Teraz jest 19 kwi 2024 7:56:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Flashowanie Sony PRS-505 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2008 21:52:07
Posty: 31
Post 
próbowałem napisać pw ale nie jestem pewien czy poszła (możesz dać znać czy doszła to będe wiedział czy wysyłanie pw u mnie działą) więc odpowiem tutaj:

Z tym ucinaniem tekstu u dołu strony to kwestia czcionek - jedyny temat w FAQ jest właśnie o tym.

No i instalacja BD - żeby było dobrze zainstalowane trzeba na dysk wgrać dodatkowe pliki do folderu z programem BD /update/.


15 gru 2008 9:14:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
marcinchicago39 napisał(a):
Czytnik się obudził. Gdyby komuś przydażyła się podobna sytuacja mi pomogło podłączenie readera na kilka godzin do usb.

ja w takich przypadkach polecam jednak podlaczenie do zewnetrznego zasilacza - napiecie stabilniejsze i pewniejsza diagnoza
jesli ktos ma slabe USB i czytnik sie nie obudzi moze blednie wowczas sadzic, ze jest uszkodzony i zaczynac procedury gwarancyjne itd.

_________________
Konrad


15 gru 2008 9:23:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2008 20:04:53
Posty: 17
Post 
lipcio napisał(a):
zeby zmieniac wersje jezykowe wchodzicie w SETTINGS - ABOUT i tam naciskacie klawisz 1 (klawisz 0 zmienia wersje lub wylacza zegarek) - wersje przelaczaja sie po kolei jedna po drugiej - jak wrocicie do menu glownego bedzie ono w nowym jezyku


Faktycznie działą zmienianie ale po ustawieniu na PL zamiast liter ą i ż wyświetlają się prostokąty.


15 gru 2008 13:07:12
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Prawdopodobnie przed rozpoczęciem procesu flaszowania nie podmieniłeś fontów.
Zasadę znajdziesz w pliku readme.txt zawartym w archiwum Localize_Reader_En_Fr_Es_De_It_Ru_Pl_Uk_Cz_Nl_Hr_Lt.zip pod nagłówkiem "Other uses".
Nadto - co było już wielokrotnie opisywane - powinieneś te same pliki czcionek ttf podmienić w odpowiednim katalogu eBook Library.

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


15 gru 2008 13:25:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2008 20:04:53
Posty: 17
Post 
A gdzie moge znaleźć te fonty do podmiany?


20 gru 2008 1:51:26
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Pliki wystawiam: http://www.4shared.com/file/76888273/f4 ... Files.html

Jak wypakujesz archiwum Localize_Reader_En_Fr_Es_De_It_Ru_Pl_Uk_Cz_Nl_Hr_Lt.zip to m.in masz trzy katalogi:
files.500.1.0.03.07170
files.505.1.0.00.08130
files.505.1.1.00.18040
W zależności, który firmware będziesz flaszował, to wgrywasz fonyt do odpowiedniego katalogu.
Przykładowo: jeżeli flaszujesz formware 1.1.00.18040
to wgrywasz do: files.505.1.1.00.18040\opt\sony\ebook\FONT .

A, i przed flaszowaniem proponuję przywrócić oryginalny firmware Sony 1.1.00.18040.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


20 gru 2008 22:48:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post 
witam
przeglądając forum mobileread.com znalazłem jeszcze jeden sposób który nie był opisywany na "dorobienie" polskich znaków,
ponieważ mam prs'a zakupionego w UK i gwarancję na niego postanowiłem nie ryzykować i nie flaszować go w sposób ingerujący w oryginalne oprogramowanie,
sposób który opiszę nie powoduje utraty gwarancji ponieważ po restarcie lub wyłączeniu opcją shutdown przywrócone zostają czcionki oryginalne /jest to wada lub zaleta tej metody, wszystko zależnie od punktu widzenia :) /

więc:
1. instalujemy Book Designer 4 + update
2. instalujemy eBook Library
3. podmieniamy czcionki w eBook Library / jeśli instalujemy standardowo to ścieżka powinna być C:\Program Files\Sony\Reader\Data\fonts /
4. połączamy reader'a i tworzymy folder FONT /wielkość liter ważna!/ w jego pamięci wewnętrznej i kopiujemy do niego 3 zmodyfikowane fonty
5. wgrywamy książki do reader'a i wyłączamy go
6. rozpakowujemy i wgrywamy na kartę SD pliki skryptu fontmapper /karta powinna być sformatowana na FAT16/
7. startujemy reader'a, uruchamiamy skrypt - naciskając 1, czekamy aż się wykona, kończymy naciskając MENU
8. gotowe :), możemy czytać

podam jeszcze przydatne linki:
- paczka programów i fontów potrzebnych do przeróbki http://www.4shared.com/file/80994480/e8b21ffa/prs.html
- dyskusja na ten temat http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=20644
- bardzo dobry i przejrzyście napisany sposób na wykonanie książek w Book Designer http://borg.celinternet.pl/priv/karbi/bd/


17 sty 2009 0:04:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2008 20:04:53
Posty: 17
Post 
chesuli napisał(a):
Witam,

Pliki wystawiam: http://www.4shared.com/file/76888273/f4 ... Files.html

Jak wypakujesz archiwum Localize_Reader_En_Fr_Es_De_It_Ru_Pl_Uk_Cz_Nl_Hr_Lt.zip to m.in masz trzy katalogi:
files.500.1.0.03.07170
files.505.1.0.00.08130
files.505.1.1.00.18040
W zależności, który firmware będziesz flaszował, to wgrywasz fonyt do odpowiedniego katalogu.
Przykładowo: jeżeli flaszujesz formware 1.1.00.18040
to wgrywasz do: files.505.1.1.00.18040\opt\sony\ebook\FONT .

A, i przed flaszowaniem proponuję przywrócić oryginalny firmware Sony 1.1.00.18040.


Dzięki. teraz działa.

PS: Jest jakiś program do konwersji książek do formatu sony oprucz Ebook Library ? ( Vista mi się zrypała i nie moge odpalić EL bo brakuje jakiś plików systemowych)


22 sty 2009 20:11:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
Suboshi napisał(a):
Jest jakiś program do konwersji książek do formatu sony oprucz Ebook Library ?

tylko, ze eBook Library nie sluzy do konwersji... konwertowac mozesz np. Book Designerem
tu masz dokladny opis jak go zainstalowac na Vista
http://wiki.mobileread.com/wiki/Book_Designer

_________________
Konrad


23 sty 2009 2:27:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
A moze mu chodzi o te taka konwersje do samego przerzucania i wgrywania plikow? Bo czytalem, ze jak sie wrzuca za pomoca zwyklego Eksploratora Windows, to w momencuie odpalania ksiazki w czytniku, dlugo trwa jej uruchomienie, bo cos tam sie konwertuje. Zas Book Library juz je konwertuje odpowiednio i ladnie tam uklada, zeby ksiazka wczytywala sie szybko. Moze o to chodzilo.


23 sty 2009 11:07:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2008 20:04:53
Posty: 17
Post 
Mój błąd, oczywiście chodziło mi o BD. Ale to ze mi nie odpalało to wina mojego systemu bo brakowało niby jakis plików dll pod tamtą vistą. Wruciłem do XP i wszystko działa teraz.


24 sty 2009 2:21:42
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Do konwersji możesz oczywiście również użyć Calibre - nie masz tak rozbudowanych opcji "edycyjnp-fomatujących", ale za to sama konwersja jest bardzo prosta.
Dodatkowo Calibre bardzo fajnie spina się z Ebook Library.

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


24 sty 2009 18:01:46
Zobacz profil
Post 
Zakupilem 505 z UK, przyszla z 1.2.00.18050
po chwili szukania po forach, polskie fonty mam w nastepujacy sposob:

1. PRSC - PRSCustomizer
http://www.prscustomizer.com/
uzyta wersja 1.04 - ma support 18050

oprocz dopisania swoich danych, wybrania odp. wersji firmware, wybralem fonty Unicode w miejsce oryginalnych
sciagamy program, odpalamy, wybieramy co potrzebujemy (na www opis); przegrywamy zawartosc katalogu sdcard na karte i do czytnika z nia.
(flashowanie czysci pamiec czytnika, wiec zrobcie kopie ksiazek juz wgranych)
w otworzonym menu wpierw kopia, potem zgodnie z instrukcja opcje 5;6.
samo przeflashowanie bez problemow, jakies 20-30 sec

2. Calibre
http://calibre.kovidgoyal.net/
program zastepujacy oryg. sony - wgrywanie ksiazek, edycja metadanych, zarzadzanie zbiorem, bardzo przyjazny; oraz ladnie konwertujacy ksiazki
zamieniam w nim txt, doc, pdf, rtf na lrf
(do lrf nie dodaje zadnych czcionek)
lrf'y do czytnika i wszystko ok

bez konwersji na lrf niektore dokumenty otwiera mi z polskimi znakami, inne nie - szczerze mowiac nie mialem czasu jeszcze sie pobawic by dojsc dlaczego itd...
wracam czytac ;) pozdr


25 sty 2009 13:46:03
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
rufi napisał(a):
przeglądając forum mobileread.com znalazłem jeszcze jeden sposób który nie był opisywany na "dorobienie" polskich znaków,
ponieważ mam prs'a zakupionego w UK i gwarancję na niego postanowiłem nie ryzykować i nie flaszować go w sposób ingerujący w oryginalne oprogramowanie,
sposób który opiszę nie powoduje utraty gwarancji ponieważ po restarcie lub wyłączeniu opcją shutdown przywrócone zostają czcionki oryginalne /jest to wada lub zaleta tej metody, wszystko zależnie od punktu widzenia :) /

wielkie dzięki - właśnie czegoś takiego szukałem
też mam mojego kupionego w UK (Waterstones) i też zależy mi na gwarancji
muszę tylko dokupić tą kartę i zabieram się za czcionki
jeszcze raz dzięki


25 sty 2009 23:13:45
Zobacz profil WWW
Post Re: Flashowanie Sony PRS-505
Szukam pomocy!

Zakupilem nowego SONY PRS-505 wersja UK z firmware 1.2.
Probowałem dokonać zmiany tzw. cutom-izacji przez flash systemu programem PRS Customizer w wersji 1.4 (chodzi mi o to zeby miec polskie czcionki). Po prawidłowym dokonaniu "flashowania" skryptem urzadzenie poprawnie wyświetlało polskie znaki, po podłaczeniu pod USB zawiesiło się (ale ładowanie i wczytywanie ksiązek działało). Po hard reset znowu: urzadzenie dobrze działa dopoki nie podlaczy sie pod USB - wówczas jest bezuzyteczne, gdyz ebook Library z SONY pokazuje error i nic nie mozna do PRS-505 załadować.
Osoba ktora ma wersje USA i dobrze działająca z tym flashem poradziła mi zamiane softu na USA w najnowszej wersji. ROwniez tego dokonałem niestety objawy sa jak wyzej.
Zaznaczam ze sprzet z firmware w wersji nie flashowanej dziala prawidlowo tj. po podlaczeniu do USB nie ma zadnych bledow i sie wszystko ladnie laduje...

JAK DOKONAC ZMIAN ZEBY MIEC POSLKIE CZCIONKI (nie zalezy mi na innych bajerach).


28 maja 2009 19:48:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron