) ani w samym czytniku. wrzucam plik rtf lub txt (ale nie edytowane e Book designerze). co robię źle?


A w plikach lrf masz polskie czcionki?
Wydaje mnie się, że była już o tym dyskusja i pliki txt/rtf muszą być zapisane w standarcie Unicode.


31 lip 2008 9:22:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
zrobiłem wg twojej instrukcji, którą trzeba uzupełnić o linki z plikami tak nawiasem mówiąc.
twoja instrukcja zakłada ze masz czytnik sflaszowany igorski 1,3 i instalujesz soft sony a potem flasher 2.o. ponadto instrukcja zakłada ze masz już podmienione pliki w eBook library. nie wspominasz tez o podmianie pliku konfig.xml - i tu rodzą się nieścisłości.

czy po sflaszowaniu fl.2.0 są polskie znaki w czytniku? jak wrzucam zwykły rtf czy tekstowy (ale nie za pomocą eBook Library) nie mam polskich znaków czyli chyba nie jest sflaszowany..?
jak robię ebooka w book designerze (faktycznie idzie szybko i przyjemnie) bez implementowania fontów i wgrywam przez ebook library (zmodyfikowane) wszystko jest ok.

jeśli nie masz eBook library (linux albo moja pokaszaniona vista) to nie działa.

mam uwagę: czy ktoś może w wolnej chwili uzupełnić instrukcję flaszowania o zmiany w eBL i podpięcie prawidłowych plików ? przykleimy wtedy albo zrobimy osobny wątek i zamkniemy.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 9:41:45 ------------------
cezner napisał(a):
A w plikach lrf masz polskie czcionki?
Wydaje mnie się, że była już o tym dyskusja i pliki txt/rtf muszą być zapisane w standarcie Unicode.


pisałem o rtf-ach, a co do txt unicode to sprawdzę.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


31 lip 2008 9:41:45
Zobacz profil YIM
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron