Teraz jest 26 kwi 2024 21:32:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Jane Austen 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2008 18:43:44
Posty: 20
Lokalizacja: MaÂłopolska
Post 
Podzielam opinię, że powieści Jane Austen są jedne z najlepszych w swoim gatunku. Oczywiście Duma i uprzedzenie na pierwszym miejscu, czytałam jeszcze Mansfield Park, ale niestety nie sprostało moim oczekiwaniom.
Sama autorka jest jedną z najlepszych z jakimi miałam do czynienia. Klimat jej powieści dobitnie przedstawia ówczesną sytuację panującą w Anglii.
Zaś co do filmów mogę stwierdzić, że starszej wersji Dumy i uprzedzenia nic niestety nie przebije.

_________________
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


11 sie 2008 17:05:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2008 17:14:41
Posty: 11
Lokalizacja: ÂŚwidnik
Post 
Tak zgadzam się z ogólem ze" "Rozważna i romantyczna" oraz " Duma i uprzedzenie " to bardzo fajne książki ,czyta się je lekko i bawią ciętym humorem ripost bohaterów,wciągają też perypetie mlodych panien na wydaniu-ja sama tez przeczytalam je z przyjemnością-jeśli natomiast chodzi o powieść "Opactwo Northanger" to starsznie się na niej zawiodlam.Książka wrecz nudna ,bohaterzy mdli aż do bólu. Głowna bohaterka Katarzyna tylko jeżdzi i czeka,a jej adorator równiez czeka ale na na zrzadzenie losu zeby się z nią polączyć,bo biedak kiedys tam sie z kimś zaręczyl w tajemnicy i teraz po 5 latach nie może zerwać tych zaręczyn.Jedyną przedsiębiorczą osobą jest własnie jego potajemna narzeczona która dowiadując sie ze on zostal wydziedziczony ,nie ma zachamowań etycznych zeby nagle "zakochać " się w jego bracie -ktory przejmuje majątek. Gdyby nie to że jestem cierpliwym czytelnikiem i czekalam na to az akcja się rozwinie a wcześniej jednak skonczyla się książka to odlożylabym ją poprostu na półkę.Może na zabicie czasu tto dobra lektura -jednak nie polecam jej :)


11 sie 2008 20:31:54
Zobacz profil
Post 
Bardzo lubie powieści Jane Austen. Wichrowe Wzgórza to trochę inny klimat Podobała mi się książki nie była tak przerażająca jak filmy. W zeszłym roku kupiłam z jakąś gazetą Dumę i Uprzedzenie serial. I oglądałam przez tydzień na okrągło wybrane sceny. Oczywiście te z Panem Darcym. Książkę też przeczytałam jednym tchem. Pozdrawiam


13 sie 2008 9:31:12
Post 
Lubię Jane Austen. Kiedy czytam jej książki, to czuję, że naprawdę czytam klasykę :) "Duma i Uprzedzenie" jest chyba najlepszą z jej powieści. "Mansfield Park" troszeczkę mnie rozczarował. Mam w planach przeczytanie "Emmy", ale najpierw muszę ją zdobyć.
WhyMustICry, zgodzę się z Tobą. Jest coś podobnego w kreacji postaci u Austen i Montgomery. Myślę, że Lucy Maud czerpała lekką inspirację z powieści Jane.


20 sie 2008 0:57:31
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2008 16:57:07
Posty: 42
Post 
Dla mnie powieści Jane Austen są najpiękniejszymi lekturami do czytania. Bardzo mnie urzekły ich piękno. Myślę że fundamentem dla tego piękna jest wielka znajomość- przez to że żyła w tamtych czasach.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 21:23:43 ------------------
Czasami po przeczytaniu ksiązek Jane Austen chcę przenieść się w tamte czasy i sama przeżyć to co tamte bohaterki. Problemy i rozsterki bohaterek sprawiaja że sama czytając to jestem smutna i współczuje im. Jestem jednak optymistką i zawsze chcę by bohaterowie byli szcęśliwi i raczej nie lubie smutnych zakończeń np. śmierć głównego lub choćby pobocznego bohatera. Obejrzałam również ekranizację powieści Jane Austen. I również jestem pod wrażeniem. Jesnak najbardziej przypadła mi książka ,, Emma" i ,,Rozważna i romantyczna" choć przeczytałam także inne jej powieści. A co do wyjaśnienia to są to ksiązki dla romantyczek. A ja nią jestem:)


20 sie 2008 21:23:43
Zobacz profil
Post 
czytałam "Dumę i uprzedzenie" - piękna książka.czy inne powieści tej autorki są w podobnych klimatach, umieszczone w tej epoce itd.?

Edit by Rudi: Ost za spam.


21 sie 2008 16:43:40
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2008 12:39:09
Posty: 43
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
jak dotąd przeczytałam "Rozważną i Romantyczną" i "Dumę i Uprzedzenie" i mogę szczerze napisać, ze uwielbiam tą kobietę za jej subtelne, a za razem "cięte" poczucie humoru, jest w tym niesamowita i niepowtarzalna. Jej bohaterzy są tacy naturalni, klarowni, może czasami trochę zbyt nieskomplikowani. Dzieki temu zabiegowi jej twórczość, nie jest mecząca, a wręcz delikatna, zwiewna i przede wszystkim błyskotliwa.

taka "Ania z Zielonego Wzgórza" dla starszych...

_________________
"Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa."
Oscar Wilde


26 sie 2008 15:57:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2008 22:10:15
Posty: 34
Post 
Uwielbiam Dumę i uprzedzenie w każdej postaci:D:P Książkę ale także serial i film:D:P To klasyka której nie można nie znać... Szkoda że Pan Darcy nie chodzi gdzieś teraz we współczesnym świecie... Najbardziej mnie jednak zadziwia to że sama Jane nie zaznała szczęśliwej miłości , takiej na całe życie... bo potrafiła o tym pisać niesamowicie...


07 wrz 2008 22:40:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2008 10:31:59
Posty: 42
Post 
czytalam "Dume i Uprzedzenie" Austen najpierw przez to,ze byla wymogiem moich studiow, ale juz po paru stronach przepadlam w jej swiecie. Jest absolutnie niesamowita i wyjatkowa autorka. Tak samo mocno polecam Rozwazna i Romantyczna, Mensfield Park i Emme. Ale musze przyznac, ze zeby na prawde odczuc klimeat tych powiesci nalezy je czytac w oryginalnej wersji jezykowej. Owszem rozumiem ,ze moze to byc wyzwanie, ale wrazenia sa nieporownywalne...


10 wrz 2008 14:59:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2008 22:06:54
Posty: 22
Post 
Cenie panią Austen przedwszystkim za świetnie oddany klimat epoki i piekny jezyk, do romansideł podchodze ostrożnie ale ta autorka mnie zawsze zachwycała, lubie tez adaptacje filmowe jej ksiązek


12 wrz 2008 13:09:20
Zobacz profil
Post 
a mi jakoś nie podchodzą jej książki :cry: kiedyś próbowałam czytać ale jakoś mi nie szło... może jeszcze kiedyś po nią sięgnę ale na razie muszę ochłonąć :?


21 wrz 2008 20:12:20
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 16:57:22
Posty: 31
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
Jane Austen jest jedyna i takową pozostanie!
Może kup jej "Klub miłośników Jane Austen"? Bohaterowie tej książki opowiadają co takiego ich w Jane ciągnie. Książka "dechu nie zapiera" ale przyjemnie się ją czyta.:)


29 wrz 2008 18:28:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 14:58:12
Posty: 7
Lokalizacja: Republika Czeska (Èeský TϚín)
Post 
Czytałam już wszystkie z wyjątkiem Perswazji i uważam za najlepszą DiU, do tej często wracam. Mansfield Park był jakiś taki rozwlekły, z Emmą trochę się męczyłam. Opactwo Northanger zawiera wiele ciekawych spostrzeżeń odautorskich na temat pisania i chyba jest parodią na powieść gotycką. W przypadku RiR silniejsze wrażenie zrobił na mnie film.
Jeśli chodzi o ekranizacje DiU to uwielbiam obie! I jestem w stanie oglądać je na zmianę w kółko. Nie mogę jednozancznie wskazać lepszą.


29 wrz 2008 21:10:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 16:57:22
Posty: 31
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
No fakt ekranizacja "Dumy..." Austen powala! A szczególnie ta nowa z Keirą Knightly i McFadenem jako Darcym!!! no odpadam na niej! Mam płytę DVD non stop w odtwarzaczu i patrze zawsze kiedy chce!


29 wrz 2008 22:04:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2008 21:59:48
Posty: 5
Lokalizacja: Galway, Ireland
Post Równiez Elizabeth Gaskell
Polecam równiez "Cranford" Elizabeth Gaskell, , mysle ze jest to cos co kazda Kobieta powinna przeczytac. Milosc, obyczaj ale przede wszystkim gleboka analiza kobiecych charakterów.
Ola Kolek :)


06 paź 2008 22:34:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron