Teraz jest 29 mar 2024 14:58:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Flashowanie Sony PRS-505 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2009 21:43:56
Posty: 3
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
matej11 napisał(a):
Pomocy please czytnik zakupiony w uk przy próbie zmiany firmware na wersję us czytnik pokazał wiadomość:
"firmware update did not complete succesfully please try again"
problem polega na braku jakiejkolwiek reakcji ani karta sd, ani kabel usb, ani reset !!
jakieś sugestie co z tym fantem począć ?



witam mialem jeszcze przed chwila ten sam problem ten sam problem i znalazlem rozwiazanie,
jesli masz tak jak ja, ze jak podlaczasz kabel to ci wyskakuje komunikat updating, to sciagnij sobie prs-505 updater w wersji np 1.0.03.07170, rozpakuj go i odpal,
a czytnik sie odblokuje i bedzie na tym firmwarze
pozdro


21 gru 2009 22:53:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 12:18:37
Posty: 4
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
Witam,

Po długiej i dość nierównej walce z PRS-505 połowicznie osiągnąłem co chciałem. Polskie znaki. Robiłem tak dużo rzeczy że nie wiem co w końcu poskutkowało. Zacznę od tego że firmware mam 1.1.

Zainstalowałem Localization (tę wersję z kilkoma językami menu) w której były polskie czcionki.

Mam jednak kilka spostrzeżeń - jeśli ktoś ma/miał podobne to piszcie.
1. Mimo, że szybko udało mi się wyświetlić polskie znaki w RTFach, to zobaczyłem że nadal niektóre (nieliczne) ebooki mają krzaczki... wiec walczyłem dalej.
2. W powyższych przypadkach w końcu pomógł mi świetny program Calibre (konwersja i zarządzanie ebookami)
3. Mam wrażenie że Word 2007 jakoś dziwnie zapisuje Unicode... Te same pliki zapisane ponownie Wordpadem nie miały krzaczków w Readerze....


30 sty 2010 4:46:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 12:18:37
Posty: 4
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
Dodam jeszcze, że 100% pewność uzyskania polskich znaków mam przy używaniu plików *.txt zapisanych w Wordzie 2007 jako Unicode. Rtf'y tak jak wspomniałem - są bardzo kapryśne i czasami wciąz mam w nich krzaczki mimo zainstalowania polonizacji.


31 sty 2010 12:18:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
Plik txt możesz też zapisać jako UTF-8 (zysk: dwa razy mniejszy plik).
Plik rtf powinien się czytać poprawnie, gdy po otwarciu w WordPad zaznaczysz cały tekst książki i ustawisz Skrypt Czcionki jako "Zachodni" (okienko ponad tekstem, na prawo od Wielkości Czcionki). Czasem nie pozwala na przestawienie całości, wtedy zmieniam tekst po kawałku i okazuje się, że są w tekście krzaczki rozpoznawane np. jako arabskie- wywalam i tyle. Niestety, po dokonaniu poprawek w tekście książki (literówek czy co-tam), nowe fragmenty są automatycznie kodowane w skrypcie środkowoeuropejskim, więc na koniec zawsze: "Ctrl + A" i "Zachodni".


31 sty 2010 22:48:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
Doogie napisał(a):
Plik txt możesz też zapisać jako UTF-8 (zysk: dwa razy mniejszy plik).
Plik rtf powinien się czytać poprawnie, gdy po otwarciu w WordPad zaznaczysz cały tekst książki i ustawisz Skrypt Czcionki jako "Zachodni" (okienko ponad tekstem, na prawo od Wielkości Czcionki). Czasem nie pozwala na przestawienie całości, wtedy zmieniam tekst po kawałku i okazuje się, że są w tekście krzaczki rozpoznawane np. jako arabskie- wywalam i tyle. Niestety, po dokonaniu poprawek w tekście książki (literówek czy co-tam), nowe fragmenty są automatycznie kodowane w skrypcie środkowoeuropejskim, więc na koniec zawsze: "Ctrl + A" i "Zachodni".


Mam Windows 7 gdzie jest ta opcja w WorPadzie ?


01 lut 2010 18:40:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
Ja mam tylko XP i nie spodziewałem się, że nast. generacja będzie bardziej skomplikowana; niech Cię poratuje ktoś z nowym Windowsem, proszę.


04 lut 2010 21:38:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 12:18:37
Posty: 4
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
W odpowiedzi na pytania kilku czytelników tego wątku: w Windowsie 7 nie ma opcji w WordPadzie, która pozwoliłaby poradzić sobie z kodowaniem znaków w rtf-ach. W tym celu użyjcie darmowego programu RTFUnicode (link poniżej) który pozwoli wam przekształcić kodowanie znaków w każdej książce zapisanej w rtf-ie na czytelny dla Readera Unicode.

Druga opcja do użycie Worda aby zamienić rtf na txt (przy zapisie Word pyta się czy chcemy Unicode), ale wtedy tracimy całe formatowanie książki.

Pamiętajcie że często samo "spolszczenie" softu i czcionek w PRS-505 nie pomaga więc program jest bardzo pomocny dla wszystkich.

http://www.sendspace.pl/file/a7f8d0a5dd558e704efb40c


10 lut 2010 2:20:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2010 9:30:21
Posty: 25
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
Cytuj:
Wlasnie zakonczylem w swoim PRS-505 flaszowanie nowego firmware'u nowym flaszerem i efekt jest swietny! Opisze pokrotce co zrobilem, aby rozwiac obawy niezdecydowanych, czy przypadkiem nie uszkodza lub nie zawiesza swojego czytnika. Przed flaszowaniem mialem w czytniku wersje firmware 1.0.00.08130 flaszowana softwarem Igorskiego.

1) Zrobilem upgrade firmware'u w czytniku do wersji 1.1.00.18040 http://esupport.sony.com/US/perl/swu-li ... egion_id=1
2) Do flaszowania nowej wersji niezbedny jest Universal Flasher 2.0 http://www.mobileread.com/forums/attach ... 1216947954
a) rozpakowujemy go na karcie z zachowaniem ukladu katalogow,
b) do katalogu \files.505.1.1.00.18040\opt\sony\ebook\FONT\ dodajemy trzy pliki z polskimi fontami:

tt0003m_.ttf Swiss721 BT Roman
tt0011m_.ttf Dutch801 Rm BT Roman
tt0419m_.ttf Courier10 BT Roman

c) wkladamy karte do czytnika, odpalamy urzadzenie
d) czekamy, az na ekranie ukaze sie "Run Script"
e) z menu wybieramy 5, czekamy na pomyslne zakonczenie
f) z menu wybieramy teraz 6, czekamy na pomysle zakonczenie
g) z menu wybieramy teraz 9, restarujemy urzadzenie
h) wyciagamy karte
GOTOWE!

Urzadzenie ma teraz najnowsza wersje firmware'u 1.1.00.18040 z pelna obsluga polskich i rosyjskich znakow, zegarem na pasku stanu i co chyba najwazniejsze, swietna obsluga PDF-ow. Mam sporo ksiazek technicznych w wersji PDF, ktorych czytanie w czytniku Sony bylo dotychczas mocno utrudnione. Teraz to przeszlosc.



z jakiegos powodu po włączeniu czytnika nie rusza "Run Script"

Wyskakuje menu z wykrzyknikiem, pod nim Prs...flasher 2.0 by igorsk i są poniżej do wyboru podpunkty:

3. run script.sh
4. copy imagee from memory
5. make a new image
6 flash image
7 switch to firmware update mode

gdy wcisnę run script to wyskakuje : Sorry this firmware version is not supported: 505.1.1.00.18040 i pod tym takie same powyzsze punkty...


Czy ktoś wie w czym problem ??


18 lut 2010 12:03:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron