Teraz jest 28 mar 2024 23:53:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
505 naprawa gwarancyjna w Anglii 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2008 21:52:07
Posty: 31
Post 505 naprawa gwarancyjna w Anglii
Cześć.
Ostatnio mój reader spadł z biurka w czasie gdy był podłączony do komputera. Obraz zawiesił się i żadne zabiegi nie powodują zmiany tego stanu rzeczy. Po podpięciu do komputera przez usb mam jednak dostęp do dysku readera. Poza tym nic nie pękło ani się nie zarysowało.

Reader był flashowany. Planuję zdać go na gwarancję w Anglii gdzie go kupiłem do księgarni waterstones która wysyła czytnik do sony'ego. Czy ktoś z was miał doświadczenia z naprawą gwarancyjną czytnika po flashowaniu? Z tego co wiem gwarancja staje się nieważna... ale jak to wygląda w praktyce?

W związku z powyższym czy ktoś z was mógłby mi udostępnić firmware który mógłbym wgrać na dysk czytnika? Ponieważ żadne standartowe działania nie dadzą rezultatu (reader "wisi") jedyną metodą jaka przychodzi mi do głowy to zwyczajne chamskie wgranie całej struktury katalogów z plikami z nieprzerabianego readera. Czy po zrobieniu tego (np. za pomocą pliku *.iso) Sony zajął by się czytnikiem w ramach naprawy gwarancyjnej?


03 sie 2009 7:55:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post Re: 505 naprawa gwarancyjna w Anglii
witam

a tego sposobu na resetowanie próbowałeś?

" .... Mi PRS505 zacią się na amen ani powerem nie możnabyło nic zrobić ani guzikiem restart. Zostawiłem go tak na noc ale i tak nic się nie zmieniło. Zadzwoniłem do "Costumer Service" i tak oto mi pomogli:

Guzik powera na dwie sekundy w prawo, reset na 10 sekund wcisnąć, i znowu guzik powera na 3 sekundy w prawo.

W moim przypadku pomogło i PRS się zrestartował. A tak na marginesie to sciąłem go źle sformatowaną książką.
..."

odnośnie oryginalnego frmware to poszukaj na http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=100 może tam ktoś wystawił


03 sie 2009 13:33:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: 505 naprawa gwarancyjna w Anglii
Spróbuj jeszcze restartu sposobem Cherek20`a:
- suwak power (na grzbiecie z lewej) na parę sekund w prawo,
- reset (z tyłu) na 10 sekund wcisnąć i trzymać,
- znowu suwak powera na 3 sekundy w prawo.

Przy rozładowywaniu baterii do zera (testy wytężeniowe) dochodziłem do momentu, gdy obraz zastygał wpół drogi: nowa karta pojawiała się jako cień i tak zamierał. Raz nawet czytnik padł z wyświetloną jedną połową nowej strony i drugą starej (nie pamiętam czy wertykalnie czy horyzontalnie). W takich "zwisach" zawsze pomagała powyższa kombinacja, więc są szanse, że Ci też pomoże- i tego Ci latem życzę :mrgreen: .


03 sie 2009 13:35:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2009 11:23:54
Posty: 26
eCzytnik: PRS 505
Post Re: 505 naprawa gwarancyjna w Anglii
I jak sobie dałeś radę?

Polecam jeszcze podłączenie do zasilania na kilka godzin.


17 sie 2009 19:03:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2008 21:52:07
Posty: 31
Post Re: 505 naprawa gwarancyjna w Anglii
mały update. jak zaniosłem do naprawy we wrześniu to do tej pory nie dostałem czytnika do ręki. Watersone's (bo tam zostawiłem czytnik) mówi że wysłał do sonego i odezwą się jak będzie gotowy. Co jakiś czas zachodzę i się pytam ale generalnie to nic innego tylko czekac....

podobno są 3 miesiace na naprawę. czy ktoś wie co się dzieje jak te 3 miesiące przejdą?


17 gru 2009 18:52:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron