Teraz jest 28 mar 2024 12:02:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić 
Autor Wiadomość
Post 
Tak grzebiąć w sieci, znalazłem coś takiego http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... =%2A&bhs=t Mozna tam kupis PRS-505 za 289 $ + wysyłka do Polski od ok. 40$. Wg komentarzy w sieci, na pewno wysyłaja do krajów "starej Europy (Niemcy, Hiszpania, Belgia). Może sobie na święta sprzezentuję, jeśli tak, to dam znac jak poszło.


22 lis 2007 16:19:24
Post 
na ebay.com można go dostać za całkiem rozsądne pieniądze.

http://search.ebay.com/search/search.dl ... 26fsoo%3D1

Czy ktoś z was kupował już coś na ebay.com ze stanów? Chętnie dowiedział bym się jak to się robi :)


15 sty 2008 10:25:06
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Masz też w Polsce ;]

http://allegro.pl/item296323096_sony_prs_505.html

Poza tym kolega z Chicago się oferował kilka postów wyżej, zapewne wie ile kosztuje wysyłka paczki do Polski. Mnie w przypadku sprowadzenia zza granicy martwi ewentualny późniejszy serwis gwarancyjny takiego urządzonka.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


15 sty 2008 10:36:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 12:30:15
Posty: 71
Post 
Mori napisał(a):
Padre, jeśli będziesz czekał na polską wersję to boję się, że sobie długo poczekasz... Gdzie Sony obecnie sprzedaje swoje Readery? W Japonii i Stanach... Nie jestem pewien, jak jest z UK. Reszta krajów - niet. Wątpię, żeby polski rynek był dla nich bardziej priorytetowym niż francuski czy niemiecki - więc raczej nie spodziewaj się szybko oficjalnego sklepu Sony w Polsce z takimi czytnikami. Niemniej jednak polscy importerzy nie śpią - można już kupić sobie iLiada, Cybooka czy Hanlina, a Soniaka powinieneś dorwać na Allegro.


Przesłane mi przez Sony-Polska informacje pośrednio wspierają opinie Moriego.

W połowie bieżącego miesiąca Sony-Polska stwierdziło, że sprowadzenie czytnika do Polski jest niemożliwe (jak zrozumiałem: oczywiście z wykorzystaniem ich kanałów dystybucyjnych) oraz że ewentualnych istotniejszych zmian w ofercie należy spodziewać się cyklicznie, co 6 miesięcy.

Po takich odpowiedziach znalazłem dostawcę (chyba wiarygodnego - vide poprzednie moje posty) i teraz czekam na przesyłkę (mogę ją śledzić w Necie).
Jak nie sprzętowo, to programowo Sony Reader poradzi sobie z polskimi znakami.

-------------------
Dodane: mimo wszystko Sony 505 w tej chwili wydaje się najciekawszą propozycją, oczywiście przy uwzględnieniu aspektu cenowego.


Ostatnio edytowano 19 mar 2008 13:33:10 przez papa, łącznie edytowano 1 raz



19 mar 2008 11:44:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:02:05
Posty: 31
Post 
Witam,
A ja dzisiaj zamowilem 505 z US i mam nadzieje, ze w przeciagu tygodnia juz u mnie bedzie.
Zastanawialem sie czy nie kupic jakiegos palma do ebookow, ale gdy przeczytalem dzisiaj, ze kwestia polskich znakow zostala rozwiazana... decyzja byla jedna :)


29 mar 2008 23:11:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2008 15:33:49
Posty: 11
Post 
Ponieważ nie mogę jeszcze pisać PW, a chciałbym zadać kilka pytań osobom piszącym w tym temacie nie pozostaje mi nic innego jak napisanie posta. Robie to niechętnie bo mam pytanie nie całkiem związane z tematem:
Czy któraś z osób które zakupiły czytnik w USA mogła by się podzielić ze mną informacją jak dokonać takiego zakupu? W jakim sklepie, jak sprowadzić do polski i jak najlepiej dokonać płatności. Cena czytnika jest dla mnie dość poważną kwotą, a ceny z allegro są dla mnie nie do przyjęcia. Może nawet ktoś założył by jakiś temat – poradnik o zakupie PRS 505?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.


21 kwi 2008 20:04:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:02:05
Posty: 31
Post 
Kupilem 505 przez allegro. Wolalem dolozyc te 220 pln niz szukac sklepu internetowego, ktory i tak dowalilby niezla oplate za wysylke na "wschod". Sprzedawca CentrumHandlowe jest uczciwym i rzetelnym kontrahentem.


21 kwi 2008 20:31:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2008 12:38:42
Posty: 35
Post 
Randone napisał(a):
Kupilem 505 przez allegro. Wolalem dolozyc te 220 pln niz szukac sklepu internetowego, ktory i tak dowalilby niezla oplate za wysylke na "wschod". Sprzedawca CentrumHandlowe jest uczciwym i rzetelnym kontrahentem.

PRS-505 też kupiłem na Allegro i u tego samego sprzedawcy co Randone. Sprzedawca solidny i zarabia na tym interesie naprawdę niewiele. Te 220 zł to żadne przepłacenie. W zeszłym roku kolega kupił mi PRS-500 w sklepie w Stanach. Cena wynosiła wtedy bodajże 349 dolarów, ale była to cena netto, do tego dochodzi jeszcze kilkuprocentowy amerykański podatek vat. Do tego przesyłka do Polski ( sprzedawca CentrumHandlowe pokrywa koszt przesyłki). Tak więc kupno na Allegro, u tego sprzedawcy wydaje mi się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Czytnik wysłany z USA dotarł do mnie w niecałe dwa tygodnie.


21 kwi 2008 20:54:26
Zobacz profil
Post 
yo,

spiesze potwierdzic, ze przy zamawianiu Sony Readera za granica, w Polsce dowala pokazne clo, VAT, czy co tam jeszcze moga (nawet nie dostalem zadnego papieru na to co zaplacilem i pogieli mi fakture od sklepu).
ja zamowilem SR z pokrowcem + przesylka w wysokosci 50$ i do tego dostalem w Polsce bonus 315zl doplaty. wyszlo drozej niżbym bral np. na allegro.

stad radze - lepiej brac na allegro.

wypowiem sie jeszcze w kwestii pokrowca. dokupilem dodatkowy, bo nie spodziewalem sie, ze ten standardowy bedzie tak dobry. teraz to wlasnie tylko jego uzywam. jedyny minus to rodzaj poszycia - jest to jakas syntetyczna skora. z kolei ten dodatkowy, oryginalny od Sony, ma tylko fajna w dotyku skorke i jakies niepotrzebne kieszonki, a poza tym jest prawie identyczny. jego wada jest to, ze jest o jakies 2mm grubszy na przegubie. podsumowujac - jest on zbedny, jesli posiadamy pokrowiec standardowy (a jest on w zestawie).


31 maja 2008 4:16:40
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
qvist napisał(a):
stad radze - lepiej brac na allegro.

tez moze nie byc wesolo i tez nie daje ci 100% pewnosci
ostatnio dosc glosno w prasie o tym, ze Urzad Celny wziel sie rowniez za Allegro (tak jak kiedys Skarbowka) - bylo juz podanych kilka przypadkow dobrania sie do sprzdawcow i po zachowanych rachunkach czy kwitach za wysylki doszli do kupujacych (ci podpadali pod paragraf za paserstwo jako, ze towar sprzedawany byl teoretycznie na rynku nielegalnie - bez oplat celnych) - pewnie jak zwykle wiekszosc takiego pisania to szum robiony specjalnie zeby wystraszyc czesc ludzi ale jak sie ma pecha to mozna trafic nieciekawie stajac sie "wytypowana losowo" osoba

_________________
Konrad


31 maja 2008 7:27:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Normalnie jaja. Do wszystkiego się czepiają. Niech się zajmą jakimiś grubszymi sprawami a nie marnują czas na indywidualnych odbiorców. Polska w moich oczach to strasznie rygorystyczny kraj, nawet za głupie przechodzenie na czerwonym świetle wlepiają 250 zł mandatu ale za to policjanci mogą brać łapówki nie mówiąc już o politykach czy samorządowcach ale broń Boże żeby łobuzy czytnik bez vatu sprowadziły - paserzy - na 5 lat do puchy i to już. Przepraszam za dygresję. To ja mam pytanie - czy np. jak bym chciał komuś z forumowiczów kupić czytnik (wyślecie mi pieniądze na paypal) to mogę wam wysłać w paczce prywatnie. To co wtedy też dowalą cło i VAT, jak nie to dawajcie ja chętnie pomogę (za skromną opłatą za fatygę) mogę wam kupować czytniki i wysyłać.

_________________
Obrazek Obrazek


31 maja 2008 9:36:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
Marcin - pozwolę sobie opisać ci swoje własne doświadczenia, robię to publicznie, a nie na priv żeby inne osoby też miały pojecie, co się dzieje - a to pewnie i tak tylko wierzchołek góry lodowej

Zauważ, ze osoby, które sprzedają na Allegro sprzęt sprowadzony z USA to głównie mieszkańcy Chicago albo New York - powód? - w tych miastach maja swoje oddziały firmy przewozowo/wysyłkowe typu Polamer i Doma - paczki te do tej pory rzadko podlegały kontroli z powodu ich charakteru - były to firmy, które powstały w celu wysyłki mienia przesiedleńczego Polaków wracających z USA do kraju (ze wszystkimi obejściami i nadużyciami oczywiście - nikt przecież nie sprawdzi, ze taka osoba przeprowadza się, co 2 lata) :)

Osoby mieszkające gdzie indziej pozostaje poczta amerykańska - USPS albo jedna z firm kurierskich

1. Firma Kurierska - forma najszybsza i najpewniejsza i najdroższa - na 99% paczka zostanie oclona, a kwota do zapłaty będzie do uiszczenia przy odbiorze w domu
2. USPS - masz kilka możliwości
- gift wysłany najtaniej, czyli bez żadnego ubezpieczenia i bez żadnych kwot i faktur w środku - paczka zwykle dociera do Polski, ale tam zaczyna się kosmos - nawet, jeśli już przejdzie przez procedury do rak swoich dostaje ja pan nazywany powszechnie listonoszem - zaginęły mi dwie paczki, a ślad urywał się właśnie na listonoszu - sprawa nie do rozwiązania
- gift z ubezpieczeniem (no, bo w końcu chciałby odzyskać pieniądze, które ci ktoś zapłacił za wysłany towar) - ubezpieczasz wiec czytnik do pełnej jego wartości - pan celnik w Polsce wali opłaty - żeby było śmiesznie do opłat celnych kwalifikuje się kwota wartości sprzętu + wszystkie opłaty za wysyłkę - dopiero wtedy cło i VAT naliczane są od tej sumy
- wysyłka ze wszystkimi papierami z ubezpieczeniem i podaną wartością - sprawa j.w.

PRAWIE KAZDA WIEKSZA PACZKA JEST PRZESWIETLANA - w ekstremalnych przypadkach otwierana, jeśli wartość sprzętu budzi zastrzeżenia może być powołany rzeczoznawca, a kosztami wyceny obciążony odbiorca (dlatego na paczce wysłanej jako gift też zaleca się podanie wartości) - ktoś napisze można podać $40 bo (jeśli dobrze pamiętam) do takiej kwoty jest zwolnienie - OK - ale co jak zginie? Dostaniesz $40, a przecież nie ubezpieczysz paczki na $300, a wartości giftu podasz $40 - tam idioci nie pracują...

W PRZYPADKU ZATRZYMANIA PACZKI W URZĘDZIE CELNYM W WARSZAWIE (jak się ma pecha) TRZEBA ZWYKLE JĄ ODEBRAĆ OSOBIŚCIE - dolicz więc koszt biletu/benzyny do Warszawy, jeśli mieszkasz dalej

A teraz wracając do Polameru i Domy - to głównie teraz o te firmy jest krzyk i za nie bierze się UC, bo jak napisałem wcześniej 95% na Allegro jest wysyłanych właśnie przez nie jako... paczka z używanymi ciuchami :)

Dwa razy udało mi się przekonać celnika po zatrzymaniu paczki, żeby opłat nie naliczał (widać można)
1. Wystarczył telefon do Warszawy - pan bardzo się zdziwił jak mu powiedziałem, ze w paczce jest używany 3 letni PDA, do tego zepsuty i wysyłany do serwisu - tak było naprawdę - nie moja wina, ze nie niszczę sprzętu i jemu wydawało się, ze jest nowy
2. Osobiście spotkałem się z celnikiem w celu omówienia sprawy GPS'a wysłanego w 2003 roku (cudo techniki wówczas) - po 30 minutach przekonywania i opowieści jak to działa (następnego dnia była majówka i mój wyjazd do Czech) skończyło się na podjęciu przez niego decyzji kupna tego samego modelu

Także - zastanów się zanim zaczniesz świadczyć takie usługi - prawie zawsze znajomi, którzy cię o to proszą w wypadku jakichś problemów nie są już twoimi znajomymi... Mam nadzieje, ze naświetli to trochę sprawy związane z wysyłkami

P.S. aha - są jeszcze sklepy internetowe, które wysyłają (choć też nie zawsze) do Polski - jeśli uda ci się przekonać firmę żeby wysłała jako gift - może się uda - jak zaginie najwyżej będziesz w plecy kwotę, którą zapłaciłeś - cześć z tych firm jedna wymaga wysyłki firma kurierska, a część wogóle nie wysyła...

Moja statystyka
Na około 10-12 paczek wysłanych z "czymś" - poczynając od PDA, a kończąc na foremkach do haftowania dla znajomej, których w Polsce nie mogła dostać
3 paczki zatrzymane przez UC (jeden przypadek naliczenia opłat)
2 paczki zagubione i nieodnalezione (w środku 1. płyty DVD o wartości ok $10 2. kable do notebooka za $30)
2 straconych znajomych
Może ja mam takiego pecha, ale niech to będzie przykład dla innych.

_________________
Konrad


Ostatnio edytowano 31 maja 2008 22:29:58 przez lipcio, łącznie edytowano 1 raz



31 maja 2008 18:56:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Smutne statystyki :( Człowiek chce przyczynić się do rozwoju e-literatury (nie zapominając o swoim rozwoju finansowym - w minimalnym przyzwoitym wymiarze :)) a tu łachudry z cła i Vatu wszystko psują, zostaje jedna droga, jeszcze przez ciebie lipcio nie opisana, zabierania giftów przez ludzi którzy lecą do Polski (tylko ilu ja takich znajdę - 2, 3 na rok) mój biznes upadł zanim powstał :(

_________________
Obrazek Obrazek


31 maja 2008 21:44:54
Zobacz profil
Post 
Kurcze chciałem już sprowadzić PRS-505 z USA, ale jednak boje sie o to cło. Nie wiecie może czy ktoś w Polsce zajmuję się rozprowadzaniem tego cuda? Kilka razy na allegro był ale ostatnio nie ma. :wink:


11 cze 2008 10:10:21
Post 
Ja tez miałem taki problem, ale wystarczy poprosić o ponowne wystawienie tego przedmiotu na allegro użytkownika "CentrumHandlowe". Na pewno wystawi.

http://allegro.pl/item373484263_sony_eb ... teral.html


11 cze 2008 11:16:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron