Teraz jest 20 kwi 2024 1:42:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Margit Sandemo 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2008 16:57:07
Posty: 42
Post 
Uwielbiam książki Margit Sandemo. Sagę o Ludziach Lodu przeczytałam całą. Jestem oczarowana jej ksiązkami. inne jej powieści też czytałam i w równym stopniu mnie urzekły. Nie ma drugiej takiej samej wspaniałej pisarki.


20 sie 2008 12:14:54
Zobacz profil
Post 
SoLL pochłonełam w miesiąc akurat p0rzygotowując się do egzaminów do liceum poźniej namierzyłam w bibliotece sage o czranoksięzniku a juz sage o królestwie światła mieli w bardzo wybrakowaną. ZNów powracam do tych ksiązek zakupilam juz czanoksieznika i wchłonełam całosć w tydzien teraz czekam na przesyłke z moim królestwem już nie moge sie doczekać jakoś pusto mi bez sagi w ręku ;)


27 sie 2008 14:58:58
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2008 21:28:13
Posty: 12
Post 
mnie saga zabiera w totalnie inny świat..
w takim świecie chiałabym żyć..
magii, czarów, duchów, prawdziwej miłości..

nie jestem w stanie powiedzieć
jak bardzo wpływa ona na moje życie..
ale BARDDZZZOOOOO...!!!!
totalnie jestem z niej zakochana..
w prawdzie nie wiem jak się potoczą
dalsze przygody,gdyż jestem na 21tomie..
ale już nie moge się doczekać,kiedy
skończe całość.

pozdro!:)

_________________
get a light.


30 sie 2008 9:23:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2008 22:06:54
Posty: 22
Post 
Na Sagę o ludziach lodu trafiłam przypadkiem była dla mnie przebojem, czytalam kolejne tomy z zapartym tchem, do dziś mam wszystkie częsci, miałam wtedy 15 lat i byłam zachwycona, teraz mam 28 i saga trochę trąci myszką a może pewnie poprostu gust czytelniczy zmienił się przez te lata? mimo to miło wspominam czasy Sagi,


30 sie 2008 17:51:26
Zobacz profil
Post 
Witam :D
ciesze sie ,ze nie jestem sama w milosci do sag o Ludziach Lodu,Czarnoksiezniku i Krolestwie Swiatla :)
pierwsza sage przeczytalam jednym tchem,druga z mniejszym,a trzeciej niestety nie dokonczylam nie mieli w bibliotece ostatnich trzech czesci.
Najbardziej w sadze o Ludziach Lodu podobal mi sie Tengel dobry byl poczesci dramatyczna postacia ciagle mi bylo go zal,ze zly przodek zapoczatkowal pokolenie dotknietych zlem a Tengel jako jeden z dotknietych walczac ze zlym dziedzictwem zapoczatkowal pokolenie wybranych.Ciagle cos naprawial a na koniec chcac pomoc ukochanej Silije popelnil samobujstwo,plakalam jak dziecko :( choc bylo to 8 lat temu do dzis czuje dreszczyk emocji wspominajac wszystkie tomy.


08 wrz 2008 18:10:16
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2008 10:31:59
Posty: 42
Post 
Saga jest absolutnie fantastyczna :) jak juz sie raz zacznie czytac sandemo to nie sposob przestac. tak przynajmniej bylo w moim wypadku i zaraz po ludziach lodu siegnelam po inne jej wydania. tez sa swietne, ale jednak sagi nie pobija :)


10 wrz 2008 15:02:48
Zobacz profil
Post 
Na początku nie chciałam czytać Sagi o Ludziach Lodu..Ale znajoma mi ja wcisnęła i powiedziała że nie będę żałować..to prawda!! Saga super . Każda postać fascynująca i intrygująca choć inna... Różne spojrzenia na miłość...Polecam tez Sagę o Czarnoksiężniku chociaż jestem teraz na 6 książce...


14 wrz 2008 20:52:25
Post 
Ja przygodę z Margit Sandemo zaczęłam od Sagi o Czarnoksiężniku którą pewnego razu dostałam od koleżanki

Edit by Rudi: A przygodę z tym vortalem powinnaś zacząć od zapoznania się z regulaminem, szczególnie punktem 10-tym. +1 ostrzeżenie.


21 paź 2008 22:54:11
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:23:23
Posty: 21
Post 
Książki Margit wciągnęły mnie od samego początku był świetne, każda książka to początek nowej historii, którą łączą ci sami bohaterowie. Odrazu spodobały mi się książki które zawierały w sobie coś z romansu i coś z fantastki. Gdy zaczęłam czytać 1 tom Sagi o Ludziach Lodu nie mogłam przestać i ciągle czytałam. Jest to chyba jedna z najlepszych pisarek Norweskich, bo wszystkie inne sagi które pojawiały się w Polsce jakoś mnie nie zachwyciły.


25 paź 2008 15:58:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
Zaczelam czytac w wieku 14lat, i do tej pory mam slabosc, do jej ksiazek.
Musze tez przyznac, ze zgadzam sie z kala16, sama tez pozniej probowalam ksiazek innych skandynawskich autorek, ale zadna nie przypadla mi do gustu.
Chociaz lubie SoLL. to juz Krolestwo swiatla nie bylo takie dobre.
Mialo jednak kilka ciekawych watkow, jak Goram i LIlia, albo powrot Sol.
To akurat moj ulubiony, poniewaz zawsze czulam niedosyttej postaci.
Trzeba przyznac ze jest moja ulubienica, tak jak Tula.

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


27 paź 2008 19:03:04
Zobacz profil
Post 
Nareszcie znalazłam mój temat, Uwielbiam Sage Ludzi Lodu. Trafiłam na nią całkiem przypadkiem, kupowałam jakąś gazete i książka była dodatkiemi........... pochłonełam ją w drodze do pracy, potem niemogłam się doczekać następnego tygodnia kiedy znów bedzie w dodatku do gazety. Była tak wciągająca że zaczełam szukać po necie informacji o tej książce, i tak trafiłam tutaj na ebooki. Przeczytałam w ten sposób calą Sagę .Fakt były tomy które mnie nudziły ale i tak wciągało, jeśli chodzi o zakończenie to troszkę mnie rozczarowało, ale jestem w stanie wybaczyć.Teraz mam wielką ochotę na powtórke.Moją ulubioną postacią także była Sol może dlatego ze była nieprzewidywalna. Polecam wszystkim.


29 paź 2008 19:28:13
Post 
Sagę o Ludziach Lodu zaczęłam czytać od 18 tomu (Dom upiorów)... 2 tom przeleżał mi na półce chyba z rok, dostałam go jako nagrodę w szkole podstawowej :) za robienie gazetki... było to już ponad 10 lat temu! Byłam w księgarni i patrzę, że są jakieś tomy do książki którą mam, więc kupiłam 18, przeczytałam spodobała mi się, potem kupowałam kolejne tomy jak tylko gdzieś któryś znalazłam. Bardzo nie po kolei. W pewnym momencie nigdzie nie mogłam dostać brakujących tomów więc zamawiałam w wydawnictwie. Obecnie mam całą serię Sagi o Ludziach lodu, Sagę o Czarnoksiężniku, Sagę o Królestwie Światła, Tajemnicę Czarnych Rycerzy oraz kilka Opowieści. Wszyściutkie stoją sobie na półeczce, i chyba niedługo znów odgarnę z nich kurz.


05 lis 2008 23:47:19
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2008 21:47:46
Posty: 23
Lokalizacja: POLOGNE
Post 
ja bardzo lubię sagę o LL, ale z Margit to ostatnio czytam opowieści:) bardzo wciągające, bo łączą wątek kryminalny z romansowym, a takie książki mają niezaprzeczalny urok^^

_________________
OlQa


06 lis 2008 21:59:55
Zobacz profil WWW
Post 
Jestem tu nowa i nie mam jeszcze dostępu do biblioteki a lubię czytać. Margit Sandemo, czytałam jej Sagę o czarnoksiężniku do 11 tomu bo potem wyjechałam do Niemiec i nie miałam dostępu do dalszych tomów chcę skończyć ale nie mam jeszcze wystarczającej liczby postów. Powiem tylko tyle, ile by nie było tych tomów przeczytam wszystkie. Pozostałe sagi tez zamierzam przeczytać.


15 lis 2008 23:25:10
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2008 21:47:46
Posty: 23
Lokalizacja: POLOGNE
Post 
gosik.21 napisał(a):
Jestem tu nowa i nie mam jeszcze dostępu do biblioteki a lubię czytać. Margit Sandemo, czytałam jej Sagę o czarnoksiężniku do 11 tomu bo potem wyjechałam do Niemiec i nie miałam dostępu do dalszych tomów chcę skończyć ale nie mam jeszcze wystarczającej liczby postów. Powiem tylko tyle, ile by nie było tych tomów przeczytam wszystkie. Pozostałe sagi tez zamierzam przeczytać.

Nie czytałam sagi o czarnoksiężniku. O czym ona właściwie jest? Coś mi się obiło o uszy, ale mało tego było:)

_________________
OlQa


16 lis 2008 13:44:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron