Teraz jest 19 kwi 2024 12:44:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
jak zresetować zawieszonego PRS-505 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post jak zresetować zawieszonego PRS-505
jestem na 204 stronie z 325 książki Labirynt odbić Łukjanienki
i nagle reader się zawiesił
to znaczy, cały czas wyświetla mi tą samą stronę
żaden klawisz nie działa, próbowałem wyłączać, przyciskać reset z tyłu, podłączać do USB - nic

ratujcie, co robić!!!

------------------ Dodano: Dzisiaj o 11:18:55 ------------------
ok, po jakims czasie sam sie zresetowal, zapomnial na jakiej stronie byl, ale poza tym wszystko ok
ale mialem stracha


07 lut 2009 12:18:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:17:37
Posty: 66
eCzytnik: Kindle
Post 
Czy robiłeś z nim coś niezwykłego, czy tak po prostu w czasie czytania wziął sobie i zwisł? Pytam tak z ciekawości, a także aby uniknąć tych nagłych skoków serducha. I jaki czas potrzebował do samoczynnego restartu: dziesięć minut, czy dwie godziny?


08 lut 2009 13:58:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Jack napisał(a):
Czy robiłeś z nim coś niezwykłego, czy tak po prostu w czasie czytania wziął sobie i zwisł? Pytam tak z ciekawości, a także aby uniknąć tych nagłych skoków serducha. I jaki czas potrzebował do samoczynnego restartu: dziesięć minut, czy dwie godziny?

czytałem książkę, nacisnąłem przycisk następnej strony i czekam, po chwili nacisnąłem jeszcze raz i jeszcze raz
potem coraz bardziej zdesperowany naciskałem różne klawisze, wyłączałem - wszystko bez skutku
w instrukcji znalazłem o resecie z tyłu obudowy, to też nie dawało efektu
podłączałem przez USB do komputera, też nic

po jakiejś pół godzinie nagle zaczęło mrugać światełko u góry obudowy (które się zapala gdy się ładuje baterię)
i czytnik sie zresetował, teraz wszystko ok zapomniał tylko na jakiej stronie byłem


08 lut 2009 16:05:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Miałem też podobne problemy po flashowaniu, tak jak u ciebie czytnik wyzdrowiał dopiero po jakimś czasie. Wydaje mi się że w takich przypadkach najlepiej odłożyć sprzęt albo podłączyć go do ładowania i spokojnie odczekać jakiś dłuższy czas i dopiero próbować, jeżeli nadal nie będzie chciał się włączyć nie zostaje nic innego jak skoczyć z 10 piętra.

_________________
Obrazek Obrazek


10 lut 2009 7:53:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Mi raz sie zawiesil jak probowalem go wylaczyc. Wcisnalem przycisk Enter na kilka sekund, on wtedy zrobil sie polprzezroczysty (normalny objaw przy zamyjaniu). Ale nie zgasl, tylko byl tak przez kilkanascie minut. Wielokrotne wciskanie roznych klawiszy w roznych kombinacjach nic nie dalo. Po polgodzinie sam sie wylaczyl. Kiedys mi sie tez zawiesil podczas flashowania.

Przez to doszedlem do wniosku, ze nie warto w codziennym czytaniu robic twardego permanentnego wylaczenia. Owszem, wyczerpuje to szybciej baterie. Ale ja po niemal polrocznym uzytkowaniu ladowalem ja moze w sumie z 5 razy, zatem biorac pod uwage 300 ladowan starczy mi to na kuuupe lat. Permanentne wylaczanie powoduje, ze po wlaczeniu czeka sie dlugo na zaladowanie (szczegolnie jak sie ma ponad 300 ksiazek w pamieci jak ja). Permanentnego wylacznika zamierzam stosowac tylko, jesli nie planuje czytania w najblizsze dni.


11 lut 2009 20:26:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post 
marcinchicago39 napisał(a):
jeżeli nadal nie będzie chciał się włączyć nie zostaje nic innego jak skoczyć z 10 piętra.


Tak w ogóle dobrze by było przepiąć temat do problemów ze sprzętem, bo robi się bałagan.

Co do czytnika miałem trzykrotnie takie problemy.
Za pierwszym razem nie pomogło nic. Nie skakałem jednak z 10 piętra ;) tylko zastosowałem nieco skomplikowaną i kosztowną operację wymiany gwarancyjnej. Cechą charakterystyczną tej usterki (poza zawieszeniem obrazu) był brak możliwości ładowania (nie paliła się lampka po podłączeniu).

Nowy czytnik zawiesił mi się do tej pory dwa razy. Za każdym razem podłączyłem sprzęt do ładowarki i po godzinie -dwóch PRS startował. W odróżnieniu do tematu mój czytnik wieszał się na etapie włączania (ze stanu całkowitego wyłączenia poprzez shutdown). Mimo to sądzę, że kilku lub kilkunastogodzinne ładowanie może rozwiązać podobny problem.


12 lut 2009 8:16:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post 
noman napisał(a):
Nie skakałem jednak z 10 piętra ;) tylko zastosowałem nieco skomplikowaną i kosztowną operację wymiany gwarancyjnej.

na czym polegała "kosztowność" wymiany gwarancyjnej?


12 lut 2009 11:18:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post 
kotekFilutek napisał(a):
noman napisał(a):
Nie skakałem jednak z 10 piętra ;) tylko zastosowałem nieco skomplikowaną i kosztowną operację wymiany gwarancyjnej.

na czym polegała "kosztowność" wymiany gwarancyjnej?


Całą problematykę wrzuciłem w Naprawa i problemy ze sprzętem.


12 lut 2009 12:31:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post Re: jak zresetować zawieszonego PRS-505
Mi PRS505 zacią się na amen ani powerem nie możnabyło nic zrobić ani guzikiem restart. Zostawiłem go tak na noc ale i tak nic się nie zmieniło. Zadzwoniłem do "Costumer Service" i tak oto mi pomogli:

Guzik powera na dwie sekundy w prawo, reset na 10 sekund wcisnąć, i znowu guzik powera na 3 sekundy w prawo.

W moim przypadku pomogło i PRS się zrestartował. A tak na marginesie to sciąłem go źle sformatowaną książką.


18 mar 2009 19:28:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post Re: jak zresetować zawieszonego PRS-505
Cherek20 napisał(a):
Guzik powera na dwie sekundy w prawo, reset na 10 sekund wcisnąć, i znowu guzik powera na 3 sekundy w prawo.


Ten reset to dusić równocześnie z przesuniętym guzikiem w prawo ? Czy też należy przesunąć, puści i dopiero reset na 10 sekund?


18 mar 2009 20:21:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post Re: jak zresetować zawieszonego PRS-505
Najpierw przesunąć, potem puścić, potem reset, puścić restet i znowu przesunąć.


18 mar 2009 21:04:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2009 6:44:25
Posty: 5
Post Re: jak zresetować zawieszonego PRS-505
Heh, spróbowałam metody 2 na 10 na 3. Nie pomogło. Próbował ktoś otwierać swój 505 i wyciągać baterię? Potrzebuję wsparcia moralnego :) Mój 505 wisi już dobę. Skoku z 10 piętra wciąż jeszcze odmawiam.


20 mar 2009 6:52:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post Re: jak zresetować zawieszonego PRS-505
Moze to glupio zabrzmi, ale skoro sie zawiesil to ostatecznie mozna poczekac, az mu sie bateria wyczerpie. Wtedy powinien sam sie odwiesic.


20 mar 2009 10:11:34
Zobacz profil WWW
Post Re: jak zresetować zawieszonego PRS-505
Może to będzie przydatne... :?:
http://wiki.mobileread.com/wiki/Sony_Po ... Hard_Reset


20 mar 2009 12:03:47
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2009 6:44:25
Posty: 5
Post Re: jak zresetować zawieszonego PRS-505
hard reset zaczyna się od wyłączenia , a u mnie nic nie działa. Nie da się go wyłączyć.


20 mar 2009 18:02:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: